
Справа № 127/12774/21
Провадження № 3/127/3909/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" серпня 2021 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Каленяк Р.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , працюючого керівником політичної партії «ПАРТІЯ ВІННИЧАН», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, –
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП.
Згідно протоколів про адміністративні правопорушення №53-15/105 та №53-15/106 від 13 травня 2021 року, за результатами аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (далі - Звіт) за IV квартал 2020 року, поданого до Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) 09.02.2021 політичною партією «ПАРТІЯ ВІННИЧАН» (далі - Партія) підписом керівника Партії ОСОБА_1 встановлено неповноту інформації, відображеної у Звіті Партії та її місцевих організацій, а саме: відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР):
30.07.2020 державним реєстратором (Гуща Ю.О., Міністерство юстиції України) здійснено державну реєстрацію змін відомостей про Партію, а саме: зміна керівника або відомостей про керівника юридичної особи та зміни до установчих документів юридичної особи;
23.09.2020 державним реєстратором (Іванова Н.О., Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ)) здійснено державну реєстрацію змін відомостей про Регіональну організацію політичної партії «Європейська платформа» в м. Києві (ідентифікаційний код 35851650), а саме зміна керівника або відомостей про керівника юридичної особи.
Однак у Звітах Партії та вказаної місцевої організації відсутня інформація про витрати на оплату адміністративного збору за проведення державної реєстрації змін до відомостей про Партію та зазначену організацію, або про спонсорські внески на користь Партії чи місцевої організації у виді оплати адміністративного збору за проведення державної реєстрації змін третіми особами. Зазначене є порушенням пункту 2 частини дев`ятої статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» (в редакції, що діяла на день опублікування Закону України від 19.12.2019 № 410-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції») (далі Закон), пункту 6 розділу III Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за № 1185/29315 (далі - Положення) (копії відповідних сторінок Звітів Партії та її місцевої організації, квитанції про сплату адміністративного збору та протоколу загальних зборів місцевої організації Партії та витяги з ЄДР додаються)
Варто зазначити, що політичні партії до початку функціонування електронної системи подання та оприлюднення звітів відповідно до положень пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 19.12.2019 № 410-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції» подають звіти про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру в порядку та спосіб, визначені Законом України «Про політичні партії в Україні» в редакції, що діяла станом на 18.10.2019.
До Звіту Партії не додано довідку установи банку про рух коштів по рахунку № НОМЕР_2 , відкритому в AT «Райффайзен Банк Аваль» за період з 01.10.2020 по 31.12.2020. Однак листом від 08.04.2021 (вх. від 14.04.2021 № 07/25712/21) Партія надала копію банківської виписки про рух коштів по вказаному рахунку.
У пункті 1.1 «Відомості про здійснення платежів з рахунків політичної партії» розділу IV Звіту Вінницької регіональної організації Партії не відображено відомості про платежі з рахунку цієї місцевої організації UA 193026890000026002055366659, відкритому в AT КБ «ПРИВАТБАНК», здійснені у звітному періоді, що є порушенням пункту 4 частини дев`ятої статті 17 Закону.
Вказані у пунктах 1,2 цього Протоколу порушення зафіксовано в Акті про проведення аналізу Звіту Партії від 31.03.2021 та Висновку про результати аналізу Звіту Партії від 01.04.2021 № 591, затвердженому наказом Національного агентства від 02.04.2021 № 196/21.
Під час проведення аналізу Звіту Партії Національним агентством направлявся запит до Партії листом від 19.03.2021 № 52-04/15571/21 щодо: надання довідки банку про рух коштів по рахунку Партії, стосовно вебсайту Партії, проведення державної реєстрації змін відомостей про Партії та її місцеву організацію, участі у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та оплати заходів відповідно до світлин, опублікованих в соціальній мережі Facebook.
Листом від 08.04.2021 (вх. від 14.04.2021 № 07/25712/21) Партія надала копію банківської довідки про рух коштів по рахунку Партії та підтвердила, що у звітному періоді встановлювались агітаційні намети, бігборди, проводились збори (конференції) та зустрічі. Однак ці заходи фінансувались за рахунок коштів третіх осіб. Таким чином, ОСОБА_2 не відображено відомості про спонсорські внески на користь Партії у вигляді оплати вказаних послуг то є порушенням пункту 2 частини дев`ятої статті 17 Закону.
