
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 вересня 2021 р. № 520/11762/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волошина Д.А., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовною заявою Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південна залізниця" до Валківської міської ради Харківської області про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
Акціонерне товариство "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південна залізниця" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з Валківської міської ради Харківської області 13298,08 грн заборгованості по компенсаційним виплатам від перевезення пасажирів, які мають право на пільги згідно з чинним законодавством України, на користь акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Південна залізниця», в тому числі: 29,98 грн (двадцять дев`ять гривень 98 коп.) заборгованості по компенсаційним виплатам за перевезення пасажирів, які придбали квитки на території Баранівської сільської ради у 2020 році та мають право на пільги згідно з чинним законодавством України; 13146,73 грн (тринадцять тисяч сто сорок шість гривень 73 коп.) заборгованості по компенсаційним виплатам за перевезення пасажирів, які придбали квитки на території Ков`язької селищної ради у 2020 році та мають право на пільги згідно з чинним законодавством України; 121,37 грн (сто двадцять одна гривня 37 коп.) заборгованості за перевезення пасажирів, які придбали квитки на території Огульцівської сільської ради у 2020 році та мають право на пільги згідно з чинним законодавством України.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що Валківська міська рада Харківської області не виконує у повному обсязі зобов`язань за договорами від 04.02.2020 №2, від 03.02.2020 №1, від 23.01.2020 №1 про компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян залізничним транспортом приміського сполучення на користь АТ "Укрзалізниця" в частині сплати 13298,08 грн.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 05.07.2021 відкрито спрощене провадження в порядку передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов. Запропоновано позивачу подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення протягом п`яти календарних днів з моменту отримання відповідних документів.
Копія зазначеної ухвали надіслана та вручена відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Представник відповідача 02.08.2021 надав до суду клопотання, в якому просив суд справу розглядати за відсутності представника Валківської міської ради Богодухівського району Харківської області та рішення по справі прийняти згідно закону, на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 725-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Харківської області» до Валківської територіальної громади ввійшли зокрема Ков`язька селищна рада, Огульцівська сільська рада та Баранівська сільська рада.
Згідно підпунктів 4, 9, 11 п. 61 р. V Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов`язків розформованої територіальної громади; юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі сформованої територіальної громади, є правонаступником прав та обов`язків усіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами, з дня набуття повноважень новообраною радою; юридична особа - виконавчий комітет новообраної ради є правонаступником прав та обов`язків юридичних осіб - виконавчих комітетів рад, що припиняються, з дня затвердження новообраною радою персонального складу її виконавчого комітету.
У результаті проведення реформи адміністративно-територіального устрою України, Валківська міська рада є правонаступником прав та обов`язків Ков`язької селищної ради, Огульцівської сільської ради та Баранівської сільської ради.
Між позивачем та Баранівською сільською радою (далі - Замовник) 04 лютого 2020 року укладений договір на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті у приміському сполученні № 2 (далі - Договір 1).
Предметом Договору 1 є пільгові перевезення окремих категорій громадян на залізничному транспорті у приміському сполученні, компенсаційні виплати за які здійснює Замовник (п. 1.1).
Відповідно до умов п. 1.3. Договору 1 компенсаційні виплати проводяться Замовником в межах кошторисних призначень, передбачених у місцевому бюджеті на 2020 рік, та складають 1200,00 грн (одна тисяча двісті гривень 00 коп.) в т.ч. ПДВ.
Умовами п. 2.1 Договору 1 встановлено, що Замовник: затверджує та фінансує компенсаційні виплати в межах наявних фінансових ресурсів (підпункт 2.1.2); підписує та повертає акти звірки позивачу протягом 10 робочих днів з моменту їх одержання (підпункт 2.1.3); приймає розрахунки та здійснює перерахування в межах кошторисних призначень на 2020 рік компенсаційних виплат на підставі підписаних актів звірки та облікових форм у розрізі залізничних зупиночних пунктів, які знаходяться на території Баранівської сільської ради Валківського району (підпункт 2.1.4); за грудень звітного року проводить розрахунки відповідно до оперативних розрахунків витрат, які надаються позивачем до 20 грудня поточного року (підпункт 2.1.5).
