ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
25.09.07 Справа№ 28/228А
12 год 00 хв
За позовом: Державної податкової інспекції у Стрийському районі Львівської області, м. Стрий Львівської області
До відповідача: Приватного підприємства “Янус”, м. Стрий Львівської області
про застосування арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунках ПП “Янус” та продовження адміністративного арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунках ПП “Янус” (місцезнаходження: 82400, м. Стрий Львівської області, вул. Січових Стрільців, 5, код ЄДРПОУ 32994866) на термін 3168 годин.
Суддя Морозюк А.Я.
Секретар судового засідання
Онишко І.Р.
м. Львів, вул. Личаківська,128,
Зал судового засідання № 302.
Представники сторін
Від позивача: Андрейків Ю.Я. - головний державний податковий інспектор
Від відповідача: не з”явився
Позов заявлено Державною податковою інспекцією у Стрийському районі Львівської області до Приватного підприємства “Янус” про застосування арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунках ПП “Янус” та продовження адміністративного арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунках ПП “Янус” (місцезнаходження: 82400, м. Стрий Львівської області, вул. Січових Стрільців, 5, код ЄДРПОУ 32994866) на термін 3168 годин.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві, свої вимоги обґрунтовує наступним. ДПІ у Стрийському районі Львівської області направлено відповідачу повідомлення про проведення планової виїзної перевірки № 12576/10/23-105 від 14.07.2007 року, яке отримано відповідачем 26.07.2007 року. 07.08.2007 року видано направлення №000407/23-2 на проведення планової виїзної документальної перевірки ПП “Янус”. При виході на юридичну адресу відповідача було встановлено, що за адресою фірма відсутня, про що складено акти від 07.08.2007 року. 09.08.2007 року начальником ДПІ у Стрийському районі прийнято рішення про наявність обставин, які є підставою для застосування арешту у вигляді зупинення операцій на рахунку. ПП “Янус” порушено п.п «г»п.9.1.2 ст.9 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181- III.
В судові засідання 04.09.2007 року та 25.09.2007 року відповідач явки уповноваженого представника не забезпечив, позовних вимог по суті не оспорив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду (повідомлення про вручення поштових відправлення про направлення відповідачу ухвал суду наявні в матеріалах справи).
В судовому засіданні було досліджено письмові докази, які наявні в матеріалах справи (довідки, рішення, подання, направлення, акти, повідомлення, запит та інші наявні в матеріалах справи письмові докази).
25.09.2007 року проголошено вступну і резолютивну частину постанови, постанова у повному обсязі складена 28.09.2007 року.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.
Відповідно до п.8 ч.1 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ(із внесеними змінами та доповненнями - далі Закон № 509-ХІІ), органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право вимагати від платників податків, діяльність яких перевіряється, усунення виявлених порушень податкового законодавства, контролювати виконання законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби, а також припинення дій, які перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами органів державної податкової служби.
Відповідно до ч.1, ч.4 ст.11-1 Закону № 509-ХІІ, плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків … , яка передбачена в плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об’єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка. Право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку, коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.
Згідно із п.п «г»п.9.1.2 ст.9 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181- III(із внесеними змінами та доповненнями –далі Закон № 2181- III), арешт активів може бути застосовано, якщо з’ясовується, що платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення.
Згідно із п.п.9.3.9 п.9.3 ст.9 Закону № 2181- III (із змінами, внесеними згідно із Законом України від 15.03.2006 року № 3541-IV), арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється за заявою податкового органу виключно на підставі рішення суду в порядку, передбаченому законодавством.
Згідно затвердженого Плану-графіку проведення документальних перевірок суб”єктів голсподарювання юридичних осіб, Стрийською ДПІ на 3 квартал 2007 року було заплановано проведення документальної перевірки ПП “Янус”. ДПІ у Стрийському районі 24.07.2007 року відповідно до вимог ч.4 ст.11-1 Закону № 509-ХІІ на адресу ПП “Янус” було надіслано повідомлення про проведення перевірки №12576/10/23-105. 26.07.2007 року ДПІ у Стрийському районі отримано поштове повідомлення про вручення відповідачу повідомлення про проведення перевірки. 07.08.2007 року ДПІ у Стрийському районі виписане направлення на проведення планової виїзної документальної перевірки ПП “Янус” №000407/23-2. При виході на юридичну адресу, за якою зареєстровано фірму, було встановлено, що за даною адресою фірма відсутня та складено акт від 07.08.2007 року про невстановлення місцезнаходження ПП “Янус” та акт від 07.08.2007 року про ненадання документів для проведення перевірки.
Враховуючи наведене, 09.08.07 року начальником ДПІ у Стрийському районі прийнято рішення про наявність обставин, які є підставою для застосування арешту у вигляді зупинення операцій на рахунку ПП «Янус».
За таких обставин суд дійшов висновку про наявність законних підстав для проведення планової виїзної перевірки ПП “Янус” в порядку ч.4 ст.11-1 Закону № 509-ХІІ, щодо ПП “Янус” наявні обставини, передбачені п.п «г»п.9.1.2 ст.9 Закону № 2181- III, що має своїм наслідком застосування адміністративного арешту активів у вигляді арешту коштів на рахунках.
З огляду на все вищенаведене, вимоги податкового органу є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
На підставі вищенаведеного, керуючись п.п.9.3.9 п.9.3 ст.9, п.п «г»п.9.1.2 ст.9 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181- III, п.2-1, п.6 Прикінцевих та перехідних положень та ст.ст.69-71,86,158,160,162,163,167 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року № 2747-IV(із змінами та доповненнями), господарський суд-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Застосувати адміністративний арешт активів у вигляді арешту коштів на рахунках Приватного підприємства “Янус” (місцезнаходження: 82400, Львівська область, м.Стрий, вул.Січових Стрільців, 5, ідентифікаційний код 32994866): ЗАТ “ПРАЙМ-БАНК” у м. Києві, м. Київ, вул. Богданівська, 24, МФО 300669, рах. № 260093010453/980; АКБ “ТАС-КОМЕРЦБАНК” у м. Києві, м. Київ, вул. Комінтерну, 30, МФО 300164, рах. № 26001300403401/980; Філія “РОЗРАХУНКОВИЙ ЦЕНТР” ЗАТ КБ “ПРИВАТБАНКУ” м. Київ, просп. Перемоги, 65, МФО 320649, рах. № 26009052600377/980, та продовжити його терміном на 3168 годин(132 доби).
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя