
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2021 року Справа № 160/7503/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Боженко Н.В. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у письмовому провадженні в м. Дніпрі адміністративну справу № 160/7503/21 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «БУДКОМПЛЕКТ КР» (50069, Дніпропетровська область м. Кривий Ріг, вул. Я. Мудрого, б. 51Б, оф. 101, код ЄДРПОУ 43287586) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-а код ЄДРПОУ 44118658), Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, б. 8, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
12 травня 2021 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «БУДКОМПЛЕКТ КР» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Дніпропетровській області від 24.12.2020 року № 2264765/43287586 про відмову в реєстрації розрахунку коригування ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» від 03.11.2020 року № 34 в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати розрахунок коригування від 03.11.2020 року № 34 до податкової накладної від 22.10.2020 року № 57 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її фактичного отримання, а саме: 27.11.2020 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 16.09.2020 року між ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» та ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ» укладено Договір поставки № 388S20, предметом якого є постачання на користь Товариства - шлак доменний відвальний. В результаті господарської операції у відповідності до платіжного доручення № 270 від 22.10.2020 року та платіжного доручення № 295 від 02.11.2020 року, ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» було придбано у ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ» шлак доменний відвальний у кількості 2000 тон. У зв`язку з виникненням у постачальника податкового зобов`язання за правилами першої події та відповідно до вимог п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, останнім складено та направлено на реєстрацію до ЄДРПН електронні податкові накладні № 40408 від 22.10.2020 року та № 41699 від 02.11.2020 року, які прийняті до реєстрації контролюючим органом. В той же час, 21 жовтня 2020 року між ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» та ТОВ «СТРОЙ ПАРТНЕР-АГРО» укладено Договір купівлі-продажу № 62/1 предметом якого є продаж будівельних матеріалів, а саме шлак доменний відвальний (код УКТЗЕД 261900). На підставі та на умовах Договору купівлі позивачем направлено покупцю рахунок на оплату № 273 від 22.10.2020 року з вимогою сплатити за товар у кількості 2000 тон, сплачений останнім платіжним дорученням № 144 від 22.10.2020 року на суму 224000, 00 грн., про що складена податкова накладна від 22.10.2020 року № 57 на суму 224 000,00 грн. та надіслана для реєстрації в ЄРПН та прийнята для реєстрації контролюючим органом. Постачальником ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ» по факту було відвантажено на користь позивача товар у кількості 912,78 тон про що, свідчать складені по факту передачі товару та направлені на адресу позивача рахунки на оплату, тобто менший ніж за який було здійснено позивачем передоплату, що посприяло зменшенню суми компенсації вартості товару на користь постачальника. Повернення грошових коштів (передоплати) від ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ» на користь позивача з підстави зменшення кількості відвантаженого по факту товару здійснено за платіжним дорученням № Р000161808 від 4 січня 2021 року. У зв`язку зі зменшенням суми компенсації постачальнику вартості товару, ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ» складено розрахунок коригування № 5000001 від 04.01.2021 року до ПН № 40408 від 22.10.2020 року та розрахунок коригування № 5000002 від 04.01.2021 року до ПН № 41699 від 02.11.2020 року, які зареєстровані позивачем. В свою чергу зі зменшенням кількості придбаного у постачальника товару -шлак доменний відвальний, товариством було по факту відвантажено в свою чергу покупцю ТОВ «СТРОЙ ПАРТНЕР-АГРО» у тій самій кількості 912,78 т. У зв`язку з чим, ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» на користь ТОВ «СТРОЙ ПАРТНЕР-АГРО» відвантажувались відповідно до умов договору та наявних видаткових накладних та інші види товарів з іншими кодами УКТЗЕД, сума компенсації за вартість товару на їхню користь не змінилась, оскільки була вирівняна за рахунок іншого товару переданого покупцю. Але змінені кількісні показники без зміни суми компенсації зобов`язали постачальників скласти розрахунок коригування. У зв`язку з цим позивачем складений та поданий на реєстрацію до ЄРПН розрахунок коригування кількісних показників від 03.11.2020 року № 34 до податкової накладної від 22.10.2020 року № 57. Однак, позивачем було отримано від 27.11.2020 року квитанцію, якою було зупинено реєстрацію розрахунку корегування на підставі п.5 Критеріїв ризиковості здійснення операції. 17.12.2020 року позивачем на вимогу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надіслано на адресу останнього повідомлення № 1 з письмовими поясненнями та відповідні первинні документи на підтвердження реальності здійснення господарської операції операцій по даному розрахунку коригування. Проте оскаржуваним рішенням комісії від 24.12.2020 року № 2264765/43287586, позивачу відмовлено у реєстрації такого РК з причин ненадання платником податків копіїї документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів, не надано акт звіряння взаєморозрахунків, не надано пояснення щодо причин коригування. Позивач вважає дане рішення контролюючого органу прийнято необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття , недобросовісно, всупереч повноваженням відповідача та вимогам чинного законодавства.
