Рішення № 99216446, 27.08.2021, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.08.2021
Номер справи
560/6912/21
Номер документу
99216446
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 560/6912/21

РІШЕННЯ

іменем України

27 серпня 2021 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Салюка П.І.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправними та скасування постанов,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Центрального міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті, в якому просить:

визнати протиправними та скасувати постанови Центрального міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно-господарського штрафу №№ 282022, 282023, 282024, 282025, 282026, 282027, 282028, 282029, 282030, 282031, 282032, 282033, 282034, 282035, 282036, 282037, 282038, 282039, 282040, 282041, 282042, 282043, 282044, 282045, 282046, 282047, 282048, 282049, 282050, 282051, винесених 12 травня 2021 року;

стягнути з відповідача на користь позивача понесені останнім судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 12 травня 2021 року службовими особами Центрального міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті проведено рейдову перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів у м. Черкаси, а саме: 12 травня 2021 року у м. Черкаси по вул. Ложешнікова, буд. 7, перевірено транспортний засіб - автобус Меrcedes, реєстраційний номер НОМЕР_1 , який належить позивачу.

За наслідками проведення вказаної перевірки, 12 травня 2021 року, Центральним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті винесено 30 постанов, якими на позивача накладено такі види стягнення:

постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу № 282051: штраф в розмірі 17000,00 гривень - на підставі абз. 7 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" у зв`язку із порушення вимог ст. 57 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: перевезення пасажирів і вантажів між пунктами, розташованими на території України, транспортними засобами, що належать іноземним перевізникам, забороняється, якщо на це не було отримано дозволу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті;

постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №№ 282022, 282023, 282024, 282025, 282026, 282027, 282028, 282029, 282030, 282031, 282032, 282033, 282034, 282035, 282036, 282037, 282038, 282039, 282040, 282041, 282042, 282043, 282044, 282045, 282046, 282047, 282048, 282049, 282050 - 29 постанов: штраф по 680 гривень - на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" у зв`язку із управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів.

На переконання позивача, вказані вище постанови відповідача не відповідають фактичним обставинам справи, а відтак, винесені з порушенням встановленого законом порядку, тому позивач звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 25 червня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.

08 липня 2021 року до суду надійшов відзив, в якому відповідач просив відмовити в задоволенні позовних вимог та зазначає, що після виявлення порушення на підставі складених матеріалів, начальником Центрального міжрегіонального управління Укртрансбезпеки на підстава абз 7 ч. 1 ст. 60 ЗУ "Про автомобільний транспорт" було винесено 29 постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу по 680 грн. кожна за управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія (постанови №282022-№282050 від 12.05.2022) та на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 ЗУ "Про автомобільний транспорт" 1 постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу в сумі 17000 грн. за перевезення пасажирів між пунктами, розташованими на території України, транспортним засобом, що належить іноземному перевізнику без отримання відповідного дозволу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті ( постанова № 282051 від 12.05.2021).

Оскільки перевіркою встановлено відсутність реєстраційних карток режиму праці та відпочинку за 29 днів (за період з 14.04.2021 по 12.05.2021), адміністративно-господарські штрафи до позивача, як до автоперевізника застосовані за кожне правопорушення окремо, тобто за кожен день відсутності реєстраційних листків режиму праці та відпочинку - за 29 днів.

На переконання представника відповідача, встановлені в ході розгляду обставини справи в їх сукупності дають підстави для висновку, що посадова особа Центрального міжрегіонального управління Укртрансбезпеки при здійсненні державного автомобільного контролю на транспорті шляхом проведення рейдової перевірки позивача на предмет дотримання ним вимог законодавства про автомобільний транспорт діяла у межах повноважень, визначених Законом № 2344-ІІІ та Порядком № 1567, а постанови про накладення на позивача адміністративно-господарських штрафів обґрунтовані та відповідають критеріям правомірності, визначених ч. 2 ст. 2 КАС України.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, з`ясувавши всі обставини справи, перевіривши їх дослідженими доказами, суд дійшов наступних висновків.

