
ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
26 серпня 2021 рокуСправа №: 695/2341/21
Номер провадження 3/695/1656/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 серпня 2021 рокум. Золотоноша
Суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області Середа Л.В.:
за участю:
прокурора Потокі А.А.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності відносно;
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , припинивши повноваження депутата Богданівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» будуючи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону, без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення, оскільки граничний термін подачі був до 00 годин 00 хвилин 01.04.2021, а декларація фактично подана 01.07.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
За вказаним фактом 04.08.2021 року складений протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за №298/2021.
Під час розгляду матеріалів справи ОСОБА_1 свою вину визнала повністю.
Прокурор Золотоніської місцевої прокуратури Потокі А.А. вказував на наявність в матеріалах справи достатніх доказів вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та наполягав на її притягненні до відповідальності, з накладенням мінімального стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи та оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності в результаті всебічного повного та об`єктивного їх дослідження суддя приходить до наступного висновку.
За рішенням Богданівської сільської ради «Про початок повноважень депутатів Богданівської сільської ради» 7-го скликання ОСОБА_1 була депутатом Богданівської сільської ради Злолотоніського району Черкаської області VII скликання.
Відповідно до підпункту 2 пункту 4 Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» № 807-ІХ від 17 липня 2020 року повноваження депутатів районних рад у районах, ліквідованих відповідно до пункту 3 цієї Постанови, припиняються в день набуття повноважень депутатів районних рад, обраних на перших виборах до районних рад у районах, утворених відповідно до пункту 1 цієї Постанови.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 728-р до складу Гельмязівської територіальної громади Черкаської області включено Гельмязівська, Безпальчівська, Богданівська, Броварківська, Калениківська, Коврайська, Коврайська Друга, Підставківська, Плешканівська сільські ради
Відповідно до рішення Гельмязівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області №1-1/VIII від 19.11.2020 ОСОБА_1 склала повноваження депутата Богданівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області VII скликання.
Разом із тим відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень і правопорушень, пов`язаних з корупцією, та суб єктом декларування відповідно до ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Отже, особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
З 1 січня 2021 року розпочався етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 склала повноваження Богданівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області 19.11.2020 року, а тому граничний термін подачі декларації після звільнення є 00 год.. 00 хв. 01.04.2021 року.
Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 вказаних вище вимог закону не дотрималася, подавши декларацію суб`єкта, який припинив свою діяльність лише 01.07.2021, тобто з порушенням встановленого строку.
Доказів, які б свідчили про об`єктивні обставини, що унеможливлювали подання ОСОБА_1 декларації до 01.04.2021, у матеріалах справи відсутні та суду не надано.
Таким чином ОСОБА_1 вчинила правопорушення відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При цьому винність ОСОБА_1 , окрім визнання нею своєї провини, стверджується матеріалами справи, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за №298/2021 від 04.08.2021 року;
- фотокопіями сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» сайту «public.nazk.gov.ua» відносно ОСОБА_1 ;
- фотокопією декларації ОСОБА_1 ;
- відомостями Гельмязівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області щодо повноважень депутата ОСОБА_1 від 25.06.2021 року за №1196.
Вказані докази є достатніми, чіткими та узгоджуються між собою, а будь-які об`єктивні підстави ставити під сумнів достовірність наведених доказів та викладених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин щодо ОСОБА_1 , відсутні.
При призначенні покарання суддя враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення та особу правопорушника, яка дане правопорушення вчинила вперше, оскільки даних про повторність суду не надано.
За таких обставин, враховуючи особу винного, її майновий стан, ступінь вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суддя вважає, що відповідно до мети адміністративного стягнення, яке застосовується до особи з метою її виховання в дусі додержання законів України, необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_1 буде застосування міри адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 454 грн..
На підставі зазначеного та керуючись
ЗУ «Про судовий збір», ст.. 40-1, ст. 172-6,
ст.ст.283, 284 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів ГУК у Черк.обл./тг м.Золотонша/21081100; Код отримувача (ЄДРПОУ) 37930566; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA568999980314010542000023737; Код класифікації доходів 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454 грн..
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Код отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Золотоніський міськрайонний суд протягом 10 днів.
Суддя : Середа Л.В.