Справі за даним адміністративним позовом присвоєно єдиний унікальний номер судової справи - 160/7503/21 та у зв`язку з автоматизованим розподілом дана адміністративна справа була передана для розгляду судді Боженко Н.В.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 травня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №160/7503/21. Розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, за наявними у справі матеріалами (письмове провадження).
02 липня 2021 року, через канцелярію суду, від представника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшов відзив на адміністративний позов з додатками, в якому відповідач 1 заперечив проти задоволення заявлених ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» до суду позовних вимог. Позиція відповідача 1 аргументована тим, що з 01.02.2020 року вступила в законну дію постанова Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165, якою визначено порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. За результатами розгляду попередньою Комісією ГУ ДПС у Дніпропетровській області пояснень та копій первинних документів, наданих до повідомлення до податкової накладної/розрахунку коригувань від 03.11.2020 року № 34 винесено рішення від 24.12.2020 року № 2264765/43287586 про відмову у реєстрації відповідної податкової накладної в ЄРПН з причини: не надано акт звіряння взаєморозрахунків, не надано пояснення щодо причин коригування. Комісія контролюючого органу при прийнятті оскаржуваних рішень діяла у межах своїх повноважень та у спосіб, що передбачений законом.
02 липня 2021 року, через канцелярію суду, від представника Державної податкової служби України надійшов відзив на адміністративний позов, в якому відповідач 2 заперечив проти задоволення заявлених ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» до суду позовних вимог зазначаючи, саме розгляд питання щодо реєстрації податкових накладних ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» від 03.11.2020 року № 34 В ЄРПН покладено на Комісію ГУ ДПС у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. Вважають, що суд не може прийняти рішення про зобов`язання зареєструвати податкову накладну оскільки суд повинен з`ясувати чи така податкова накладна відповідає критеріям п.12 Порядку 1246, при цьому така перевірка здійснюється автоматично програмним забезпеченням яке функціонує на базі податкового органу і без проходження такої перевірки податкова накладна не може бути зареєстрована, зобов`язання ДПС України зареєструвати податкову накладну є передчасними.
Згідно положень статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «БУДКОМПЛЕКТ КР» (код ЄДРПОУ 43287586) є юридичною особою, зареєстрованою Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області, Криворізькою Північною ДПІ (Довгинцівський р-н, м. Кривий Ріг) 27.10.2020 року, номер запису 1002271070002019450. Видами діяльності позивача є:
43.12 Підготовчі роботи на будівельному майданчику(основний);
43.99 Інші спеціалізовані будівельні роботи, н.в.і.у.;
46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин;
77.32 Надання в оренду будівельних машин і устаткування;
77.39 Надання в оренду інших машин, устаткування та товарів н.в.і.у.;
46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням;
46.90 Неспеціалізована оптова торгівля;
49.41 Вантажний автомобільний транспорт;
52.21 Допоміжне обслуговування наземного транспорту;
77.12 Надання в оренду вантажних автомобілів;
45.32 Роздрібна торгівля деталями та приладдям дляавтотранспортних засобів;
45.31 Оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів;
45.20 Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів.
Зі матеріалів справи убачається, що 16.09.2020 року між ПАТ «АрселорМіталл Кривий Ріг» (Постачальник) та ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» (Покупець) укладено Договір № 388S20 (далі - Договір), відповідно п. 1.1 Договору Постачальник зобов`язується поставити Покупцю шлак доменний гранульований, шлак доменний відвальний, що виробляється Постачальником, а Покупець прийняти його та оплатити на умовах даного Договору.