Умовами п. 2.2 Договору 1 встановлено, що позивач: веде облік пільгових перевезень та проводить визначення суми недоотриманих коштів (підпункт 2.2.4); надає Замовнику для підписання акти звірки та облікові форми пронедоотримані кошти за перевезення залізничним транспортом приміського сполучення окремих категорій громадян до 15 числа місяця наступного за звітним місяцем за зупиночними пунктами Баранове та Рогівка. За грудень звітного року позивач надає оперативні розрахунки витрат до 20 грудня поточного року, а уточнені розрахунки витрат — до 15 січня року, наступного за звітним (підпункт 2.2.5).
Розділом 5 Договору 1 регламентовано, що даний Договір 1 набирає чинності з моменту його підписання Сторонами і діє з 01 січня 2020 року до 31 грудня 2020 р., а в частині проведення розрахунків по Договору 1 - до повного їх погашення.
Свої зобов`язання, передбачені п. 2.2 Договору 1, Позивач виконав у повному обсязі.
Замовник не в повному обсязі виконав свої зобов`язання за Договором 1: у порушення п. 2.1.3 Договору 1 до цього часу не повернув позивачу жодного підписаного акту звіряння розрахунків за надані послуги по перевезенню пільгової категорії та безплатних категорій населення у приміському сполученні залізничним транспортом (далі - акт звірки) за 2020 рік; при фактичному перевезенні позивачем пасажирів пільгових категорій громадян за Договором 1 на суму 150,54 грн, що зокрема підтверджується відомістю обліку сум збитків від перевезень пасажирів пільгового контингенту в приміському сполученні за 2020 ріку по Баранівській сільській раді та актом звірки станом на 01.01.2020 (з відображенням наявності у Замовника переплати), Замовником відшкодовано 120,56 грн. Заборгованість за Договором 1 станом на 01.01.2021 становить 29,98 грн (двадцять дев`ять гривень 98 коп.).
Позивачем з Ков`язькою селищною радою (далі - Замовник) 03 лютого 2020 року укладений Договір № 1 (далі - Договір 2), предметом якого також є пільгові перевезення окремих категорій громадян на залізничному транспорті у приміському сполученні, компенсаційні виплати за які здійснює Замовник.
Відповідно до п. 1.4. Договору 2 його сума складає 140000,00 грн (сто сорок тисяч гривень 00 коп.) в т.ч. ПДВ.
Умовами п. 2.1 Договору 1 встановлено, що Замовник: затверджує та фінансує компенсаційні виплати в межах наявних фінансових ресурсів (підпункт 2.1.2); підписує та повертає акти звірки Позивачу протягом 10 робочих днів з моменту їх одержання (підпункт 2.1.3); приймає розрахунки та здійснює перерахування в межах кошторисних призначень на 2020 рік компенсаційних виплат на підставі підписаних актів звірки та облікових форм у розрізі залізничних зупиночних пунктів, які знаходяться на території Ков`язької селищної ради Банківського району (підпункт 2.1.4); за грудень звітного року проводить розрахунки відповідно до оперативних розрахунків витрат, які надаються позивачем до 20 грудня поточного року (підпункт 2.1.5).
Умовами п. 2.2 Договору 1 встановлено, що позивач: веде облік пільгових перевезень та проводить визначення суми недоотриманих коштів (підпункт 2.2.4); надає Замовнику для підписання акти звірки та облікові форми про недоотримані кошти за перевезення окремих категорій громадян залізничним транспортом приміського сполучення за рахунок коштів місцевого бюджету Ков`язької селищної ради до 15 числа місяця наступного за звітним місяцем за наступними залізничними станціями та зупиночними пунктами: ст. Ков`яги. За грудень звітного року позивач надає оперативні розрахунки витрат до 20 грудня поточного року, а уточнені розрахунки витрат - до 15 січня року, наступного за звітним (підпункт 2.2.5).
Розділом 5 Договору 1 регламентовано, що даний Договір 1 набирає чинності з моменту його підписання Сторонами і діє з 01 січня 2020 року до 31 грудня 2020 р.
Свої зобов`язання, передбачені п. 2.2 Договору 2, Позивач виконав у повному обсязі. Замовник не в повному обсязі виконав свої зобов`язання за Договором 2: у порушення п. 2.1.3 Договору 2 до цього часу не повернув позивачу підписані акти звірки за січень, листопад та грудень 2020 року; при фактичному перевезенні позивачем пасажирів пільгових категорій громадян за Договором 2 на суму 118314,36 грн (сто вісімнадцять тисяч триста чотирнадцять гривень 36 коп.), що зокрема підтверджується відомістю обліку сум збитків від перевезень пасажирів пільгового контингенту в приміському сполученні за 2020 рік у по Ков`язькій селищній раді, Замовником відшкодовано 105167,63 грн. Заборгованість за Договором 2 станом на 01.01.2021 становить 13146,73 грн.
