Постанова № 9925874, 27.04.2010, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2010
Номер справи
2а - 196/10/1470
Номер документу
9925874
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 год. 35 хв.

м. Миколаїв

27.04.2010Справа № 2а - 196/10/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді ПтичкіноїВ.В. при секретарі судового засідання Ланько О. Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Центральному районі м.Миколаєва,

вул. Потьомкінська, 24, м. Миколаїв, 54030 до відповідачаАкціонерного товариства закритого типу "Магазин №100",

вул. Радянська, 9/1, м. Миколаїв, 54017

простягнення штрафних (фінансових ) санкцій в сумі 27646,65 грн., за участю

представника позивача: Могутова А.М.

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Центральному районі м. Миколаєва (надалі позивач) звернулась до суду з позовом про стягнення з Акціонерного товариства закритого типу «Магазин № 100»(надалі відповідач) штрафних (фінансових) санкцій в сумі 27646,65 грн.

Відповідач свого представника в судове засідання не направив, про причини неприбуття не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності не надав, заперечень проти позову не подав.

Враховуючи те, що відповідач був повідомлений належним чином, про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (ар. с. 72, 77), суд розглянув справу за відсутності представника відповідача.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд приходить до наступних висновків.

15.07.1993 відповідач був узятий на облік в якості платника податків у Державній податковій інспекції у Центральному районі м. Миколаєва за № 14038312, що підтверджується відповідною довідкою від 24.11.2009 № С/З 711/24-012 (ар. с. 7).

У відповідності з пунктом 2 частини 1 статті 11 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю торгових патентів.

Згідно із статтею 15 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Як вказано у частині 3 статті 9 Закону України від 23.03.1996 № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», контроль за дотриманням вимог цього Закону здійснюється державними податковими органами та органами Міністерства внутрішніх справ України.

Згідно зі статтею 3 Указу Президента України від 12.06.1995 № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності норм з регулювання обігу готівки в національній валюті, що встановлюються Національним банком України, здійснюють органи державної податкової служби, державної контрольно-ревізійної служби, Міністерства внутрішніх справ України та фінансові органи.

У відповідності з направленнями № 2443/23-517 від 17.09.2009 та № 2442/23-517 від 17.09.2009 (ар. с. 19-20) за підписом голови Державної податкової адміністрації у Миколаївській області головному держподатревізору-інспектору, раднику податкової служби ІІІ рангу ДПА у Миколаївській області Бондар І.І. і головному держподатревізору-інспектору, раднику податкової служби ІІІ рангу ДПА у Миколаївській області Тесакову В.В. було доручено проведення з 17.09.2009 по 21.09.2009 планової перевірки АТЗТ «Магазин № 100»з питань дотримання вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(надалі Закон № 265), Закону України від 23.03.1996 № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»(надалі Закон № 98), Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(надалі Закон № 481), постанови правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні»(надалі Положення № 637).

Вказаними посадовими особами ДПА у Миколаївській області 18.09.2009 був складений «Акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій»(дата реєстрації акту в органі ДПС за місцем здійснення діяльності субєкта господарювання 21.09.2009, реєстраційний № 1032/14/00/23/13859267, надалі Акт № 1032, ар. с. 13-18). Як вказано у підпункті 2.2.14 та пункті 3.1 Акту № 1032, в ході перевірки було виявлено наступне:

1. Порушення пункту 1 статті 3 Закону № 265, згідно з яким субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

2. Порушення пункту 2 статті 3 Закону № 265, згідно з яким субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, зобовязані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

3. Порушення пункту 13 статті 3 Закону № 265, згідно з яким субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, зобовязані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

У відповідності з пунктом 11 частини 1 статті 11 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції.

Як вказано у статті 17 Закону № 265, за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

В звязку з виявленими порушеннями позивачем до відповідача 02.10.2009 були застосовані санкції (рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0026742350, ар. с. 11):

-за порушення пунктів 1 і 2 статті 3 Закону № 265, на підставі пункту 1 статті 17 Закону № 265 (проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки), - у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність (51,50 грн. х 5 = 257,50 грн.);

-за порушення пункту 13 статті 3 Закону № 265, на підставі статті 22 Закону № 265 (невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня), у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (271,38 грн. х 5 = 1356,90 грн.);

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 1614,40 грн. було отримано відповідачем 10.10.2009 (ар. с. 11).