У пункті 1.1 «Відомості про здійснення платежів з рахунків політичної партії» розділу IV Звіту Вінницької регіональної організації Партії не відображено відомості про платежі з рахунку цієї місцевої організації UA 193026890000026002055366659, відкритому в AT КБ «ПРИВАТБАНК», здійснені у звітному періоді.
Оскільки політичні партії до початку функціонування електронної системи подання та оприлюднення звітів відповідно до положень пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 19.12.2019 № 410-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції» подають звіти про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру в порядку та спосіб, визначені Законом України «Про політичні партії в Україні» в редакції, що діяла станом на 18.10.2019, відсутність у відповідному розділі Звіту відомостей про здійснені платежі, є порушенням пункту 4 частини дев`ятої статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» (в редакції, що діяла на день опублікування Закону України від 19.12.2019 № 410-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції», підпункту 1 пункту 10 розділу II, абзацу другого пункту 1 розділу III Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за № 1185/29315.
Вказані порушення зафіксовано в Акті про проведення аналізу Звіту Партії від 31.03.2021 та Висновку про результати аналізу Звіту Партії від 01.04.2021 № 609, затвердженому наказом Національного агентства від 02.04.2021 № 196/21.
Відповідно до частини сьомої статті 17 Закону політична партія зобов`язана подавати до Національного агентства звіт у паперовій формі за підписом керівника політичної партії, засвідченим печаткою політичної партії.
Згідно з пунктом 13 розділу II Положення достовірність даних Звіту підтверджується власноручним підписом керівника (уповноваженої особи) на останній сторінці Звіту, скріпленим печаткою політичної партії. з
Звіт Партії поданий до Національного агентства за підписом керівника Партії ОСОБА_1 , а відтак ОСОБА_1 підтвердив достовірність інформації, викладеної у Звіті Партії.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ст. 212-21 КУпАП, а саме як керівник Партії (витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та інформація з Єдиного реєстру громадських формувань додається) вчинив порушення порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень. Відповідно до вимог ст.36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень. З огляду на викладене, враховуючи положення ст. 36 КУпАП, суд прийшов до висновку, що дані матеріали підлягають об`єднанню в одне провадження.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, суду пояснив що вчинив його оскільки не знав відповідних процедур.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд дійшов до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення №53-15/105 та №53-15/106 від 13 травня 2021 року, поясненнями правопорушника та іншими матеріалами, що містяться у справі.
При обранні виду адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 суд враховує характер вчинених правопорушень, дані про особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 34, 35 КУпАП, обставиною, що пом`якшує його покарання є щире каяття, обставин, які б обтяжували відповідальність правопорушника судом не встановлені.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання та виправлення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття в суспільстві, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами у майбутньому, суд дійшов до висновку, що необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення у виді накладення штрафу.
Таким чином, з метою попередження вчинення аналогічних правопорушень у майбутньому, приймаючи до уваги конкретні обставини справи, суд вважає за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ст. 212-21 КУпАП .
Керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення на користь держави.
На підставі викладеного, з урахуванням встановлених та доведених в судовому засіданні обставин, керуючись ст. 36, 40-1, 212-21, 283, 284 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Об`єднати в одне провадження адміністративну справу №127/12774/21 (номер провадження 3/127/3909/21) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 212-21 КУпАП, з адміністративною справою №127/12799/21 (номер провадження 3/127/3914/21) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 212-21 КУпАП.
Об`єднаній адміністративній справі присвоїти номер №127/12774/21 (номер провадження 3/127/3909/21).
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП та притягнути його до адміністративної відповідальності, наклавши стягнення у виді штрафу в розмірі 300 (трьохсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 5 100 (п`ять тисяч сто) гривень на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривень 00 копійок.
Відповідно до ст. 308 КУпАП України у разі несплати штрафу у строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Строк пред`явлення постанови до виконання складає 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: