Ухвала суду № 99225384, 10.08.2021, Господарський суд Черкаської області

Дата ухвалення
10.08.2021
Номер справи
925/181/20
Номер документу
99225384
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

10 серпня 2021 року, м. Черкаси справа № 925/181/20

Вх.суду 9788/21 від 16.06.2021

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання Безверхою І.М.,

у судове засідання не з`явились: ліквідатор банкрута, представники від Головного управління ДПС у Черкаській області, ТОВ "Євростиль 09",

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду заяву від 14.06.2021 №925/181/20/470

заявника, боржника у особі ліквідатора банкрута,

про витребування документів у Товариства з обмеженою відповідальністю "Євростиль 09"

у справі за заявою

ініціюючого кредитора, Головного управління ДПС у Черкаській області,

до боржника, Товариства з обмеженою відповідальністю "Селена",

про банкрутство юридичної особи

УСТАНОВИВ:

1. Боржником у особі ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Голінного А.М., у межах справи про банкрутство подано заяву від 14.06.2021 №925/181/20/470 з вимогами:

витребувати від Товариства з обмеженою відповідальністю "Євростиль 09" належним чином засвідчені копії: договору від 01.01.2016 №010116 з усіма додатками, доповненнями, додатковими угодами та змінами, актами тощо; рахунку від 13.05.2016 №86; рахунку від 01.03.2016 б/н; рахунку-фактури від 14.02.2016 №18; рахунків від 29.12.2017 №б/н, від 29.11.2017 №б/н, від 16.10.2017 №207, від 21.09.2017 №187, від 17.08.2017 №б/н, від 21.07.2017 №б/н, від 06.06.2017 №СФ88, від 21.12.2017 №б/н;

уповноважити ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Селена", арбітражного керуючого Голінного Андрія Михайловича на отримання від ТОВ "Євростиль 09" витребуваних копій документів.

Заява обґрунтована тим,

що між ТОВ "Селена" та ТОВ "Євростиль 09" протягом 2016-2018 років виникали господарські правовідносини, зокрема, на підставі договору від 01.01.2016 №010116 та рахунків від 13.05.2016 №86, рахунку від 01.03.2016 б/н, рахунку-фактури від 14.02.2016 №18, рахунку від 29.12.2017 б/н, рахунку від 29.11.2017 б/н, рахунку від 16.10.2017 №207, рахунку від 21.09.2017 №187, рахунку від 17.08.2017 б/н, рахунку від 21.07.2017 б/н, рахунку від 06.06.2017 №СФ-88, рахунку від 21.12.2017 б/н;

що відомості про вказані документи ним отримано з виписки по руху коштів;

що у ліквідатора банкрута відсутні документи, пов`язані з правовідносинами з ТОВ "Євростиль 09" у зв`язку з їх не переданням керівником підприємства;

що 07.12.2020 ліквідатор банкрута звертався до ТОВ "Євростиль 09" із запитом від 04.12.2020 №925/181/20/998 для отримання копій усіх первинних та інших документів щодо вказаних правовідносин, який однак адресатом отриманий не був, відправлення із запитом повернуто поштою відповідачу у зв`язку із закінченням терміну зберігання.

2. Ухвалою суду від 24.06.2021 відкрито провадження за заявою та призначено її для розгляду у спрощеному провадженні по суті на 10.08.2021 та зобов`язано ТОВ "Євростиль 09" протягом п`яти днів з дня отримання ухвали надати суду письмові пояснення по суті викладених у заяві ліквідатора банкрута обставин, зокрема, про причини ненадання відповіді на запит ліквідатора банкрута від 04.12.2020 №925/181/20/998.

3. Учасники справи були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, однак їх повноважні представники у судове засідання не з`явились, про причини неявки до суду не повідомили, ТОВ "Євростиль 09" витребуваних судом письмових пояснень та доказів до суду не надіслало, про причини неможливості їх подання або неможливості їх подання у встановлений строк суд не повідомило.

