
Справа № 375/771/21
Провадження № 3/375/423/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 вересня 2021 року смт Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Чорненька О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Київській області Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, працюючого начальником Центральної бази зберігання та постачання (військова частина 1471 с. Савинці Білоцерківського району Київської області), проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
24.06.2021 посадовою особою ГДРІ відділу адміністрування податків і зборів та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Київській області Садовською Н.В., при проведенні перевірки військової частини 1471, код ЄДРПОУ 23311530, місцезнаходження: Київська область, Білоцерківський район, с. Савинці, виявлено порушення своєчасності подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску поданого до Рокитнянської ДПІ ГУ ДПС у Київській області за 1 квартал 2021 року, термін подання до 11.05.2021, проте фактично подано 12.05.2021, чим порушено ст. 51, абз. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового КУ від 02.12.2010 № 2755 та ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
За вказаним фактом відносно керівника Центральної бази зберігання та постачання (військова частина 1471) складено протокол про адміністративне правопорушення № 2385/10-36-24-06 від 24.06.2021 за ч.1ст.163-4 КУпАП.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, зазначена справа 30.06.2021 передана у провадження судді Чорненької О.І. та призначена до судового розгляду на 08 годину 50 хвилин 15 липня 2021 року.
Однак, 12 липня 2021 року ОСОБА_1 подано заяву про відкладення розгляду справи у зв`язку з його відбуттям у щорічну основну відпустку.
У зв`язку з викладеним розгляд справи було відкладено на 08 годину 20 хвилин 02 вересня 2021 року.
Під час судового розгляду справи ОСОБА_1 підтвердив що податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску поданого до Рокитнянської ДПІ ГУ ДПС у Київській області за 1 квартал 2021 року подано 11.05.2021 о 16 годині 46 хвилин, згідно з квитанцією № 1. У зв`язку з перезавантаженням системи податковий розрахунок фактично отримано 12.05.2021, згідно з квитанцією № 2. Зобов`язувався врахувати у подальшій службовій діяльності фактори помилкового збою в роботі електронних систем подання звітності.
Вина керівника установи ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-4 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 2385/10-36-24-06 від 24.06.2021, який останнім підписаний.
Відповідно до статті 34 КУпАП обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, є його щире розкаяння та вчинення правопорушення вперше.
Згідно зі статтею 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність
Згідно зі статтею 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.
Відповідно до ч. 1ст. 163-4 КУпАП передбачена відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Відповідно до положень ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
Суддя, дії ОСОБА_1 кваліфікує за ч.1 ст.163-4 КУпАП як несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Суддя, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, визнає доведеним належними та допустимими доказами вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 163-4 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд враховує особу порушника, його майновий стан, характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, наявність обставини, що пом`якшує його відповідальність та з урахуванням того, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також з метою запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку, що з метою виховання ОСОБА_1 та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є застосування до нього адміністративного стягнення в межах санкції частини 1 статті 163-4 у виді попередження.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до пункту 12 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків.
Керуючись ст. 33, 40-1, ч.1 ст. 163-4, ст.ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України “Про судовий збір”, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, працюючого начальником Центральної бази зберігання та постачання (військова частина 1471 с. Савинці), проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-4 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді попередження.
Відповідно до вимог пункту 12 частини 1 статті 5 Закону України “Про судовий збір” звільнити ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , начальника Центральної бази зберігання та постачання (військова частина 1471 с. Савинці), від сплати судового збору.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.
Головуюча суддя Олена ЧОРНЕНЬКА
Постанова суду набирає законної сили ________
Постанову може бути пред`явлено до виконання до