Відповідно до п. 4.3 Договору загальна вартість Договору складається із вартості Товару, поставленого за даним Договором згідно погоджених сторонами письмових замовлень на поставку.
Пунктом 5.1 Договору визначено, що покупець здійснює попередню оплату в розмірі 100 % вартості Товару, узгодженого до поставки, в українській національній валюті.
Між Постачальником та Покупцем узгоджено, що ціна товару (шлак доменний відвальний) становитиме 50400,00 грн. за 1000,000 тонни (Специфікація № 2 від 16.09.2020 року до Договору 388S0 від 16/09/2020 року).
22 жовтня 2020 року ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» було здійснено попередню оплату АТ «АрселорМіталл Кривий Ріг» за шлак доменний згідно рахунку № 388S20Y4000084895 від 16.09.2020 року в сумі 50400,00 грн. (платіжне доручення № 270); 02 листопада 2020 року ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» здійснило попередню оплату АТ «АрселорМіталл Кривий Ріг» за шлак доменний згідно рахунку № 388S20Y4000085309 від 29.10.2020 року в сумі 50400,00 грн. (платіжне доручення № 295), тобто як за 2000,00 тонни.
За наслідками господарської операції ПАТ «АрселорМіталл Кривий Ріг» складено податкові накладні від 22.10.2020 року № 40408, від 02.11.2020 року № 41699 та направлено їх на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Разом з тим, 21.10.2020 року між ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» (Продавець) та ТОВ «Строй Партнер-Агро» (Покупець) укладено Договір купівлі-продажу № 62/1 (далі - Договір), відповідно п. 1.1 Договору на умовах цього договору Продавець зобов`язується передати у власність Покупцю, а Покупець оплатити і прийняти товар, вказаний в Специфікації (їх), які є невід`ємною частиною даного Договору.
Відповідно до п. 3.2 Договору товар передається покупцю на умовах ЕХW склад: цех ШПЦ ПрАТ «АрселорМіталл Кривий Ріг».
22 жовтня 2020 року ТОВ «Строй Партнер-Агро» було здійснено оплату ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» за шлак доменний відвальний та фракційний згідно рахунку № 273 від 22.10.2020 року договір № 62/1 від 21.10.2020 року в сумі 224000,00 грн. (платіжне доручення № 144).
За наслідками господарської операції ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» складено податкову накладну від 22.10.2020 року № 57 та направлено її на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.
В процесі здійснення передачі товару постачальником АТ «АрселорМіталл Кривий Ріг» покупцю ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» було відвантажено шлак доменний відвальний у кількості 677,440 та 235,340, що разом становить 912,78 тон (рахунки-фактури № 9001850180 від 30.10.2020 року, № 9001860508 від 06.11.2020 року), тобто у меншій кількості ніж за яку було позивачем здійснено передоплату. Вказане міститься у видаткових накладних № 299 від 03 листопада 2020 року ( товар у кількості 542,86 т); № 332 від 09 листопада 2020 року (товар у кількості 0,04 т); № 332 від 09 листопада 2020 року (товар у кількості 369,88 т).
З підстав зменшення кількості відвантаженого товару по факту, 04 січня 2021 року АТ «АрселорМіталл Кривий Ріг» здійснив ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» повернення грошових коштів за поставку продукції за Договором № 388S20 у сумі 54795,88 грн (платіжне доручення № Р000161808).
У зв`язку з цим, що при реалізації товару (шлак доменний відвальний) його кількість змінилась, ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» складено розрахунок коригування від 03.11.2020 року № 34 до податкової накладної від 22.10.2020 року № 57, який Підприємство направило на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.
27.11.2020 року, за результатами обробки податкової накладної, автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України позивачеві надіслано квитанцію про зупинення його реєстрації відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України з тієї причини, що сума компенсації вартості товару/послуги 2619, зазначеного у розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов`язань, перевищує величину залишку такого товару (різниця обсягу придбання постачальника та обсягу постачання отримувача такого товару/послуги) що відповідає пункту п.5 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Підприємству запропоновано надати пояснення та/або копії документів, щодо підтвердження інформації ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.
17.12.2020 року користуючись зазначеним правом, ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» в електронному вигляді направило на адресу контролюючого органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків, реєстрацію яких зупинено з додатками (Договори, рахунки, видаткові накладні, платіжне доручення).
