
Код суду 233 № 233/4098/21
П О С Т А Н О В А
про повернення матеріалів для дооформлення
02.09.2021 року м.Костянтинівка
Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Кожевник О.А., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Військової комендатури м. Костянтинівка, Військової служби правопорядку Збройних сил України щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Маріуполь, Донецької області, військовослужбовця військової частини А1275, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,
за ч. 2 ст. 172-19 КУпАП, якому роз`яснені права за ст.ст. 10, 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу ДНК-2 № 2489 від 02 вересня 2021 року 18 серпня 2021 року о 14 годині 30 хвилин на блокпосту БП 2 П 001 в м. Костянтинівка у матроса ОСОБА_1 виявлено наступні боєприпаси: набої 9 мм – 1 шт., серія 27002; 5,45 – 1 шт.; серія 6090; 7,62 – 3 шт.; серія 71189; 539 72; 27071, який в умовах особливого періоду під час виконання обов`язку військової служби зберігаючи боєприпаси без відповідного на те дозволів. Таким чином ОСОБА_1 порушив правила поводження зі зброєю та боєприпасами, що становлять підвищену небезпеку для оточення, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-19 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені матеріали, суддя дійшов таких висновків.
Відповідно до ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ст. 245 КУпАП завданнями провадження про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом…
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і основним джерелом доказів у справі, оскільки саме він має містити повні та точні відомості про вчиненні правопорушення, його кваліфікацію, дані про потерпілих, свідків, якщо вони є. Саме протокол про адміністративне правопорушення є документом, в якому формулюється суть правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються дата і місце його складання; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків, потерпілих, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, тощо.
Частиною 2 ст. 172-19 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил поводження із зброєю, а також боєприпасами, вибуховими, іншими речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення, а також з радіоактивними матеріалами в умовах особливого періоду.
Диспозиція статті172-19 КУпАП за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм.
Тобто, протокол про адміністративне правопорушення обов`язково має містити посилання на норму спеціального нормативного акту за порушення якої настає відповідальність за ст. 172-19 КУпАП.
Проте, в протоколі про адміністративне правопорушення серії ДНК 2 № 2489 від 02 вересня 2021 року при викладі суті адміністративного правопорушення, скоєного ОСОБА_1 , не зазначено які саме правила поводження з боєприпасами він порушив, що унеможливлює подальший розгляд справи по суті, оскільки при розгляді справи суд повинен відповідно до вимог ст.245 КУпАП з`ясувати всі конкретні обставини справи і з урахуванням досліджених доказів, постановити в справі законне рішення.
Зазначені недоліки суддя відносить до суттєвих порушень вимог діючого КУпАП, що не дають здійснити всебічне, повне і об`єктивне дослідження всіх обставин справи у їх сукупності та прийняти законне і обґрунтоване рішення по справі відповідно до діючого КУпАП.
Дослідивши матеріали справи суддя вважає, що адміністративний матеріал підлягає поверненню до Військової комендатури м. Костянтинівка.
Доопрацьовану справу про адміністративне правопорушення необхідно надіслати з урахуванням вимог ч. 7 ст. 38 КУпАП, за змістом якої, у справах про адміністративні правопорушення, що підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Керуючись ст. ст. 251, 255- 256 , 268, 278 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Матеріал про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 172-19 КУпАП (протокол про адміністративне правопорушення серії ДНК – 2 № 2489 від 02 вересня 2021 року) стосовно ОСОБА_1 повернути до Військової комендатури м. Костянтинівка для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Кожевник