Рішення № 99255463, 27.08.2021, Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
27.08.2021
Номер справи
937/5375/21
Номер документу
99255463
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 27.08.2021

Справа № 937/5375/21

Провадження № 2-а/937/60/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 серпня 2021 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:

головуючого - судді Урупи І.В.

за участі:

секретаря судового засідання - Овечкіної Т.Д.,

учасники справи:

позивач - ОСОБА_1 ,

відповідача - Головне управління Національної поліції в Херсонській області,

представник відповідача - Замостний О.,

розглянувши у порядку спрощеного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Херсонській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

Позивач уточнюючи позовні вимоги просить визнати неправомірною та скасувати постанову БАБ № 978677 від 3.06.2021 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.126 КУпАП, посилаючись на те, що 3.06.2021 року його було визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.126 КУпАП та призначено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400 грн. за те, що 3.06.2021 він керував автомобілем з причепом не маючи, на думку поліцейського, відповідної категорії, так як мав право керувати зазначеним причепом лише за наявності категорії «ВЕ». Вважає, що постанова є неправомірною та підлягає скасуванню з огляду на наступне. Відповідно до ч.2 ст.126 КУпАП відповідальність за цією статтею наступає за Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передачу керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом. Вважає, що в його діях відсутній склад цього адміністративного правопорушення. Відповідно до п.1.10 Правил дорожнього руху причіп - транспортний засіб, призначений для руху тільки в з`єднанні з іншим транспортним засобом. До цього виду транспортних засобів належать також напівпричепи і причепи-розпуски. Відповідно до п.2.13 Правил дорожнього руху 2.13. Право на керування транспортними засобами особам може бути надано: В - автомобілі, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кілограмів (7700 фунтів), а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, - восьми, состав транспортних засобів з тягачем категорії В та причепом, повна маса якого не перевищує 750 кілограмів; ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE - состави транспортних засобів з тягачем категорії В, С1, С, D1 або D та причепом, повна маса якого перевищує 750 кілограмів. Відповідно до Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (на причеп) НОМЕР_1 його повна маса складає 1800 кг. Відповідно до Посвідчення водія він має категорію «В». Але посвідчення водія йому видано 12.06.2008. Відповідно п.27 Положення «Про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 р. № 340 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 № 511 27. Обмін посвідчення водія, не придатного для користування (зіпсованого, записи в якому не читаються тощо), проводиться згідно з пунктами 25 і 26 цього Положення. Обмін посвідчення водія у зв`язку із зміною особистих даних власника (прізвище, ім`я та по батькові) проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну, згідно з пунктами 25 і 26 цього Положення. Посвідчення водія, видане до набрання чинності Законом України від 24 вересня 2008 р. № 586-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", може бути обміняне на нове згідно з пунктами 25 і 26 цього Положення. При цьому в новому посвідченні водія зазначаються категорії: А1, А - відповідає категорії А; В1, В - відповідає категорії В; С1, С - відповідає категорії С; D1, D - відповідає категорії D; BЕ - відповідає категоріям В і Е; C1E, СЕ - відповідає категоріям C і Е; D1E, DЕ - відповідає категоріям D і Е; Т - відповідає категорії Трамвай, Тролейбус. Вважає, що посвідчення водія, яке видано до 24.09.2008 категорії В дає право керування транспортними засобами категорії «ВЕ». При цьому заміна старого посвідчення на нове не є обов`язковою.

Позивач в судове засідання не з`явився, про день слухання справи повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою про отримання судової повістки, про причину неявки суд не повідомив.

Відповідно до ч. 1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 205 КАС України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

В даному випадку неявка позивача, повідомленого про дату, час і місце цього засідання належним чином, не перешкоджає розгляду справи.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився. Від представника відповідача Замостного О. надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог посилаючись на те, що відповідно до оскаржуваної постанови, 03.06.2021 близько 10:00 год. на а/д Одеса-Мелітополь-Новоазовськ водій керуючи транспортним засобом ЗАЗ Daewoo Lanos, буксирував причіп ОСЬ ПП-5М д/н НОМЕР_1 без відповідної категорії «ВЕ» не маючи права керування таким транспортним засобом чим порушив п. 2.1 «а» ПДР, відповідно скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.126 КУпАП. Складаючи оскаржувану постанову поліцейським досліджувалось посвідчення водія серії НОМЕР_2 відповідно до якого позивачу надано право керування транспортними засобами категорій: В, СІ, С, D1. Категорія: ВЕ - відсутня. Відповідно до Постанови КМУ № 340 від 08.05.1993 (зі змінами): категорія ВЕ - відповідає категоріям В і Е. Наявність лише категорії В не є підставою надання особі категорії ВЕ при отриманні нею посвідчення водія нового зразка, оскільки у такому випадку обов`язково ще має бути відкрита категорія Е у посвідченні водія виданого до 24.09.2008. Посвідчення водія видані до 24.09.2008 окремо від категорій А, В, С, D містили таку категорію: Е - состави транспортних засобів з тягачем, що відносяться до категорії В, С або D, яким водій має право керувати, але які самі не входять в одну із цих категорій або в ці категорії. Лише за наявності відкритих у посвідченні водія до 24.09.2008 обох категорій В і Е можливо відповідати категорії ВЕ у посвідченні водія нового зразка. Тобто посвідченням водія у матеріалах позовної заяви і підтверджується відсутність у позивача категорії ВЕ. Окрім того відповідно до ч. 9 ст. 15 Закону України «Про дорожній рух»: право на керування транспортними засобами відповідної категорії підтверджується посвідченням водія транспортного засобу з установленим терміном дії. На території України відповідно до Конвенції про дорожній рух діють національні та міжнародні посвідчення водія. Порядок видачі, обміну та встановлення терміну дії таких посвідчень визначається Кабінетом Міністрів України. Відповідно до п. 2.13 ПДР: Транспортні засоби належать до таких категорій: В - автомобілі, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кілограмів (7700 фунтів), а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, - восьми, состав транспортних засобів з тягачем категорії В та причепом, повна маса якого не перевищує 750 кілограмів. ВЕ, С1Е, СЕ, Б1Е, БЕ - состави транспортних засобів з тягачем категорії В, С1, С, Б1 або Б та причепом, повна маса якого перевищує 750 кілограмів. Відповідно до п.2.1. «а» Правил дорожнього руху зазначено, що водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії. Пункт 2.4. а. ПДР зазначає, що на вимогу працівника поліції, водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також пред`явити для перевірки документи, зазначені в п. 2.1. Відповідно до ч. 2 ст. 126 КУпАП - Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. З`ясувавши всі обставини справи, ознайомивши позивача з правами та обов`язками, здійснивши розгляд справи про адміністративне правопорушення у присутності позивача, поліцейським СРПП Олешківського ВП № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області Сліпаком Д.В. на місці відносно позивача було винесено постанову про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАБ № 978677 про накладення адміністративного стягнення передбаченого ч.2 ст.126 КУпАП від 03.06.2021. Відповідно до ч. 1 ст. 23 ЗУ «Про Національну поліцію» зазначено, що Поліція у випадках, визначених законом, здійснює провадження у справах про адміністративні правопорушення, приймає рішення про застосування адміністративних стягнень та забезпечує їх виконання. Та п.11 ч. 1 ст. 23 ЗУ «Про Національну поліцію» поліція - регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням ПДР його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі. Відповідно до ст. 222 КУпАП- Органи Національної поліції розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: частини перша, друга, третя, п`ята, шоста, восьма, десята і одинадцята статті 121, частини перша, друга, третя, п`ята і шоста статті 122, 125, частини перша, друга і четверта статті 126. Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень. Відповідно до ст. 4 розділу 1 Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, (далі - Інструкція) - у разі виявлення правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, розгляд якого віднесено до компетенції Національної поліції України, поліцейський виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення без складання відповідного протоколу. Постанова виноситься у разі виявлення адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, передбачених статтями 121, 122, 126 КУпАП. Відповідно до ч. 5 ст. 258 КУпАП - Якщо під час складання постанови у справі про адміністративне правопорушення особа оспорить допущене порушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається, то уповноважена посадова особа зобов`язана скласти протокол про адміністративне правопорушення, крім випадків притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185-3 цього Кодексу, та правопорушень у сфері забезпечення дорожнього руху, у тому числі зафіксованих в автоматичному режимі. З огляду на вищевикладене Відповідач вважає, що підстави для задоволення адміністративного позову та скасування постанови про адміністративне правопорушення серії БАБ № 978677 від 03.06.2021 відсутні.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України, у зв`язку з неявкою у судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Ухвалою суду від 14 червня 2021 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Запорізькій області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення прийнято до розгляду і відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті з викликом учасників справи.

