Рішення № 99272209, 30.08.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.08.2021
Номер справи
520/11160/21
Номер документу
99272209
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 серпня 2021 р. № 520/11160/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спірідонова М.О., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Фермерського господарства "ЗІБОГ" (вул. Підлісна, буд. 7-Б,смт. Борова,Борівський район, Харківська область,63801) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків,61057), Державної податкова служба України (Львівська площа, буд. 8,м. Київ,04053) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач, Фермерське господарство "ЗІБОГ", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом до Головного управління ДПС у Харківській області, Державної податкова служба України, в якому просить суд:

1. Визнати протиправним та скасувати Рішення комісії Головного управління ДПС у Харківській області від 06.05.2021 №2628450/33177040 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 1 від 15.04.2021, поданої на реєстрацію ФГ «Зібог».

2. Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1 від 15.04.2021, складену ФГ «Зібог» датою її первинного подання ФГ «Зібог» на реєстрацію.

3. Судові витрати покласти на відповідачів.

В обґрунтування позову зазначено, що Рішення комісії Головного управління ДПС у Харківській області від 06.05.2021 №2628450/33177040 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 1 від 15.04.2021, поданої на реєстрацію ФГ «Зібог» є протиправним та таким, що винесено з порушенням норм чинного законодавства України, а тому підлягає скасуванню.

Ухвалою суду від 23.06.2021 року відкрито спрощене провадження по справі та запропоновано відповідачам надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана та вручена 29.06.2021 року уповноваженій особі Головного управління ДПС у Харківській області та 01.07.2021 року уповноваженій особі Державної податкова служба України, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.

12.07.2021 року від представника відповідача - Головного управління ДПС у Харківській області, надійшов відзив на адміністративний позов, в якому щодо задоволення позовних вимог заперечував зазначивши, що оскаржуване позивачем Рішення комісії Головного управління ДПС у Харківській області від 06.05.2021 №2628450/33177040 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 1 від 15.04.2021 є законним та таким, що винесено в межах чинного законодавства України, а тому не підлягає скасуванню.

21.07.2021 року до суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив Головного управління ДПС у Харківській області, в якій позивач позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити в повному обсязі.

Від відповідача - Державної податкової служби України, відзив на адміністративний позов не надходив, отже, своїм правом на подання відзиву по адміністративній справі відповідач не скористалися.

Відповідно до ч. 2 ст. 175 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України зазначено, що у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З огляду на вищезазначені приписи Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження за наявними в матеріалах справи доказами.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вивчивши норми матеріального та процесуального права, якими врегульовані спірні правовідносини вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.

Судом встановлено, що позивач - Фермерське господарство «ЗІБОГ», як суб`єкт господарювання зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 13.04.2005, є платником єдиного податку 4 групи із реєстрацією платником податку на додану вартість. Основним видом діяльності позивача є вирощуванням зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, код за класифікатором видів економічної діяльності 01.11, про що свідчать дані Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та зазначено в реєстрі платників єдиного податку.

Позивач є сільськогосподарським товаровиробником, що підтверджується Довідкою про підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2021 рік від 12.04.2021 № 13387/6/20-40-18-09-17.

В межах основного виду діяльності позивачем - ФГ «Зібог» (Постачальник) було укладено з Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» (Покупець) договір поставки № ХРВ-Ф-323 від 08.04.2021 (далі - Договір), відповідно до п.п. 1.1 1.2 якого Постачальник зобов`язався поставити, а Покупець прийняти та оплатити товар українського походження, врожаю 2021 року, а саме: насіння соняшника (надалі - Товар).

В п. 1.2 цього Договору сторони узгодили попередню ціну і попередню загальну вартість Товару з ПДВ - 3 599 892,00 грн., в тому числі ПДВ 442 092,00 грн. Показники якості Товару сторони узгодили в п. 2.1 Договору. Строк поставки Товару становить до 30.09.2021 року (п. 2.3 Договору).

Відповідно до п. 2.7 Договору позивач зобов`язався в строк не пізніше 09.04.2021 забезпечити виконання своїх зобов`язань за цим Договором: шляхом передачі Покупцю в заставу майбутнього врожаю сільськогосподарської культури (насіння соняшника) в загальній кількості не мене 375 тон з полів загальною площею 150 га та в цей же строк укласти відповідний договір.