Однак, комісією ГУ ДПС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято оскаржене рішення, яким ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» відмовлено у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підставою для прийняття рішення визначено ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (не надано акт звіряння взаєморозрахунків, не надано пояснення щодо причин коригування).
Вважаючи вказане рішення протиправними і таким, що підлягає скасуванню, позивач звернувся до суду із цим позовом.
При вирішенні спору суд виходить із того, що Податковий кодекс України є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов`язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов`язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.
Порядок адміністрування податку на додану вартість унормований розділом V Податкового кодексу України (надалі ПК України).
Згідно з пунктом 185.1 статті 185 ПК України, об`єктом оподаткування є операції платників податку, зокрема з: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг згідно з пунктом 187.1 статті 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.
Відповідно до пункту 188.1 статті 188 ПК України, база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів. До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв`язку з компенсацією вартості товарів/послуг. До бази оподаткування включаються вартість товарів/послуг, які постачаються, та вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо отримувачем товарів/послуг, поставлених таким платником податку.
Відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПК України, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов`язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з пунктом 201.1 статті 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). (пункт 201.7 статі 201 ПК України).
Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов`язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов`язань за відповідний звітний період.
Пунктом 201.16 статті 201 ПК України передбачено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Постановою Кабінету Міністрів України №1246 від 29.12.2010 року затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних (надалі - Порядок №1246).
За визначенням, наведеним у пункті 2 Порядку №1246, податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно з пунктом 11 Порядку №1246 після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.
Відповідно до пунктів 12, 13, 14 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
Згідно з пунктом 17 Порядку №1246, у разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку.
Як вже було зазначено вище, пунктом 201.16 статті 201 ПК України передбачено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України
На виконання вимог цієї статті, 11.12.2019 року постановою Кабінету Міністрів України № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок №1165).
Так, у пункті 3 Порядку, наведені ознаки безумовної реєстрації, у разі відповідності яким податкових накладних / розрахунків коригування, що подані на реєстрацію в Реєстрі, такі податкові накладні / розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку) згідно з пунктом 4 цього Порядку підлягають безумовній реєстрації в Реєстрі.
Натомість, відповідно до пункту 5 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Пунктом 6 Порядку №1165 передбачено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.
У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).
Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.
Згідно з пунктом 7 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Відповідно до пунктів 8, 9 Порядку №1165 платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет.
Пунктом 10 Порядку №1165 передбачено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Відповідно до пункту 11 Порядку №1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Аналіз вказаних норм свідчить, що контролюючий орган після надходження податкової накладної або РК до ДПС для реєстрації в ЄРПН, в автоматизованому режимі здійснює її розшифрування та проводить відповідну перевірку, зокрема, щодо наявності підстав для зупинення реєстрації податкової накладної через відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або через відповідність відображених у ній операції критеріям ризиковості здійснення операцій. Автоматизований моніторинг відповідності платника податку, яким складено податкову накладну, критеріям оцінки ступеня ризиків здійснюється відповідно до ознак, наведених у пунктах 1-8 критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість (додаток 1 до Порядку №1165). Автоматизований моніторинг відповідності господарської операції, відображеної у податковій накладній, критеріям оцінки ступеня ризиків здійснюється відповідно до ознак, наведених у пунктах 1-6 критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 до Порядку №1156). У разі, якщо за результатами моніторингу визначено, що цей платник податку відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація податкової накладної зупиняється, про що платнику протягом операційного дня надсилалася відповідна квитанція. У разі, коли за результатами моніторингу господарська операція, відображена у податковій накладній, відповідає критеріям ризиковості здійснення операції (крім податкової накладної, складеної платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку) реєстрація такої податкової накладної також зупиняється. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної контролюючий орган зобов`язаний, зокрема, вказати конкретний критерій ризиковості платника податку та/або критерій ризиковості здійснення операцій, на підставі якого зупинено реєстрацію податкової накладної, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку, а також запропонувати платнику надати пояснення та копії документів, необхідних та достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.
