
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 серпня 2021 року Справа № 280/5698/21 м.ЗапоріжжяСуддя Запорізького окружного адміністративного суду Садовий Ігор Вікторович, перевіривши матеріали адміністративного позову
за заявою: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 )
до: Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 39396146)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача: Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 158-б, код ЄДРПОУ 20490012)
про: визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
06.07.2021 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі – позивач) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі – відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі – третя особа), в якому позивач просить суд:
- визнати протиправними дії відповідача по відмові позивачу у включенні в довідку про розмір грошового забезпечення додаткових видів грошового забезпечення вказаних в грошовому атестаті №23 на момент його звільнення, з якого йому призначена пенсія та довідки №116 від 27.03.2018, а саме надбавки: за особливі умови праці (постанова КМУ №1592 п.4.2) в розмірі 50%; за особливі умови, кваліфікацію (Указ №575) в розмірі 100%; надбавка за таємність – 15%, та зменшення показника надбавки за вислугу років з 50% до 45%;
- зобов`язати відповідача скласти та направити відповідну довідку про грошове забезпечення позивача до третьої особи для перерахунку пенсії з 01.01.2018 (з урахуванням в довідці відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення у відсоткових розмірах, не менше тих, з яких обчислювався основний розмір пенсії позивача до 01.03.2018, надбавки за особливі умови праці (постанова КМУ №1592 п.4.2) в розмірі 50%; надбавки за особливі умови, кваліфікацію (Указ №575) в розмірі 100%; надбавка за таємність – 15%, які вказані в його грошовому атестаті на момент звільнення та повернення показника надбавки за вислугу років - 50%;
- у відповідності до вимог ст.132, ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) всі судові витрати, які підлягають оплаті відповідно до положень цього кодексу, а саме: судовий збір в розмірі 908 грн, витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 3000 грн стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Ухвалою суду від 09.07.2021 позовну заяву було залишено без руху на підставі ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), позивачу було надано 10-денний строк з дня отримання вказаної ухвали для усунення недоліків позовної заяви. Позивачем усунено недоліки позовної заяви.
Ухвалою суду від 28.07.2021 відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та виклику сторін (в порядку письмового провадження).
У зв`язку з розглядом справи в порядку письмового провадження, відповідно до вимог частини четвертої статті 229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Обґрунтування позовних вимог викладено в позовній заяві від 25.06.2021 (вх.№38080 від 06.07.2021). Зокрема зазначено, що ОСОБА_1 є пенсіонером та отримує пенсію за вислугою років, яка призначена йому відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі – Закон України №2262-ХІІ). З прийняттям 21.02.2018 Кабінетом Міністрів України постанови № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі – постанова КМУ № 103) відповідачем до Головного управління Пенсійного Фонду України для перерахунку пенсії було надано довідку від 22.04.2021 №50 про розмір грошового забезпечення позивача з урахуванням розміру окладу за посадою, окладу за військовим званням та відсоткової надбавки за вислугу років, проте до даної довідки не було включено додаткові види грошового забезпечення, які було внесено до його грошового атестату №23 на момент звільнення, та довідки від 27.03.2018 №116 виходячи з якої позивачу призначено пенсію. 02.06.2021 року позивач повторно звернувся до відповідача з заявою, в якій просив скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області оновлену довідку з урахуванням не включених в довідку від 22.04.2021 №50 надбавок за особливі умови праці (постанова КМУ №1592 п.4.2) – 50%, особливі умови, кваліфікацію (Указ №575) – 100% та надбавку за таємність – 15%. Відмову відповідача у виготовленні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області такої довідки з огляду на відсутність підстав для вчинення означених дій, позивач вважає протиправною, що порушує його право на соціальний захист та належне пенсійне забезпечення. З наведених підстав просить суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Заперечення проти позовних вимог викладено у відзиві на позовну заяву від 09.08.2021 (вх.№45988 від 12.08.2021). Зокрема зазначено, що не включення у довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, надбавки за особливі умови праці (постанова КМУ №1592 п.4.2) – 50%, надбавки за особливі умови, кваліфікацію (Указ №575) – 100% та надбавки за таємність – 15% відбулось з підстав того, що станом на дату формування довідки, а саме 05.03.2019 вищезазначені надбавки особовому складу Головного управління ДФС у Запорізькій області не нараховувались та не виплачувалися, а нормативні документи на які посилається позивач втратили чинність. Крім того зауважено, що під час формування довідки для перерахунку пенсії позивача враховано види грошового забезпечення, що виплачувались за відповідною (аналогічною) посадою на момент здійснення такого перерахунку, у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704. Що стосується зменшення показника надбавки за вислугу років з 50% до 45% відповідач зазначив, що у складі довідки від 22.04.2021 №50 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , помилково визначено надбавку за вислугу років у розмірі 45% замість 50%, крім того відповідачем складено та надано позивачу нову довідку №183 від 06.08.2021 про розмір грошового забезпечення, в якій враховано надбавку за вислугу років у розмірі 50%. З наведених підстав просить суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Позиція третьої особи викладена у поясненні на позовну заяву від 13.08.2021 (вх.№46425 від 16.08.2021). Зазначено, що вимога видати оновлену довідку про грошове забезпечення з урахуванням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів у відсоткових розмірах, не менше тих, з яких обчислювався основний розмір пенсії до 01.03.2018, надбавки за особливі умови праці – 50%, особливі умови, кваліфікацію в розмірі – 100% та надбавки за таємність – 15% та повернення показника надбавки за вислугу років – 50% є протиправною та безпідставною. Просить суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, якими обґрунтовуються позовні вимоги, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України №2262-ХІІ.
