Рішення № 99246479, 30.08.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.08.2021
Номер справи
200/7495/21
Номер документу
99246479
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 серпня 2021 р. Справа№200/7495/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Аляб`єва І.Г. розглянувши в порядку письмового провадження (за правилами загального позовного провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області в особі голови комісії з припинення Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області Макаренко Лариси Вячеславівни, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області в особі начальника Рад Наталії Сергіївни про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

в с т а н о в и в:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області в особі голови комісії з припинення Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області Макаренко Лариси Вячеславівни, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області в особі начальника Рад Наталії Сергіївни якому просить:

- визнати протиправним бездіяльність службових осіб Управління пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області при розгляді заяви ОСОБА_1 від 15.03.2021 про включення до страхового стажу його трудову діяльність за період з серпня 1993 року по травень 2006 року;

- визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 03.06.2021 №9/83 винесене за результатом розгляду заяви ОСОБА_1 від 22.03.2021 про підтвердження стажу роботи;

- зобов`язати посадових осіб Управління пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області та Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області включити до розрахунку пенсійного забезпечення трудовий, страховий стаж ОСОБА_1 за період з 09.08.1993 по 04.05.2006;

- зобов`язати посадових осіб Управління пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області здійснити перерахунок призначених пенсійних виплат з інвалідності ОСОБА_1 з врахуванням його трудового, страхового стажу за період з 09.08.1993 по 04.05.2006 із дня призначення пенсії по інвалідності;

- зобов`язати посадових осіб Управління пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області здійснити нарахування та виплату пенсії по інвалідності ОСОБА_1 із врахуванням перерахунку з дня ухвалення рішення судом;

- зобов`язати посадових осіб Управління пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області виплатити ОСОБА_1 заборгованість з пенсії по інвалідності, яка виникла у зв`язку з неправильним підрахунком трудового, страхового стажу, з моменту призначення пенсії (01.03.2020) до місяця погашення заборгованості;

- стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору з Управління пенсійного фонду в м. Краматорську Донецької області.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що пенсійний орган безпідставно відмовлено позивачу в зарахуванні до страхового стажу період його роботи з 09.08.1993 по 04.05.2006, чим порушено права та законні інтереси позивача.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 17.06.2021 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви. Позивачем усунуто недоліки позовної заяви.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 29.06.2021 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 21.07.2021.

Ухвалою суду від 21.07.2021 закрито підготовче провадження в справі, розгляд справи по суті призначено на 27.08.2021.

Відповідач надіслав до суду відзив на позов та просить у його задоволенні позову відмовити. Посилається на те, що 02.03.2020 до управління звернувся ОСОБА_1 з заявою про призначення пенсії на підставі ст.30 Закону №1058, позивачем до заяви не додано трудову книжку, тому загальний стаж за період з 30.08.1994 по 04.05.2006 не зараховано. Головним управлінням ПФУ в Донецькій області на адресу позивача надіслано рішення про відмову у підтвердженні періодів служби з 30.08.1994 по 29.11.1996 в органах внутрішніх справ УМВС України у Донецькій області, з 30.11.1996 по 31.12.2003 в органах податкової поліції ДПА в Донецькій області у зв`язку з тим, що правонаступник означеного підприємства знаходиться на території підконтрольній українській владі, з 01.01.2004 по 04.05.2006 у зв`язку з тим, що відповідно до п.1 Порядку не передбачено підтвердження періоду роботи після 01.01.2004.

У судове засідання сторони не з`явилися, про дату, час та місце засідання повідомлені належним чином.

Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на зазначене, оскільки у судове засідання не прибули представники сторін, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи без участі сторін в порядку письмового провадження.

Дослідивши докази, що містяться у матеріалах справи, суд встановив наступне.

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, що підтверджено паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 , виданим Єнакієвським МВ ГУ ДМС України в Донецькій області 07 травня 2014 року; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 .

02.03.2020 ОСОБА_1 звернувся до Управління ПФУ у м. Краматорську з заявою про призначення йому пенсії по інвалідності відповідно до Закону № 1058.

06.03.2020 Управління ПФУ у м. Краматорську прийняло рішення № 053130004511 про призначення ОСОБА_1 з 01.03.2020 пенсії по інвалідності відповідно до Закону № 1058.