Зокрема, ухвала суду від 24.06.2021, направлена на адресу ТОВ "Євростиль 09", повернута поштою з відміткою про відсутність адресата за вказаною адресою. Ухвала була направлена за адресою місцезнаходження вказаної особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, оскільки ця особа не повідомила суду іншої адреси. Зокрема, вказана адреса міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відповідно до ст.93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку. Відповідно до п.10 ч.2 ст.9 та ч.3 ст.10 Закону України "Про Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань": в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про (…) місцезнаходження юридичної особи; якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не внесені до нього, вони не можуть бути використані у спорі з третьою особою, крім випадків, коли третя особа знала або могла знати ці відомості. Відповідно до ст.27 ГПК України для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Відповідно до ч.7 ст.120 ГПК України у разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу (…), за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Відповідно до п.5 ч.6 ст.242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки (…) про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Отже ТОВ "Євростиль 09" було належним чином повідомлене про час і місце розгляду справи, однак участі повноважного представника у судове засідання не забезпечило, про причини його неявки до суду не повідомило.

Явка учасників справи обов`язковою не визнавалась.

Відповідно до ч.1 ст.202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, повідомленого належним чином про дату, час і місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, у зв`язку з чим суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами без участі учасників справи, які не з`явились.

4. При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до ст.233 ГПК України у судовому засіданні приєднано до матеріалів справи вступну та резолютивну частини судового рішення.

5. Дослідивши наявні у справі докази суд встановив наступне.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ "Євростиль 09" зареєстровано як юридичну особу; засновником (учасником) та керівником останнього є Тофанов Сергій Олександрович.

03.03.2020 ухвалою суду відкрито провадження у справі про банкрутство боржника.

07.07.2020 постановою суду боржника визнано банкрутом, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Голінного А.М.

03.11.2020 за №20.1.0.0.0/7-201009/7090 Акціонерне товариство Комерційний банк "ПриватБанк" надало ліквідатору банкрута виписку по особовим рахункам ТОВ "Селена" № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 за період з дати їх відкриття (17.06.2011) до закриття (16.08.2020 та 07.01.2019 відповідно), згідно з якою на рахунки ТОВ "Селена" здійснено перерахування коштів від ТОВ "Євростиль 09".

03.11.2020 згідно із заключною випискою АТ КБ "ПриватБанк" №20.1.0.0.0/7-201009/7090 по поточному рахунку ТОВ "Селена" № НОМЕР_1 за період з 01.01.2016 по 31.12.2016: ТОВ "Євростиль 09" було перераховано на користь ТОВ "Селена" грошові кошти: 16.11.2016 - у сумі 1200,00 грн. з призначенням платежу "За оренду рекл.носія згід.дог.№010116 від 01.01.2016р., в т.ч. ПДВ 20% - 200 грн."; 13.09.2016 - у сумі 1200,00 грн. з призначенням платежу "За оренду рекл.носія згід.дог.№010116 від 01.01.2016р., в т.ч. ПДВ 20% - 200 грн."; 05.07.2016 - у сумі 1300,00 грн. з призначенням платежу "За оренду рекл.носія згід.дог.№010116 від 01.01.2016р., в т.ч. ПДВ 20% - 216.67 грн."; 31.05.2016 - у сумі 500,00 грн. з призначенням платежу "За оренду рекл.носія згід.рах.№86 від 13.05.2016р., в т.ч. ПДВ 20% - 83.33 грн."; 20.04.2016 - у сумі 500,00 грн. з призначенням платежу "За оренду рекл.носія згід.рах.№62 від 12.04.2016р., в т.ч. ПДВ 20% - 83.33 грн."; 22.03.2016 - у сумі 500,00 грн. з призначенням платежу "За оренду рекл.носія згід.рах.№б/н від 01.03.2016р., в т.ч. ПДВ 20% - 83.33 грн."; 23.02.2016 - у сумі 1000,00 грн. з призначенням пдатежу "За оренду рекл.носія згід.рах.№18 від 14.02.2016р., в т.ч. ПДВ 20% - 166,67 грн.".

