Рішення № 99178365, 19.08.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
19.08.2021
Номер справи
640/735/21
Номер документу
99178365
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 серпня 2021 року м. Київ № 640/735/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аверкової В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Міністерства розвитку громад та територій України

про визнання протиправним та скасування наказу

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Міністерства розвитку громад та територій України (далі по тексту - відповідач) в якому просить суд визнати протиправним та скасувати виданий наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства «Про затвердження Зміни № 8 до розділу 1 «Керівники, професіонали, фахівці» Випуск 64 «Будівельні, монтажні та ремонтні роботи Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників» від 27 січня 2014 року за № 26, як таким, що не відповідає частині другій статті 19 Конституції України, де органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01 лютого 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі за загальними правилами позовного провадження.

В обґрунтування позову зазначено, що наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства «Про затвердження Зміни № 8 до розділу 1 «Керівники, професіонали, фахівці» Випуск 64 «Будівельні, монтажні та ремонтні роботи Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників» від 27 січня 2014 року за № 26 не пройшов реєстрацію в Міністерстві юстиції України, а тому не має юридичної сили щодо його застосування. Також, в обґрунтування позову зазначено, що спірний наказ офіційно розміщений на сайті Міністерства розвитку громад та територій України, а на сайті Верховної Ради України, де був розмішений раніше знятий з реєстру виданих документів органами державної влади для користування. З огляду на наведене, позивач вважає спірний наказ таким, що підлягає скасуванню.

У підготовче засідання 20 квітня 2021 року прибули представники сторін.

Відзив відповідача мотивований тим, спірний наказ не зареєстрований в Міністерстві юстиції України оскільки не є нормативно-правовим актом, який підлягає державній реєстрації. Щодо відсутності наказу на сайті Верховної Ради України відповідачем зазначено, що наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства «Про затвердження Зміни № 8 до розділу 1 «Керівники, професіонали, фахівці» Випуск 64 «Будівельні, монтажні та ремонтні роботи Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників» від 27 січня 2014 року за № 26 перебуває на сайті та є чинним.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 квітня 2021 року закрито підготовче провадження в адміністративній справі, призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 18 травня 2021 року.

У судовому засіданні 18 травня 2021 року позивач адміністративний позов підтримав, просив суд задовольнити його. Представник відповідача проти позову заперечив, просив суд відмовити у задоволенні позов в повному обсязі. Судом продовжено розгляд справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружним адміністративним судом міста Києва встановлено наступне.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27 січня 2014 року N 26 «Про затвердження Зміни N 8 до розділу 1 "Керівники, професіонали, фахівці" Випуску 64 "Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників» з метою оновлення галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації у будівництві, враховуючи рішення науково-технічної ради Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.12.2011 N 68 "Про розгляд науково-дослідної роботи за договором Н-12/236-11 від 07.12.2011 "Дослідження професійної класифікації у будівництві, розроблення кваліфікаційних характеристик на нові професії працівників у будівництві та підготовка на їх основі зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64 затверджено погоджену з Міністерством соціальної політики України, Зміну N 8 до розділу 1 "Керівники, професіонали, фахівці" (кваліфікаційні характеристики професій: "Інженер-проектувальник" - (Код КП - 2142.2), "Експерт будівельний" - (Код КП - 2142.2), "Інженер з технічного нагляду (будівництво)" - (Код КП - 2142.2) Випуску 64 "Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі - Зміна), що додається.

Особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб`єктів владних повноважень визначено статтею 264 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини другої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України право оскаржити нормативно - правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб`єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.

У пункті 21 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06 березня 2008 року №2 «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» Вищий адміністративний суд України вказав, що судам слід мати на увазі, що право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи - суб`єкти правовідносин, у яких буде застосовано цей акт. Тобто, особа (позивач) повинна довести факт застосування до неї оскаржуваного нормативно-правового акта або те, що вона є суб`єктом відповідних відносин, на які поширюється дія цього акта.

Таким чином, у даному випадку право на захист виникає за умови доведення факту застосування до нього норм оскаржуваного акта, та/або того, що позивач є суб`єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт, тобто Кодекс адміністративного судочинства України передбачає можливість оскарження нормативно - правового акта не лише під час безпосереднього його застосування, але й на майбутнє - щоб запобігти такому застосуванню.

При цьому, право на оскарження нормативно - правового акта, на відміну від акта індивідуальної дії, не ставиться в залежність від наявності/відсутності у позивача порушеного права, достатньою підставою для звернення до суду та перевірки оскаржуваного нормативно - правового акта судом є участь позивача у правовідносинах, які врегульовані таким нормативно-правовим актом.

Суд зазначає, що спірний наказ встановлює відносини з галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації у будівництві. Позивачем, свою участь у вказаних правовідносинах, не підтверджено.

Відсутність участі позивача у правовідносинах, які врегульовані оскаржуваним наказом Міністерства розвитку громад та територій України, є самостійною підставою для відмови у задоволенні позовних вимог.

При цьому, доводи позивача про відсутність реєстрації спірного наказу в Міністерстві юстиції України та на сайті Верховної Ради України спростовується встановленими судом обставинами та наданими відповідачем доказами.

На вимогу суду, 02 березня 2021 року відповідачем подано завірені належним чином копії документів, на підставі яких прийнято оскаржуваний в даному провадженні наказ, дослідивши які встановлено наступне.

Зокрема, наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 28.12.2004 № 243 затверджено Програму створення та постійного оновлення галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації у будівництві на 2005-2010 роки (копія, роздрукована з порталу Верховної Ради України з відповідним QR-кодом, додана до матеріалів справи).

Відповідно до абзацу другого пункту 1 ця Програма створення та постійного оновлення галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації у будівництві на 2005-2010 роки (далі - Програма) спрямована на створення галузевої нормативної бази з праці (норми часу, виробітку, обслуговування, чисельності, методичні рекомендації, інші методичні документи з організації нормування) та професійної класифікації (кваліфікаційні характеристики професій, посад працівників, підготовку пропозицій щодо внесення змін до Класифікатора професій ДК 003-95 для нових видів будівельних робіт та професій), а також надання організаційно-методичної та практичної допомоги з цих питань організаціям і підприємствам, які здійснюють будівельні, монтажні, ремонтно-будівельні та спеціальні будівельні роботи.

Абазом п`ятим пункту 1 Програми визначені основні завдання, якими є, зокрема, постійне оновлення професійної класифікації в галузі на підставі аналізу змін, що відбуваються в організації будівельного виробництва, та розроблення кваліфікаційних характеристик на нові види робіт та професії; удосконалення нормативно-методичної бази з праці у будівництві.

Підпунктами 4.1 та 4.2 пункту 4 Програми передбачено, що з метою удосконалення нормування праці, підвищення науково-методичного, нормативного та інформаційного - забезпечення будівельних організацій та підприємств відповідними матеріалами з цих питань (щодо організації та нормування праці) передбачено протягом 2005-2010 років продовжити проведення наукових досліджень з питань праці.

На підставі наукових досліджень та систематичного моніторингу стану організації нормування праці в будівництві здійснювати виконання робіт, зокрема, щодо:

оновлення професійної класифікації працівників будівництва на підставі розроблення кваліфікаційних характеристик на нові професії та види робіт у галузі;

підготовки змін і доповнень до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи») з урахуванням досвіду його використання та застосування у будівництві новітніх технологій, нових видів будівельних матеріалів і конструкцій, сучасних машин, механізмів, інструменту.

У Додатку 1 до вищезазначеного наказу Держбуду викладено Порядок розроблення галузевих, відомчих, місцевих норм часу на будівельні, монтажні, ремонтно-будівельні та спеціальні будівельні роботи (далі - Порядок).

Підпунктами 2.5 та 2.12 II етапу Порядку «Організація робіт із розроблення Галузевих, відомчих та місцевих норм часу на будівельні, монтажні, ремонтно-будівельні та спеціальні будівельні роботи, методичне керівництво, координація робіт» визначено заходи, виконавці та строки виконання робіт, а саме:

розроблення параграфів норм конкретних збірників Галузевих норм часу на будівельні монтажні та ремонтно-будівельні роботи (перевірка технології, що міститься у нормах на відповідність БНіП, приведення кваліфікаційного складу ланок (виконавців) у відповідність до кваліфікаційних вимог ДКХП. Випуск 64. Здійснення проектування нових норм перегляду норм часу або перегляд норм часу, які прийнято за орієнтир;

розроблення параграфів норм конкретних збірників відомчих норм часу на спеціальні будівельні роботи (перевірка технології, що міститься у нормах на відповідність БНіП, приведення кваліфікаційного складу ланок (виконавців) у відповідність до кваліфікаційних вимог ДКХП. Випуск 64). Здійснення проектування нових норм часу або перегляд норм часу, які прийнято за орієнтир.

Абзацом другим пункту 1 Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затверджене Указом Президента України від 31.05.2011 № 633/2011 (у редакції, що діяла на час прийняття оскаржуваного наказу), Мінрегіон України входить до системи органів виконавчої влади і є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної житлової політики і політики у сфері будівництва, архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства (далі - Положення про Мінрегіон).

Згідно з абзацом третім підпункту 2 пункту 4 Положення про Мінрегіон, останній відповідно до покладених на нього завдань затверджує кваліфікаційні вимоги до виконавців робіт, пов`язаних зі створенням об`єктів архітектури.

Відповідно до планових видатків державного бюджету на наукову та науково-технічну діяльність на 2011 рік, затверджених Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», та з метою належного виконання повноважень міністерства, Мінрегіоном наказом від 05 липня 2011 року № 104 «Про затвердження Переліку науково-дослідних розробок на 2011 рік, які виконуватимуться в межах бюджетної програми КПКВК 2751030 та обсягів їх фінансування» затверджено Перелік науково-дослідних розробок за бюджетною програмою КПКВК 2751030 «Прикладні наукові-науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами і державним замовленням у сфері будівництва та житлово- комунального господарства» та обсяги фінансування відповідно до планових видатків державного бюджету на 2011 рік (далі - Перелік).