В судовому засіданні 23.06.2021 за клопотанням позивача судом ухвалено замінити неналежного відповідача Головне управління Національної поліції в Запорізькій області на належного Головне управління Національної поліції в Херсонській області. Слухання справи відкладено.

Суд, дослідивши матеріали справи прийшов до наступного висновку.

Положення ст. 5 КАС України є реалізацією ч. 1 ст. 55 Конституції України, що, визначає, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб, у разі, якщо його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав та свобод.

Статтею 6 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення гарантовано, що ніхто не може бути підданим заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.

Відповідно до вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Судом встановлено, що постановою серії БАБ № 978677 винесеною 03.06.2021 поліцейським СРПП Олешківського ВП № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області Сліпаком Д.В. застосовано до водія автомобіля ЗАЗ Daewoo Lanos, д/н НОМЕР_3 , який буксирував причіп ОСЬ ПП-5М, д/н НОМЕР_1 , ОСОБА_1 , адміністративне стягнення за ч.2 ст.126 КУпАП в розмірі 3400 грн, за те, що він 03.06.2021 близько 10:00 год. на а/д Одеса-Мелітополь-Новоазовськ керуючи транспортним засобом ЗАЗ Daewoo Lanos, буксирував причіп ОСЬ ПП-5М д/н НОМЕР_1 без відповідної категорії «ВЕ» не маючи права керування таким транспортним засобом чим порушив п. 2.1 «а» ПДР ПДР України. /а.с.4/

Так, стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу ч.2 ст.126 КУпАП керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з п.11 ч.1 ст.23 Закону України «Про Національну поліцію», поліція відповідно до покладених на неї завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.

Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати:

- чи було вчинено адміністративне правопорушення,

- чи винна дана особа в його вчиненні,

- чи підлягає вона адміністративній відповідальності,

- чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність,

- чи заподіяно майнову шкоду,

- чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу,

- а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

При цьому, на підтвердження обставин вчинення адміністративного правопорушення суб`єктом владних повноважень мають бути подані відповідні докази.

Статтею 251 КУпАП України передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Вказана норма зазначає, що саме суб`єкт владних повноважень має доводити правомірність своїх дій/рішень; саме суб`єкт владних повноважень має надати докази, які підтверджують правильність прийняття ним рішення про притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності факту адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.

Згідно із частиною другою статті 258 КУпАП протокол не складається у разі вчинення адміністративних правопорушень, розгляд яких віднесено до компетенції Національної поліції, та адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі, а також порушень правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксованих у режимі фотозйомки (відеозапису).

Отже, постанова у справі про адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.126 КУпАП, виноситься на місці вчинення адміністративного правопорушення без складання відповідного протоколу.

Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу Серії НОМЕР_4 загальний причіп ОСЬ ПП-5М д/н НОМЕР_1 має повну масу 1800 кг.

З посвідчення водія серії НОМЕР_2 виданого ОСОБА_1 вбачається, що він має право керування транспортними засобами категорій: В - з 07.09.2002, С1 -з 07.09.2002, С - з 07.09.2002, D1 - з 12.06.2008, D - з 12.06.2008. Категорія: ВЕ - відсутня.

Відповідно до п.2.1. «а» Правил дорожнього руху водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.

