Рішення № 99301649, 31.08.2021, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.08.2021
Номер справи
140/5087/21
Номер документу
99301649
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 серпня 2021 року ЛуцькСправа № 140/5087/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Волдінера Ф.А.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області про зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області про зобов`язання скасувати державну реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 0722884800:03:001:6547 шляхом виключення з Державного земельного кадастру відомостей про реєстрацію даної земельної ділянки; зобов`язання скасувати запис в Поземельній книзі, та внести до Державного земельного кадастру відомості про скасування в Поземельній книзі записів щодо державної реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 0722884800:03:001:6547.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 30 січня 1998 року Підгайцівською сільською радою Луцького району Волинської області було прийняте рішення за №16-3 «Про приватизацію земельних ділянок». Згідно вищезазначеного рішення було вирішено передати безоплатно у приватну власність земельну ділянку ОСОБА_1 для ведення садівництва площею 0,08 га. На підставі зазначеного рішення 07 вересня 1998 року головою Підгайцівської сільської Ради народних депутатів мені було видано Державний акт на право приватної власності на землю серії ІІІ-ВЛ №012021 для ведення садівництва площею 0,08 га. За даними виданого мені Державного акту на право власності на землю, цей акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 247. Згідно плану зовнішніх меж земельної ділянки, який є додатком до Державного акту, надана земельна ділянка знаходиться на масиві товариства « Струмівка ».

В подальшому, 12 березня 2019 року позивач звернувся до ПФ «Реформатор» із заявою, згідно якої просив виготовити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення садівництва в с. Струмівка, садівниче товариство «Струмівка», Луцького району Волинської області на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-ВЛ №012021.

По завершенню виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення садівництва в с. Струмівка садівниче товариство «Струмівка» Луцького району Волинської області, вказана технічна документація була затверджена сертифікованим інженером-землевпорядником Ваврищуком В.Л .

Після затвердження технічної документації, 20 травня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Державного кадастрового реєстратора Відділу у Луцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Волинській області із заявою про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру. Проте, було прийняте рішення № РВ-0700385642019 від 27 травня 2019 року про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру в зв`язку із невідповідністю електронного документу установленим вимогам, а саме: перетин ділянок з ділянкою 0722884800:03:001:6547. Площа співпадає на 11,7117%. Рекомендовано виправити помилки та повторно подати заяву.

Після отримання рішення РВ-0700385642019 від 27 травня 2019 року позивач звернувся до Луцького міськрайонного суду із позовною заявою, за результатами розгляду якої суд 11 листопада 2020 року виніс рішення (заочне) у справі №161/20812/19, яке набрало законної сили 04 лютого 2021 року. Відповідно до вказаного рішення, Луцький міськрайонний суд вирішив, визнати незаконним та скасувати рішення Підгайцівської сільської ради Луцького району Волинської області від 05 вересня 2008 року №33/10 в частині передачі у приватну власність ОСОБА_3 земельної ділянки площею 0,08 га для садівництва у Садівничому товаристві «Струмівка». Визнати недійсним Державний акт на право власності на земельну ділянку, серія ЯД №350395, на підставі рішення Підгайцівської сільської ради від 05 вересня 2008 року №33/10, який зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі №010907600169. Визнати недійсним Договір дарування земельної ділянки, посвідченого 13 травня 2009 року за Р. №574 Гловацькою А.В. приватним нотаріусом Луцького районного нотаріального округу Волинської області, згідно якого ОСОБА_3 передав у власність ОСОБА_4 земельну ділянку з кадастровим номером 0722884800:03:001:6547. Визнати недійсним Договір купівлі-продажу земельної ділянки від 05 лютого 2018 року, посвідченого приватним нотаріусом Луцького міського нотаріального округу Волинської області Вовчук М.В. та зареєстрованого в реєстрі за №80, згідно якого ОСОБА_4 передала у власність ОСОБА_5 земельну ділянку з кадастровим номером 0722884800:03:001:6547. А також вирішив скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 39511652 від 05 лютого 2018 року, на підставі якого було внесено запис до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на земельну ділянку ОСОБА_5 з кадастровим номером 0722884800:03:001:6547.

16 березня 2021 року право власності ОСОБА_5 на земельну ділянку площею 0,08 га для ведення садівництва, яка знаходиться за адресою: Волинська обл., Луцький р-н, с. Струмівка, садівниче товариство «Струмівка» з кадастровим номером: 0722884800:03:001:6547 було припинено, що підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, індексний номер якого 249146293 від 22.03.2021 року.

29 березня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області із заявою про скасування державної реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 0722884800:03:001:6547. Однак, 06 квітня 2021 року відповідачем мені було відмовлено в скасуванні державної реєстрації вказаної земельної ділянки. Свою відмову управління Держгеокадастру мотивувало тим, що відповідно до частини 10 статті 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр», державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки. В зв`язку з чим, відповідач рекомендував мені в судовому порядку скасувати державну реєстрацію земельної ділянки за кадастровим номером 0722884800:03:001:6547 або виправити помилки в Державному земельному кадастрі відповідно пункту 4 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про Державний земельний кадастр».

Позивач вважає, що підставою для скасування державної реєстрації земельної ділянки є його звернення від 29 березня 2021 року, а відповідач безпідставно відмовив у знятті з державної реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 0722884800:03:001:6547, відтак просить позов задовольнити.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 25 травня 2021 року прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

У відзиві на позов відповідач позовні вимоги не визнав та просить відмовити у їх задоволенні у зв`язку з тим, що Законом України від 05 грудня 2019 року №340-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству», який набув чинності 16 січня 2020 року, було внесені відповідні зміни до земельного законодавства з питання скасування державної реєстрації земельної ділянки.

Так, статтю 79-1 Земельного кодексу України доповнено частиною тринадцятою такого змісту: «Земельна ділянка припиняє існування як об`єкт цивільних прав, а її державна реєстрація скасовується в разі:

- поділу або об`єднання земельних ділянок;

- скасування державної реєстрації земельної ділянки на підставі судового рішення внаслідок визнання незаконною такої державної реєстрації;

- якщо речове право на земельну ділянку, зареєстровану в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр», не було зареєстровано протягом року з вини заявника.

Ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно з одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо такої земельної ділянки (за наявності таких прав, обтяжень)».

Аналогічні зміни внесені до частини десятої статті 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр».

У разі скасування державної реєстрації з підстав, зазначених в абзацах третьому і четвертому частини десятої, державний кадастровий реєстратор у десятиденний строк повідомляє про це особу, за заявою якої здійснено державну реєстрацію земельної ділянки, а в разі наявності зареєстрованих речових прав на неї - суб`єктів таких прав (пункт 11 статті 24 Закону).

Таким чином, виходячи з вищевикладеного, для скасування запису в поземельній книзі та скасування державної реєстрації земельної ділянки необхідні правові підстави.

Іншого порядку державної реєстрації земельної ділянки чи скасування їх державної реєстрації законами України або прийнятими на їх підставі підзаконними нормативно-правовими актами, не встановлено.

Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних мотивів та підстав.

Судом встановлено, що рішенням Луцького міськрайонного суду Волинської області від 11 листопада 2020 року позов ОСОБА_1 задоволено повністю, визнано незаконним та скасовано рішення Підгайцівської сільської ради Луцького району Волинської області від 05 вересня 2008 року №33/10 в частині передачі у приватну власність ОСОБА_3 земельної ділянки площею 0,08 га для садівництва у садівничому товаристві «Струмівка»; визнано недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку, серія ЯД №350395, виданого ОСОБА_3 управлінням Держкомзему у Луцькому районі Волинської області 7 квітня 2009 року, на підставі рішення Підгайцівської сільської ради від 05 вересня 2008 року №33/10, який зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі №010907600169; визнано недійсним договір дарування земельної ділянки, посвідчений 13 травня 2009 року приватним нотаріусом Луцького районного нотаріального округу Волинської області Гловацькою А.В. за реєстраційним №574, згідно якого ОСОБА_3 передав у власність ОСОБА_4 земельну ділянку з кадастровим номером 0722884800:03:001:6547; визнано недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки від 05 лютого 2018 року, посвідчений приватним нотаріусом Луцького міського нотаріального округу Волинської області Вовчук М.В. та зареєстрованого в реєстрі за №80, згідно якого ОСОБА_4 передала у власність ОСОБА_5 земельну ділянку з кадастровим номером 0722884800:03:001:6547; скасовано рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 39511652 від 05 лютого 2018 року, на підставі якого було внесено запис до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на земельну ділянку ОСОБА_5 з кадастровим номером 0722884800:03:001:6547. Рішення набрало законної сили 04 лютого 2021 року.