03.11.2020 згідно із заключною випискою АТ КБ "ПриватБанк" №20.1.0.0.0/7-201009/7090 по поточному рахунку ТОВ "Селена" № НОМЕР_1 за період з 01.01.2017 по 31.12.2017: ТОВ "Євростиль 09" було перераховано на користь ТОВ "Селена" грошові кошти: 29.12.2017 - у сумі 600,00 грн. з призначенням платежу "За рекл.послуги згід.рах.№б/н від 29.12.2017р., в т.ч. ПДВ - 20% 100.00 грн."; 29.11.2017 - у сумі 600,00 грн. з пизначенням платежу "За рекл.послуги згід.рах.№б/н від 29.11.2017р., в т.ч. ПДВ - 20% 100.00 грн."; 25.10.2017 - у сумі 600,00 грн. з призначенням платежу "За рекл.послуги згід.рах.№207 від 16.10.2017р., у т.ч. ПДВ - 20% 100.00 грн."; 22.09.2017 - у сумі 600,00 грн. з призначенням платежу "За рекл.послуги згід.рах.№187 від 21.09.2017р., у т.ч. ПДВ - 20% 100.00 грн."; 17.08.2017 - у сумі 600,00 грн. з призначенням платежу "За рекл.послуги згід.рах.№б/н від 17.08.2017р., у т.ч. ПДВ - 20% 100.00 грн."; 21.07.2017 - у сумі 600,00 грн. з призначенням платежу "За рекл.послуги згід.рах.№б/н від 21.07.2017р., у т.ч. ПДВ - 20% 100.00 грн."; 23.06.2017 - у сумі 600,00 грн. з призначенням платежу "За рекл.послуги згід.рах.№СФ-88 від 06.06.2017р., у т.ч. ПДВ - 20% 100.00 грн."; 12.04.2017 - у сумі 1200,00 грн. з призначенням платежу "За оренду рекл.носія згід.дог.№010116 від 01.01.2016р., у т.ч. ПДВ 20% - 200 грн."; 20.02.2017 - у сумі 600,00 грн. з призначенням платежу "За оренду рекл.носія згід.дог.№010116 від 01.01.2016р., у т.ч. ПДВ 20% - 100 грн."; 12.01.2017 - у сумі 1200,00 грн. з призначенням платежу "За оренду рекл.носія згід.дог.№010116 від 01.01.2016р., у т.ч. ПДВ 20% - 200 грн.".

03.11.2020 згідно із заключною випискою АТ КБ "ПриватБанк" №20.1.0.0.0/7-201009/7090 по поточному рахунку ТОВ "Селена" № НОМЕР_1 за період з 01.01.2018 по 31.12.2018: ТОВ "Євростиль 09" було перераховано на користь ТОВ "Селена" грошові кошти: 16.01.2018 - у сумі 600,00 грн. з призначенням платежу "За рекл.послуги згід.рах.№б/н від 21.12.2017р., у т.ч. ПДВ - 20% 100.00 грн.".

07.12.2020 ліквідатор банкрута звернувся до ТОВ "Євростиль 09" із запитом від 04.12.2020 №925/181/20/998 для отримання: копій усіх договорів, які укладались між ТОВ "Селена" та ТОВ "Євростиль 09" з усіма додатками, змінами, актами, укладеними на їх виконання; інформації про те, чи були між ТОВ "Селена" та ТОВ "Євростиль 09" станом на 07.07.2020 та станом на сьогоднішній день чинні ті або інші договори (якщо так, вказати конкретний договір та станом на яку дату він чинний), про загальний обсяг наданих послуг й проведених розрахунків за період існування між сторонами взаємовідносин, про наявність станом на 07.07.2020 та станом на сьогоднішній день заборгованості ТОВ "Євростиль 09" перед ТОВ "Селена" (надати розрахунок такої заборгованості, період її виникнення, правові підстави виникнення). Поштове відправлення із вказаним завпитом не було вручено адресату, повернуто поштою відправнику із відміткою: "за закінченням терміну зберігання".

Вказані обставини стали підставою для звернення ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Голінного А.М. до суду із заявою від 14.06.2021 №925/181/20/470, яка є предметом судового розгляду.

6. Норми законодавства, які підлягають застосуванню.

6.1. Відповідно до Господарського процесуального кодексу України:

ч.6 ст.12. Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";

ч.1, 4, 7-9 ст.81. Учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї; у разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази; будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду; особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали; у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

6.2. Згідно з Кодексом України з процедур банкрутства:

п.5 ч.1 ст.12. Арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їхньою згодою;

п.3 ч.2 ст.12. Арбітражний керуючий зобов`язаний проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника та подавати результати такого аналізу до господарського суду разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію;

ч.1 ст.61. Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: (…) аналізує фінансовий стан банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; (…) вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб.

6.3. Згідно із Законом України "Про Національний архівний фонд":

ч.3 ст.4 Юридичні та фізичні особи зобов`язані забезпечувати збереженість Національного архівного фонду та сприяти його поповненню;

ст.5. Національний архівний фонд формується у порядку, встановленому цим Законом, з архівних документів державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, а також архівних документів громадян і їх об`єднань;

ч.1, 3 і 4 ст.6. Внесення документів до Національного архівного фонду або вилучення документів з нього здійснюється на підставі експертизи їх цінності комісією з фахівців архівної справи і діловодства, представників наукової і творчої громадськості, інших фахівців. Забороняється знищення документів без попереднього проведення експертизи їх цінності. Під час проведення експертизи цінності документів експертні комісії керуються типовими та галузевими переліками видів документів з нормативно встановленими строками їх зберігання, затвердженими відповідно до законодавства.

