
04.08.2021 Справа № 756/11067/21
Унікальний номер № 756/11067/21
Провадження № 3/756/5917/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 серпня 2021 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Шестаковська Л.П., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, яка надійшла від Головного управління ДПС у м. Києві стосовно
ОСОБА_1 , працюючої головним бухгалтером ТОВ «ІТМ-УКРАЇНА»,
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 18729 від 15.07.2021 року ОСОБА_1 , працюючи головним бухгалтером ТОВ «ІТМ-УКРАЇНА», порушила податкове законодавство при веденні податкового обліку, а саме порушила вимоги: пп. 134.1.1 п. 134 cт. 134 ПК України, в результаті чого сталося заниження податку на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 1661142 грн., п. 198.1. п. 198.2. п. 198.3 п. 198.6 cт.198, п. 201.10 cт. 201 Кодексу ПК України, в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 1845713 грн., п. 46,1 cт.46. пп. 47.1.1 п 47.1 cт. 47, cт. 51, п. 70.16, cт. 70. пп. 176.2.«б», п.176.2 ст.176 ПК України , Наказу Міністерства фінансів України від 13.01.2015 за № 4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» щодо подання недостовірних даних про отримувача доходів у звіті за 4 кв. 2018 року, що призвело до зміни платника податку та п. 8 статті 9 Закону України від 08 липня 2010 № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», із змінами та доповненнями, пп. 4.3.6 п. 4.3 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соиіальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015р. №449, щодо не своєчасної сплати єдиного соціального внеску в бюджет в грудні 2017 року в сумі 10242,82 гривні.
ОСОБА_1 викликалась в судове засідання для розгляду справи щодо вказаного адміністративного правопорушення, про що свідчить довідка про відправку їй СМС-повідомлення. Дане СМС-повідомлення відправлялось на її номер телефону, вказаний в протоколі про адміністративне правопорушення № 18729 від 15.06.2021 року, а саме: НОМЕР_1 , та було доставлено адресату, що підтверджується відповідним роздрукованим звітом. ОСОБА_1 до суду за судовим викликом не прибула, жодних клопотань від неї до суду не надходило.
З огляду на викладене суддя вважає, що відповідно до ст. 268 КУпАП справу про адміністративне правопорушення можливо розглянути за відсутності ОСОБА_1 на підставі матеріалів, що є у справі про адміністративне правопорушення.
Вивчивши акт за № 55399/26-15-07-02-04-17/40909120 від 15.07.2021 року, протокол про адміністративне правопорушення № 18729 від 15.06.2021 року, суддя вважає, що дана справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, оскільки протокол про адміністративне правопорушення № 18729 від 15.06.2021 року складений з порушенням вимог діючого КУпАП.
Правилами ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП передбачено, що суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку, з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Згідно ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини (далі ЄСПЛ) як джерело права.
Склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об`єктивних і суб`єктивних ознак, за наявності яких діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. До цих ознак належать: об`єкт; об`єктивна сторона; суб`єкт; суб`єктивна сторона. Відсутність хоча б однієї з ознак означає відсутність складу адміністративного правопорушення в цілому.
Об`єктивну сторону адміністративного правопорушення характеризують ознаки, які визначають акт зовнішньої поведінки правопорушника. До них належать діяння (дія чи бездіяльність), їх шкідливі наслідки, причинний зв`язок між діяннями і наслідками, місце, час, обстановка, спосіб, знаряддя та засоби вчинення проступку.
Суб`єктом адміністративного правопорушення - є особа, яка вчинила адміністративне правопорушення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 18729 від 15.06.2021 ОСОБА_1 являється головним бухгалтером ТОВ «ІТМ-УКРАЇНА» однак, жодного документу, який би підтвердив, що ОСОБА_1 дійсно є вказаною посадовою особою ТОВ «ІТМ-УКРАЇНА», в матеріалах справи про адміністративне правопорушення немає. Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено жодної інформації щодо ідентифікації особи ОСОБА_1 : відсутня дата народження, не зазначено адреси її проживання або ж реєстрації, лише вказано місце складання протоколу: АДРЕСА_1 , що не уможливлює повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи.
Крім того, відповідно до ст. 14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв`язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров`я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов`язків.
Отже, суд не вбачає в діях ОСОБА_1 , відносно якої відсутня інформація, яка має істотне значення для вирішення спрнави, складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Вищевикладене свідчить про недотримання відповідного доказового забезпечення, що передбачає такий рівень доказування, який не залишає жодних розумних сумнівів щодо доведеності вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та щодо наявності в її діях складу адміністративного правопорушення або і самої події.
Відтак, суддя дійшов до висновку про те, що адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.163-1 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 відповідно до п. 1 ст.247 КУпАП має підлягати закриттю у зв`язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, керуючись ч. 1 ст. 163-1, ст. 247 п.1, 251, 283, 284 КУпАП, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Закрити провадження у справі щодо ОСОБА_1 за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-1 КУпАП, на підставі п.1 ст. 247 КУпАП у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Л.П. Шестаковська