Відповідно до п. 2.13. ПДР України транспортні засоби належать до таких категорій: А1 - мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об`ємом до 50 куб.см або електродвигун потужністю до 4 кВт; А - мотоцикли, у тому числі з боковим причепом, та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об`ємом 50 куб.см і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше; В1 - квадро- і трицикли, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) мототранспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кілограмів; В - автомобілі, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кілограмів (7700 фунтів), а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, - восьми, состав транспортних засобів з тягачем категорії В та причепом, повна маса якого не перевищує 750 кілограмів; С1 - призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких становить від 3500 до 7500 кілограмів (від 7700 до 16500 фунтів), состав транспортних засобів з тягачем категорії С1 та причепом, повна маса якого не перевищує 750 кілограмів; С - призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких перевищує 7500 кілограмів (16500 фунтів), состав транспортних засобів з тягачем категорії С та причепом, повна маса якого не перевищує 750 кілограмів; D1 - призначені для перевезення пасажирів автобуси, у яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, не перевищує 16, состав транспортних засобів з тягачем категорії D1 та причепом, повна маса якого не перевищує 750 кілограмів; D - призначені для перевезення пасажирів автобуси, у яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, більше 16, состав транспортних засобів з тягачем категорії D та причепом, повна маса якого не перевищує 750 кілограмів; ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE - состави транспортних засобів з тягачем категорії В, С1, С, D1 або D та причепом, повна маса якого перевищує 750 кілограмів; Т - трамваї та тролейбуси.

Тобто, для керування транспортним засобом ЗАЗ Daewoo Lanos, д/н НОМЕР_3 , з причепом ОСЬ ПП-5М, д/н НОМЕР_1 , повна маса якого 1800 кг., водій повинен мати категорію ВЕ.

Позивач посилається що посвідчення водія серії НОМЕР_2 йому було видано 12.06.2008 після заміни старого на нове.

Вважає, що його посвідчення водія, яке видавалося до 24.09.2008 категорії «В» дає право керування транспортними засобами категорії «ВЕ».

Посвідчення водія видані до 24.09.2008 окремо від категорій А, В, С, D містили таку категорію: Е - состави транспортних засобів з тягачем, що відносяться до категорії В, С або D, яким водій має право керувати, але які самі не входять в одну із цих категорій або в ці категорії.

Згідно з п.27 Положення «Про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 р. № 340, посвідчення водія, видане до набрання чинності Законом України від 24 вересня 2008 р. № 586-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", може бути обміняне на нове на умовах проведення обміну, визначених цим Положенням. При цьому в новому посвідченні водія зазначаються категорії:

А1, А - відповідає категорії А;

В1, В - відповідає категорії В;

С1, С - відповідає категорії С;

D1, D - відповідає категорії D;

BЕ - відповідає категоріям В і Е;

C1E, СЕ - відповідає категоріям C і Е;

D1E, DЕ - відповідає категоріям D і Е;

Т - відповідає категорії Трамвай, Тролейбус.

Тобто, наявність лише категорії В не є підставою надання особі категорії ВЕ при отриманні нею посвідчення водія нового зразка, оскільки у такому випадку обов`язково ще має бути відкрита категорія Е у посвідченні водія виданого до 24.09.2008. Лише за наявності відкритих у посвідченні водія до 24.09.2008 обох категорій В і Е можливо відповідати категорії ВЕ у посвідченні водія нового зразка.

Позивач не мав відкритої категорії Е у посвідченні водія виданому до 24.09.2008 та не має відкритої категорії ВЕ у посвідченні водія виданому після 24.09.2008, а тому у нього відсутнє право керувати транспортним засобом з причепом, повна маса якого перевищує 750 кілограмів.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності є обґрунтованою, законною, а також такою, що не підлягає скасуванню, а тому у задоволенні адміністративного позову слід відмовити.

Керуючись статями 6, 7, 9, 10, 12, 19, 20, 72-77, 90, 94,192, 193, 210, 211, 241-246, 257, 258, 262, 286 Кодексу адміністративного судочинства України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, Правилами дорожнього руху, суд

В И Р І Ш И В :

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Херсонській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Рішення може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

Сторони у справі:

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_5 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач: Головне управління Національної поліції в Херсонській області, адреса розташування: Херсонська область, м. Херсон, вул. Лютеранська, 4.

Повне рішення суду складене 27.08.2021.

Суддя: