Рішення № 99323813, 02.09.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.09.2021
Номер справи
300/2948/21
Номер документу
99323813
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" вересня 2021 р. справа № 300/2948/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Тимощука О.Л., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовною заявою Дочірнього підприємства "Нафтаекспрессервіс"

до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області

про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій №00/3210/0901 від 26.05.2021,

ВСТАНОВИВ:

Дочірнє підприємство "Нафтаекспрессервіс" (надалі також позивач, ДП "Нафтаекспрессервіс"), 17.06.2021 звернулося в суд з позовною заявою до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій №00/3210/0901 від 26.05.2021.

Підставою звернення до суду є, на переконання позивача, неправомірне, з грубим порушенням чинного законодавства застосування відповідачем санкцій за порушення статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального". В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначає, що відповідачем безпідставно застосовано до позивача штрафну фінансову санкцію за здійснення оптової торгівлі пальним без наявної ліцензії на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі (встановлений факт здійснення оптової торгівлі пальним через пересувний акцизний склад). Так, на переконання представника ДП "Нафтаекспрессервіс", будь-які операції позивача пов`язані із прийманням, зберіганням та відвантаженням пального з використанням обладнання, що знаходиться в зареєстрованому місці оптової торгівлі пальним, вважаються такими, що проведені у ліцензованому місці і не потребують отримання додаткової ліцензії на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі. Представник також стверджує, що ніякого відношення до здійснення оптової торгівлі через пересувний акцизний склад здійснені позивачем операції не мають, оскільки в даному випадку відбувався виключно технологічний процес, пов`язаний з прийманням (розвантаженням) пального, а не з його продажем кінцевому споживачу.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.06.2021 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), згідно із правилами, встановленими статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також - КАС України) (а.с.55-56).

Відповідач скористався правом подання відзиву на позовну заяву, що надійшов на адресу суду 22.07.2021 за №7800/5/09-19-20-01 від 22.07.2021 (а.с.62-64), у якому представник ГУ ДПС в Івано-Франківській області із позовними вимогами ДП "Нафтаекспрессервіс" не погодився, вказав на їх безпідставність та необґрунтованість. З посиланням на відповідні правові норми, представник зазначив, що діяльність з оптового продажу пального провадиться суб`єктами господарювання лише у місцях оптової торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії, з використанням лише стаціонарних об`єктів, введених (прийнятих) в експлуатацію, що були зазначені у документах, поданих до контролюючого органу при отриманні ліцензії на право оптової торгівлі пальним. Тому, на переконання відповідача, оптова торгівля пальним з власного автомобіля, який є пересувним акцизним складом, можлива виключно за умови отримання позивачем ліцензії на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі пальним.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив такі обставини.

ДП "Нафтаекспрессервіс" (код ЄДРПОУ 30545867) з 26.10.2004 зареєстроване юридичною особою в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області (а.с.6-7). Основним видом діяльності позивача є оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами.

Управлінням контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС в Івано-Франківській області на підставі направлень 23.04.2021 №941, 942 з 29.04.2021 по 07.05.2021 проведено фактичну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального, контроль за додержанням якого покладений на органи ДПС, з результаті здійснення якої 07.05.2021 складено акт (довідку) №27/09-19-09-01/30545867 (а.с.8-10).

У вказаному акті відповідачем зафіксовано допущені позивачем порушення вимог законодавства, зокрема, встановлено недотримання ДП "Нафтаекспрессервіс" приписів статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального". Так, відповідачем зафіксовано факт оптової торгівлі пальним без наявної ліцензії на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі (ДП "Нафтаекспрессервіс" протягом квітня 2020 року - березня 2021 року здійснювало оптову торгівлю пальним через пересувний акцизний склад без використання місць оптової торгівлі за відсутності відповідної ліцензії).

Не погоджуючись із висновками контролюючого органу, ДП "Нафтаекспрессервіс" 14.05.2021 за №27 подало до ГУ ДПС в Івано-Франківській області заперечення на акт (довідку) від 07.05.2021 №27/09-19-09-01/30545867 (а.с.11-15), у якому представник позивача зазначив, серед іншого, що всі операції з реалізації пального підтверджуються акцизними накладними, а те, що операції саме по оптовій торгівлі здійснювались виключно на території нафтобази, підтверджують товарно-транспортні накладні по отриманню пального, де пунктом розвантаження зазначена адреса нафтобази ДП «Нафтаекспрессервіс» і товарно-транспортні накладні по відвантаженню пального оптовому покупцю. Враховуючи наведене, у запереченні представник позивача вказав на те, що твердження контролюючого органу про здійснення позивачем оптової торгівлі пальним через пересувний акцизний склад без використання місця оптової торгівлі є помилковими. Просив відповідача врахувати викладені заперечення та не застосовувати до ДП «Нафтаекспрессервіс» штрафні санкції.

