
Справа № 562/2413/21
У Х В А Л А
13.08.2021 року м.Здолбунів
Здолбунівський районний суд Рівненської області в складі головуючого судді Ємельянової Л.В. при вирішенні питання про відкриття провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії БАБ № 890331, винесену 30 липня 2021 року поліцейським СРПП ВП №1 РРУП ГУНП в Рівненській області старшим сержантом поліції Левчук Крістіною Володимирівною, про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.121, ч.1 ст.126 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень.
Стверджує, що постанова на місці скоєння дорожньо-транспортної пригоди не складалася. Постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності він отримав поштою 06 серпня 2021 року, внаслідок чого не мав можливості звернутися з адміністративним позовом до суду у встановлений законом строк. Тому просить поновити йому строк оскарження постанови та скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.121, ч.1 ст.126 КУпАП.
Відповідно до частини 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно частини 2 статті 286 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву щодо оскарження рішень субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Як вбачається з оскаржуваної постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАБ № 890331 від 30 липня 2021 року, позивач відмовився від отримання копії постанови в день її винесення на місці розгляду справи про адміністративне правопорушення. Разом з тим, з позовом про скасування даної постанови позивач звернувся лише 13 серпня 2021 року, тобто з порушенням строків, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.
Також не знайшли свого підвердження посилання позивача на те, що оскаржувана постанова не складалася на місці розгляду справи, оскільки, як вбачається з копії постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії БАБ № 890331 від 30 липня 2021 року, місцем складання і винесення даної постанови та місцем вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.121, ч.1 ст.126 КУпАП, є смт.Квасилів Рівненського району Рівненської області, вул.Індустріальна, 12.
Відповідно до частини 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Під поважними причинами пропуску строку на оскарження слід розуміти лише ті обставини, які були чи об`єктивно є непереборними, тобто не залежать від волевиявлення особи, що звернулась, та пов`язані з дійсно істотними обставинами, перешкодами чи труднощами, що унеможливили своєчасне звернення до суду. Такі обставини мають бути підтверджені відповідними та належними доказами.
З огляду на викладене, судом не встановлено підстав для визнання причин пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду поважними, адже сутність зазначеного інституту полягає в тому, що особа, яка звертається до суду за захистом порушеного права була не в змозі зробити це внаслідок незалежних від неї обставин, зокрема, якщо цьому перешкоджала надзвичайна або невідворотна за даних умов подія.
Так, покладені в основу обґрунтування поважності причин пропуску строку, аргументи щодо отримання позивачем копії постанови не в день її винесення не можуть бути визнані надзвичайними або невідворотними подіями, що унеможливлювали своєчасне звернення до адміністративного суду, оскільки позивач знав, що його притягнуто до адміністративної відповідальності, вважав що постанова винесена неправомірно, однак відмовився від отримання копії постанови в день її винесення.
За таких обставин, суд дійшов висновку про те, що позивач мав об`єктивну можливість протягом встановленого законом десятиденного строку звернутися до суду із даними позовними вимогами, чого зроблено не було, а отже причини пропуску строку звернення до суду, вказані в адміністративному позові, не можна визнати поважними.
На підставі наведеного позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачу строк десять днів з дня вручення ухвали для звернення до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду та вказати інші підстави для поновлення строку.
Керуючись ст.ст.122, 123, 286 КАС України, суд -
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про поновлення строку для звернення до суду з адміністративним позовом - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху.
Надати позивачу можливість у десятиденний строк з дня вручення ухвали звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Роз`яснити позивачу, що якщо заяву не буде подано в зазначений строк або вказані підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву на підставі ч.2 ст.123 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя