Постанова № 99208374, 25.08.2021, Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Дата ухвалення
25.08.2021
Номер справи
695/2345/21
Номер документу
99208374
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

25 серпня 2021 рокуСправа №: 695/2345/21

Номер провадження 3/695/1660/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 серпня 2021 рокум. Золотоноша

Суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області Середа Л.В.:

за участю:

прокурора Потокі А.А.

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності відносно;

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-

за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , припинивши повноваження депутата Дмитрівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» будуючи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 15 Закону, без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), оскільки граничний термін подачі був до 16.12.2021, а декларація фактично подана 24.12.2020, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

За вказаним фактом 04.08.2021 року складений протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за №302/2021.

Під час розгляду матеріалів справи ОСОБА_1 свою вину визнала повністю.

Прокурор Золотоніської місцевої прокуратури Потокі А.А. вказував на наявність в матеріалах справи достатніх доказів вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та наполягав на її притягненні до відповідальності, з накладенням мінімального стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи та оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності в результаті всебічного повного та об`єктивного їх дослідження суддя приходить до наступного висновку.

Згідно із рішенням №1-2/УІІ Дмитрівської сільської ради від 06 листопада 2015 року «Про визнання повноважень депутатів Дмитрівської сільської ради» ОСОБА_1 визнано депутатом Дмитрівської сільської ради сьомого скликання.

Відповідно до підпункту 2 пункту 4 Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» № 807-ІХ від 17 липня 2020 року повноваження депутатів районних рад у районах, ліквідованих відповідно до пункту 3 цієї Постанови, припиняються в день набуття повноважень депутатів районних рад, обраних на перших виборах до районних рад у районах, утворених відповідно до пункту 1 цієї Постанови.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 728-р до складу Новодмитрівської територіальної громади Черкаської області включено Новодмитрівська, Антипівська, Вільхівська, Дмитрівська, Домантівська, Драбовецька, Ковтунівська, Подільська, та Скориківська сільські ради з адміністративним центром у с. Нова Дмитрівка.

Згідно з рішенням Новодмитрівської сільської ради № 1-1/VIIІ від 17.11.2020 «Про підсумки виборів депутатів Новодмитрівської сільської ради VIII скликання» ОСОБА_1 , припинила свої повноваження у зв`язку з тим, що новообрані депутати вступили в повноваження.

Разом із тим відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень і правопорушень, пов`язаних з корупцією, та суб єктом декларування відповідно до ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Декларація особи, яка припиняє діяльність (декларація «перед звільненням») - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані відповідно до ст. 45 Закону. Днем припинення діяльності є останній день виконання суб`єктом декларування публічних функцій. Тобто відлік строку подачі декларації «перед звільненням» починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності

Судом встановлено, що ОСОБА_1 склала повноваження депутата Дмитрівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області 17.11.2020 року, а тому граничний термін подачі декларації після звільнення є 00 год.. 00 хв. 16.12.2020 року, щоб відповідало вимогам абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 вказаних вище вимог закону не дотрималася, подавши декларацію перед звільненням лише 24.12.2020, тобто з порушенням встановленого строку.

Доказів, які б свідчили про об`єктивні обставини, що унеможливлювали подання ОСОБА_1 декларації до 16.12.2020, у матеріалах справи відсутні та суду не надано.

Таким чином ОСОБА_1 вчинила правопорушення відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При цьому винність ОСОБА_1 , окрім визнання нею своєї провини, стверджується матеріалами справи, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за №302/2021 від 04.08.2021 року;

- фотокопіями сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» сайту «public.nazk.gov.ua» відносно ОСОБА_1 ;

- фотокопією декларації ОСОБА_1 ;

- рішенням №1-2/УІІ Дмитрівської сільської ради від 06 листопада 2015 року «Про визнання повноважень депутатів Дмитрівської сільської ради»;

- рішенням Новодмитрівської сільської ради № 1-1/VIIІ від 17.11.2020 «Про підсумки виборів депутатів Новодмитрівської сільської ради VIII скликання».

Вказані докази є достатніми, чіткими та узгоджуються між собою, а будь-які об`єктивні підстави ставити під сумнів достовірність наведених доказів та викладених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин щодо ОСОБА_1 , відсутні.

При призначенні покарання суддя враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення та особу правопорушника, яка дане правопорушення вчинила вперше, оскільки даних про повторність суду не надано.

За таких обставин, враховуючи особу винного, її майновий стан, ступінь вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суддя вважає, що відповідно до мети адміністративного стягнення, яке застосовується до особи з метою її виховання в дусі додержання законів України, необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_1 буде застосування міри адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 454 грн..

На підставі зазначеного та керуючись

ЗУ «Про судовий збір», ст.. 40-1, ст. 172-6,

ст.ст.283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів ГУК у Черк.обл./тг м.Золотонша/21081100; Код отримувача (ЄДРПОУ) 37930566; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA568999980314010542000023737; Код класифікації доходів 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 грн..

Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Код отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Золотоніський міськрайонний суд протягом 10 днів.

Суддя : Середа Л.В.