Суд встановив, що за результатами здійснення 12 травня 2021 року провідним спеціалістом відділу державного контролю за безпекою на транспорті у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Медухою І.В. рейдової перевірки дотримання вимог законодавства про автрмобільний транспорт, яка проводилася на підставі щотижневого графіку проведення рейдових перевірок у період з 10 травня 2021 року по 16 травня 2021 року, затвердженого начальником Центрального міжрегіонального управління Укртрансбезпеки від 07 травня 2021 року та направлення на перевірку №012332 від 07 травня 2021 року, було виявлено, що о 08 год. 55 хв. по вул. Ложешнікова 7, м. Черкаси на АС - 2 , Люкс- Рейзен Біс Польська З О.О. за допомогою водія ОСОБА_2 який керував транспортним засобом марки Mercedes-Benz EL2RO14 здійснював міжнародні перевезення пасажирів за маршрутом Черкаси - Колобжег з порушенням вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме відсутні реєстраційні листки режиму праці та відпочинку водія за період з 14 квітня 2021 року по 12 травня 2021 року, чим порушено вимоги ст. 53 Закону України "Про автомобільний транспорт", та порушення вимог ст. 57 Закону України "Про автоімобільний транспорт", а саме, перевезення пасажирів між пунктами, розташованими на території України, транспортним засобом, що належить іноземному перевізнику без отримання відповідного дозволу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, про що складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт № 280253 від 12 травня 2021 року.

Під час перевірки інспектором встановлено, що вказаний транспортний засіб належить і використовується нерезидентом Люкс-Рейзен Біс Польська 3 0.0 (Республіка Польща), що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу та дозволу НОМЕР_2 здійснює міжнародне перевезення пасажирів по маршруту Черкаси - Колобжег.

За наслідками проведення вказаної перевірки, 12 травня 2021 року, Центральним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті винесено 30 постанов, якими на позивача накладено такі види стягнення:

постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу № 282051: штраф в розмірі 17000,00 гривень - на підставі абз. 7 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" у зв`язку із порушення вимог ст. 57 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: перевезення пасажирів і вантажів між пунктами, розташованими на території України, транспортними засобами, що належать іноземним перевізникам, забороняється, якщо на це не було отримано дозволу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті;

постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №№ 282022, 282023, 282024, 282025, 282026, 282027, 282028, 282029, 282030, 282031, 282032, 282033, 282034, 282035, 282036, 282037, 282038, 282039, 282040, 282041, 282042, 282043, 282044, 282045, 282046, 282047, 282048, 282049, 282050 - 29 постанов: штраф по 680 гривень - на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" у зв`язку із управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів.

Не погодившись з правомірністю вказаних постанов про накладення адміністративно-господарського штрафу, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.

Відповідно дог ст.48 ЗУ «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 №2344-111 визначено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються вантажні перевезення.

Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб`єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами визначає Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08 листопада 2006 року (далі - Порядок № 1567).

Відповідно до п. 2 Порядку № 1567 державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб`єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

Згідно із п. 15 Порядку № 1567 під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону.

Відповідно до ч.ч. 6-8 ст. 53 Закону України "Про автомобільний транспорт" при виконанні міжнародних перевезень пасажирів нерезиденти повинні мати: дозвіл України; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу; список пасажирів (для нерегулярних та маятникових перевезень); білетно-облікову документацію.

У транспортних засобах, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів та/або вантажів, установлюються і використовуються контрольні пристрої-тахографи.

Водії транспортних засобів, що належать резидентам або нерезидентам України, зобов`язані допускати до перевірки тахографів посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, надавати їм реєстраційні листки режиму праці та відпочинку водіїв - тахокарти, а також, у разі якщо у транспортному засобі використовуються цифрові тахографи, роздруковувати на паперовому носії інформацію про роботу та відпочинок водіїв.