Порядок розрахунків погоджений в п. 3.1 Договору, за яким Покупець сплачує за Товар шляхом перерахування грошових коштів на рахунок Постачальника, зазначений в цьому Договорі, у такий спосіб: 1 499 999,98 грн. в якості попередньої оплати перераховується впродовж 3-х банківських днів після підписання цього Договору за умови виконання Постачальником умов щодо укладення Договору, обумовленого п. 2.7 Договору, вчення відомостей про предмет застави до Державного реєстру обтяжень рухомого майна та внесення до системи геоінформаційного моніторингу «Сrоріо» даних про всі земельні ділянки, на яких розташовані посіви, тощо.

На виконання зазначеного, між сторонами було укладено договір застави майбутнього врожаю № ХРВ-Ф-323/1 від 12.04.2021. Наведені в п. 3.1 Договору умови Постачальник виконав, і на підставі рахунку на оплату № 1 від 14.04.2021 Покупець згідно платіжного доручення від 15.04.2021 №11223671 здійснив оплату за насіння соняшника у кількості 300 тон в сумі 1 025 503,53 грн., в тому числі ПДВ 123 785,76 грн., що підтверджується підсумковою банківською випискою по рахунку за 15.04.2021.

Також судом під час розгляду справи було встановлено, що 15.04.2021 року позивачем була виписана податкова накладна №1, яка засобами телекомунікаційного зв`язку була направлена для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з квитанцією від 22.04.2021, вказана податкова накладна прийнята, проте, її реєстрацію зупинено відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України. Підставою для зупинення реєстрації визначено те, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1206 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються/виготовляються, та їх обсяг дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. У зв`язку з цим ФГ "Зібог" запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем на адресу податкового органу були направлені повідомлення від 27.04.2021 № 1 про надання пояснень та копії документів на підтвердження реальності здійснення господарської операції та правомірності складання податкової накладної, яке прийняте згідно квитанції № 2 від 28.04.2021. Серед документів, які підтверджують реальність здійснення операції по податковій накладній, реєстрацію якої зупинено, позивачем була надіслано: Податкова накладна № 1 від 15.04.2021; Рахунок №1 від 14.04.2021; Звіт про посівні площі с/г культур ф. 4-сг від 27.05.2020; Звіт про площі та валові збори врожаю сільськогосподарських культур ф. 29 сг від 17.12.2020; Податкова декларація платника податку 4 групи від 16.02.2021; Штатний розпис №2 від 01.04.2021; Лист пояснення № 1 від 27.04.2021; Банківська виписка № 1 від 27.04.2021; Банківська виписка № 2 від 27.04.2021; Платіжне доручення № 11223671 від 15.04.2021; Договір поставки № ХРВ-Ф-323 від 08.04.2021.

Також суд зазначає, що в поясненнях № 1 від 27.04.2021 позивач, окрім іншого, зауважив, що для здійснення господарської діяльності господарство обробляє станом на 27.04.2021р. 477,5395га ріллі, в тому числі орендує у фізичних осіб земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею 477,5395га. Ці ділянки включені в декларацію платника єдиного податку 4 групи, яка подана в ДПС 12.02.2021 р. ФГ вирощує озиму пшеницю, ячмінь, рапс, соняшник та надає послуги сільськогосподарської техніки. У 2020 році господарство сплатило: ЄСВ - 73000,00 грн., податок на доходи фізичних осіб — 137276,20 грн., військовий збір - 11481,35 грн., єдиний податок с/г товаровиробників у яких частка с/г вирощеного товару перевищує 75% - 107135,00 грн. В господарстві з квітня по листопад працює 7 працівників. Для здійснення господарської діяльності у господарстві є власні основні засоби: Автомобіль КАМаЗ 5320; Трактор ЮМЗ-6Л; Навісне обладнання до комбайна; Котки КЗК6А; Борона плуг дискова БПД-4,2; Культиватор КПСН-4 2шт.; Обприскувач ОВП; Комбайн «Masseyn Fergison»; Агрегат АГВ-8; Установка ПС -7,6; Прохідна; Їдальня; Трактор «Беларусь 892»; Трактор «Беларусь 82,1»; Косарка роторна 2011; Навісне обладнання для збир.кукур.; Влагометр; Навісна споруда; Трактор «New Holland" Т7060; Борона пружинна; Пристосує, для збир. соняшника; Плуг; Культиватор«Tigr Mate»; Обприскувач причіпний тракторний; Квадроцикл; Гідроцикл; Сівалка 6-ти метрова пропасна; Трактор «New Holland" T6050; Автомобіль «Audi A3»; Рапсовий стіл; Дискова борона «HORSCH Joker»; Система «Ez Pilot»; Комплект точного землеробства; Антена AG -25 GNSS; Система «Ez Pilot» на загальну вартість 5654653.00 грн.

За результатами розгляду пояснень та доданих документів, податковим органом 06.05.2021 було прийнято рішення №2628450/33177040 про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 07.10.2020 з підстав ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, у тому числі рахунки-фактури, актів приймання-передачі товарів, накладних, розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків. Тоді як позивач надав разом із поясненнями 11 документів, як договір, так і інші документи, що підтверджують реальність здійснення господарської операції, серед яких і були наявні банківські виписки та платіжне доручення. Тобто, здійснення господарської операції з ТОВ "Кернел-Трейд" по наданню послуг поставки сільськогосподарської продукції, а саме насіння соняшнику підтверджується належним чином складеними первинними документами бухгалтерського обліку, які надавались податковому органу. Складення будь-яких інших документів в даному разі чинне законодавство не передбачає.

Позивач, з метою оскарження зазначеного вище рішення, 06.05.2021 подав до Державної податкової служби України Скаргу, до якої надав наступні документи: Лист пояснення № 1 від 27.04.2021; Лист пояснення №2 від 17.05.2021; Договір поставки №ХРВ-Ф-323 від 08.04.2021; Договір поставки (2) № ХРВ-Ф-323 від 08.04.2021; Договір застави майбутнього врожаю № ХРВ-Ф-323/1 від 12.04.2021; Податкова накладна № 1 від 15.04.2021; Квитанція до податкової накладної № 1 від 22.04.2021; Платіжне доручення № 11223671 від 15.04.2021; Банківська виписка № 1 від 27.04.2021; Банківська виписка № 2 від 27.04.2021; Податкова декларація платника податку 4 групи від 16.02.2021; Звіт про посівні площі с/г культур ф. 4-сг від 27.05.2020; Звіт про площі та валові збори врожаю сільськогосподарських культур ф. 29 сг від 17.12.2020; Штатний розпис № 2 від 01.04.2021; Рахунок № і від 14.04.2021.

Рішенням за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.05.2021 № 23392/33177040/2 скаргу позивача залишено без задоволення з підстав: ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційний опис), у тому числі рахунки-фактури/інвойси.

Позивач, вбачаючи в зазначеному порушення своїх прав, звернувся за їх захистом до суду.

Суд, надаючи оцінку спірним правовідносинам, зазначає наступне.

Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій товариства є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

Первинні документи складаються під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкуванню оброблення даних на підставі первинних документів складаються зведені облікові документи товариства.

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11 грудня 2019 року № 1165, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №1165).

Згідно з приписами пункту 4 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

Відповідно до вимог пункту 6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 7 Порядку №1165).

Відповідно до пункту 10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку №1165).

Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (пункт 25 Порядку № 1165).

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України 12.12.2019 №520 (далі по тексту - Порядок №520).

Відповідно до пунктів 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 11 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронні довірчі послуги” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Виходячи зі змісту вказаних норм, суд приходить до висновку, що рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкових накладних приймається за результатами оцінки наданих підприємством документів.

Надані позивачем до контролюючого органу, а також до суду, первинні бухгалтерські документи підтверджують вчинення господарської операції та настання обставин, з якими закон пов`язує виникнення податкових зобов`язань та права виписки податкової накладної.

Суд зазначає, що до позивача було встановлено критерії оцінки ступеня ризиків, проте не було враховано надані позивачем документи на усунення вказаних ризиків.

З огляду на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкової накладної.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що Рішення комісії Головного управління ДПС у Харківській області від 06.05.2021 №2628450/33177040 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 1 від 15.04.2021 є необґрунтованим, а тому підлягає скасуванню.

Враховуючи висновки суду про скасування оскаржуваного рішення, суд, з метою належного захисту прав позивача, вважає за необхідне зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1 від 15.04.2021, складену ФГ «Зібог» датою її первинного подання ФГ «Зібог» на реєстрацію.

Згідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Фермерського господарства "ЗІБОГ" (вул. Підлісна, буд. 7-Б,смт. Борова,Борівський район, Харківська область,63801) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків,61057), Державної податкова служба України (Львівська площа, буд. 8,м. Київ,04053) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

Скасувати Рішення комісії Головного управління ДПС у Харківській області від 06.05.2021 №2628450/33177040 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 1 від 15.04.2021, поданої на реєстрацію Фермерським господарством «Зібог».

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1 від 15.04.2021, складену Фермерським господарством «Зібог» датою її первинного подання Фермерським господарством «Зібог» на реєстрацію.

Стягнути з Головного управління ДПС у Харківській області на користь Фермерського господарства "ЗІБОГ" сплачений судовий збір у сумі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн. 00 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Спірідонов М.О.