Постанова № 99333334, 31.08.2021, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
31.08.2021
Номер справи
161/13722/21
Номер документу
99333334
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 161/13722/21

Провадження № 3/161/4558/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Луцьк 31 серпня 2021 року

Луцький міськрайонний суд в особі судді Філюк Т.М., за участю особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Артиш Н. А., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Нижнє Висоцьке Турківського р-ну Львівської обл., зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , місце роботи: генеральний директор КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради,

- за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В :

02 серпня 2021 року з Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постановою від 31 серпня 2021 року справи про адміністративні правопорушення № 161/13722/21 (провадження № 3/161/4558/21), № 161/13735/21 (провадження №3/161/4564/21), №161/13737/21 (провадження №3/161/4565/21), №161/13740/21 (провадження №3/161/4566/21), №161/13742/21 (провадження № 3/161/4567/21), №161/13732/21 (провадження №3/161/4563/21), №161/13729/21 (провадження № 3/161/4562/21), №161/13727/21 (провадження №3/161/4561/21), № 161/13725/21 (провадження №3/161/4560/21) та №161/13724/21 (провадження №3/161/4559/21) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 об`єднано в одне провадження. Об`єднаній справі присвоєно № 161/13722/21 (провадження 3/161/4558/21).

Із протоколу про адміністративне правопорушення № 217 від 27 липня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради, відповідно до п.п. «а» п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, не повідомив у встановлених цим Законом випадках та порядку (не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатись) Волинську обласну раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції». Наказом генерального директора КП Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради ОСОБА_1 №246-ос від 26 березня 2020 року «Про преміювання» за проведену якісну роботу по підготовці та проходження акредитації підприємства у розмірі посадового окладу премійовано працівників КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради, в тому числі лікаря-фтизіатра відділення легеневого туберкульозу №1 ОСОБА_2 , яка є близькою особою ОСОБА_1 , а саме: дружиною, чим порушив п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією: 28 березня 2020 року.

Протоколом №223 від 27 липня 2021 року зафіксовано, що ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради, не повідомив Волинську обласну раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу №646-ос від 22 грудня 2020 року, на підставі якого його близькій особі, а саме: дружині ОСОБА_2 нарахована та виплачена премія у розмірі посадового окладу на загальну суму 8082 гривень, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією: 24 грудня 2020 року.

Із протоколу про адміністративне правопорушення № 224 від 27 липня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу №646-ос від 22 грудня 2020 року, на підставі якого його близькій особі, а саме: дружині ОСОБА_2 нарахована та виплачена премія у розмірі посадового окладу на загальну суму 8082 гривень, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією: 22 грудня 2020 року.

Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення № 225 від 27 липня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради, не повідомив Волинську обласну раду про наявність в нього реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу №32-ос від 05 березня 2021 року, на підставі якого його близькій особі, а саме: дружині ОСОБА_2 нарахована та виплачена премія на загальну суму 4 000 гривень, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією: 09 березня 2021 року.

Протоколом №226 від 27 липня 2021 року встановлено, що ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу №32-ос від 05 березня 2021 року, на підставі якого його близькій особі, а саме: дружині ОСОБА_2 нарахована та виплачена премія на загальну суму 4000 гривень, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією: 05 березня 2021 року.

Із протоколу про адміністративне правопорушення № 222 від 27 липня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу №590-ос від 23 листопада 2020 року, на підставі якого його близькій особі, а саме: дружині ОСОБА_2 нарахована та виплачена премія у розмірі посадового окладу на загальну суму 8082 гривень, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією: 23 листопада 2020 року.

Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення № 221 від 27 липня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради, не повідомив Волинську обласну раду про наявність в нього реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу №590-ос від 23 листопада 2020 року, на підставі якого його близькій особі, а саме: дружині ОСОБА_2 нарахована та виплачена премія на загальну суму 8 082 гривень, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією: 25 листопада 2020 року.

Протоколом №220 від 27 липня 2021 року встановлено, що ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу №522-ос від 28 вересня 2020 року, на підставі якого його близькій особі, а саме: дружині ОСОБА_2 нарахована та виплачена премія на загальну суму 8 082 гривень, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією: 28 вересня 2020 року.

Також із протоколу про адміністративне правопорушення № 219 від 27 липня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради, не повідомив Волинську обласну раду про наявність в нього реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу №522-ос від 28 вересня 2020 року, на підставі якого його близькій особі, а саме: дружині ОСОБА_2 нарахована та виплачена премія на загальну суму 8 082 гривень, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією: 30 вересня 2020 року.

Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення № 218 від 27 липня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу №246-ос від 26 березня 2020 року, на підставі якого його близькій особі, а саме: дружині ОСОБА_2 нарахована та виплачена премія у розмірі посадового окладу на загальну суму 7635 гривень, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією: 26 березня 2020 року.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованих йому адміністративних правопорушеннях визнав повністю та щиро розкаявся у вчиненому. Суду пояснив, що через свою зайнятість він не звернув увагу на наявність в нього реального конфлікту інтересів внаслідок преміювання дружини на ряду з іншими працівниками. Правомірність та об`єктивність виплати грошової премії за конкретні трудові досягнення ніхто під сумнів не ставить. Враховуючи однотипність інкримінованих йому адміністративних правопорушень, наявність в нього позитивних характеристик, ОСОБА_1 просить визнати вчинені ним адміністративні правопорушення малозначними, звільнивши його від адміністративної відповідальності.

