Рішення № 99357751, 02.09.2021, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.09.2021
Номер справи
340/3024/21
Номер документу
99357751
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2021 року м. Кропивницький Справа № 340/3024/21

Кіровоградський окружний адміністративний суд, у складі судді Хилько Л.І., розглянув у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Управління Держпраці у Кіровоградській області (далі – позивач) до приватного підприємства "ВК Технополь" (також – відповідач) про застосування заходів реагування, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом та просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до відповідача, а саме зобов`язати відповідача повністю зупинити:

- експлуатацію: котла твердопаливного "Ziehbart" 130 кВт, заводський №807; автонавантажувача MANITOU MLT 730 Т, заводський №165984, реєстраційний № НОМЕР_1 ; навантажувача телескопічного FARESIN FH7.35 Classic, заводський №FR020735Е4916, реєстраційний №27249 ВА; навантажувача телескопічного FARESIN FH7.35 Classic, заводський №FR020735Е4663, реєстраційний №27247 ВА; крану консольно-поворотного ККП 1.6-5.0-3.8, заводський №101; крану консольно-поворотного ККП 1.6-8.0-3.8, заводський №102; крану мостового електричного однобалочного підвісного, заводський №105; крану мостового електричного однобалочного підвісного, заводський №106; крану мостового електричного однобалочного опорного КМЭ 2-16.2-2.5-А4, заводський №502; ковальсько-пресового устаткування;

- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів; роботи в термічних цехах та дільницях на електротермічних установках підвищеної та високої частоти; роботи в діючих електроустановках і на кабельних лініях напругою понад 1000 В, в зоні дії струму високої частоти, до усунення зазначених в позовній заяві порушень.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що у зв`язку з виникнення умов, які можуть спричинити шкоду життю та здоров`ю людей, є всі передбачені Законом підстави для застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву на позовну заяву або ж заяви про його визнання. Поштове відправлення з копією ухвали про відкриття провадження у справі від 16.06.2021, яке було направлено на адресу відповідача, повернулась до суду без вручення із незалежних від суду причин (адресат відсутній за вказаною адресою).

Керуючись вимогами п.5 ч.6 ст.251 КАС України, беручи до уваги відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо місцезнаходження відповідача, ухвала від 16.06.2021 вважається врученою належним чином та, з огляду на матеріали справи, у суду відсутні підстави для надання іншої правової оцінки цим обставинам.

Дослідивши письмові докази у справі суд приходить до таких висновків.

Встановлено, що згідно до наказу Управління від 02.04.2021 №325 (із змінами, внесеними наказом від 14.04.2021 № 366) та направлення на проведення перевірки від 02.04.2021 №110 та 14.04.2021 №110/1, з 12 по 23.04.2021 посадовими особами Управління проведено планову перевірку відповідача на предмет дотримання законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці, промислової безпеки (а.с.13-20).

За результатами зазначеної перевірки складено акт від 23.04.2021 №КР4366/05, яким встановлено 71 порушення нормативно-правових актів з охорони праці, з яких порушення, визначене у рядках №№1, 2, 19, 34, 44, 50, 51, 63, 66, 67, 68, 70, 71 таблиці Опису виявлених порушень вимог законодавства, можуть створювати загрозу життю та здоров`ю людей, а саме:

- підприємством не отримано дозвіл на види робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі дозволу, а саме: на вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів (пункт 20 групи А додатку 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 №77), що є порушення вимог статті 21 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 №2694-ХІІ;

- підприємством не проведено декларування робіт з підвищеної небезпеки, а саме роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра (пункт 3 групи Б додатку 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 №77); нанесення лакофарбових покрить, ґрунтовок та шпаклівок на основі нітрофарб, полімерних композицій (поліхлорвінілових, епоксидних тощо) (пункт 17 групи Б додатку 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 №77); зварювальні, газополум`яні, а також наплавочні і паяльні роботи, що виконуються із застосуванням відкритого полум`я (пункт 19 групи Б додатку 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 №77); обслуговування верстатів з обробки металів (пункт 20 групи Б додатку 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 №77), що є порушення вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 №2694-ХІІ, пункту 21 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107;

- не проведено декларування виконання робіт підвищеної небезпеки (роботи в термічних цехах та дільницях на електротермічних установках підвищеної та високої частоти (пункт 24 групи Б додатку 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 №77)) та відповідності матеріально-технічної бази для експлуатації обладнання підвищеної небезпеки (ковальсько-пресове устаткування (пункт 3 групі Б переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 №77)), що є порушення вимог статті 21 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 №2694-ХІІ, пункту 21 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107;