При цьому, суд також підкреслює, що на відміну від зупинення реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування), яке відбувається в автоматизованому режимі засобами програмного забезпечення ДФС України, прийняття рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування) потребує проведення комісією регіонального рівня відповідного засідання, на якому членами комісії розглядаються та аналізуються надані платником податків документи та пояснення з метою прийняття обґрунтованого рішення зі спірного питання.
Механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України визначено Порядком прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року № 520.
Приписами вказаного Порядку визначено, що прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.
Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Як вже зазначено вище, реєстрації поданої позивачем податкової накладної була зупинена з тієї причини, що накладна відповідала критеріям оцінки ступеня ризику, визначених пунктом п.5 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.
Відповідно до додатку 3 до Порядку №1156 критеріїв ризиковості здійснення операцій, перевищення суми компенсації вартості товару/послуги, зазначеного/зазначеної в розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов`язань, поданому отримувачем такого товару/послуги для реєстрації в Реєстрі, величини залишку, що визначається як різниця обсягу придбання на митній території України з 1 січня 2017 р., зазначеного постачальником у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування, складених на отримувача такого/такої товару/послуги, та обсягу постачання з 1 січня 2017 р., зазначеного отримувачем у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування на постачання такого/такої товару/послуги (пункт 5).
Водночас, попри те, що у квитанції про зупинення реєстрації розрахунку коригування зазначено про відповідність його пункту 5 критеріїв ризиковості здійснення операції, відповідач-1 не довів, що підприємством перевищено суму компенсації вартості товару/послуги, зазначеного/зазначеної в розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов`язань, поданому отримувачем такого товару/послуги для реєстрації в Реєстрі.
Також відповідачами не надано інших доказів виявлення під час моніторингу об`єктивних ознак неможливості здійснення позивачем операцій з поставки товару, дані про який зазначені у податковій накладній та розрахунку коригування, та/або ймовірності уникнення позивачем виконання свого податкового обов`язку, які б свідчили про ризик порушення ним норм податкового законодавства.
Таким чином, відповідачами не доведено, а судом не встановлено наявність підстав для зупинення реєстрації складеної позивачем податкової накладної в ЄРПН.
Між тим, Товариства з обмеженою відповідальністю «БУДКОМПЛЕКТ КР» одержавши квитанцію про зупинення реєстрації розрахунку коригування, все ж направило до контролюючого органу пояснення на підтвердження реальності здійснення операцій щодо постачання товару (шлак доменний відвальний), зазначеного у податковій накладній та розрахунку коригування, реєстрація якого припинена.
Однак, комісія регіонального рівня - комісія ГУ ДПС у Дніпропетровській області, розглянувши ці документи, прийняла оскаржене рішення про відмову в реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування), зі змісту якого слідує, що підставою для відмови у реєстрації складеної позивачем податкової накладної стало неподання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарі/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (не надано акт звіряння взаєморозрахунків, не надано пояснення щодо причин коригування).
Також, у відзиві на позов представник відповідача-1 пояснив, що підставою для прийняття оскарженого рішення слугувало не надання позивачем актів звіряння взаєморозрахунків.
Проте, суд з такими доводами відповідача-1 не погоджується, ураховуючи, що акт звірки взаємних розрахунків є лише технічним (фіксуючим) документом, за яким бухгалтерії підприємств звіряють облік операцій. Сам по собі акт звірки не є належним доказом факту здійснення будь-яких господарських операцій, оскільки не є первинним бухгалтерським обліковим документом.
Одночасно, в межах даної спірної ситуації суд звертає особливу увагу на той факт, що приймаючи рішення про реєстрацію розрахунку коригування, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарської операції може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України.
У свою чергу, при реєстрації розрахунку коригування фактично проводиться моніторинг операції чи платника податків лише за зовнішніми (формальними) критеріями. Тому і суд за результати розгляду цієї справи не робить висновків щодо реальності господарської операції виконання робіт за участю позивача, а лише оцінює наявність чи відсутність підстав для реєстрації розрахунку коригування.