01.03.2018 набрала чинності постанова КМУ №704, якою установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі – постанова КМУ №103), пунктами 1, 2 якої встановлено перерахувати з 01.01.2018 пенсії, призначені згідно із Законом України № 2262-ХІІ до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови КМУ № 704.
Рішенням окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 визнано протиправними та скасовано пункти 1,2 постанови КМУ №103.
У зв`язку з цим, 22.04.2021 Головним управлінням ДФС у Запорізькій області видано позивачу довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій №50 з зазначенням наступних складових грошового забезпечення :
- посадовий оклад – 6910 грн;
- оклад за військовим (спеціальним) званням капітан – 1270 грн.;
- надбавка за вислугу років (45 відсотків) – 3681,00 грн.;
- премія (10 відсотків) – 691 грн;
- індексація – 71,08 грн.
Не погодившись зі складовими наданої відповідачем довідки від 22.04.2021 №50, а саме не включенням до складу грошового забезпечення для перерахунку пенсії надбавки за особливі умови праці (постанова КМУ №1592 п.4.2) в розмірі 50%; надбавки за особливі умови, кваліфікацію (Указ №575) в розмірі 100%; надбавки за таємність – 15%, які вказані в його грошовому атестаті на момент звільнення та зменшенням показника надбавки за вислугу років з 50% до 45% позивач звернувся до відповідача з заявою від 02.06.2021, в якій просив підготувати та направити до третьої особи оновлену довідку про розмір грошового забезпечення із включенням до неї надбавки за особливі умови праці (постанова КМУ №1592 п.4.2) в розмірі 50% та надбавки за таємність – 15% (а.с.17).
Листом від 22.06.2021 №115/14/08-97-08 позивача повідомлено, що у Головного управління ДФС у Запорізькій області не має підстав для зазначення у довідці для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 видів грошового забезпечення за розмірами, які були встановлені позивачу при звільненні (а.с.25).
Позивач, не погодившись з відмовою відповідача, звернувся з даним адміністративним позовом до суду.
Всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем та відповідачем докази, суд приходить до наступних висновків.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України № 2262-ХІІ .
Крім того, основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей регулює Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-ХІІ (далі – Закон України №2011-ХІІ).
Статтею 9 Закону України №2011-ХІІ визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно із частиною другою статті 9 Закону України № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять:
посадовий оклад, оклад за військовим званням;
щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);
одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону України № 2011-ХІІ).
Так, статтею 43 Закону України № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Процитована норма статті 43 Закону України № 2262-ХІІ міститься в розділі V «Обчислення пенсії», тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.
Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону України №2262-ХІІ, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей» затвердив Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі – Порядок № 45).
Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України № 2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 в редакції постанови КМУ № 103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
При цьому у Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою КМУ № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови КМУ №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
Як було зазначено вище, 30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Зокрема, цією постановою установлено такі додаткові види грошового забезпечення:
- надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 Постанови № 704);
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (підпункт 6 пункту 6 Постанови №704).
При цьому підпунктом 2 пункту 5 постанови КМУ № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Таким чином, з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати ОСОБА_1 має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою КМУ №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України № 2262-ХІІ та статті 9 Закону України №2011-ХІІ.
При цьому суд зазначає, що оскільки, судове рішення про визнання нечинним пунктів 1, 2 Постанови КМУ №103 набрало законної сили лише 05.03.2019, то у відповідача виникає зобов`язання виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , визначеного станом саме на 05.03.2019, а не як помилково зазначає позивач – 01.01.2018, у відповідності до вимог статей 43 та 63 Закону України №2262-ХІІ, статті 9 Закону України №2011-XII, з урахуванням посадового окладу, окладу за військове звання, надбавки за вислугу років, а також із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для проведення з 01.04.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії.
Як свідчать обставини справи, Головне управління ДФС у Запорізькій області, керуючись нормами Порядку №45, з урахуванням рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 та постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, постановою Верховного Суду від 12.11.2019 у справі №826/3858/18 і рішення суду від 17.12.2019 по зразковій справі №160/8324/19 Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, надіслало позивачу довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019.