15.03.2021 ОСОБА_1 звернувся до Управління Пенсійного фонду України у м.Краматорську Донецької області з заявою про перерахунок пенсії з зарахуванням до страхового стажу роботи період його роботи з 1993 року по 2006 рік./а.с.23/

Рішенням Комісії з питань підтвердження стажу роботи, що дає право на призначення пенсії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області від 03.06.2021 №9/83 ухвалено відмовити ОСОБА_1 у підтвердженні періодів служби з 30.08.1994 по 29.11.1996 в органах внутрішніх справ УМВС України у Донецькій області, з 30.11.1996 по 31.12.2003 в органах податкової поліції ДПА в Донецькій області у зв`язку з тим, що правонаступник означеного підприємства знаходиться на території підконтрольній українській владі, з 01.01.2004 по 04.05.2006 у зв`язку з тим, що відповідно до п.1 Порядку не передбачено підтвердження періоду роботи після 01.01.2004.

Відповідно до трудової книжки позивача серії НОМЕР_3 від 09.09.1970 позивач проходив службу:

- 30.08.1994 прийнятий на службу в органи внутрішніх справ (запис 1);

- 30.11.1996 позивача відряджено для подальшого проходження служби до ДПА у Донецькій області (запис 2);

- 30.11.1996 по 04.05.2006 позивач проходив службу в органах податкової міліції (запис 3-4).

Відповідно до довідки ВО «Ордженікідзевугілля» позивач з 09.08.1993 по 28.02.1994 працював гірничим майстром на Шахті «Єнакієвська» п/о «Ордженікідзевугілля» /а.с.14/

Довідкою Приватного малого підприємства «Імпульс» підтверджено, що ОСОБА_1 з 12.03.1994 по 05.08.1994 працював сторожем. /а.с.15/

Поданням Головного управління Міндоходів в Донецькій області від 11.12.2013 №8779/8/05-.03-04-13 присвоєно заступнику начальника Горлівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Донецькій області ОСОБА_1. чергове спеціальне звання «Радник податкової та митної справи 1 рангу»./а.с.52-53/

Не погодившись з діями відповідача позивач звернувся до суду з цим позовом.

Дослідивши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, які правові норми належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Так, відповідно до статті 3 Конституції України, права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав людини є головним обов`язком держави.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Отже конституційне право на соціальний захист включає і право громадян на забезпечення їх у старості. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв`язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов`язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Водночас Закон України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (надалі - Закон №1058-IV) розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Відповідно до статті 1 Закону №1058-IV пенсією є щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім`ї у випадках, визначених цим Законом.

Згідно із частиною 1 статті 9 Закону №1058-IV відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління ПФУ 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі - Порядок №22-1)

Відповідно до п.1.1 Порядку № 22-1, заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім`ї у зв`язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об`єднаного управління за місцем проживання (реєстрації).

Відповідно до п.1.6 Порядку №22-1, звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Відповідно до частини 5 статті 45 Закону № 1058-ІУ документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Пунктом 1 частини 1 статті 45 Закону № 1058-ІV визначено, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

На підставі частини 1 статті 44 Закону № 1058-ІV, заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Закон № 1788-XII відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.

Закон спрямований на те, щоб повніше враховувалася суспільно корисна праця як джерело зростання добробуту народу і кожної людини, встановлює єдність умов і норм пенсійного забезпечення робітників, членів колгоспів та інших категорій трудящих.

Закон гарантує соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв`язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та надав відповідні документи.

У відповідності до статті 62 Закону № 1788-XII, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Зазначеній нормі відповідає пункт 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637.(далі - Порядок №637), відповідно до якого основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Пунктом 3 Порядку № 637, визначено, за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Відповідно до п. 20 Порядку № 637, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток N 5).

Пунктом 20 Порядку № 637 визначено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5).

В трудовій книжки позивача серії НОМЕР_3 від 09.09.1970 містяться відомості про те, що у період з 30.08.1994 по 29.11.1996 в органах внутрішніх справ УМВС України у Донецькій області; з 30.11.1996 по 04.05.2006 позивач проходив службу в органах податкової міліції.

Крім того, довідкою ВО «Ордженікідзевугілля» підтверджено, що позивач з 09.08.1993 по 28.02.1994 працював гірничим майстром на Шахті «Єнакієвська» п/о «Ордженікідзевугілля» та довідкою Приватного малого підприємства «Імпульс» підтверджено, що ОСОБА_1 з 12.03.1994 по 05.08.1994 працював сторожем.

