
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
26 серпня 2021 року справа №640/9206/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши у письмовому провадженні заяву представника Головного управління ДФС у Сумській області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1 до1. Головного управління ДПС у Сумській області 2. Головного управління ДФС у Сумській областіпровизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішеньВ С Т А Н О В И В:
Рішенням від 20 серпня 2021 року у справі №640/9206/19, яке залишив без змін Шостий апеляційний адміністративний суд постановою від 18 лютого 2021 року, Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив повністю адміністративний позов ОСОБА_1 , визнав протиправними та скасував податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Сумській області від 09 березня 2017 року №84-13 та від 09 березня 2017 року №83-13 та стягнув на користь ОСОБА_2 понесені ним витрати по сплаті судового збору розмірі 768,40 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Сумській області.
На виконання даного рішення Окружний адміністративний суд міста Києва 24 травня 2021 року видав виконавчий лист щодо стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Сумській області понесених позивачем витрат по сплаті судового збору у розмірі 768,40 грн.
До суду надійшла заява представника Головного управління ДФС у Сумській області про заміну сторони виконавчого провадження, в якому просить замінити стягувача у виконавчому провадженні.
Розгляд питання про заміну сторони виконавчого провадження призначено на 09 серпня 2021 року; суд ухвалив перейти до розгляду заяви в письмовому провадженні.
Виходячи з меж заявленого клопотання, системного аналізу положень чинного законодавства України і матеріалів справи, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на таке.
Згідно виконавчого листа від 24 травня 2021 року боржником у виконавчому проваджені є Головне управління ДФС у Сумській області.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 №1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» визначено що Державна податкова служба України є правонаступником прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби України у відповідних сферах діяльності. Основні завдання та повноваження Державної податкової служби України визначені в Положенні про ДПС затвердженому Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року №227. Відповідно до пункту 7 якого ДПС здійснює повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку її територіальні органи.
ГУ ДПС у Сумській області зареєстровано як юридичну особу публічного права і включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань згідно Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань» за кодом: 43144399.
Наказом Державної податкової служби України від 12 липня 2019 року №14 «Про затвердження Положення про територіальні органи ДПС» затверджено Положення про ГУ ДПС у Сумській області, відповідно до пункту 1 якого ГУ ДПС у Сумській області є правонаступником усіх прав та обов`язків ГУ ДФС у Сумській області.
Наказом ГУ ДПС у Сумській області від 29 серпня 2019 року №9 «Про початок діяльності Головного управління ДПС у Сумській області» розпочато виконання ГУ ДПС у Сумській області функцій і повноважень ГУ ДФС у Сумській області, що припиняється.
У той же час відповідно до пункту 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року №1074, у разі приєднання права і обов`язки органу виконавчої влади переходять до іншого органу виконавчої влади, до якого здійснюється приєднання.
Відповідно до пункту 7 Порядку №1074 майнові права та обов`язки органів виконавчої влади у разі їх злиття, приєднання або перетворення переходять правонаступникові.
Відповідно до пункту 3 Положення про ГУ ДФС у Сумській області, затвердженого наказом ДФС України від 01 лютого 2019 року №80, основними завданнями ГУ ДФС є забезпечення діяльності податкової міліції, яка здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову діяльність, кримінально-процесуальну та правоохоронну функцію.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року №893 «Деякі питання територіальних органів державної податкової служби», наказом ДПС від 30 вересня 2020 №529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено ГУ ДПС у Сумській області як територіальний орган ДПС, утворений на правах відокремленого підрозділу.
Наказом ДПС від 12 листопада 2020 року №643 «Про затвердження положень про територіальні органи ДПС» затверджено Положення про ГУ ДПС у Сумській області. Згідно абзацу 3 частини першої Положення ГУ ДПС у Сумській області (ідентифікаційний код 43995469) є правонаступником майна, прав та обов`язків ГУ ДПС у Сумській області (ідентифікаційний код 43144399).
Наказом ДПС України від 24 грудня 2020 року №755 «Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій» з 01 січня 2021 року розпочато здійснення повноважень та функцій територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремленими підрозділами згідно наказу ДПС від 30 вересня 2020 року №529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби».
Частина перша статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Частиною четвертою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
З урахуванням викладеного, суд дійшов до висновку про необхідність задоволення заяви представника Головного управління ДФС у Сумській області області про заміну боржника у виконавчому листі та замінити боржника у виконавчому листі Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 травня 2021 року у справі №640/9206/19 - Головне управління ДФС у Сумській області області (40009, м. Суми, вул. Іллінська, 13, ідентифікаційний код 39456414) - Головним управлінням ДПС у Сумській області (40009, м. Суми, вул. Іллінська, 13, ідентифікаційний код 43995469).
Керуючись статтями 241, 248, 374, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В :
1. Задовольнити заяву представника Головного управління ДФС у Сумській області області про заміну боржника у виконавчому листі.
2. Замінити боржника у виконавчому листі Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 травня 2021 року у справі №640/9206/19 - Головне управління ДФС у Сумській області області (40009, м. Суми, вул. Іллінська, 13, ідентифікаційний код 39456414) - Головним управлінням ДПС у Сумській області (40009, м. Суми, вул. Іллінська, 13, ідентифікаційний код 43995469).
Ухвала набирає законної сили відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя В.А. Кузьменко