ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
10.06.10Справа №2а-2906/10/9/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі
головуючого судді
Цикуренко А.С. , при секретарі Павленко Н.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в АРК
до Комунального підприємства "Бюро дорожнього нагляду"
про стягнення 711900,00 грн. заборгованості
за участю представників сторін:
позивача Лукянець О.Ю., довіреність №2890 від 13.11.09р.;
відповідач не зявився;
Обставини справи: Державна інспекція з контролю за цінами в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Комунального підприємства «Бюро дорожнього нагляду» про стягнення заборгованості в сумі 711900,00грн., з них: 237300,00грн. економічних санкцій та 474600,00грн. штрафних санкцій за порушення державної дисципліни цін, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем необґрунтовано отримана виручка в сумі 237300,00грн., в результаті чого були порушені вимоги Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».
Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, день та місце його проведення був повідомлений належним чином. Про причини неявки суд не повідомив.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Основні принципи встановлення і застосування цін і тарифів та організація контролю за їх дотриманням визначені в Законі України «Про ціни і ціноутворення» № 507 від 02.12.1990 р.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Згідно з п. 1, 3 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 р. № 1819 Державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, основними завданнями якої є організація та здійснення відповідно до законодавства функцій з контролю та нагляду за дотриманням центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів АР Крим, субєктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін (тарифів); проведення цінових спостережень на споживчому та товарних ринках.
Відповідно до пп. 5, пп. 9 п. 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами Держінспекція має право: проводити перевірку правильності розрахунків щодо застосування цін (тарифів), на які запроваджене державне регулювання; приймати відповідно до законодавства рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін (тарифів).
05.11.09р. Державною інспекцією з контролю за цінами в АР Крим проведена планова перевірка Комунального підприємства «Бюро дорожнього нагляду» на предмет дотримання державної дисципліни цін комунальними підприємствами, що надають послуги з організації та благоустрою населених пунктів за період з 01.10.08р. по 19.10.09р.
Згідно зі статтею 5 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» управління у сфері благоустрою здійснюють Кабінет Міністрів України, Міністерство житлово-комунального господарства, органи місцевого самоврядування та інші органи влади в межах їх повноважень. Статтею 27 Закону передбачено, що будь-які роботи у сфері будівництва, реконструкції, капітального ремонту будівель і споруд, робіт з усунення наслідків аварій, які повязані з розриттям території загального користування, демонтажем споруд, можуть розпочинатися лише в разі обовязкового оформлення дозволу на виконання цих робіт у порядку, визначеному законодавством.
Відповідач укладав угоди з фізичними та юридичними особами на здійснення технічного нагляду за виробництвом робіт по ремонту дорожніх покриттів, інженерних мереж і обєктів зовнішнього благоустрою, які згідно п.п. 3.3 п. 3 Правил виробництва земляних робіт на території м. Сімферополя, затверджених Рішенням Виконкому Сімферопольської міської ради від 27.10.2000р. №1774, є невідємною умовою для отримання дозволу на виконання робіт у сфері будівництва, реконструкції, капітального ремонту будівель і споруд, робіт з усунення наслідків аварій, які повязані з розриттям території загального користування.
Згідно укладених із замовниками угод на послуги з технічного нагляду, оформлення дозволу на право тимчасового порушення благоустрою та його відновлення при виконання робіт на території м. Сімферополя передбачено наступний склад: здійснення технічного контролю за виробництвом земляних робіт, опрацювання наданої документації з виїздом на місце проведення перевірки місця виконання робіт для зясування прийнятих проектних рішень фактичному стану території, перевірка будівельних обєктів.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» розмір тарифів, у тому числі їх граничні розміри на проведення обстежень (експертиз), які є підставою для видачі документів дозвільного характеру, затверджується Кабінетом Міністрів України. У відповідача тарифи на даний вид послуг затверджені лише директором підприємства.
Зазначеною перевіркою були встановлені порушення вимог ст.ст. 5, 27 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», ст. 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». У перевіреному періоді відповідачем застосовувались самостійно встановлені тарифи та послуги з технічного нагляду, оформлення дозволу на право тимчасового порушення благоустрою та його відновлення при виконанні робіт на території м. Сімферополя. За результатом вказаних порушень, відповідачем необґрунтовано отримана виручка у розмірі 237300,00грн. За результатами зазначеної перевірки позивачем був складений акт № 0434 від 05.11.09р. (а.с. 6-10).
Відповідно до ст. 14 Закон України «Про ціни і ціноутворення», встановлена перевіркою сума необґрунтовано одержаної виручки вилучається до державного бюджету. Крім того, стягується штраф в подвійному розмірі необґрунтованої виручки.
На підставі вказаного акту Державною інспекцією з контролю за цінами в АР Крим винесено рішення № 113 від 12.11.09р. «Про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення державної дисципліни цін» загальною сумою 711900,00грн., з них: 237300,00грн. економічних санкцій та 474600,00грн. штрафних санкцій (а.с.4).
Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним зазначеної заборгованості.
Згідно до пп. 12 п. 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами Держінспекція має право звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій.
В силу викладеного суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій за рішенням № 113 від 05.11.09р. «Про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення державної дисципліни цін» загальною сумою 711900,00грн підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з Комунального підприємства «Бюро дорожнього нагляду» (АР Крим, м. Сімферополь, вул. Трубаченка. 25, р/р 26007301300735 ЄДРПОУ 324805, МФО 324805) в дохід державного бюджету (р/р 31112106700002, МФО 824026, код ЄДРПОУ 34740405 відділення Держказначейства, банк одержувача Управління Державного казначейства в АР Крим, м. Сімферополь, код платежу 21081100):
-економічні санкції у розмірі 237300,00 (двісті тридцять сім тисяч триста) гривень;
штраф за порушення державної дисципліни цін у розмірі 474600,00 (чотириста сімдесят чотири тисячі шістсот) гривень
Суддя Цикуренко А.С.