Позивачем з Огульцівською сільською радою (далі - Замовник) 23 січня 2020 року укладений Договір № 1 (далі - Договір 3), предметом якого також є пільгові перевезення окремих категорій громадян на залізничному транспорті у приміському сполученні, компенсаційні виплати за які здійснює Замовник.
Відповідно до п. 1.3. Договору 3 його сума складає 2960,00 грн (дві тисячі дев`ятсот шістдесят гривень 00 коп.) в т.ч. ПДВ.
Умовами п. 2.1 Договору 1 встановлено, що Замовник: затверджує та фінансує компенсаційні виплати в межах наявних фінансових ресурсів (підпункт 2.1.2); підписує та повертає акти звірки позивачу протягом 10 робочих днів з моменту їх одержання (підпункт 2.1.3); приймає розрахунки та здійснює перерахування в межах кошторисних призначень на 2020 рік компенсаційних виплат на підставі підписаних актів звірки та облікових форм у розрізі залізничних зупиночних пунктів, які знаходяться на території Огульцівської сільської ради Валківського району (підпункт 2.1.4); за грудень звітного року проводить розрахунки відповідно до оперативних розрахунків витрат, які надаються позивачем до 20 грудня поточного року (підпункт 2.1.5).
Умовами п. 2.2 Договору 1 встановлено, що позивач: веде облік пільгових перевезень та проводить визначення суми недоотриманих коштів (підпункт2.2.4); надає Замовнику для підписання акти звірки та облікові форми про недоотримані кошти за перевезення окремих категорій громадян залізничним транспортом приміського сполучення за рахунок коштів місцевого бюджету Огульцівської сільської ради до 15 числа місяця наступного за звітним місяцем за наступними зупиночними пунктами: з.п. Пороги. За грудень звітного року позивач надає оперативні розрахунки витрат до 20 грудня поточного року, а уточнені розрахунки витрат - до 15 січня року, наступного за звітним (підпункт 2.2.5).
Розділом 5 Договору 1 регламентовано, що даний Договір 1 набирає чинності з моменту його підписання Сторонами і діє з 01 січня 2020 року до 31 грудня 2020 р., а в частині проведення розрахунків по Договору, до повного їх погашення.
Свої зобов`язання, передбачені п. 2.2 Договору 3, позивач виконав у повному обсязі.
Замовник не в повному обсязі виконав свої зобов`язання за Договором 3: у порушення п. 2.1.3 Договору 3 до цього часу не повернув позивачу підписані акти звірки за січень, лютий та грудень 2020 року; при фактичному перевезенні позивачем пасажирів пільгових категорій громадян за Договором 3 на суму 2945,49 грн, що зокрема підтверджується відомістю обліку сум збитків від перевезень пасажирів пільгового контингенту в приміському сполученні за 2020 ріку по Огульцівській сільській раді та актом звірки станом на 01.01.2020 (з відображенням наявної у Замовника заборгованості), Замовником відшкодовано 2824,12 грн. Заборгованість за Договором 3 станом на 01.01.2021 становить 121,37 грн (сто двадцять одна гривня 37 коп.).
Отже, заборгованість відповідача перед позивачем по компенсаційним виплатам за перевезення пільгових категорій громадян на залізничному транспорті у приміському сполученні в загальному розмірі склала 13298,08 грн.
Позивач листом від 26.01.2021 № ДН-3-01-19/25 повідомив відповідача про виникнення заборгованості за 2020 рік.
Відповідач листом від 16.02.2021 № 01-01/24 не заперечив факт наявності заборгованості за 2020 рік та її розмір, та повідомив, що питання погашення заборгованості 2020 року буде розглянуте на наступній сесії Валківської міської ради, яка відбудеться у березні 2021 року. Однак заборгованість сплачена не була.
13.04.2021 за №НЮ-04-11/155 позивачем була направлена претензія до відповідача щодо стягнення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на суму 13298,08 грн.
У відповіді від 28.04.2021 № 04-26/1199 відповідач зазначив, що враховуючи відсутність у річному казначейському звіті кредиторської заборгованості у Огульцівської сільської ради, Баранівської сільської ради та Ков`язької селищної ради, Валківська міська рада не може як правонаступник виконати існуючі зобов`язання у позасудовому порядку.