Відповідно до положень абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, зокрема: управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно із пунктом 1.3 Інструкції з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті, затвердженої наказом Міністерства транспорту та зв`язку України № 385 від 24 червня 2010 року (далі - Інструкція № 385), встановлено, що ця Інструкція поширюється на суб`єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері надання послуг з перевезення пасажирів та/або вантажів автомобільними транспортними засобами (крім таксі).

Згідно із пунктами 3.3, 3.6 Інструкції № 385, водій транспортного засобу, обладнаного тахографом зокрема: своєчасно встановлює, змінює і заповнює тахокарти та забезпечує їх належне зберігання; використовує тахокарти (у разі використання аналогового тахографа) або у разі використання цифрового тахографа - особисту картку водія кожного дня, протягом якого керував транспортним засобом; має при собі: протокол про перевірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу; заповнені тахокарти у кількості, що передбачена ЄУТР, або картку водія чи роздруківку даних роботи тахографа у разі обладнання транспортного засобу цифровим тахографом. Перевізники забезпечують належну експлуатацію тахографів та транспортних засобів з установленими тахографами, а також, наявності у водіїв транспортних засобів тахокарт у кількості, визначеній пунктом 3.3 цього розділу, або наявності та чинності картки для цифрового тахографа.

Відповідно до вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР), Конвенції міжнародної організації праці 1979 року №153 про тривалість робочого часу та періоди відпочинку на дорожньому транспорті, яка ратифіковані Законом України №129 від 06.03.2008, а також ст. 53 Закону України "Про автомобільний транспорт", на виконання своїх повноважень та, з метою перевірки тривалості робочого часу та часу відпочинку водія, який виконував міжнародні перевезення вантажу, у водія були витребувані реєстраційні листки режиму праці та відпочинку водія у кількості, що передбачає ЄУТР. Зокрема, відповідно до вимог ЄУТР, із змінами внесеними Поправкою № 6, з 20.12.2010 водії зобов`язані надавати інспектору для контролю щоденні реєстраційні листки режиму праці та відпочинку за поточний день та попередні 28 календарних днів.

Перевіркою було виявлено, що керування транспортним засобом здійснювалося водієм ОСОБА_2 без щоденних реєстраційних листків режиму праці та відпочинку за період з 14.04.2021 по 12.05.2021 Бланк підтвердження діяльності водієм також надано не було.

Акт про порушення складено на місці перевірки в присутності водія. Після оформлення акту перевірки, водій від підписання та надання письмових пояснень чи зауважень до акту відмовився, про що зазначено у самому акті перевірки. У спростування виявлених у ході рейдової перевірки порушень водієм жодного доказу та заперечень щодо суті порушення не було надано.

Згідно з приписами ст. 34 Закону №2344, автомобільний перевізник, у тому числі, повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 53 Закону №2344, організацію міжнародних перевезень пасажирів і вантажів здійснюють перевізники відповідно до міжнародних договорів України з питань міжнародних автомобільних перевезень.

Згідно з ч. 5 ст. 53 Закону №2344, при виконанні міжнародних перевезень вантажів нерезиденти України повинні мати: дозвіл України; дозвіл щодо узгодження умов та режимів перевезення в разі перевищення вагових або габаритних обмежень чи документ про внесення плати за проїзд великовагових вагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення (габаритних) обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу; сертифікат відповідності транспортного засобу вимогам законодавства України щодо безпеки руху та екологічної безпеки, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України; документи на вантаж.

Відповідно до ч. 7 ст. 53 Закону №2344, у транспортних засобах, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів та/або вантажів, установлюються і використовуються контрольні пристрої (тахокарти).

Відповідно до ч. 8 ст. 53 Закону №2344, водії транспортних засобів, що належать резидентам або нерезидентам України, зобов`язані допускати до перевірки тахографів посадових осіб центрального органу виконавчої флади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, надавати їм реєстраційні листки режиму праці та відпочинку водіїв - тахокарти, а також, у разі якщо у транспортному засобі використовуються цифрові тахографи, роздруковувати на паперовому носії інформацію про роботу та відпочинок водіїв.

