
Справа № 697/1683/21
Провадження № 3/697/849/2021
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 серпня 2021 року м. Канів
Канівський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді – Колісник Л.О.
за участю секретаря с/з – Титар Ю.В.
прокурора – Лук`ященка Ю.І.,
особи, яка притягується до адмінвідповідальності – ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департамента стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючої,
за вчинення правопорушення, передбаченого за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 будучи на посаді спеціаліста відділу земельних відносин Литвинецької сільської ради Канівського району Черкаської області та відповідно до підпункту «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала декларацію «щорічна» за 2020 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, про що старшим оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Блізніковим В.С. було складено протокол №301/2021 від 09.08.2021 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що не подала вчасно декларації, оскільки подавала декілька декларацій при припиненні своїх повноважень як депутата, а тому вважала, що в неї були подані всі декларації. Коли їй зателефонували в травні 2021 та повідомили, що щорічна декларація відсутня, вона одразу її подала. Всі попередні роки декларації вона подавала. В 2021 році в зв`язку з реорганізацією органів місцевого самоврядування та проблемами в пошуках роботи вона не звернула уваги, що щорічна декларація за 2020 рік нею не була подана. Враховуючи, що зараз знаходиться на обліку в центрі зайнятості, роботи не має просить суворо не карати.
Прокурор Лук`ященко Ю.І. в судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак корупційного діяння, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та враховуючи обставини справи, просив накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суд, вислухавши учасників справи, дослідивши матеріали адміністративної справи приходить до наступного.
Судом встановлено, що згідно розпорядження Литвинецького сільського голови № 13 від 01.03.2019 «Про кадрові питання», ОСОБА_1 переведено з посади спеціаліста – землевпорядника Козарівської сільської ради на посаду спеціаліста відділу земельних відносин Литвинецької сільської ради, разом зі збереженням 7 категорії посад в органах місцевого самоврядування та 14 рангу посадової особи місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України «Про запобігання корупції».
Згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи до яких відноситься і посада спеціаліста відділу земельних відносин Литвинецької сільської ради. Одночасно, зазначена категорія посад віднесена до суб`єктів вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, та на них розповсюджуються обмеження і обов`язки передбачені ст. 45 Закону.
Законом передбачено чотири типи декларацій суб`єкта декларування, серед яких перше місце займає - щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції установлено, що ОСОБА_1 17.05.2021 в порушення вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік.
Відповідно до ст. 251 КУпАП проведено заходи з метою встановлення фактичних даних, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1 подавались електронні декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, а саме: 13.03.2020 декларація (щорічна) за 2019 рік; 20.11.2020 декларація (після звільнення); 20.11.2020 виправлена декларація (після звільнення); 15.12.2020 декларація (перед звільненням); 17.05.2021 декларація (щорічна) за 2020 рік.
У зв`язку з заповненням ОСОБА_1 поданих електронних декларацій їй відомий порядок заповнення та подачі електронних декларацій.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою Литвинецької сільської ради Канівського району Черкаської області, не виконала вимоги розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції».
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо, - із долученням підтверджуючих документів для їх належної оцінки та аналізу.
Судом встановлено, що вище перелічених поважних причин несвоєчасного подання електронних декларацій ОСОБА_1 встановлено не було.
На підставі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
ОСОБА_1 зобов`язана була подати до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію до 01.04.2021, а подала вказану декларацію 17.05.2021.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, доведена повністю.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи, ступеня її вини, майнового стану, як обставини, що пом`якшує відповідальність за правопорушення, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч.1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення її постанови про накладення штрафу.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна у встановленому порядку. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст. 40-1 КУпАП на ОСОБА_1 , необхідно покласти сплату судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 15, 40-1, ч 1 ст. 172-6, 283-285 КУпАП, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
За вчинене правопорушення накласти на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.
Розрахункові рахунки для сплати штрафу (по справах про адмінправопорушення): ЄДРПОУ: 37930566, одержувач: ГУК у Черкаській області/тг м.Канів/21081100, розрахунковий рахунок: UA778999980314030542000023717, МФО: 899998, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100.
На підставі частини другої статті 308 КУпАП у разі несплати громадянином штрафу протягом 15 днів з метою примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір на користь держави в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 454,00 грн.
Стягувач: Державна судова адміністрація України, вул. Липська 18/5, м. Київ, 016001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Канівський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя Л. О. Колісник