В результаті розгляду заперечення позивача, відповідачем направлено останньому листа від 20.05.2021 №5357/6/09-19-09-01-18, у якому роз`яснено про те, що за наслідком проведеного засідання комісії по розгляду спірних питань, яке відбулось 20.05.2021, прийнято рішення про необґрунтованість доводів представника ДП «Нафтаекспрессервіс» та залишення висновків, викладених в акті (довідці) перевірки від 07.05.2021 №27/09-19-09-01/30545867 без змін (а.с.16-17).

Враховуючи виявлені під час фактичної перевірки порушення, ГУ ДПС в Івано-Франківській області, на виконання вимог частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», 26.05.2021 прийнято рішення за №00/3210/0901 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 500 000,00 грн (а.с.21-22).

Не погоджуючись із правомірністю винесеного рішення, представник позивача звернувся з цим позовом до суду.

Надаючи оцінку правовідносинам, що склалися між сторонами, суд виходить з таких підстав та мотивів.

У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд при вирішенні даної справи керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних відносин.

Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров`я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України визначено Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» №481/95-ВР від 19.12.1995 (надалі, також Закон №481/95-ВР).

Статтею 15 Закону № 481/95-ВР визначено, що оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.

Статтею 1 Закону № 481/95-ВР встановлено, що ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.

Ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються терміном на п`ять років органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України. Ліцензії на право оптової торгівлі видаються терміном на п`ять років уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до статті 16 цього ж Закону, контроль за дотриманням норм Закону №481/95-ВР здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Згідно зі статтею 17 Закону №481/95-ВР за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії - 500 000 гривень.

Відповідно до статті 1 Закону № 481/95-ВР оптова торгівля - діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації суб`єктам господарювання (у тому числі іноземним суб`єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) роздрібної торгівлі, іншим суб`єктам господарювання (у тому числі іноземним суб`єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва).

Місце оптової торгівлі пальним - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для здійснення оптової торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування.

Місце роздрібної торгівлі пальним - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для роздрібної торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування.

Оптова торгівля пальним - діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб`єктам господарювання (у тому числі іноземним суб`єктам господарювання, які діють через своє зареєстроване постійне представництво) роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам.

Згідно із приписами статті 15 Закону № 481/95-ВР, для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

- документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об`єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об`єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

- акт вводу в експлуатацію об`єкта або акт готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

- дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які здійснюють оптову торгівлю пальним, за відсутності місць оптової торгівлі пальним копії таких документів не подають (частина 42 статті 15 Закону).

Згідно з підпунктом 14.1.1411 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу.

Реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:

до акцизного складу;

до акцизного складу пересувного;

для власного споживання чи промислової переробки;

будь-яким іншим особам.

Згідно з підпунктом 14.1.6 пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України акцизний склад - це:

а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;

б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом:

а) приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії;

б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб`єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

в) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб`єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

г) паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або обладнанні чи пристрої;

ґ) приміщення або територія, у тому числі платника податку, де зберігається або реалізується виключно пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару.

Разом з цим, підпунктом 14.1.6-1 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлено, що акцизний склад пересувний - транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України.

Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:

а) переміщення в ньому митною територією України пального або спирту етилового, що реалізується (крім пального або спирту етилового, що переміщується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України);

б) зберігання в ньому пального або спирту етилового на митній території України;

в) ввезення пального або спирту етилового на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею 229 цього Кодексу.

Транспортний засіб, в якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий, право власності на які належить декільком розпорядникам акцизного складу пересувного, є декількома акцизними складами пересувними, кількість яких дорівнює кількості власників пального або спирту етилового, що переміщується та/або зберігається в такому транспортному засобі.

Транспортний засіб, в якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий, право власності на які переходить від одного суб`єкта господарювання до іншого, вважається іншим акцизним складом пересувним.

Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовується суб`єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу та платником акцизного податку, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки; паливний бак транспортного засобу.

Отже, якщо позивач як особа, яка реалізує паливо, є платником акцизного податку з реалізації пального, відповідно при використанні транспортного засобу, в якому перевозиться пальне, власником якого він є, то такий транспортний засіб є пересувним акцизним складом.

Водночас, системний аналіз вищевикладених правових норм надає підстави стверджувати, що діяльність з оптового продажу пального провадиться суб`єктами господарювання лише у місцях оптової торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії, з використанням стаціонарних об`єктів, введених (прийнятих) в експлуатацію, що були зазначені у документах, поданих до контролюючого органу, при отриманні ліцензії на право оптової торгівлі пальним.

З огляду на зазначене, оптова торгівля пальним з власного автомобіля, який є акцизним складом пересувним, без зливання пального до ємності на місці оптової торгівлі пальним, можлива за умови отримання суб`єктом господарювання ліцензії на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі пальним.

