
154/3027/21
3/154/1421/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2021 року суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Каліщук А.А., начальника управління стратегічних розслідувань у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи в період з 20.01.2015 року по 12.05.2020 року заступнитком начальника штабу з мобілізаційної роботи в/ч А 1008 та згідно п.п. «г», п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом на якого поширюється дія даного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення» за 2020 рік, чим порушив вимоги ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому просив суворо не карати.
Заслухавши пояснення правопорушника, дослідивши всі докази в сукупності, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП з наступних підстав.
Так, норма ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно абзацу 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій днржави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність , зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням фіункцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік подавати декларацію шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства .
Як встановлено із матеріалів справи, ОСОБА_1 будучи звільненим із займаної посади 12.05.2020 року та ознайомлений з наказом був зобов`язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення» за 2020 , а саме до 01.04.2021, а відтак є суб`єктом даного корупційного правопорушення.
Витягом із Єдиного державного реєстру декларацій підтверджується, що ОСОБА_1 подав електронну декларацію осіб, уповноважених функцій держави або місцевого самоврядування 22.07.2021 тобто з порушенням вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
На підтвердження поважності несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 не надав суду жодних доказів.
Оскільки ОСОБА_1 без поважних причин несвоєчасно подав електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням», що підтверджується зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами, тому приходжу до висновку, що в його діях є склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У відповідності до ч.2 ст. 33 КУпАП суд при обранні виду та розміру адміністративного стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, котрий є пенсіонером, щире каяття, як пом`якшуючу обставину, відсутність обставин, котрі обтяжують покарання.
В силу наведених обставин, суд не вбачає підстав застосувати щодо ОСОБА_1 ст. 22 КУпАП (при малозначимості вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням), а приходить до висновку що слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, що передбачений санкцією статті.
Керуючись ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 454 грн. судового збору за наступними реквізитами: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ:37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя/підпис/ А.А. Каліщук