16 березня 2021 року право власності ОСОБА_5 на земельну ділянку площею 0,08 га для ведення садівництва, яка знаходиться за адресою: Волинська область, Луцький район, село Струмівка, садівниче товариство «Струмівка» з кадастровим номером 0722884800:03:001:6547 було припинено, що підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 22 березня 2021 року індексний номер 249146293 (а. с. 15).

На підставі вищенаведеного, 29 березня 2021 року позивач звернувся із заявою до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області про скасування державної реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 0722884800:03:001:6547.

Однак відповідач листом від 06 квітня 2021 року № С-138/1-299/0/6-21 відмовив у скасуванні державної реєстрації вказаної земельної ділянки, мотивуючи це тим, що відповідно до частини десятої статті 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр», державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки. В зв`язку з чим, відповідач рекомендував в судовому порядку скасувати державну реєстрацію земельної ділянки за кадастровим номером 0722884800:03:001:6547 або виправити помилки в Державному земельному кадастрі відповідно пункту 4 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про Державний земельний кадастр» (а. с. 10).

Вважаючи таку відмову протиправною та такою, що порушує її право на приватизацію наданої йому рішенням органу місцевого самоврядування земельної ділянки, позивач звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частин першої, третьої-четвертої статті 79-1 Земельного кодексу України, формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Сформовані земельні ділянки підлягають реєстрації в Державному земельному кадастрі. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номеру.

За змістом частин дев`ятої-десятої статті 79-1 Земельного кодексу України, земельна ділянка може бути об`єктом цивільних прав виключно з моменту її формування та державної реєстрації права власності на неї. Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

Правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері Державного земельного кадастру установлені Законом України «Про Державний земельний кадастр» від 07 липня 2011 року №3613-VI (далі - Закон №3613-VI) (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до статті 1 Закону №3613-VI, державний земельний кадастр єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.

Частиною першою статті 6 Закону №3613-VI передбачено, що ведення та адміністрування Державного земельного кадастру забезпечуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Згідно частини першої статті 9 Закону №3613-VI внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Відповідно до положень частини першої статті 15 Закону №3613-VI, до Державного земельного кадастру включаються такі відомості про земельні ділянки: кадастровий номер; місце розташування; опис меж; площа; міри ліній по периметру; координати поворотних точок меж; дані про прив`язку поворотних точок меж до пунктів державної геодезичної мережі; дані про якісний стан земель та про бонітування ґрунтів; відомості про інші об`єкти Державного земельного кадастру, до яких територіально (повністю або частково) входить земельна ділянка; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); склад угідь із зазначенням контурів будівель і споруд, їх назв; відомості про обмеження у використанні земельних ділянок; відомості про частину земельної ділянки, на яку поширюється дія сервітуту, договору суборенди земельної ділянки; нормативна грошова оцінка; інформація про документацію із землеустрою та оцінки земель щодо земельної ділянки та інші документи, на підставі яких встановлено відомості про земельну ділянку.

Частиною другою статті 15 Закону передбачено, що відомості про земельну ділянку містять інформацію про її власників (користувачів), зазначену в частині другій статті 30 цього Закону, зареєстровані речові права відповідно до даних Державного реєстру речових прав па нерухоме майно.

Відповідно до частини першої статті 16 Закону №3613-VI земельній ділянці, відомості про яку внесені до Державного земельною кадастр, присвоюється кадастровий номер.

При цьому нормами частини шостої статті 16 вказаного Закону передбачено, що єдиною підставою для скасування кадастрового номера є лише скасування державної реєстрації земельної ділянки.

Порядок здійснення державної реєстрації земельної ділянки передбачено статтею 24 Закону №3613-VI.