- не проведено первинний технічний огляд перед першим уведенням в експлуатацію котла твердопаливного "Ziehbart" 130 кВт, заводський №807, що є порушенням вимог статті 21 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 №2694-ХІІ, пункту 8 Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінетів Міністрів України від 26.05.2004 №687, підпункту 1 пункту 4 глави 1 розділу VIII НПАОП 0.00-1.81-18 Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 05.03.2018 №333, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 10.04.2018 за №433/31885;

- до територіального органу Держпраці роботодавцем не подано декларацію відповідності матеріально-технічної бази на роботи підвищеної небезпеки, та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме, технологічні транспортні засоби пункт (1 групі Б переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 №77): автонавантажувач MANITOU MLT 730 Т, заводський №165984, реєстраційний №27248 ВА; навантажувача телескопічного FARESIN FH7.35 Classic, заводський №FR020735Е4916, реєстраційний №27249 ВА; навантажувача телескопічного FARESIN FH7.35 Classic, заводський №FR020735Е4663, реєстраційний №27247 ВА, що є порушенням вимог статті 21 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 №2694-ХІІ, пункту 21 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107;

- не отриманий дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (пункт 7 групі А переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від03.02.2021 №77), а саме: кран мостовий електричний однобалочний підвісний, заводський №105, кран мостовий електричний однобалочний підвісний, заводський №106, що є порушенням вимог статті 21 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 №2694-ХІІ;

- не проведено первинний технічний огляд перед першим уведенням в експлуатацію вантажопідіймальним кранам і механізмам а саме: кран консольно-поворотний ККП 1.6-5.0-3.8, заводський №101, кран консольно-поворотний ККП 1.6-8.0-3.8, заводський №102, кран мостовий електричний однобалочний підвісний, заводський №105, кран мостовий електричний однобалочний підвісний, заводський №106, кран мостовий електричний однобалочний опорний КМЭ 2-16.2-2.5-А4, заводський №502, що є порушенням вимог статті 13 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 №2694-ХІІ, пункту 8 Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінетів Міністрів України від 26.05.2004 №687, пункту 2 глави 3 розділу VI НПАОП 0.00-1.81-18 Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 19.01.2018 №62, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 за №244/31696;

- відсутній заключний акт за результатами періодичного медичного огляду працівників, що є порушенням вимог статті 13, 17 Закону України "Про охорону праці" від 14 жовтня 1992 року №2694-ХІІ, пункту 2.17 розділу II Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України від 21.05.2007 №246;

- не проведено чергових профілактичних випробувань та вимірювань основному та допоміжному електрообладнанню, що є порушенням вимог статті 13 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 №2694-ХІІ, пункту 1.3.1 НПАОП 40.1-1.21-98 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України від 09.01.98 №4;

- не проведено чергових профілактичних випробувань комплекту електроінструменту з ізольованими ручками, що є порушенням вимог статті 13 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 №2694-ХІІ, пунктів 1.1.6, 1.3.1 НПАОП 40.1-1.21-98 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України від 09.01.98 №4;

- не проведено чергових профілактичних випробувань комплекту засобів електрозахисту, що є порушенням вимог статті 13 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 №2694-ХІІ, пунктів 1.1.4, 1.3.1 НПАОП 40.1-1.21-98 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України від 09.01.98 №4;

- відсутній дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки (роботи в діючих електроустановках і на кабельних лініях напругою понад 1000 В, в зонах дії струму високої частоти (пункт 9 групи А додатку 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 №77)), що є порушенням вимог статті 21 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 №2694-ХІІ;

- не надано акти опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів, що є порушенням вимог статті 13 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 №2694-ХІІ, пунктів 1.3.1, 8.1, 8.2, 8.3, 8.4, 8.5, 8.6, 8.7 НПАОП 40.1-1.21-98 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України від 09.01.98 №4.

Примірник акту перевірки 23.04.2021 отриманий уповноваженою особою відповідача Самойленком С.В.. без зауважень або заперечень (а.с.21-38).

Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 1 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” від 05.04.2007 р. №877-V (далі за текстом – Закон №877) державний нагляд (контроль) – діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Згідно з частиною 5 статті 2 Закону №877 заходи контролю здійснюються органами державного архітектурно-будівельного контролю (нагляду), державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами, зокрема державного нагляду (контролю) в галузі цивільної авіації – з урахуванням особливостей, встановлених Повітряним кодексом України, нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання (Авіаційними правилами України), та міжнародними договорами у сфері цивільної авіації.