У відповідності з направленнями № 2440/23-517 від 17.09.2009 та № 2441/23-517 від 17.09.2009 (ар. с. 28-29) за підписом голови Державної податкової адміністрації у Миколаївській області головному держподатревізору-інспектору, раднику податкової служби ІІІ рангу ДПА у Миколаївській області Замниборщу В.Б. і старшому держподатревізору-інспектору, інспектору податкової служби І рангу ДПА у Миколаївській області Романову К.Ю. було доручено проведення з 17.09.2009 по 21.09.2009 планової перевірки АТЗТ «Магазин № 100»з питань дотримання вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(надалі Закон № 265), Закону України від 23.03.1996 № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»(надалі Закон № 98), Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(надалі Закон № 481), постанови правління Національного банку України від 15.12.2004 №637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні»(надалі Положення № 637).

Вказаними посадовими особами ДПА у Миколаївській області 21.09.2009 був складений «Акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій»(дата реєстрації акту в органі ДПС за місцем здійснення діяльності субєкта господарювання 21.09.2009, реєстраційний № 0995/14/00/23/13859267, надалі Акт № 0995, ар. с. 24-27). Як вказано у підпункті 2.2.14 та пункті 3.1 Акту № 0995, в ході перевірки було виявлено наступне:

1. Порушення пункту 1 статті 3 Закону № 265, згідно з яким субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

2. Порушення пункту 2 статті 3 Закону № 265, згідно з яким субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, зобовязані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

3. Порушення пункту 9 статті 3 Закону № 265, згідно з яким субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, зобовязані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

4. Порушення пункту 13 статті 3 Закону № 265, згідно з яким субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, зобовязані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

В звязку з виявленими порушеннями позивачем до відповідача 02.10.2009 були застосовані санкції (рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0026762350, ар. с. 22):

-за порушення пунктів 1 і 2 статті 3 Закону № 265, на підставі пункту 1 статті 17 Закону № 265 (проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки), - у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність (61,40 грн. х 5 = 307 грн.);

-за порушення пункту 9 статті 3 Закону № 265, на підставі пункту 4 статті 17 Закону №265 (невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій), - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 340 грн.;

-за порушення пункту 13 статті 3 Закону № 265, на підставі статті 22 Закону № 265 (невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня), у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (4128,23 грн. х 5 = 20641,15 грн.).

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 21288,15 грн. було отримано відповідачем 10.10.2009 (ар. с. 67).

У відповідності з направленнями № 2438/23-517 від 17.09.2009 та № 2439/23-517 від 17.09.2009 (ар. с. 46-47) за підписом голови Державної податкової адміністрації у Миколаївській області головному держподатревізору-інспектору, раднику податкової служби ІІІ рангу ДПА у Миколаївській області Долгошеї Ю.Я. і старшому держподатревізору-інспектору, інспектору податкової служби І рангу ДПА у Миколаївській області Димчишиній О.Й. було доручено проведення з 17.09.2009 по 21.09.2009 планової перевірки АТЗТ «Магазин № 100»з питань дотримання вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(надалі Закон № 265), Закону України від 23.03.1996 № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» (надалі Закон №98), Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(надалі Закон № 481), постанови правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні»(надалі Положення № 637).

Вказаними посадовими особами ДПА у Миколаївській області 18.09.2009 був складений «Акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій»(реєстраційний номер акту в органі ДПС за місцем здійснення діяльності субєкта господарювання - 1033/14/00/23/13859267, надалі Акт № 1033, ар. с. 41-45). Як вказано у підпункті 2.2.14 та пункті 3.1 Акту № 1033, в ході перевірки було виявлено наступне:

1. Порушення пункту 1 статті 3 Закону № 265, згідно з яким субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

2. Порушення пункту 2 статті 3 Закону № 265, згідно з яким субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, зобовязані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

3. Порушення пункту 9 статті 3 Закону № 265, згідно з яким субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, зобовязані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

4. Порушення пункту 13 статті 3 Закону № 265, згідно з яким субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, зобовязані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

В звязку з виявленими порушеннями позивачем до відповідача 02.10.2009 були застосовані санкції (рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0026732350, ар. с. 39):

-за порушення пунктів 1 і 2 статті 3 Закону № 265, на підставі пункту 1 статті 17 Закону № 265 (проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки), - у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність (20 грн. х 5 = 100 грн.);

-за порушення пункту 9 статті 3 Закону № 265, на підставі пункту 4 статті 17 Закону №265 (невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій), - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 340 грн.;

-за порушення пункту 13 статті 3 Закону № 265, на підставі статті 22 Закону № 265 (невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня), у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (278,35 грн. х 5 = 1391,75 грн.).