Відповідно до змісту позовної заяви, представник ДП «Нафтаекспрессервіс» стверджує, що позивачем, всупереч висновкам контролюючого органу, не здійснювалась діяльність з оптової торгівлі пальним через пересувний акцизний склад, оскільки мав місце виключно технологічний процес, пов`язаний із приймання (розвантаженням) пального, а не з його продажем кінцевому споживачу.

Однак, такі доводи представника позивача не знайшли свого відображення у долучених до матеріалах справи письмових доказах. Натомість, як вбачається зі змісту заперечень, поданих до ГУ ДПС в Івано-Франківській області, представником позивача спростовано викладені у позові обставини щодо нездійснення реалізації пального, оскільки зазначено про те, що всі операції з реалізації пального ДП «Нафтаекспрессервіс» (в тому числі і через пересувний акцизний склад) здійснювались на території місця оптової торгівлі пальним, зазначеному у ліцензії на оптову торгівлю пальним за наявності місця оптової торгівлі.

Разом з цим, суд зазначає, що відповідно до пункту 231.1 статті 231 ПК України платник податку, зокрема, при реалізації пального або спирту етилового зобов`язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством.

В акцизній накладній зазначаються в окремих полях такі обов`язкові реквізити, зокрема:

в) повна або скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник акцизного податку, - особи, яка реалізує пальне або спирт етиловий;

ґ) повна або скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи - суб`єкта господарювання - отримувача пального або спирту етилового;

ж) уніфікований номер акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, з якого реалізовано пальне або спирт етиловий;

з) уніфікований номер акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, на який отримане пальне;

и) номер реєстрації транспортного засобу в уповноважених органах відповідної держави та тип і ємність транспортного засобу - акцизного складу пересувного.

До відзиву на позовну заяву представником відповідача долучено копії складених позивачем акцизних накладних (а.с.84, 86, 87), якими підтверджується реалізація ДП «Нафтаекспрессервіс» пального (бензину моторного з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше та важких дистилятів (газойлів)) Товариству з обмеженою відпровідальністю «Захід» ЛТД з пересувного акцизного складу (номер державної реєстрації НОМЕР_1) на акцизні склади за уніфікованими номерами 1010497, 1010498.

Крім зазначеного, представником контролюючого органу до матеріалів справи долучено також копію переліку виданих акцизних накладних ДП «Нафтаекспрессервіс» (код ЄДРПОУ - 30545867) на реалізацію пального з пересувного акцизного складу (напівпричіп цистерна - державний номер - НОМЕР_1 ) за період з квітня 2020 року по березень 2021 року (а.с.91-93). Таким переліком підтверджується реалізація позивачем пального ТОВ «Захід» ЛТД та ТОВ «Мальва», шляхом відвантаження пального з пересувного акцизного складу (НОМЕР_1) на стаціонарний акцизний склад покупців за №№1010499, 1010497, 1010498, 1010496, 1010499, 1010431.

Враховуючи наведене, твердження представника позивача про те, що ДП «Нафтаекспрессервіс» за допомогою пересувного акцизного складу здійснено лише прийняття (розвантаження) пального, а не його реалізацію, не відповідають встановленим судом фактичним обставинам справи.

За таких обставин, зважаючи на здійснену позивачем реалізацію пального з пересувного акцизного складу (НОМЕР_1) на стаціонарні акцизні склади покупців, що виключає можливість здійснення такої торгівлі в місці оптової торгівлі ДП «Нафтаекспрессервіс», за допомогою стаціонарних об`єктів, введених в експлуатацію, зазначених у документах, поданих контролюючому органу, суд вказує на наявність обов`язку у позивача отримати ліцензію на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі.

Зважаючи на встановлене контролюючим органом та підтверджене матеріалами справи порушення ДП «Нафтаекспрессервіс» вимог статті 15 Закону № 481/95-ВР, ГУ ДПС в Івано-Франківській області правомірно та обґрунтовано застосовано до позивача передбачену абзацом 8 частини 2 статті 17 цього ж Закону штрафну санкцію у розмірі 500 000,00 грн.

Відтак, позовні вимоги ДП «Нафтаекспрессервіс», з огляду на їх безпідставність, задоволенню не підлягають.

Враховуючи висновок суду про необґрунтованість позову, в силу вимог статті 139 КАС України не підлягають стягненню із відповідача суб`єкта владних повноважень витрати позивача, пов`язані з розглядом даної справи, а тому відсутні підстави для вирішення питання щодо розподілу таких витрат.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статями 241-246, 255, 295, підпунктом 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

позивач - Дочірнє підприємство «Нафтаекспрессервіс», адреса: вул. Нова, буд. 28, с.Хутір-Будилів, Снятинський район, Івано-Франківська область, 78302, код ЄДРПОУ - 30545867;

відповідач - Головне управління ДПС в Івано-Франківській області, адреса: вул.Незалежності, буд. 20, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ ВП - 43968084.

Суддя /підпис/ О.Л.Тимощук