Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-5378/09/2370 11.06.2010 р. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Лічевецького І.О.,
при секретарі Левчуку А.С.,
за участю представників: позивача Савенко Ю.Н. за довіреністю; відповідача Осадчої Н.М. за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД»про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ :
ДПІ у м. Черкаси звернулася до суду з адміністративним позовом до ТОВ «Сінніс, ЛТД»про стягнення заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій в сумі 18 360 грн.
Позивач стверджував, що за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»до відповідача були застосовані штрафні (фінансові) санкції за рішеннями: № 0003072303 від 31.10.2008 р., № 0003092303 від 17.11.2008 та 0003122303 від 17.11.2008 р. на загальну суму 18360 грн. Оскільки ТОВ «Сінніс, ЛТД»не сплатило штрафні (фінансові) санкції добровільно, позивач просив стягнути їх в судовому порядку.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Відповідач позов не визнав. Заперечуючи проти позову відповідач стверджував, що вищезазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій винесені з порушенням вимог чинного законодавства.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
ТОВ «Сінніс, ЛТД»зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності 23 листопада 1995 р. (ідентифікаційний код 22810515).
15 червня 2006 р. Міністерством фінансів України відповідачеві видано ліцензію серії: АВ № 082959 на право здійснення діяльності з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах.
24 жовтня 2008 р. посадовими особами ДПА в Черкаській області здійснено перевірку залу гральних автоматів, що розташований по вул. Бабушкіна, 2, м. Корсунь-Шевченківський, Черкаської області та належить ТОВ «Сінніс, ЛТД». Перевіркою встановлено, що у залі знаходяться 2 гральних автомати, які підключені до електромережі, функціонують та знаходяться у робочому стані, але не переведені у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій, не зареєстровані та неопломбовані у встановленому порядку. Результати перевірки оформлено актом № 021136 від 24.10.2008 р.
07 листопада 2008 р. посадовцями ДПА у Херсонській області було здійснено перевірку залу гральних автоматів розташованого по вул. Ж.Революції, м. Херсон та належить відповідачеві. За результатами перевірки складено акт № 000080 від 07.11.2008 р.
За даними зазначеного акту перевірки встановлено, що у залі знаходяться 38 гральних автоматів, які підключені до електромережі, функціонують та знаходяться у робочому стані, але не зареєстровані та неопломбовані у встановленому порядку та не внесені до Державного реєстру РРО.
В цей же день працівниками ДПА у Херсонській області здійснено перевірку залу гральних автоматів, що розташований по вул. І.Кулика, 126, м. Херсон та належить ТОВ «Сінніс, ЛТД». Результати перевірки оформлено актом № 000079 від 07.11.2008 р.
Згідно зазначеному акту перевірки в залі надавались послуги на 14 не зареєстрованих, неопломбованих у встановленому порядку гральних автоматах та не внесених до Державного реєстру РРО.
Спеціальним законом який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (надалі за текстом «Закон № 265/95-ВР»).
Стаття друга Закону № 265/95-ВР визначає розрахункову операцію як приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видачу готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Відповідно до пунктів 1, 3 статті 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.
Відповідальність за порушення вимог Закону № 265/95-ВР встановлена статтею 17 цього Закону. Зокрема, згідно пункту другому зазначеної статті до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.
Виходячи із зазначених норм Закону № 265/95-ВР та на підставі даних актів перевірки: № 021136 від 24.10.2008 р., № 000080 від 07.11.2008 р. та № 000079 від 07.11.2008 р., позивачем 31 жовтня 2008 р. та 17 листопада 2008 р. прийняті рішення № 0003072303, №0003122303 та 0003092303 про застосування до ТОВ «Сінніс, ЛТД»штрафних (фінансових) санкцій в розмірі, відповідно,680 грн., 4760 грн. та 12 920 грн.
Вирішуючи даний спір, з огляду на аргументацію відповідача, суд зазначає, що відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Суд звертає увагу, що постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 16.02.2009 р. по справі 2а-691/09/2370 за позовом ТОВ «Сінніс, ЛТД»до ДПІ у м. Черкаси про визнання протиправними рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0003072303 від 31.10.2008 р., № 0003092303 від 17.11.2008 та 0003122303 від 17.11.2008 р. в задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 25.03.2010 р. зазначену постанову Черкаського окружного адміністративного суду залишено без змін.
З огляду на викладене, суд не приймає згадане твердження відповідача як доказ.
Згідно статті 25 Закону № 265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Беручи до уваги, що суму фінансових санкцій у строки встановлені ст. 25 Закону №265/95-ВР відповідач не сплатив, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та знаходить позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем - суб'єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 162 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД»(м. Черкаси, вул. О.Дашковича, 20, ідентифікаційний код 22810515) на користь Державного бюджету України через державну податкову інспекцію у м. Черкаси (м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, ідентифікаційний код 34503595) штрафні (фінансові) санкції в сумі 18360 (вісімнадцять тисяч триста шістдесят) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена в повному обсязі 15 червня 2010 р.
СуддяІ.О.Лічевецький