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 1831,75 грн. було отримано відповідачем 10.10.2009 (ар. с. 39).

У відповідності з направленнями № 2434/23-517 від 17.09.2009 та № 2444/23-517 від 17.09.2009 (ар. с. 57-58) за підписом голови Державної податкової адміністрації у Миколаївській області головному держподатревізору-інспектору, раднику податкової служби ІІІ рангу ДПА у Миколаївській області Крамару Г.З. і головному держподатревізору-інспектору, раднику податкової служби ІІІ рангу ДПА у Миколаївській області Федоровичу О.О. було доручено проведення з 17.09.2009 по 21.09.2009 планової перевірки АТЗТ «Магазин № 100»з питань дотримання вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(надалі Закон № 265), Закону України від 23.03.1996 № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»(надалі Закон № 98), Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(надалі Закон № 481), постанови правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні»(надалі Положення № 637).

Вказаними посадовими особами ДПА у Миколаївській області 18.09.2009 був складений «Акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій»(дата реєстрації акта в органі ДПС за місцем здійснення діяльності субєкта господарювання 21.09.2009, реєстраційний № 1044/14/00/23/13859267, надалі Акт № 1044, ар. с. 51-56). Як вказано у підпункті 2.2.14 та пункті 3.1 Акту № 1044, в ході перевірки було виявлено наступне:

1. Порушення пункту 1 статті 3 Закону № 265, згідно з яким субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

2. Порушення пункту 2 статті 3 Закону № 265, згідно з яким субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, зобовязані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

3. Порушення пункту 9 статті 3 Закону № 265, згідно з яким субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, зобовязані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

4. Порушення пункту 13 статті 3 Закону № 265, згідно з яким субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, зобовязані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

В звязку з виявленими порушеннями позивачем до відповідача 02.10.2009 були застосовані санкції (рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0026752350, ар. с. 49):

-за порушення пунктів 1 і 2 статті 3 Закону № 265, на підставі пункту 1 статті 17 Закону № 265 (проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки), - у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність (145 грн. х 5 = 725 грн.);

-за порушення пункту 9 статті 3 Закону № 265, на підставі пункту 4 статті 17 Закону №265 (невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій), - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 1020 грн. (340 грн. х 3);

-за порушення пункту 13 статті 3 Закону № 265, на підставі статті 22 Закону № 265 (невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня), у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (233,47 грн. х 5 = 1167,35 грн.).

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 2912,35 грн. було отримано відповідачем 10.10.2009 (ар. с. 49).

Згідно зі статтею 25 Закону № 265 суми штрафних санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Застосовані до відповідача санкції належать до адміністративно-господарських санкцій як такі, що відповідають визначенню, наведеному у частині першій статті 238 Господарського кодексу України.

Частиною 2 статті 223 Господарського кодексу України встановлено, що строки застосування адміністративно-господарських санкцій до субєктів господарювання встановлюються цим Кодексом.

Статтею 250 Господарського кодексу України передбачено, що адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до субєкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше ніж через один рік з дня порушення цим субєктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім, випадків, передбачених законом.

Матеріалами справи підтверджено, що рішення позивача від 02.10.2009 про застосування адміністративно-господарських санкцій прийняті в межах строків, передбачених статтею 250 Господарського кодексу України.

За таких обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Акціонерного товариства закритого типу «Магазин № 100», ідентифікаційний код 13859267, місцезнаходження вул.Радянська,9/1, м. Миколаїв, 54017, на користь Державного бюджету України штрафні (фінансові) санкції в сумі 27646,65грн. (двадцять сім тисяч шістсот сорок шість грн. 65 коп.)

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення постанови, якщо протягом цього часу не буде подано заяви про апеляційне оскарження постанови. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, тоді постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення/отримання копії постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги разом з її копіями відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В.В. Птичкіна

Постанову складено в повному обсязі 28 квітня 2010 року.