Наведене свідчить на користь висновку про те, що контролюючий орган безпідставно застосував до позивача процедуру зупинення реєстрації розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, передбачену Порядком №1165, за відсутності об`єктивних ознак неможливості здійснення позивачем операцій з постачання товарів (послуг) та ймовірності уникнення позивачем виконання свого податкового обов`язку. Зупинивши реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не довів відповідність відображеної у ній господарської операцій критеріям ризиковості здійснення операцій, та не вказав на необхідний перелік документів на підтвердження правомірності формування та подання розрахунку коригування, які позивач мав надати на пропозицію контролюючого органу.
За таких обставин, суд дійшов висновку, оскаржене рішення комісії ГУ ДПС у Дніпропетровській області не відповідає вимогам та принципам управлінської діяльності, закріпленим у частині 2 статті 2 КАС України, позаяк прийнято необґрунтовано, тобто без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, недобросовісно, всупереч повноваженням відповідача та вимогам чинного законодавства. При прийнятті рішення Комісія Головного управління ДПС у Дніпропетровській області виявила надмірний формалізм, у зв`язку з чим, оскаржене рішення підлягає скасуванню.
Відповідно до Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 року №227, Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Згідно з пунктами 19, 20 Порядку №1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:
- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);
- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року №682-р "Питання Державної податкової служби" погоджено пропозицію Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 року №227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.
Тож за правилами Порядку №1246 реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування за відповідним рішенням суду належить до повноважень ДПС України, якою ведеться цей реєстр.
Оскільки контролюючий орган прийняв надісланий позивачем розрахунок коригування, відтак він не установив при його формуванні порушень вимог, передбачених пунктом 201.1 статті 201 ПК України. Натомість контролюючий орган безпідставно застосував до позивача процедуру зупинення реєстрації розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у якій необґрунтовано відмовив у його реєстрації, прийнявши протиправне рішення, яке судом у цій справі скасовано.
Тож з метою відновлення прав позивача, за захистом яких він звернувся до суду, скасовуючи оскаржене рішення комісії ГУ ДПС у Дніпропетровській області, суд також покладає на відповідача-2 обов`язок зареєструвати відповідний розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних в порядку встановленому чинним законодавством, оскільки задоволення такої позовної вимоги є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.
Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про задоволення позову.
Вирішуючи питання про розподіл між сторонами судових витрат в порядку статей 143 та 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.
Згідно із приписами статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду позивачем понесені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору за подання адміністративного позову до суду на загальну суму 2270,00 грн., що документально підтверджується наявним у матеріалах справи платіжним дорученням № 602 від 23.04.2021 року.
Враховуючи положення ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на те, що позовну заяву задоволено, сума сплаченого позивачем судового збору за подачу позову до суду в сумі 2270 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів - суб`єктів владних повноважень.
У зв`язку з тимчасовою непрацездатністю судді Боженко Н.В., рішення постановлено - 28 липня 2021 року.
Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «БУДКОМПЛЕКТ КР» (50069, Дніпропетровська область м. Кривий Ріг, вул. Я. Мудрого, б. 51Б, оф. 101, код ЄДРПОУ 43287586) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-а код ЄДРПОУ 44118658), Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, б. 8, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Дніпропетровській області від 24.12.2020 року № 2264765/43287586 про відмову в реєстрації розрахунку коригування ТОВ «БУДКОМПЛЕКТ КР» від 03.11.2020 року № 34 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов`язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати розрахунок коригування від 03.11.2020 року № 34 до податкової накладної від 22.10.2020 року № 57 в Єдиному реєстрі податкових накладних, в порядку встановленому чинним законодавством.
Стягнути з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49005, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-А, ЄДРПОУ ВП: 44118658) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «БУДКОМПЛЕКТ КР» (50069, Дніпропетровська область м. Кривий Ріг, вул. Я. Мудрого, б. 51Б, оф. 101, код ЄДРПОУ 43287586) сплачений судовий збір у розмірі 1135, 00 грн. (одна тисяча сто тридцять п`ять гривень 00 коп.).
Стягнути з Державної податкової служби України (04053, м.Київ, пл. Львівська, 8; код ЄДРПОУ 43005393) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «БУДКОМПЛЕКТ КР» (50069, Дніпропетровська область м. Кривий Ріг, вул. Я. Мудрого, б. 51Б, оф. 101, код ЄДРПОУ 43287586) сплачений судовий збір у розмірі 1135, 00 грн. (одна тисяча сто тридцять п`ять гривень 00 коп.).
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Боженко