
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№ 380/7797/21
У Х В А Л А
з питань залишення позовної заяви без розгляду
26 серпня 2021 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гулкевич І.З., розглянувши клопотання представник відповідача 1 про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства “Жогінтранском” до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними рішень та зобов`язання вчинити дії,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому просить:
1.Визнати протиправними і скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних:
від 02.02.2021 №2366267/41281514 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної №21 від 30.11.2020 на загальну суму 108781,14 грн з ПДВ;
від 02.02.2021 №2366268/41281514 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної №16 від 30.11.2020 на загальну суму 119781,48 грн з ПДВ;
від 02.02.2021 №2366269/41281514 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної №20 від 30.11.2020 на загальну суму 111225,66 грн з ПДВ;
від 02.02.2021 №2366270/41281514 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної №22 від 30.11.2020 на загальну суму 81891,42 грн з ПДВ;
від 02.02.2021 №2366271/41281514 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної №24 від 30.11.2020 на загальну суму 152600,00 грн з ПДВ;
від 02.02.2021 №2366272/41281514 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної №26 від 30.11.2020 на загальну суму 171675,00 грн з ПДВ;
від 02.02.2021 №2366273/41281514 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної №27 від 30.11.2020 на загальну суму 152600,00 грн з ПДВ.
2.Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних:
Податкову накладну №16 від 30.11.2020 на загальну суму 119781,48 грн з ПДВ;
Податкову накладну №20 від 30.11.2020 на загальну суму 111225,66 грн з ПДВ;
Податкову накладну №21 від 30.11.2020 на загальну суму 108781,14 грн з ПДВ;
Податкову накладну №22 від 30.11.2020 на загальну суму 81891,42 грн з ПДВ;
Податкову накладну №24 від 30.11.2020 на загальну суму 152600,00 грн з ПДВ;
Податкову накладну №26 від 30.11.2020 на загальну суму 171675,00 грн з ПДВ;
Податкову накладну №27 від 30.11.2020 на загальну суму 152600,00 грн з ПДВ.
Ухвалою суду від 06.07.2021 відкрито спрощене позовне провадження. Розгляд справи здійснюється в порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
Представником відповідача 1 подано заяву про залишення позовної заяви без розгляду, у зв`язку з пропуском позивачем строку звернення до суду передбаченого статтею 122 КАС України.
В обґрунтування наявності підстав для залишення позовної заяви без розгляду представник відповідача посилаючись на постану Верховного Суду від 11.10.2019 по справі №640/20468/18 вказав, що позовна заява подана з пропуском тримісячного строку з моменту отримання результату розгляду скарг 10.02.2021.
При вирішенні клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно із ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 3 ст. 122 КАС України, для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов`язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень (ч. 3 ст. 122 КАС України).
При цьому, Верховним Судом у постанові від 11 жовтня 2019 року по справі №640/20468/18 було зроблено наступний правовий висновок “рішення контролюючих органів, які не стосуються нарахування грошових зобов`язань платника податків, за умови попереднього використання позивачем досудового порядку вирішення спору (застосування процедури адміністративного оскарження абз. 3 п. 56.18 ст. 56 ПК України), оскаржуються в судовому порядку в такі строки:
а) тримісячний строк для звернення до суду встановлюється за умови, якщо рішення контролюючого органу за результатами розгляду скарги було прийнято та вручено платнику податків (скаржнику) у строки, встановлені ПК України. При цьому такий строк обчислюється з дня вручення скаржнику рішення за результатами розгляду його скарги на рішення контролюючого органу;
б) шестимісячний строк для звернення до суду встановлюється за умови, якщо рішення контролюючого органу за результатами розгляду скарги не було прийнято та/або вручено платнику податків (скаржнику) у строки, встановлені ПК України. При цьому такий строк обчислюється з дня звернення скаржника до контролюючого органу із відповідною скаргою на його рішення”.
Предметом розгляду даної справи є рішення Головного управління Державної податкової служби у Львівській області №2366267/41281514, №2366268/41281514, №2366269/41281514, №2366270/41281514, №2366271/41281514, №2366272/41281514, №2366273/41281514 від 02.02.2021 року про відмову в реєстрації податкових накладних № 16, 20, 21, 22, 24, 26, 27 від 30.11.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
При цьому, позивачем було використано процедуру досудового врегулювання спору, відповідно до якої його адміністративні скарги були залишені без задоволення рішеннями податкового органу від 10.02.2021 року №7083/41281514/2, №7084/41281514/2, №7085/41281514/2, №7086/41281514/2, №7102/41281514/2, №7103/41281514/2, №7104/41281514/2.
Відповідно до ч. ч. 3-4 ст. 120 КАС строк, що визначається місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця цього строку. Якщо закінчення строку, що визначається місяцями, припадає на такий місяць, що відповідного числа не має, то строк закінчується в останній день цього місяця.
Згідно з ч. 6 ст. 120 КАС якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
Судом встановлено, що останнім днем строку звернення позивача до суду є 10.05.2021, відповідно 10.05.2021 був вихідним днем, представником позивача адміністративний позов було направлено до суду засобами поштового зв`язку 11.05.2021 року перший робочий день, та отримано судом 14.05.2021 року.
Тобто позивачем встановлений КАС України тримісячний строк звернення до суду не пропущено.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду є необґрунтованим, а тому не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 122, 240, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив:
У задоволенні клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу суду можуть бути включені до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя Гулкевич І.З.