
Справа №-613/1010/21 Провадження №-3/613/400/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 серпня 2021 року м. Богодухів
Суддя Богодухівського районного суду Харківської області Сеник О.С., розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДПС у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який здійснює діяльність як фізична особа-підприємець,
за ч. 1ст. 155-1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 23.06.2021 о 13 год. 27 хв. у магазині за адресою: АДРЕСА_2 , вчинив порушення встановленого порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме непроведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій, нероздрукування та невидачу розрахункового документу при продажу товару; ведення обліку товарів за місцем реалізації та зберігання з порушенням встановленого законом порядку, а саме на момент перевірки в магазині в реалізації знаходився необлікований товар на суму 2504,00 грн.. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.п.1, 2, 12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995. Відповідальність за вказане порушення передбачена ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового засідання, повідомлений своєчасно та належним чином, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначив, що з порушенням згоден, у поданій до суду письмовій заяві просив суд розглядати справу за його відсутності.
Враховуючи, що ОСОБА_1 належним чином повідомлений судом про дату, час та місце судового засідання, достовірно обізнаний про складення щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, що підтверджується його підписами в протоколі, беручи до уваги, що згідно з вимогами ст. 268 КУпАП адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, не відноситься до правопорушень, по яким присутність у судовому засіданні особи є обов`язковою, суддя вважає, що розгляд справи відносно ОСОБА_1 слід провести за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши наявні матеріали справи про адміністративне правопорушення та оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суддя приходить до таких висновків.
Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Статтею 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до п.п.1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Згідно з п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов`язані: вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.
При цьому суб`єкт господарювання зобов`язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об`єкті).
Вина ФОП ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, підтверджується наявними в матеріалах справи:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 1568/20-40-07-30 від 23.06.2021, в якому ОСОБА_1 вказав, що з порушенням згоден, що засвідчив власним підписом;
- копією акту фактичної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 Головним управлінням ДПС у Харківській області №11014/20/04/РРО/3229304871 від 23.06.2021, яким зафіксовано порушення п.п. 1, 2, 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» : 1) проведення розрахункової операції з продажу 1 сидру «Сомерсбі» за ціною 30,00 грн. без використання реєстратора розрахункових операцій та без видачі відповідного розрахункового документу; 2) ведення обліку товарів за місцем їх реалізації та зберігання з порушенням встановленого законом порядку, а саме в магазині на момент перевірки знаходився в реалізації необлікований товар на загальну суму 2504,00 грн. (згідно з додатком Д3), без наявності накладних;
- копією додатку Д3 до акту перевірки, а саме відомістю про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей) станом на 23.06.2021 при проведенні перевірки у магазині, розташованому за адресою : АДРЕСА_2 , суб`єкта господарювання ФОП ОСОБА_1 , згідно з якою станом на 13 год. 27 хв. 23.06.2021 у вказаному магазині перебував товар на загальну суму 2504,00 грн. – пиво «Київське» 1 л. у кількості 10 шт., пиво «Оболонь» 2,35 л. в кількості 10 штук, пиво «Zibert» 2,25 л. у кількості 1 шт., пиво «Білий Ведмідь» 1,8 л. в кількості 10 штук, пиво «Тетерів» 1,2 л. в кількості 2 шт., пиво «Жигулівське» 1,25 л. в кількості 10 штук, пиво «Baltika № 7» 0,5 л. в кількості 2 шт., пиво «Рогань Монатирське» 0,5 л. в кількості 10 штук, пиво «Львівське» 0,5 л. в кількості 3 шт., пиво «Арсенал» 1,25 л. в кількості 7 шт., - на який не були надані накладні та інші документи. За відомостями ГУ ДПС у Харківській області ФОП ОСОБА_1 перебуває на загальній системі оподаткування.
Згідно із ч. 1 ст.155-1 КУпАП порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За приписами ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, а також особу правопорушника, яка працює здійснює діяльність як фізична особа – підприємець, ступінь його вини, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, враховуючи, що діями порушника шкода не заподіяна, суд вважає за необхідне застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня 2021 року - 2270 грн.), що складає 454,00 грн.
Керуючись ст.ст.33, 40-1, ч. 1 ст.155-1, ст.ст.279, 283-291 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 155-1 КУпАП та застосувати щодо нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (проживає: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір на користь держави (Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувач Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106) в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження та може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Богодухівський районний суд Харківської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя О.С. Сеник