Рішення № 99324508, 31.08.2021, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.08.2021
Номер справи
400/5625/21
Номер документу
99324508
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

31 серпня 2021 р. № 400/5625/21 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Біоносенко В. В. за участю секретаря судового засідання Ісламова І.О. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , до:Миколаївської міської ради, вул. Адміральська, 20,Миколаїв,54001, Виконавчого комітету Миколаївської міської ради, вул. Адміральська, 20,Миколаїв,54001, про:визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії,

За участю:

від позивача: Самсонов О.В.,

від відповідачів: ОСОБА_2

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до адміністративного суду з вимогами до Миколаївської міської ради визнати протиправною бездіяльність відповідача за його письмовим зверненням від 27.05.2021; зобов`язати Миколаївську міську раду розглянути його письмове звернення від 27.05.2021 та письмово повідомити про результати його розгляду.

Оскільки Миколаївська міська рада є представницьким органом місцевого самоврядування, а його виконавчим органом є Виконавчий комітет Миколаївської міської ради, судом з власної ініціативи залучено в якості другого відповідача Виконком Миколаївської міської ради.

Свої позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтував тим, що 27.05.2021 через форму електронного звернення подано заяву з питань організації харчування у дошкільних навчальних закладах. Після подання звернення від Відділу по роботі зі зверненнями громадян департаменту забезпечення діяльності виконавчих органів Миколаївської міської ради надійшов електронний лист про те, що звернення отримано та буде розглянуто. Пройшло вже більше трьох місяців, але відповідь він це звернення так і не отримав.

Відповідач позов не визнав, просив в його задоволенні відмовити. Свою позицію аргументував тим, що зазначене звернення позивача адресовано постійній комісії та депутатам місцевої ради. Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про звернення громадян» звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування. Постійна комісія міськради не є, ані органом державної влади, ані органом місцевого самоврядування. За таких обставин, звернення, адресоване постійній комісії, не є зверненням у розумінні Закону України «Про звернення громадян», а розглядається відповідно до Регламенту Миколаївської міської ради.

В судовому засіданні позивач та представник відповідача підтримали позиції, викладені у процесуальних заявах по суті справи.

Суд розглянув справу 31.08.2021 у відкритому судовому засіданні за участі сторін, в порядку спрощеного провадження. 31.08.2021 в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення, повний текст підписано 01.09.2021.

Дослідив матеріали справи, вислухав представників сторін, суд встановив наступне.

27.05.2021 ОСОБА_1 через форму електронного звернення на сайті Миколаївської міської ради, подав звернення щодо надання йому інформації про випадки отруєння та захворювання у міських дошкільних дитячих навчальних закладах.

Про прийняття звернення ботом було проінформовано позивача листом на електронну пошту: «Ваше звернення отримано та буде розглянуто. Миколаївська міська рада Відділ по роботі зі зверненнями громадян департаменту забезпечення діяльності».

Станом на час розгляду справи, ОСОБА_1 відповіді на зазначене звернення не отримав.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов`язані об`єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Відповідно до ч.2 ст.7 Закону, якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об`єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п`яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обгрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз`ясненнями.

Таким чином, якщо погодитись з відповідачем, що ним не було вирішено звернення позивача, оскільки воно адресовано постійній комісії, то у такому випадку відповідач повинен був відповідно до вимог ст.7 Закону, у п`ятиденний строк скерувати звернення ОСОБА_1 на розгляд постійної комісії, та повідомити про це позивача.

Натомість, у цьому випадку, відповідач цього протягом п`яти днів не зробив, що свідчить про те, що ним було прийнято звернення до розгляду.

Відповідно до ст.20 Закону звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів.

Місячний строк розгляду звернення ОСОБА_1 сплинув 27.06.2021, але відповідь позивач не отримав не лише у цей строк, а навіть на час розгляду справи судом 31.08.2021.

Відповідачем вочевидь порушуються вимоги Закону України «Про звернення громадян».

Більш того, суд звертає увагу, що відповідачем взагалі зазначене звернення зареєстровано лише 19.07.2021, в день подання ОСОБА_1 зазначеного позову. При цьому, сам відповідач не заперечує подання позивачем звернення електронним шляхом саме 27.05.2021.

Аргументи відповідача про те, що зазначене звернення не підпадає під гарантії Закону України «Про звернення громадян», а тому, відповідач не повинен був надавати на нього відповідь, не заслуговують на увагу.

Закон України «Про звернення громадян» сам передбачає випадки, коли звернення не підлягає розгляду (ст.8), або розглядається у іншому порядку, ніж передбачено цим Законом (ст.12).

Зазначений випадок, ані під ст.8, ані під ст.12 Закону, не підпадає.

Інших випадків, при яких орган місцевого самоврядування міг би протягом трьох місяців ігнорувати звернення громадянина та не надавати йому жодної відповіді на його звернення, Закон не містить.

Суд дійшов випадку про обґрунтованість позову та необхідність його задоволення у повному обсязі.

Судові витрати відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 НОМЕР_1 ) до Миколаївської міської ради (вул. Адміральська, 20,Миколаїв,54001 26565573) Виконавчого комітету Миколаївської міської ради (вул. Адміральська, 20,Миколаїв,54001 04056612) задовольнити повністю.

2. Визнати протиправною бездіяльність Миколаївської міської ради (вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001, 26565573), Виконавчого комітету Миколаївської міської ради (вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001, 04056612) щодо нерозгляду письмового звернення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) від 27.05.2021.

3. Зобов`язати Миколаївську міську раду (вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001, 26565573), Виконавчий комітет Миколаївської міської ради (вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001, 04056612) розглянути письмове звернення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) від 27.05.2021 та письмово повідомити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) .

4. Апеляційна скарга може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя В. В. Біоносенко

Рішення складено в повному обсязі 01.09.2021.