6.4. Згідно з Переліком типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженим наказом міністерства юстиції України від 12.04.2021 №578/5:

п.1.4. Цей Перелік є нормативно-правовим актом, призначеним для використання всіма організаціями при визначенні строків зберігання документів, їх відборі на постійне та тривале (понад 10 років) зберігання (далі - архівне зберігання) або для знищення. Цей Перелік може використовуватися також фізичними особами - підприємцями;

п.1.7. Строки зберігання документів, визначені в цьому Переліку, є мінімальними, їх не можна скорочувати. Продовження в організаціях строків зберігання документів, передбачених цим Переліком, допускається у випадках, якщо ця потреба спричинена специфічними особливостями роботи конкретної організації;

п.2.10. Обчислення строків зберігання документів проводиться з 01 січня року, який іде за роком завершення їх діловодством. Наприклад, обчислення строку зберігання справ, завершених діловодством у 2011 році, починається з 01 січня 2012 року. Строки зберігання науково-технічної документації (НТД) обчислюються з 01 січня року, який іде за роком завершення розробки теми, проекту;

підп.4.2 п.4 розділу 1 "Документи, що створюються в управлінській діяльності". Договори, угоди (аудиторські, господарські, операційні тощо) зберігаються три роки після закінчення строку дії договору, угоди, за умови завершення перевірки державними податковими органами з питань дотримання податкового законодавства, а для органів виконавчої влади, державних фондів, бюджетних організацій, суб`єктів господарювання державного сектору економіки, підприємств і організацій, які отримували кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовували державне чи комунальне майно, - ревізії, проведеної органами державного фінансового контролю за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності. У разі виникнення спорів (суперечок), порушення кримінальних справ, відкриття судами провадження у справах - зберігаються до ухвалення остаточного рішення.

6.5. Правилами організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 №1000/5 врегульовано наступне:

п.1 гл.3 розд.V. На підставі поданих структурними підрозділами актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, що підлягають знищенню у зв`язку із закінченням строків їх зберігання, та проведеної експертизи цінності документів в архіві установи складається акт про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, за формою, наведеною в додатку 15 до цих Правил. Акт структурного підрозділу оформлюється у вигляді таблиці, що містить графи, передбачені зведеним актом про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ. Акт підписує керівник структурного підрозділу;

п.2. гл.3 розд.V. Акт про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, складається у двох примірниках, як правило, на справи всієї установи. (...) Справи включаються в акт про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, якщо передбачений для них строк зберігання закінчився до 01 січня року, в якому складено акт;

п.5 гл.3 розд.V. У разі внесення до акта про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, первинної фінансової та бухгалтерської документації установа додає до нього довідку про проведення перевірки органами доходів і зборів або ревізії чи державного фінансового аудиту з питань дотримання податкового, митного та іншого законодавства (крім державного фінансового аудиту окремих господарських операцій) органами державного фінансового контролю. У довідці також зазначаються відомості про наявність або відсутність: (...) спорів (суперечок), порушення кримінальних справ, відкриття судами проваджень у справах. Довідка підписується керівником установи та скріплюється печаткою установи (за наявності);

п.6. гл.3 розд.V. Погоджені (схвалені) акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, затверджуються керівником установи, після чого установа має право знищити документи.

6.7. Згідно з нормами ст.44 Податкового кодексу України:

п.44.1. Для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

п.44.3. Платники податків зобов`язані забезпечити зберігання документів, визначених пунктом 44.1 цієї статті, а також документів, пов`язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом визначених законодавством термінів, але не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статей 39 та 39-2 цього Кодексу) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності, та документів, пов`язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, - не менш як 1095 днів з дня здійснення відповідної господарської операції (для відповідних дозвільних документів - не менш як 1095 днів з дня завершення терміну їх дії).

44.5. У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, зазначених в пунктах 44.1 і 44.3 цієї статті, платник податків зобов`язаний у п`ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити (із наданням оформлених відповідно до законодавства документів, підтверджуючих настання події, що призвела до такої втрати, пошкодження або дострокового знищення документів) контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому цим Кодексом для подання податкової звітності, та контролюючий орган, яким було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації, надано авторизацію відповідно до Митного кодексу України або дозвіл на застосування спеціальних (у тому числі транзитних) спрощень. Платник податків зобов`язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

7. Аналізуючи установлені обставини справи та норми чинного законодавства суд прийшов до таких висновків.