Вирішуючи спір по суті, суд вважає, що до відносин, які склались на підставі встановлених обставин спору, підлягають застосуванню наступні норми права.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про залізничний транспорт» відносини підприємств залізничного транспорту з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування базуються на податковій і договірній основах відповідно до чинного законодавства України.
Згідно ч. 6 ст. 9 Закону України «Про залізничний транспорт» для захисту інтересів окремих категорій громадян на пасажирських перевезеннях, у тому числі приміських, можуть передбачатися пільгові тарифи. Збитки залізничного транспорту загального користування від їх використання відшкодовуються за рахунок державного або місцевих бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення щодо введення відповідних пільг.
Відповідно до пп. "ґ" п. 3 ч. 1 ст. 91 Бюджетного кодексу України до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.
Постановою Кабінету Міністрів України 16.12.2009 № 1359 затверджено Порядок розрахунку обсягів компенсаційних виплат за пільгові перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян, який визначає механізм розрахунку обсягів компенсаційних виплат залізницям за пільгові перевезення окремих категорій громадян, яким таке право надано законом, що здійснюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, а також субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на зазначені цілі (далі – Порядок № 1359).
Відповідно до п. 3 Порядку № 1359 облік пільгових перевезень та визначення суми недоотриманих коштів від таких перевезень проводиться залізницями на підставі інформації автоматизованої системи керування пасажирськими перевезеннями та реєстраторів розрахункових операцій про оформлені та видані пасажирам безоплатні або пільгові проїзні документи (квитки).
Згідно п. 4 Порядку №1359 сума недоотриманих коштів обчислюється в автоматизованому режимі під час оформлення кожного безоплатного та пільгового проїзного документа (квитка) як різниця між повною вартістю проїзду, встановленою згідно з діючими тарифами для відповідного виду сполучення, маршруту прямування, категорії поїзда та вагона, і вартістю проїзду, що сплачує пасажир відповідно до наданих пільг.
Відповідно до п. 5 Порядку №1359 інформація про оформлені та видані пасажирам безоплатні та пільгові проїзні документи (квитки) включається до місячної станційної звітності.
Згідно п. 7 Порядку № 1359 сума недоотриманих коштів включається до місячної станційної звітності області, на території якої був придбаний пільговий проїзний документ (квиток), незалежно від місця проживання (навчання) пасажира.
Відповідно до п. 9 Порядку № 1359 на підставі місячної станційної звітності залізниці складають облікову форму про недоотримані кошти за перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян, витрати на перевезення яких відшкодовуються з державного або місцевих бюджетів, згідно з додатком.
Згідно п.п. 10-11 Порядку № 1359 залізниці не пізніше ніж 15 числа місяця наступного звітного періоду подають відповідним головним розпорядникам коштів рахунок на суму, яка підлягає компенсації, та облікові форми.
Головні розпорядники коштів, передбачених на компенсаційні виплати, після надходження їх на власні рахунки у п`ятиденний строк перераховують зазначені кошти відповідній залізниці.
Відповідно до п. 16 ст. 4 КАС України адміністративний договір - спільний правовий акт суб`єктів владних повноважень або правовий акт за участю суб`єкта владних повноважень та іншої особи, що ґрунтується на їх волеузгодженні, має форму договору, угоди, протоколу, меморандуму тощо, визначає взаємні права та обов`язки його учасників у публічно-правовій сфері і укладається на підставі закону: а) для розмежування компетенції чи визначення порядку взаємодії між суб`єктами владних повноважень; б) для делегування публічно-владних управлінських функцій; в) для перерозподілу або об`єднання бюджетних коштів у випадках, визначених законом; г) замість видання індивідуального акта; ґ) для врегулювання питань надання адміністративних послуг.
Суд зазначає, що Договори від 04.02.2020 №2, від 03.02.2020 №1 та від 23.01.2020 №1, з огляду на п. 16 ч. 1 ст. 4 КАС України, утримують в собі усі ознаки адміністративних договорів.
Судовим розглядом встановлено, що загальна сума заборгованості відповідача у вигляді відшкодування витрат за надані послуги пільгового перевезення пасажирів залізничним транспортом за 2020 рік на виконання Договорів від 04.02.2020 №2, від 03.02.2020 №1 та від 23.01.2020 №1, складає 13298,08 грн.
Згідно зазначених Договорів відповідач взяв на себе зобов`язання щодо відшкодування фактично понесених позивачем витрат за перевезення окремих категорій громадян, проте фактично здійснив часткову оплату за договором.
Отже, уклавши договір незалежно від його правової природи, сторони зобов`язані дотримуватися умов його виконання, а отже заявлена позивачем до стягнення з відповідача сума фактично є витратами залізниці, які вона понесла, надавши послуги з перевезення пільговим категоріям громадян, які відповідач повинен відшкодувати.
Відсутність бюджетних асигнувань не може слугувати підставою невиконання зобов`язань щодо компенсації пільгового проїзду залізничним транспортом окремих категорій населення.
Суд зауважує, що хоча чинним законодавством не врегульовано порядку проведення погашення заборгованості бюджетних установ у випадках, коли поточні бюджетні асигнування не покривають всі зобов`язання за укладеними договорами, проте вказане не може бути підставою для звільнення від виконання зобов`язань за укладеними договорами.
Відсутність бюджетних асигнувань, як підстава відмови у відшкодуванні позивачу вартості перевезення пасажирів за пільговий проїзд окремих категорій громадян, порушує принципи справедливості та рівності, не створює належних умов виконання Договору, а відсутність коштів для належного виконання грошового зобов`язання у межах адміністративного договору не може бути визнано обставиною, що звільняє від відповідальності, незалежно від підстав її виникнення.
Аналогічний висновок з питань правозастосування у спірних відносинах викладений у постанові Верховного Суду від 13.06.2019 у справі №826/8581/16 та враховується судом на підставі частини п`ятої статті 242 КАС України.
Крім того, відповідно до положень ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та практику Суду як джерело права.
Так, Європейським судом суд з прав людини у рішенні від 18.10.2005 у справі «Терем ЛТД, Чечеткін та Оліус проти України» та в рішенні від 30.11.2004 у справі «Бакалов проти України» зазначено, що відсутність бюджетного фінансування (бюджетних коштів) не є підставою для звільнення від відповідальності за порушення зобов`язання. У справі «Кечко проти України» Європейський суд з прав людини висловив позицію, що якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.
Оскільки послуги пільгового проїзду залізницею окремих категорій громадян надано не з власної ініціативи, а на виконання імперативних законодавчих вказівок щодо цього, то у результаті уповноважений на те державою орган - відповідач у справі - у силу закону має відшкодувати позивачу за рахунок бюджетних коштів понесені ним витрати.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 12.12.2018 у справі №761/22355/16-а, від 16.05.2018 у справі №826/6351/15, від 14.11.2018 у справі №808/1813/16, від 15.03.2019 у справі №761/25336/15, від 20.03.2019 у справі №804/7864/15, від 27.06.2019 у справі № 826/8236/17, від 03.03.2020 у справі №904/94/19.
Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача правомірними та такими, що підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у справі суд враховує, що відповідно до положень частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південна залізниця" (вул. Євгена Котляра, буд. 7, м. Харків, 61052, ЄДРПОУ 40081216) до Валківської міської ради Харківської області (вул. Харківська, буд. 16, м. Валки, Валківський район, Харківська область, 63002, ЄДРПОУ 04058657) про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Валківської міської ради Харківської області 13298,08 грн (тринадцять тисяч двісті дев`яносто вісім гривень 08 коп.) заборгованості по компенсаційним виплатам від перевезення пасажирів, які мають право на пільги згідно з чинним законодавством України, на користь акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Південна залізниця», в тому числі: 29,98 грн (двадцять дев`ять гривень 98 коп.) заборгованості по компенсаційним виплатам за перевезення пасажирів, які придбали квитки на території Баранівської сільської ради у 2020 році та мають право на пільги згідно з чинним законодавством України; 13146,73 грн (тринадцять тисяч сто сорок шість гривень 73 коп.) заборгованості по компенсаційним виплатам за перевезення пасажирів, які придбали квитки на території Ков`язької селищної ради у 2020 році та мають право на пільги згідно з чинним законодавством України; 121,37 грн (сто двадцять одна гривня 37 коп.) заборгованості за перевезення пасажирів, які придбали квитки на території Огульцівської сільської ради у 2020 році та мають право на пільги згідно з чинним законодавством України.
Стягнути на користь Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південна залізниця" за рахунок бюджетних асигнувань Валківської міської ради Харківської області суму сплаченого судового збору у розмірі 2270,00 грн (дві тисячі двісті сімдесят гривень 00 копійок).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Д.А. Волошин