При цьому, спірним між сторонами є те чи має включатись в таку довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відомості про надбавку за особливі умови праці – 50%, надбавку за особливі умови, кваліфікацію – 100% та надбавку за таємність – 15%.
Суд зазначає, що наказом Міністерства фінансів України від 17.07.2018 №616 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції, який визначає механізм нарахування та виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції, а також визначає форму та порядок видачі грошових атестатів (далі – Порядок №616).
Пунктом 2 Порядку №616 передбачено, що місячне грошове забезпечення - грошове забезпечення, встановлене на дату настання події, без урахування одноразових додаткових видів грошового забезпечення. При цьому до місячного грошового забезпечення премія включається у розмірі, нарахованому у місяці, що передує події.
Відповідно до пункту 3 Порядку №616, грошове забезпечення осіб начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) складається з:
1) посадового окладу;
2) окладу за спеціальним званням;
3) щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: надбавок за вислугу років, за особливості проходження служби, за спортивне звання, за почесне звання, за виконання функцій державного експерта з питань таємниць, за службу в умовах режимних обмежень; доплати за науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук; доплати за вчене звання; премій;
4) одноразових додаткових видів грошового забезпечення: матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань; допомоги для оздоровлення.
Відповідно до пп. 2,3,5,6,7 розділу 4 Порядку №616 надбавка за особливості проходження служби виплачується особам начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) з дня її встановлення.
Керівник ДФС та керівники її територіальних органів у межах асигнувань, що виділяються на утримання відповідних органів, мають право встановлювати надбавку за особливості проходження служби у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою.
Надбавка встановлюється та виплачується на підставі наказу.
У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення службової дисципліни надбавка за особливості проходження служби знімається або розмір її зменшується.
У разі недостатності фонду грошового забезпечення для проведення виплати надбавки її розмір переглядається.
Надбавку може бути переглянуто у бік як збільшення, так і зменшення або знято у тому самому порядку, в якому здійснюється її встановлення.
Таким чином, при вирішенні спорів про виплату надбавок і доплат, необхідно виходити з нормативно - правових актів, якими визначено умови та розмір цих виплат. Працівники, на яких поширюються зазначені нормативно - правові акти, можуть бути позбавлені таких виплат (або розмір останніх може бути змінений) у випадках відсутності коштів у проведенні вказаних виплат, погіршення якості роботи і порушення службової дисципліни або з інших підстав передбачених в законі.
З відзиву на позовну заяву вбачається, що надбавки за особливі умови праці – 50%, особливі умови, кваліфікацію – 100% та надбавка за таємність – 15%, станом на дату формування довідки – 05.03.2019, особовому складу ГУ ДФС у Запорізькій області не нараховувалась та не виплачувалась.
Відповідно на дату набуття позивачем права на отримання довідки для перерахунку пенсії, за рівнозначною посадою (начальник відділення оперативно-профілактичних заходів та безпеки відділу по боротьбі з корупцією та безпеки в органах державної податкової служби ДПА у Запорізькій області) дані надбавки не виплачувались, отже твердження позивача на необхідність їх відображення в довідці у відповідному проценті та грошовому еквіваленті суд вважає помилковими.
З наведених підстав, позовні вимоги позивача про визнання протиправними дій відповідача по відмові у включенні у довідку про розмір грошового забезпечення додаткових видів грошового забезпечення вказаних в грошовому атестаті №23 на момент його звільнення, з якого йому призначена пенсія та довідки №116 від 27.03.2018, а саме надбавки за особливі умови праці (постанова КМУ №1592 п.4.2) в розмірі 50%, надбавки за особливі умови, кваліфікацію (Указ №575) в розмірі 100%, та надбавки за таємність – 15%, та зобов`язання скласти та направити до Головного управління Пенсійного Фонду України оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача із включенням вищезазначених надбавок - задоволенню не підлягають.
Також суд зазначає про відсутність підстав для задоволення позовної вимоги, щодо визнання протиправними дій відповідача по зменшенню показника надбавки за вислугу років з 50% до 45%, оскільки судом встановлено, а матеріалами справи підтверджено що відповідачем на виправлення даної помилки складено та надано позивачу нову довідку №183 від 06.08.2021 про розмір грошового забезпечення, в якій враховано надбавку за вислугу років у розмірі 50%.
Частиною 1 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина 2 статті 77 КАС України).
На підставі системного аналізу положень законодавства України, доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог позивача.
Підстави для вирішення питання розподілу судових витрат згідно із статтею 139 КАС України відсутні, з огляду на те, що позивачу відмовлено в задоволенні позову.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-10, 14, 90, 143, 241-246, 250 КАС України, суд –
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 39396146), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача: Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 158-б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, - відмовити у повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення складено у повному обсязі та підписано 26.08.2021.
Суддя І.В.Садовий