З огляду на абзац 2 частини 1 статті 38 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1994 р. №2694-ХІІ (далі – Закон №2694) державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 р. №96 (далі – Положення №96) Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі – загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 Положення №96 основними завданнями Держпраці є реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Пунктом 7 Положення №96 встановлено, що Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Відповідно до п. 1 Положення про Управління Держпраці у Кіровоградській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань праці від 03.08.2018 року №84 (далі – Положення №84) Управління Держпраці у Кіровоградській області є територіальним органом Державної служби України з питань охорони праці, що їй підпорядковується (а.с.15-18).

На підставі підпункту 16 пункту 4 Положення №84 Управління Держпраці відповідно до покладених на нього завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту; монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування. Транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами. Проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення; виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів; організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань (а.с.17).

Частиною 5 статті 4 Закону № 877 встановлено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

Відповідно до частини 7 статті 7 Закону №877 на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.

Відповідно до ч. 4 ст. 43 Конституції України кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці.

Положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров`я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, поряд з іншими правовими актами регулює Закон №2694.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону № 2694 охорона праці – це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров`я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Статтею 4 Закону № 2694 визначено, що державна політика в галузі охорони праці базується, у тому числі на принципах пріоритету життя і здоров`я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Згідно ч.1 ст.6 цього Закону умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства.

Роботодавець зобов`язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці (ч.1 ст.13 Закону № 2694).

При цьому, нормативно-правові акти з охорони праці – це правила, норми, регламенти, положення, стандарти, інструкції та інші документи, обов`язкові для виконання (ст.27 Закону № 2694).

Відповідно до абз.5 ч.1 ст.39 Закону № 2694, посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, мають право забороняти, зупиняти, припиняти, обмежувати експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуск та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт, застосування нових небезпечних речовин, реалізацію продукції, а також скасовувати або припиняти дію виданих ними дозволів і ліцензій до усунення порушень, які створюють загрозу життю працюючих.

Частиною 5 статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" встановлено, що повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.

Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному та об`єктивному дослідженні.

На підставі викладеного та зважаючи на зміст акту №КР4366/05 від 23.04.2021 судом встановлено, що відповідачем допущено порушення вимог законодавства з охорони праці, які створюють загрозу життю і здоров`ю працівників, при цьому, доказів усунення таких порушень відповідачем суду не надано. що в свою чергу свідчить про обґрунтованість вимог позивача.

Отже, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Щодо звернення судового рішення до негайного виконання слід зазначити, що ст.371 КАС України визначено категорії спорів, рішення по яких виконуються негайно, а також, які можуть бути звернуті до негайного виконання.

Однак, рішення щодо застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) не можуть бути звернуті до негайного виконання відповідно до змісту ст.371 КАС України.

Щодо розподілу судових витрат у справі суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Зазначених витрат у справі не встановлено.

Керуючись ст.ст.139, 246, 382, 255, 292-297, 325 КАС України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов – задовольнити повністю.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до приватного підприємства "ВК Технополь" (код ЄДРПОУ 36023441), шляхом повного зупинення:

- експлуатації: котла твердопаливного "Ziehbart" 130 кВт, заводський №807; автонавантажувача MANITOU MLT 730 Т, заводський №165984, реєстраційний №27248 ВА; навантажувача телескопічного FARESIN FH7.35 Classic, заводський №FR020735Е4916, реєстраційний №27249 ВА; навантажувача телескопічного FARESIN FH7.35 Classic, заводський №FR020735Е4663, реєстраційний №27247 ВА; крану консольно-поворотного ККП 1.6-5.0-3.8, заводський №101; крану консольно-поворотного ККП 1.6-8.0-3.8, заводський №102; крану мостового електричного однобалочного підвісного, заводський №105; крану мостового електричного однобалочного підвісного, заводський №106; крану мостового електричного однобалочного опорного КМЭ 2-16.2-2.5-А4, заводський №502; ковальсько-пресового устаткування;

- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів; роботи в термічних цехах та дільницях на електротермічних установках підвищеної та високої частоти; роботи в діючих електроустановках і на кабельних лініях напругою понад 1000 В, в зоні дії струму високої частоти, до повного усунення порушень нормативно-правових актів з охорони праці, вказаних у рядках №№ 1, 2, 19 , 34, 44, 50, 51, 63, 66,67,68,70,71 таблиці "Опис виявлених порушень вимог законодавства" акту від 23.04.2021 №КР4366/05.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, визначені ст.ст.255, 295 КАС України та може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції в 30-денний строк з дня отримання його копії.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Л.І. Хилько