Отже суд приходить до висновку що періоди роботи позивача з 09.08.1993 по 28.02.1994, з 12.03.1994 по 05.08.1994, з 30.08.1994 по 29.11.1996, з 30.11.1996 по 04.05.2006 є підтвердженими та підлягають зарахуванню до страхового стажу роботи позивача.

Згідно із пунктом 1.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, у разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

Проте матеріалами справи не підтверджено, що орган, що призначає пенсію, письмово повідомив позивача про необхідність подати додатково документи.

Отже, з наведених норм чинного законодавства вбачається, що Пенсійний фонд, під час вирішення питання щодо призначення пенсії, зобов`язаний збирати, перевіряти певні обставини та відомості, які необхідні для вирішення питання щодо призначення пенсії, для чого останньому надається тримісячний термін.

Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідач, при вирішення питання про призначення пенсії позивачу, не дотримався справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав окремої особи, оскільки не використав надані законом повноваження для з`ясування тих чи інших обставин, що мають значення для прийняття відповідного рішення.

У відповідності до частини другої статті 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.

Виходячи із зазначеного принципу та гарантування Конституцією судового захисту конституційних прав і свобод, судова діяльність має бути спрямована на захист цих прав і свобод від будь-яких посягань шляхом забезпечення своєчасного та якісного розгляду конкретних справ.

Враховуючи викладене, суд вважає, що органи Пенсійного фонду України повинні використовувати всі передбачені законом повноваження за для повного та об`єктивного розгляду заяви про призначення пенсії, виходячи з тих обставин, що склалися.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Отже суд приходить до висновку про задоволення позову.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем при пред`явленні адміністративного позову сплачений судовий збір у розмірі 840,80 грн. відповідно до квитанції від 07.07.2020 року №84862

Таким чином, понесені позивачем судові витрати по сплаті судового збору у зазначеному розмірі підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань з Маріупольського ОУПФУ на користь позивача.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 2, 139, 242-246, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства, суд -

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ) до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області в особі голови комісії з припинення Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області Макаренко Лариси Вячеславівни (в.Поштова,5 м.Крамтаорськ, Донецька область, 84302, код ЄДРПОУ 23346787), Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області в особі начальника Рад Наталії Сергіївни (пл.Соборна,3, м.Слов`янськ, Донецька область, 84122, код ЄДРПОУ 13486010) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність службових осіб Управління пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області при розгляді заяви ОСОБА_1 від 15.03.2021 про включення до страхового стажу його трудову діяльність за період з серпня 1993 року по травень 2006 року.

Визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 03.06.2021 №9/83 винесене за результатом розгляду заяви ОСОБА_1 від 22.03.2021 про підтвердження стажу роботи.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (в.Поштова,5 м.Крамтаорськ, Донецька область, 84302, код ЄДРПОУ 23346787) зарахувати до страхового стажу роботи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ) період роботи з 09.08.1993 по 04.05.2006 та включити до розрахунку пенсійного забезпечення.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (в.Поштова,5 м.Крамтаорськ, Донецька область, 84302, код ЄДРПОУ 23346787) здійснити перерахунок пенсії по інвалідності ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ) з зарахуванням його страхового стажу за періоду роботи з 09.08.1993 по 04.05.2006 із дня призначення пенсії по інвалідності.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (в.Поштова,5 м.Крамтаорськ, Донецька область, 84302, код ЄДРПОУ 23346787) здійснити нарахування та виплату пенсії по інвалідності ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ) із врахуванням перерахунку з дня ухвалення рішення судом.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (в.Поштова,5 м.Крамтаорськ, Донецька область, 84302, код ЄДРПОУ 23346787) виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ) заборгованість з пенсії по інвалідності, яка виникла у зв`язку з неправильним підрахунком трудового, страхового стажу, з моменту призначення пенсії 01.03.2020 по теперішній час.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (в.Поштова,5 м.Крамтаорськ, Донецька область, 84302, код ЄДРПОУ 23346787) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ) судовий збір в розмірі 908 гривень.

Рішення набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 255 КАС України, і може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення судом складено 30 серпня 2021 року.

Суддя І.Г. Аляб`єв