Постанова № 9931849, 10.06.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
10.06.2010
Номер справи
2а-1120/10/2770
Номер документу
9931849
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

10.06.10Справа №2а-1120/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: СуддіМайсак О.І., при секретарі: Слонімець Т.І,

за участю: представника позивача Лінніка О.В. (довіреність № 3888/9/10-0 від 02.02.2009 року);представника відповідача Сербенюка Д.О. (довіреність № б/н від 07.06.2010 року);

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Комплексстрой-Юг»про стягнення заборгованості з податку на прибуток в сумі 850470,54 грн.,

в с т а н о в и в:

Державна податкова інспекція у Нахімовському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Комплексстрой-Юг»про стягнення заборгованості з податку на прибуток в сумі 850470,54 грн. Вказує, що у період з 28.01.2010 року по 10.02.2010 року позивачем була проведена планова виїзна перевірка з питань дотримання відповідачем вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 08.02.2007 року по 30.09.2009 року, за наслідками якої 17.02.2010 року було складено акт перевірки № 331/10/23-123/34883173/25, в якому зазначені порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «Комплексстрой-Юг »вимог п.п. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств”, що призвело до заниження податку на прибуток за 2, 3, 4 квартали 2008 року та 1 кварталу 2009 року на суму 567573,00 грн. На підставі акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення від 02.03.2010 року № 0000102310/0 про визначення ТОВ „Комплексстрой-Юг” податкового зобовязання з податку на прибуток в сумі 567573,00 грн. та застосування штрафних санкцій в розмірі 283786,50 грн., а разом 851359,50 грн. З урахуванням переплати в розмірі 888,96 грн. на день подачі позову відповідач має заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 850470,54 грн.

Просить стягнути з відповідача у доход Державного бюджету Нахімовського району м. Севастополя заборгованість з податку на прибуток в сумі 850470,54 грн.

Ухвалою від 13 квітня 2010 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 14 квітня 2010 року підготовче провадження було закінчено та призначено справу до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, на задоволенні позовних вимог наполягає. Вказує, що у період з 28.01.2010 року по 10.02.2010 року позивачем була проведена планова виїзна перевірка з питань дотримання відповідачем вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 08.02.2007 року по 30.09.2009 року, за наслідками якої 17.02.2010 року було складено акт перевірки № 331/10/23-123/34883173/25, в якому зазначені порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «Комплексстрой-Юг »вимог п.п. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств”, що призвело до заниження податку на прибуток за 2, 3, 4 квартали 2008 року та 1 кварталу 2009 року на суму 567573,00 грн. На підставі акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення від 02.03.2010 року № 0000102310/0 про визначення ТОВ „Комплексстрой-Юг” податкового зобовязання з податку на прибуток в сумі 567573,00 грн. та застосування штрафних санкцій в розмірі 283786,50 грн., а разом 851359,50 грн. З урахуванням переплати в розмірі 888,96 грн. на день розгляду адміністративної справи відповідач має заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 850470,54 грн.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, але письмовий відзив на позовну заяву не надав.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити з таких підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Комплексстрой-Юг»(далі - TOB «Комплексстрой-Юг», зареєстровано Нахімовською районною державною адміністрацією у м. Севастополі 07.02.2007 року (а.с.5), знаходиться на обліку в органах державної податкової служби з 08.02.2007 року (а.с.7).

У період з 28.01.2010 року по 10.02.2010 року Державною податковою інспекцією у Нахімовському районі м. Севастополя проведена планова виїзна перевірка з питань дотримання TOB «Комплексстрой-Юг»вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 08.02.2007 року по 30.09.2009 року. За результатами перевірки складено акт про результати планової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства № 331/10/23-123/34883173/25 від 17.02.2010 року (а.с.8-10).

В ході перевірки були встановлені та зафіксовані в акті перевірки порушення TOB «Комплексстрой-Юг»вимог підпункту 5.3.9 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», що призвело до заниження податку на прибуток за 2, 3, 4 квартали 2008 року та 1 квартал 2009 року на суму 567 573,00 грн.

Відповідно до підпункту 5.3.9 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»№ 334/94-ВР від 28.12.1994 року Виплату винагород або інших видів заохочень пов'язаним з таким платником податку фізичним чи юридичним особам у разі, якщо немає документальних доказів, що таку виплату або заохочення було проведено як компенсацію за фактично надану послугу (відпрацьований час). За наявності зазначених документальних доказів віднесенню до складу валових витрат підлягають фактичні суми виплат (заохочень), але не більші ніж суми, розраховані за звичайними цінами. Не підлягають віднесенню до складу валових витрат суми збитків платника податку, понесених у зв'язку з продажем товарів (робіт, послуг) або їх обміном за цінами, що нижчі за звичайні, пов'язаним з таким платником податку особам. У разі коли сума виплат (заохочень) або її частина пов'язаним фізичним особам не визнаються валовими витратами, така сума (або її частина) є базою для нарахування внесків на соціальні заходи, передбачені пунктом 5.7 цієї статті. Не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.

У разі втрати, знищення або зіпсуття зазначених документів, платник податку має право письмово заявити про це податковому органу та здійснити заходи, необхідні для поновлення таких документів. Письмова заява має бути надіслана до/або разом з поданням розрахунку податкових зобов'язань звітного періоду. Якщо платник податку не подасть у такий строк письмову заяву та не поновить зазначених документів до закінчення податкового періоду, що настає за звітним, непідтверджені відповідними документами витрати не визнаються валовими витратами і на суму недосплаченого податку нараховується пеня у розмірі облікової ставки Національного банку України, збільшеної в 1,2 раза.

Якщо платник податку поновить зазначені документи у наступних періодах, підтверджені витрати (з урахуванням сплаченої пені) включаються до валових витрат податкового періоду, на який припадає таке поновлення.

Згідно з підпунктом 17.1.3 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-III (далі Закон № 2181) у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

За результатами перевірки та відповідно до підпункту 17.1.3 пункту 17.1. статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя прийняте податкове повідомлення-рішення від 02.03.2010 року № 0000102310/0 (а.с.11) про визначення TOB «Комплексстрой-Юг»податкового зобовязання з податку на прибуток у сумі 567 573,00 грн. та застосування штрафних санкцій у розмірі 283786,50 грн. (на загальну суму - 851359,50 грн.).

Відповідно до підпункту 5.3.1. пункту 5.3. ст. 5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування. У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до підпункту 5.4.1. пункту 5.4. статті 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

З урахуванням переплати в розмірі 888,96 грн. на день розгляду справи TOB «Комплексстрой-Юг»має заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 850 470,54 грн., що підтверджується карткою облікового рахунку останнього (а.с.12).

Визнання позову не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси, та здійснено уповноваженою особою відповідно до доручення (а.с. 47). З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що заборгованість з податку на прибуток в сумі 850470,54 грн., підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.

Постанова складена у повному обсязі 11 червня 2010 року.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005 року, суд

п о с т а н о в и в:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Комплексстрой-Юг» (99002, м. Севастополь, вул. Загордянського, б. 13 , кв. 2, код ЄДРПОУ 34883173, р/р 26003182718 «Райффайзен банк»«Аваль»у м. Києві, МФО 380805, р/р 26053301001176 CФ ВАТ ВТБ Банк, м. Севастополь, МФО 384997, р/р 26008301001176, СФ ВАТ ВТБ Банк, м. Севастополь, МФО 384997, р/р 26007064419402, АТ «Укрсиббанк», МФО 351005, р/р 26009064419400, АТ «Укрсиббанк», МФО 351005, р/р 26009064419400, АТ «Укрсиббанк», МФО 351005) в доход Нахімовського місцевого бюджету (на р/р 31119009700008, код платежу 11021000, в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035606) заборгованість з податку на прибуток в сумі 850470,54 грн. (вісімсот пятдесят тисяч чотириста сімдесят грн. 54 коп.), стягувач - Державна податкова інспекція у Нахімовському районі м. Севастополя (99001, м. Севастополь, вул. Гер. Севастополя, 74, код ЄДРПОУ 24691463).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини пятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддяпідпис О.І. Майсак

< Суддя >:< підпис ><Суддя >

< З оригіналом згідно >

< Суддя ><підпис ><Суддя >

< Суддя >:< підпис ><Суддя >