Постанова № 99186939, 26.08.2021, Чортківський районний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
26.08.2021
Номер справи
608/1565/21
Номер документу
99186939
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 серпня 2021 року Справа № 608/1565/21

Номер провадження3/608/897/2021

Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Квятковська Л. Й. , з участю секретаря Маришевої Г.М., прокурора Гринюка О.О., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Чортків Тернопільської області, українки, громадянки України, освіта середня-спеціальна,одруженої, жительки АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 12.01.2000 року Чортківським РВ УМВС України в Тернопільській області, працює в Нагірянській амболаторії, до адміністративної відповідальності не притягувалася,-

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

В серпні 2021 року до Чортківського районного суду Тернопільської області від управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції Українинадійшли матеріали відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно протоколу №279 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), а саме, 01.12.2020 припиняючи повноваження депутата Нагірянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст.45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 25.06.2021 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі-Декларація), яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Особа, що притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину в вчиненому правопорушенні по суті визнала, допустила вчинення даного правопорушення тому що працює в медицині, був карантин,зайнятість по роботі була значною,крім того толком ніхто не пояснив, що потрібно подавати декларацію і коли.

Вислухавши пояснення особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, позицію прокурора, який вважає, що в діях особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно з вимогами ст. 280 цього ж Кодексу орган, посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язана з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. ст. 251, 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган, посадова особа оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності. Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та ін.

Так, в ході судового розгляду встановлено, що рішенням Нагірянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області №2 від 30.10.2015 «Про визнання повноважень депутатів Нагірянської сільської ради» ОСОБА_1 обрано депутатом Нагірянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області.

Відповідно до рішення Нагірянської селищної ради №1 від 01.12.2020 «Про початок повноважень депутатів Нагірнянської сільської ради» визнано повноваження депутатів Нагірянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області восьмого скликання та відповідно припинено повноваження депутатів Нагірянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області сьомого скликання, в тому числі ОСОБА_1 .

Таким чином, ОСОБА_1 , в порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності, а саме 25.06.2021 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням).

ОСОБА_1 , будучи депутатом Нагірянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області, була ознайомленою із Законом України «Про запобігання корупції», що підтверджується інформацією Нагірянської сільської ради.

Візуальним моніторингом публічних відомостей, розміщених на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що до цього (раніше) ОСОБА_1 подавала декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічні за 2016 рік о 20 год. 54 хв. 27.04.2017, за 2017 рік о 13 год. 34 хв. 31.03.2018, за 2018 рік о 17 год. 34 хв. 26.03.2019 та за 2019 рік о 20 год. 59 хв. 27.03.2020, тобто своєчасно з дотриманням вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджує її ознайомлення із вимогами вказаного вище закону та усвідомлення вчинюваних нею дій під час подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави.

В діях ОСОБА_1 є ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Тому суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

З врахуванням наведених обставин, керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні судового збору на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України ( отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ 37993783), банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена в Тернопільський апеляційний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Суддя:/підпис/

Копія вірна

Постанова набрала законної сили « » 2021 року.

Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи № 608/1565/21, яка зберігається в Чортківському районному суді Тернопільської області.

Суддя Л. Й. Квятковська