Таким чином, норми Закону №2344, зобов`язують автомобільних перевізників та водіїв мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення, до яких належать, зокрема, реєстраційні листки режиму праці та відпочинку водіїв - тахокарти.

07 вересня 2005 року прийнято Закон України №2819 "Про приєднання України до Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних Засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР)" (далі - Закон № 2819), укладеної 01 липня 1970 року в м. Женева.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про міжнародні договори України" ратифікація, затвердження, прийняття, приєднання - це залежно від конкретного випадку форма надання згоди України на обов`язковість для неї міжнародного договору.

Статтею 14 Закону України "Про міжнародні договори України" передбачено, що міжнародні договори набирають чинності для України після надання нею згоди на обов`язковість міжнародного договору.

Отже, з прийняттям Закону №2819 положення ЄУТР набрали чинності для України і є обов`язковими для виконання на її території всіма учасниками - Договірними Сторонами Європейської угоди з урахуванням поправок внесених до неї.

З 20.12.2010 набула чинності Поправка №6 до Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів підписаної в Женеві 01.07.1970 в частині надання до контролю реєстраційних листків (тахограм) за поточний день та попередні 28 календарних дні, а в разі відсутності тахокарт - надання Бланку підтвердження діяльності, який заповнюється транспортним підприємством та водієм перед рейсом.

Шоста поправка має на меті приведення ЄУТР у відповідність із законодавством, введеним у дію у Європейському Союзі (Постанова ЄС №561/2006 від 15.03.2006) в частині періодів керування та відпочинку професійних водіїв, з тим щоб забезпечити гармонізацію цих двох систем і правил та безпеку дорожнього руху.

Польща, за законодавством якої позивач зареєстрований як суб`єкт господарювання, є учасником Європейської угоди щодо роботи (екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР) з 14.07.1992, а відтак водій позивача як особа, яка здійснює міжнародні перевезення вантажів, повинен бути ознайомлений з вимогами ЄУТР, в тому числі щодо обов`язку водія надати до контролю реєстраційні листки (тахокарти) або картки водія за поточний день та попередні 28 календарних днів, або Бланк підтвердження діяльності.

Відтак, аналіз вказаних норм дає підстави для висновку, що водії зобов`язані надавати інспектору для контролю реєстраційні листки за поточний день та попередні 28 календарних днів, тобто всього 29, а в разі відсутності тахокарт - оригінал Бланку підтвердження діяльності, який заповнюється транспортним підприємством та водієм перед рейсом.

Оскільки інспектором Укртрансбезпеки проведено контроль 12.05.2021, то водій автомобіля зобов`язаний був надати для контролю реєстраційні листки за 12 травня 2021 року, а також попередні 28 календарних днів, або бланк підтвердження діяльності за вказані дні. Чого фактично не було зроблено. Даний факт зафіксовано в акті проведення перевірки № 280253 від 12.05.2021.

Щодо наданих позивачем до позовної заяви копій бланків підтвердження діяльності водія за період з 12 квітня 2021 року по 12 травня 2021 року та копій видруку із особистої чіп-карти водія, суд зазначає, що приписи Закону № 2344-ІІІ та ЄУТР зобов`язують автомобільних перевізників та водіїв (в тому числі нерезидентів) мати та пред`являти особам, уповноваженим здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Надання позивачем до суду таких документів не спростовує того факту, що на момент проведення перевірки у водія вони були відсутні, що має наслідком відповідальність згідно зі статтею 60 Закону № 2344-ІІІ.

Докази наявності на момент перевірки у водія зазначених документів у суду відсутні.

Реєстраційні листки режиму праці та відпочинку водія за ці дні не надано також до позовної заяви.

Більше того, як свідчить зміст долучених до матеріалів справи копій роздруківок за період з 14.04.2021 року по 12.05.2021 року, незрозумілим є те, якого саме транспортного засобу вони стосуються оскільки не містять відомостей про марку та номер.

