
Справа № 939/1875/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
03 вересня 2021 рокусмт Бородянка
Суддя Бородянського районного суду Київської області Стасенко Г.В., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , його захисника - адвоката Горбаченко М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Бородянського районного суду Київської області справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, яка надійшла з батальйону патрульної поліції в селі Чайки Управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Озірщини Бородянського району Київської області, громадянина України, працюючого на посаді оператора завантажувача і розвантажувача систем в ТОВ "Бородянське хлібоприймальне підприємство", який проживає та зареєстрований в АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
ВСТАНОВИВ:
09 серпня 2021 року, о 21-й годині 05 хвилин, в смт Бородянці Бучанського району Київської області по вул. Привокзальній, 45 ОСОБА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, керував автомобілем "ВАЗ-2108", реєстраційний номер НОМЕР_2 , (огляд ОСОБА_1 на стан сп`яніння проводився у встановленому порядку з використанням приладу - газоаналізатора "Drager Alcotest 6810" (ARAM 2244), результат огляду 2,63 % о), чим порушив п. 2.9 "а" Правил дорожнього руху.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину не визнав, пояснивши, що 09 серпня 2021 року , приблизно, о 21-й годині 30 хвилин, він на своєму автомобілі їхав з друзями додому і на вул. Привокзальній в смт Бородянці його зупинили поліцейські, які запитали в нього чи він вживав спиртне; він повідомив, що випив один літр безалкогольного пива; працівники поліції запропонували йому пройти огляд, на що він погодився і здійснив продув у трубку; який був результат він не знає, але працівники поліції склали на нього протокол; з протоколом про адміністративне правопорушення він не згоден, оскільки був тверезий.
При розгляді справи також були досліджені такі докази.
Відповідно до роздруківки тестування на алкоголь, проведеного з використанням приладу "Drager Alcotest 6810" (ARAM 2244), вміст алкоголю в організмі ОСОБА_1 09 серпня 2021 року, о 21-й годині 21 хвилині, становив 2,63 % о; з результатом огляду ОСОБА_1 погодився, що підтвердив своїм підписом в роздруківці.
З акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів вбачається, що ОСОБА_1 пройшов огляд з використанням приладу " Drager Alcotest 6810" (ARАM 2244), результат огляду позитивний - 2,63 % о; з результатом огляду ОСОБА_1 погодився, що також підтвердив своїм підписом.
З відтвореного відеозапису події з портативного відеореєстратора поліцейського вбачається, що працівники поліції зупинили автомобіль "ВАЗ-2108", за кермом якого знаходиться ОСОБА_1 ; поліцейські виявили у водія ознаки алкогольного сп`яніння і запропонували йому пройти огляд; водій погодився пройти огляд з використанням приладу "Драгер", результат огляду 2,63 проміле алкоголю; з результатом огляду водій ОСОБА_1 погодився, після чого запропонував поліцейським домовитися на місці без складання протоколу; поліцейські ознайомили водія ОСОБА_1 з протоколом про адміністративне правопорушення; з протоколом водій погодився.
Відповідно до розписки ОСОБА_2 від 09 серпня 2021 року, він приймає на зберігання автомобіль "ВАЗ-2108", державний номер НОМЕР_2 , та зобов`язується до 10 серпня 2021 року, до 08-ї години ранку, не передавати транспортний засіб водію ОСОБА_1 .
Як зазначив ОСОБА_1 в протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 326945, він з порушенням згоден.
За ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу працівника поліції пройти у встановленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Відповідно до п. 6, 7 розділу І "Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції", затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України від 09 листопада 2015 року № 1452/735, огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Оцінюючи досліджені докази, вважаю доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки він в стані алкогольного сп`яніння керував транспортним засобом.
Заперечення ОСОБА_1 і доводи захисника-адвоката Горбаченко М.О., що огляд водія ОСОБА_1 на стан алкогольного сп`яніння проводився поліцейськими з використанням приладу марки "Drager Alcotest 6810", який не відноситься до числа дозволених для застосування газоаналізаторів на території України, суддя вважає безпідставними з огляду на таке.