Так, частинами першою-другою зазначеної статті визначено, що державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку. Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Виключні підстави для скасування державним кадастровим реєстратором державної реєстрації земельної ділянки містяться у частині десятій статті 24 Закону №3613-VI. Разом з тим, суд бере до уваги те, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» від 05 грудня 2019 року №340-IX зазначену правову норму було доповнено абзацами 4 і 5, які передбачають можливість скасування державної реєстрації земельної ділянки у разі ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки.

При цьому відповідно до вказаних законодавчих змін ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно з одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо земельної ділянки (за наявності таких прав, обтяжень). Ухвалення судом рішення про визнання нечинним рішення органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, за якою була сформована земельна ділянка, щодо якої виникли речові права, а також про скасування державної реєстрації такої земельної ділянки, що допускається за умови визнання нечинним рішення про затвердження такої документації (за його наявності) та припинення таких прав (за їх наявності). Законодавчі зміни набрали чинності з 16 січня 2020 року.

Вказане узгоджується також з положеннями частини тринадцятої статті 79-1 Земельного кодексу України, відповідно до яких земельна ділянка припиняє існування як об`єкт цивільних прав, а її державна реєстрація скасовується в разі:

- поділу або об`єднання земельних ділянок;

- скасування державної реєстрації земельної ділянки на підставі судового рішення внаслідок визнання незаконною такої державної реєстрації;

- якщо речове право на земельну ділянку, зареєстровану в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр», не було зареєстровано протягом року з вини заявника.

Ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно з одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо такої земельної ділянки (за наявності таких прав, обтяжень).

Відповідно до відомостей Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності від 22 березня 2021 року індексний номер 249146293, 16 березня 2021 року було проведено державну реєстрацію скасування права власності ОСОБА_5 на земельну ділянку з кадастровим номером 2110100000:61:002:0018 (а. с. 15).

Суд вважає, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Тому з метою ефективного захисту права ОСОБА_1 на реалізацію права власності на землю шляхом її приватизації, враховуючи скасування права власності на таку, суд вважає, що наявні підстави для скасування державної реєстрації спірної земельної ділянки з кадастровим номером 2110100000:61:002:0018.

Відповідно до частини другої статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

При цьому, вирішуючи питання належного способу захисту, суд звертає увагу позивача на те, що скасування запису в Державному земельному кадастрі відноситься до безпосередніх повноважень відповідача, які реалізуються на підставі рішення суду про скасування державної реєстрації земельної ділянки. В свою чергу суд згідно із законодавчими нормами вправі тільки скасувати державну реєстрацію земельної ділянки.

Тому, враховуючи положення частини другої статті 9 КАС України, з метою забезпечення ефективного захисту прав позивача, суд вважає, за можливе задовольнити заявлені в цій частині позовні вимоги з урахуванням вищезазначеного.

Щодо позовної вимоги про скасування запису в Поземельній книзі суд зазначає наступне.

Відповідно до частини четвертої статті 25 Закону 3613-VI, поземельна книга закривається у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки. Вказане кореспондується також з положеннями пункту 57 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року №1051.

Запис у Поземельній книзі скасовується (поновлюється) Державним кадастровим реєстратором на підставі рішення суду (пункт 60 Порядку ведення Державного земельного кадастру).

Таким чином, підставою для скасування запису в Поземельній книзі є відповідне рішення суду про скасування державної реєстрації земельної ділянки. Тому суд вважає, що в результаті набрання відповідним рішенням суду законної сили в державного кадастрового реєстратора виникне обов`язок скасувати відповідний запис в Поземельній книзі, відтак правові підстави скасування такого за рішенням суду відсутні.

З огляду на наведене, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню частково.

Відповідно до частини третьої статті 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Таким чином, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір пропорційно до розміру задоволених позовних вимог в сумі 454,00 грн, сплачений відповідно до квитанції від 20 травня 2021 року № 13 (а. с. 5).

Керуючись статтями 139, 241, 243, 255, 257, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України «Про Державний земельний кадастр», суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Волинській області скасувати державну реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 0722884800:03:001:6547 за адресою: Волинська область, Луцький район, село Струмівка, садівниче товариство «Струмівка» .

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Волинській області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривень.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 )

Відповідач: Головне управління Держгеокадастру у Волинській області (43021, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Винниченка, 67, ідентифікаційний код юридичної особи 39767861).

Суддя Ф.А. Волдінер