Крім того видруковані документи лише 19.05.2021 о 10:42 год., а не на момент перевірки, за наслідками якої прийняті оскаржені постанови. Час виготовлення бланків підтвердження діяльності взагалі невідомий.

Подана позивачем до позовної заяви копія картки водія не підтверджує того факту, що на момент перевірки вона була в наявності у водія та була вставлена у тахограф транспортного засобу.

Крім того згідно наданої позивачем до позовної заяви копії роздруківки за 12.05.2021 року встановлено, що транспортний засіб о 08 год. 55 хв. (час перевірки) перебував у русі, а згідно акту перевірки від 12.05.2020 року № 280253 в цей день о 08 год. 55 хв. транспортний засіб позивача перевірявся інспектором Укртрансбезпеки, що також не заперечується позивачем.

Абзацом 11 частини 1 статті 60 Закону №2344 встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за: управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільний перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 4 ст. 60 Закону № 2344 при вчиненні однією особою двох або більше правопорушень адміністративно - господарський штраф накладається за кожне правопорушення окремо.

При цьому, зі змісту даної статті не вбачається, що управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку є триваючим правопорушенням.

Заповнення щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку є щоденним обов`язком водія, а тому перевірка дотримання такого обов`язку проводиться окремо за кожен день, коли водій керував відповідним транспортним засобом.

Таким чином, у разі виявлення порушення водієм зазначеного вище обов`язку, посадова особа має право накладати штраф за кожен випадок такого порушення.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 10.05.2019 у справі № 816/124/17, яка в силу приписів ч. 5 ст. 242 КАС України, враховується судом при вирішенні спірних правовідносин у цій справі.

Що стосується порушення пов`язаного з перевезення пасажирів між пунктами, розташованими на території України, транспортним засобом, що належить іноземному перевізнику без отримання відповідного дозволу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, суд зазначає, що доказом вказаного порушення є квиток одного з пасажирів, який був придбаний на АС Черкаси - 2 11.05.2021 о 08 год. 35 хв. до Вінниці на 12.05.2021 (дата перевірки) час відправлення 09 год. 00 хв., копія вказаного квитка міститься в матеріалах справи.

Після виявлення порушення на підставі складених матеріалів, начальником Центрального міжрегіонального управління Укртрансбезпеки на підставі абз 7 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" було винесено 29 постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу по 680 грн. кожна за управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія (постанови №282022-№282050 від 12.05.2022) та на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу в сумі 17000 грн. за перевезення пасажирів між пунктами, розташованими на території України, транспортним засобом, що належить іноземному перевізнику без отримання відповідного дозволу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті (постанова № 282051 від 12.05.2021).

Враховуючи вищевикладене, а також беручи до уваги те, що позивач допустив управління транспортним засобом при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку водія, а також перевезення пасажирів між пунктами, розташованими на території України, транспортним засобом, що належить іноземному перевізнику без отримання відповідного дозволу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, суд приходить до висновку, що постанови №282022-№282050 від 12.05.2022 та постанова № 282051 від 12.05.2021 про застосування адміністративно-господарського штрафу, є обґрунтованими, а тому підстави для їх скасування, відсутні.

Відповідно до положень статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Враховуючи викладене, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів позивача, оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, про відсутність підстав для задоволення даного адміністративного позову.

Оскільки в задоволенні позовних вимог відмовлено, з врахуванням положень ст. 139 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Люкс-Рейзен Біс Польська З О.О до Центрального міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправними та скасування постанов - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:Люкс-Рейзен Біс Польська З О.О ( АДРЕСА_1 , код юридичної особи - НОМЕР_3 ) Відповідач:Центральне міжрегіональне управління Укртрансбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті (вул. Хрещатик, 233, поверх 3, Черкаси, Черкаська область, 18000 , код ЄДРПОУ - 39816845)

Головуючий суддя П.І. Салюк