
справа №619/4457/13-к
провадження №1-в/619/135/21
ПОСТАНОВА
іменем України
31 серпня 2021 року м. Дергачі
Дергачівський районний суд Харківської області у складіголовуючого - суддіБолибока Є.А. розглянув у відкритому судовому засіданні подання начальника ВП № 3 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області про продовження адміністративного нагляду щодо: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, раніше судимого: - 30.09.2013 Дергачівським районним судом Харківської області за ч. 2 ст. 115 КК України до 10 років позбавлення волі;
установив:
До суду надійшло подання про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_2 , який встановлений постановою Дергачівського районного суду Харківської області від 29 вересня 2020 року. В обґрунтування подання зазначено, що ОСОБА_1 знаходячись під адміністративним наглядом зарекомендував себе з негативної сторони, що підтверджується характеристикою ВП № З ХРУП № З, неодноразово допускав порушення правил антиалкогольного законодавства, та скоював порушення громадського порядку. ОСОБА_1 за період перебування під адміністративним наглядом в ВП № З ХРУП № 3, перестав реагувати на профілактичну роботу, яку проводили з ним дільничні офіцери, за скоєння правопорушень на протязі року притягувався до адміністративної відповідальності ВП № З ХРУП № З ГУНП в Харківській області: 13.06.2021 за ст. 187 ч. 1 КпАП України; 06.07.2021 за ст. 187 ч. 2 КпАП України. Таким чином, незважаючи на винесені попередження ВП № З ХРУП № З ГУНП в Харківській області, ОСОБА_1 на шлях виправлення не став, потребує посиленої профілактичної роботи з боку ОВС.
Дослідивши надані матеріали, суддя дійшов висновку про задоволення подання з таких підстав.
Статтею 1 Закону України «Про адміністративний нагляд, за особами звільненими з місць позбавлення волі» №264/94-ВР від 01.12.1994 (далі – Закон) встановлено, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до ст. 2 Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п. в) ст. 3 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Після звільнення з місця позбавлення волі ОСОБА_2 постановою Дергачівського районного суду Харківської області від 29 вересня 2020 року встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців.
ОСОБА_2 офіційно не працевлаштований, згідно з довідкою-інформацією за час мешкання на території с. Руська ОСОБА_3 зарекомендував себе з негативного боку, на його поведінку надходили скарги, на шлях виправлення не став, притягався до адміністративної відповідальності, зловживає спиртними напоями.
Пленум Верховного Суду України у п. 3 своєї постанови «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» роз`яснив, що судове рішення про продовження адміністративного нагляду може бути постановлено лише за умови, коли строк адміністративного нагляду ще не закінчився.
Згідно з ч. 2 ст. 6 Закону у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
ОСОБА_2 залишається небезпечним для суспільства, на час розгляду подання строк адміністративного нагляду ще не закінчився.
Отже, подання підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене та керуючись ч. 2 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» №264/94-ВР від 01.12.1994 суд
постановив:
Продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 строком на 6 (шість) місяців із наступними обмеженнями:
а) знаходитися за місцем мешкання з 22 год 00 хв до 06 год 00 хв наступної доби;
б) заборонити знаходитися в барах, ресторанах, кав`ярнях та інших торгівельних закладах, які реалізують спиртні напої на розлив;
в) зобов`язати явкою на реєстрацію в ОВС здійснюючий нагляд 1,2,3,4 середу до 12-00 годин щомісячно;
г) заборонити виїзд за межі Харківської області без дозволу ОВС здійснюючого нагляд.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Дергачівський районний суд Харківської області протягом семи днів з дня її винесення.
Суддя Є. А. Болибок