Прокурор Артиш Н. А. в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначити йому покарання в межах санкцій вказаних норм.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, всебічно, повно та об`єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Відповідно до витягу з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань – 27 травня 2019 року під № 11981340000011889 здійснено запис в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи, а саме: комунального підприємства «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради, засновником якого є Волинська обласна рада.

Згідно зі Статутом КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради, затвердженого розпорядженням Волинської обласної ради від 17 травня 2019 року №124, КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради є лікувальним закладом охорони здоров`я – комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги вторинної/спеціалізованої та третинної/високоспеціалізованої медичної допомоги будь-яким особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим Статутом.

Відповідно до контракту, укладеного 10 квітня 2018 року між Волинською обласною радою в особі голови обласної ради ОСОБА_3 з однієї сторони та генеральним директором Обласного територіального медичного протитуберкульозного об`єднання Нискогузом І. О. з другої сторони, ОСОБА_1 призначений на вищевказану посаду та безпосередньо і через адміністрацію здійснює поточне (оперативне) управління Обласним територіальним медичним протитуберкульозним об`єднанням, є повноважним представником закладу під час реалізації повноважень, функцій, обов`язків, визначених статутом Закладу, іншими нормативними актами. В межах своєї компетенції має право діяти від імені закладу, представляти його інтереси, укладати від імені закладу господарські та інші угоди, видавати від імені закладу доручення, відкривати від імені закладу рахунки в банках, користуватись правом розпорядження коштів, заохочувати та накладати на працівників стягнення відповідно до законодавства, тобто ОСОБА_1 наділений організаційно-розпорядчими функціями.

В подальшому відповідно до рішення Волинської обласної ради №23/33 від 16 травня 2019 року «Про внесення змін до деяких рішень обласної ради», прийнято рішення про внесення зміни до рішення обласної ради від 04 квітня 2018 року №19/27 «Про призначення ОСОБА_1 на посаду генерального директора Обласного територіального медичного протитуберкульозного об`єднання», а саме: слова «Обласне територіальне медичне протитуберкульозне об`єднання» замінено словами «комунальне підприємство «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради».

Отже, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» генеральний директор КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради» ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ст. 172-7 КУпАП.

Частиною першою статті 172-7 КУпАП передбачено відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Частиною другою статті 172-7 КУпАП передбачено відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради, своїми наказами №246-ос від 26 березня 2020 року, №646-ос від 22 грудня 2020 року, №32-ос від 05 березня 2021 року, №590-ос від 23 листопада 2020 року та №522-ос від 28 вересня 2020 року преміював лікаря-фтизіатра відділення легеневого туберкульозу №1 ОСОБА_2 , яка є його дружиною.

Листом відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Волинській області Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) від 18 червня 2021 року підтверджується, що 05 лютого 2000 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище - ОСОБА_4 ) уклали шлюб.

Наведене дає підстави для висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих йому адміністративних правопорушень підтверджується у відповідності до вимог, передбачених ст. 251 КУпАП, належними та допустимими доказами, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , копіями наказів про преміювання, а саме: наказами №246-ос від 26 березня 2020 року, №646-ос від 22 грудня 2020 року, №32-ос від 05 березня 2021 року, №590-ос від 23 листопада 2020 року та №522-ос від 28 вересня 2020 року, інформацією КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради, інформацією Волинської обласної ради, інформацією відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Волинській області.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

До обставин, які пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 суд відносить щире каяття, обставин, які обтяжують його відповідальність суд не вбачає.

Разом з тим, суд відхиляє клопотання особи, яка притягується до адміністративної відповідальності про звільнення його від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого з огляду на наступне.

Статтею 22 КУпАП встановлено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності й обмежитись усним зауваженням.

У Законі не закріплено визначення малозначного правопорушення та відсутні вказівки на його ознаки. У кожному конкретному випадку суд має вирішувати питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не становлять великої суспільної небезпеки, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а тому, на думку суду, таке правопорушення не може бути визнане малозначним. Будь-яка особа, яка наділена організаційно-розпорядчими функціями, незалежно від виду суб`єкта та його діяльності, рангу та інших характеристик зобов`язана знати вимоги Закону України «Про запобігання корупції» та діяти лише в рамках цього Закону.

Згідно ст.36 ч.2 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 , як посадова особа КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради, вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справи про які одночасно розглядаються судом та із вчинених правопорушень більш серйозним є правопорушення передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, тому до порушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч. 2 ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. ст. 22, 23, 33-34, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП, ст. ст. 3, 28 Закону України «Про запобігання корупції» , суд, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 КУпАП та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, на підставі ч.2 ст. 36 КУпАП застосувати до нього адміністративне стягнення в межах санкції ч. 2 ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) гривень.

(Реквізити сплати: Рахунок отримувача: UA428999980313010106000003550; Назва отримувача коштів: ГУК у Волин.обл/м.Луцьк/21081100; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38009371; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998).

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривень.

(Реквізити сплати: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106).

Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в сумі 6 800 (шість тисяч вісімсот) гривень.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області

Суддя Луцького міськрайонного суду Т. М. Філюк