ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
16.06.10Справа №2а-6185/10/13/0170 Окружний адміністративний суд АР Крим у складі суддіОльшанській Т.С. , при секретарі Барабановій А.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Феодосії АР Крим
до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у сумі 2811,00 грн.
за участю представників сторін:
представника позивача - Загороднього М.А., довіреність № 25 від 31.03.2010;
представник відповідача - не з'явився;
Обставини справи: ДПІ в м. Феодосії АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом дофізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 2811,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушені вимоги п. 1 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, вимоги п. 1ст. 3 Закону України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” та вимоги ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі та наполягав на їх задоволенні.
Відповідач у судове засідання не зявився, заперечень на позов суду не надав, про причини неявки суд не повідомив, хоча був сповіщений належним чином рекомендованою кореспонденцією.
Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представник позивача, дослідивши надані докази, суд,
ВСТАНОВИВ:
28.10.2009 ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований як фізична особа - підприємець, про що видане відповідне свідоцтво про державну реєстрацію, щог підтверджується витягом з ЄДР юридичних та фізичних осіб (а.с.5).
10.12.2009 співробітниками Державної податкової інспекції в м. Феодосії АР Крим проведена перевірка за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
В ході зазначеної перевірки господарської одиниці, а саме магазину "Погребок", що знаходиться за адресою м. Феодосія, смт. Приморський, вул. Южна, 135, який належить відповідачу, встановлено порушення відповідачем вимог п. 1 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, вимоги п. 1ст. 3 Закону України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” та вимоги ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", яки виразились у не проведенні розрахункових операцій через РРО, КУРО, РК, реалізації алкогольних напоїв без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, у реалізації торгівельної підприємницької діяльності без наявності торгівельного патенту за 7 діб.
За результатами перевірки складений акт за № 0823/01/11/23/3113412608 від 10.12.2009, відповідно до якого за допущені порушення до відповідача були застосовані фінансові санкції в розмірі 2811,00 грн., про що винесене Рішення про застосування фінансових санкцій № 0007432303 від 18.12.2009 на суму 1700,00 грн. та Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 1111,00 грн., дане рішення було отримане відповідачем, про що свідчить відмітки на рішеннях (а.с.11,13).
Відповідно до ст.16 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під чинність Закону.
Зазначені санкції застосовані в порядку ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та у силу ст. 25 цього Закону підлягають перерахуванню в Державний бюджет в 10-денний строк від дня одержання рішення.
Згідно до ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право стягувати в бюджети та державні цільові фонди суми недоїмки, пені й штрафних санкцій у порядку, передбаченому законом.
При таких обставинах, вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.
Закон України “Про державну податкову службу в Україні” передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
На момент подачі позивачем адміністративного позову до суду відповідачем фінансові санкції у розмірі 2811,00 грн. до бюджету не перераховані.
Таким чином, позовні вимоги позивача засновані на Законі, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 16.06.2010.
У повному обсязі постанову складено та підписано 18.06.2010.
Керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (інн. НОМЕР_1, 98100, АРК, АДРЕСА_1) до Державного бюджету 2811,00 грн. заборгованості, у тому числі:
- 1700,00 грн. на р/р 31112106700024, код платежу 30 21081100, ГУГК України в м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 33180053;
- 1111,00 грн. на р/р 31114104700024, код платежу 30 21080900, ГУГК України в м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 33180053.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ольшанська Т.С.