7.1. Кожна особа (в тому числі і юридична) має право на отримання інформації, яка стосується цієї особи. Розпорядник інформації має право не надати особі інформацію про неї лише у випадку, передбаченому законом.

Зокрема, юридична особа має право запитувати інформацію, яка є інформацією про неї, в тому числі запитувати документи, які створені нею чи які створені іншими особами, але мають наслідком виникнення, зміну або припинення прав і обов`язків такої юридичної особи.

Боржник (ТОВ "Селена") є стороною правовідносин з перерахування коштів, тому наявні у ТОВ "Євростиль 09" документи, створені за участю боржника, стосуються його майна, прав і обов`язків, дослідити і проаналізувати які є обов`язком ліквідатора банкрута.

7.2. Будь-якому праву однієї сторони кореспондує обов`язок іншої сторони, тобто юридичні особи, органи державної влади і органи місцевого самоврядування, фізичні особі-підприємці, фізичні особи (за їх згодою) зобов`язані надавати документи, копії, інформацію ліквідатору банкрута на його запит.

Суд вважає, що витребовувані документи первинного бухгалтерського обліку необхідні у справі про банкрутство для з`ясування обставин наявності договірних відносин між банкрутом та ТОВ "Євростиль 09" для оцінки стану виконання сторонами зобов`язань за укладеним договором тощо.

7.3. У цій справі про банкрутство боржника здійснюється ліквідаційна процедура, яка відкрита відповідною постановою суду, у ході якої ліквідатор банкрута зобов`язаний, зокрема, на виконання норм ст.12, 61 та інших Кодексу України з процедур банкрутства вчинити усі можливі дії для виявлення активів і майна (якими є й документи), для аналізу фінансово-господарської діяльності боржника, для складення повного звіту про здійснену ліквідаційну процедуру та ліквідаційного балансу банкрута (принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі). Оскільки процедури банкрутства здійснюються у порядку передбаченому ГПК України та КУПБ, викладені у звіті ліквідатора банкрута обставини підлягають доказуванню, тому крім підстав, вказаних у пунктах 7.1- 7.2 цієї ухвали, підставами для витребування документів, що є предметом вимоги, є й норма ст.81 ГПК України.

У зв`язку з викладеним заява ліквідатора банкрута підлягає задоволенню.

8. Суд вважає за необхідне уповноважити ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Голінного А.М., на отримання документів від ТОВ "Євростиль 09".

Керуючись ст.234, 235 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву боржника у особі ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Голінного А.М. від 14.06.2021 №925/181/20/470 задовольнити повністю.

1.1. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальтністю "Євростиль 09" (87515, Донецька область, м.Маріуполь, вул.Куїнджі,81, ідентифікаційний код 37772115) протягом десяти днів з дня отримання цієї ухвали надати боржнику у особі ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Голінного А.М. (поштова адреса: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ; адреса офісу: 18030, м.Черкаси, вул.Чигиринська, 13) належним чином завірені копії наступних документів: договору від 01.01.2016 №010116 з усіма додатками, доповненнями, додатковими угодами та змінами, актами тощо; рахунку від 13.05.2016 №86; рахунку від 01.03.2016 б/н; рахунку-фактури від 14.02.2016 №18; рахунків від 29.12.2017 №б/н, від 29.11.2017 №б/н, від 16.10.2017 №207, від 21.09.2017 №187, від 17.08.2017 №б/н, від 21.07.2017 №б/н, від 06.06.2017 №СФ88, від 21.12.2017 №б/н;

1.2. Уповноважити ліквідатора ТОВ "Селена", арбітражного керуючого Голінного Андрія Михайловича (адреса офісу: 18030, м.Черкаси, вул.Чигиринська,13) на отримання від ТОВ "Євростиль 09" вказаних у пункті 1.1. резолютивної частини цієї ухвали суду документів.

Ухвала суду набрала законної сили 28.08.2021. Ухвала суду може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду через суд першої інстанції в порядку та у строки, встановлені статтями 254-257 та п.17.5 розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено і підписано 28.08.2021.

Направити цю ухвалу ліквідатору банкрута, ТОВ "Євросервіс 09", членам комітету кредиторів (1).

С у д д я Хабазня Ю.А.

Я-4