Газоаналізатори "Drager Alcotest" сертифіковані Міністерством економічного та торгового розвитку України за № UA-MI/1-96-2014 від 01 вересня 2014 року та відповідно до свідоцтва про Державну реєстрацію № 14455/2014 внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення і дозволені для застосування на території України. Виріб медичний газоаналізатор "Drager Alkotest 6810" виробництва Drager Safety AG & Co, KGaA проходив процедуру державної реєстрації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1497 від 09 листопада 2004 року та було видане свідоцтво про державну реєстрацію № 7261/2007 від 10 лютого 2010 року - термін дії до 10 лютого 2015 року. Згідно з листом Міністерства охорони здоров`я України від 04 червня 2019 року № 18.1-04 Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками здійснювала державну реєстрацію медичних засобів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2014 року № 1497 "Про затвердження Порядку державної реєстрації медичної техніки та виробів медичного призначення". Зазначений порядок втратив чинність 01 липня 2015 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013 року № 753 "Про затвердження Технічного регламенту щодо медичних виробів". Порядком було визначено, що ввезення на митну територію, реалізація та застосування в Україні медичних виробів дозволялось тільки після їх державної реєстрації, крім випадків, визначених Міністерством охорони здоров`я у встановленому порядку, а державну реєстрацію медичних виробів здійснювала Держлікслужба України за результатами експертизи та у разі потреби випробувань, що проводились експертними установами. Строк дії свідоцтв про державну реєстрацію № 7261/2007 від 10 лютого 2010 року "Прилади електронні діагностичні Alcotest Plus 7410 com, Alcotest 6510, Alcotest 6810 виробництва Drager Safety AG & Co, KGaA (Germany) (наказ Міністерства охорони здоров`я України від 10 лютого 2010 року № 95) вичерпано 10 лютого 2015 року. Закінчення терміну дії свідоцтва про державну реєстрацію означало припинення можливості ввезення та введення у експлуатацію медичної техніки та виробів медичного призначення, але не впливало на вироби, які вже були введені у експлуатацію і використовувались у практиці. Таким чином, використання медичних виробів, "газоаналізатор Drager Alkotest", які були завезені та реалізовані на території України, та введені в експлуатацію користувачем протягом терміну дії свідоцтва про державну реєстрацію є можливим за умов додержання вимог щодо повірки (калібрування) та інших нормативних документів, що підтверджують вірність результатів вимірювання.
Відповідно до роздруківки тестування, прилад "Drager Alcotest 6810" (ARAM 2244), за допомогою якого проведено огляд водія ОСОБА_1 , пройшов калібрування 10 березня 2021 року, тобто в межах шести місяців, встановлених Інструкцією з технічного обслуговування (використання) зазначеного приладу.
Крім того, суддя враховує, що за змістом ст. 266 КУпАП та п. 7 розділу І "Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції", затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України від 09 листопада 2015 року № 1452/735, результати огляду, проведеного поліцейськими з використанням спеціальних технічних засобів, можуть підтверджувати факт перебування особи – водія транспортного засобу в стані алкогольного сп`яніння за умови погодження водія з цими результатами, а в разі незгоди водія з результатами огляду, проведеного поліцейськими, поліцейські направляють особу на огляд до найближчого закладу охорони здоров`я, якому надано право на його проведення.
Як встановлено при розгляді справи, ОСОБА_1 після проведення йому огляду з використанням приладу "Drager Alcotest 6810" на місці зупинки погодився з результатами огляду і будь-яких заперечень не висловив, що підтверджується його письмовими поясненнями в протоколі про адміністративне правопорушення, роздруківкою тестування, актом огляду та відтвореним в судовому засіданні відеозаписом події з портативного відеореєстратора поліцейського.
За таких обставин у поліцейських не було підстав для направлення водія ОСОБА_1 до закладу охорони здоров`я для проходження огляду і результати проведеного ними огляду водія є підтвердженням факту перебування водія ОСОБА_1 в стані алкогольного сп`яніння.
У відповідності до п. 1 ч. 5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 в доход держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 454 гривні.
Керуючись ст. 23, 283 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ :
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні (ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача – казначейство України (ЕАП),рахунок отримувача – UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу.
У разі несплати штрафу у встановлений строк стягнути суму штрафу в порядку примусового виконання постанови у подвійному розмірі.
Строк пред`явлення постанови до виконання – три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд Київської області протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяГ. Стасенко