Пунктом 2 розділу І Переліку передбачено розробку «Дослідження професійної класифікації у будівництві, розроблення кваліфікаційних характеристик на нові професії працівників у будівництві та підготовка на їх основі змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64» зі строком виконання - 2011 рік.

07 грудня 2011 року Мінрегіоном в особі першого заступника Міністра Алілова О.М., який діяв на підставі Положення про Мінрегіон та наказу Мінрегіону від 06 вересня 2011 року № 184 «Про розподіл повноважень та функціональних обов`язків між Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, його першим заступником, заступником та заступником - керівником апарату» (копія міститься в матеріалах справи) та Державним підприємством «Державний науково-дослідний інститут автоматизованих систем в будівництві», який діяв на підставі Статуту, затвердженого наказом Мінрегіону від 09.07.2009 № 279 «Про затвердження нової редакції статуту Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут автоматизованих система в будівництві» (копія додана до матеріалів справи) укладено договір № Н-12/236-11 на створення (передачу) науково-дослідної розробки по ДК-015 за державні кошти «Дослідження професійної класифікації у будівництві, розроблення кваліфікаційних характеристик на нові професії працівників у будівництві та підготовка на їх основі зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64» (копія міститься в матеріалах справи).

Підпунктом 9.1 пункту 9 зазначеного договору визначено, що цей договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами і діє до 23 грудня 2011 року, але у будь якому разі до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань.

У строк до 22.12.2011 роботи по науково-дослідній розробці було виконано.

Наказом Мінрегіону від 23.09.2011 № 208 «Про утворення науково-технічної ради Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України» (у редакції, що діяла на момент прийняття оскаржуваного наказу) затверджено, зокрема, Положення про науково-технічної ради Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (далі - Положення про НТР).

Пунктом 1.1 розділу 1 Положення про НТР визначено, що науково-технічна рада є постійно діючим дорадчим органом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, який утворюється для професійного колегіального розгляду наукових і технічних питань, що належать до компетенції Міністерства.

Згідно абзацу третього пункту 2.1. розділу 2 Положення про НТР, одним з основних завдань НТР є підготовка рекомендацій щодо використання та впровадження новітніх досягнень вітчизняної та зарубіжної науки, наукових та науково-технічних розробок.

Пунктом 2.2 розділу 2 Положення про НТР, остання відповідно до покладених на неї завдань, зокрема:

- затверджує основні напрями розвитку науки і техніки, розподілу і використання бюджетних коштів, технічних ресурсів з цих питань, а також рівень виконання та доцільності прийняття завершених наукових та науково-технічних розробок;

- здійснює науково-технічну та економічну оцінку на різних стадіях виконання наукових та науково-технічних розробок, які фінансуються (фінансувались) за рахунок коштів державного бюджету в рамках державних і галузевих цільових та науково-технічних програм, виконавцем або співвиконавцем яких є Міністерство, та визначає шляхи їх впровадження.

Відповідно до пункту 4.1. розділу 4 Положення про НТР формою роботи останньої є засідання, які проводяться за рішенням її голови або заступника голови НТР, до повноважень якого належать питання діяльності НТР, але не рідше ніж один раз на квартал поточного року.

Абзацом сьомим пункту 4.4. розділу 4 Положення про НТР передбачено, що рішення останньої приймається з урахуванням останніх досягнень науки і техніки та використанням знань і досвіду провідних фахівців, науковців, які запрошуються на засідання НТР або залучаються до її роботи як експерти.

Відповідно до абзаців другого-третього пункту 4.5 розділу 4 Положення про НТР у разі необхідності для виконання рішень, прийнятих НТР, видається наказ Міністерства.

Проект наказу щодо виконання рішення НТР у 10-денний строк готується самостійним структурним підрозділом апарату Міністерства, до функцій якого належить порушене у рішенні питання, якщо цим рішенням не передбачено інше.

22 грудня 2011 року відбулось чергове засідання НТР Мінрегіону, на якому прийнято рішення № 68 про розгляд науково-дослідної роботи за договором Н-12/236-11 від 07.12.2011 «Дослідження професійної класифікації у будівництві, розроблення кваліфікаційних характеристик на нові професії працівників у будівництві та підготовка на їх основі зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64» (копія міститься в матеріалах справи), розміщено за посиланням на офіційному порталі Верховної Ради України за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/vra68858-11#Text.

Відповідно до зазначеного рішення НТР від 22.12.2011 № 68 вирішено:

схвалити науково-дослідну роботу за договором Н-12/236-11 від 07.12.2011 «Дослідження професійної класифікації у будівництві, розроблення кваліфікаційних характеристик на нові професії працівників у будівництві та підготовка на їх основі зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64», розроблену ДП «Науково-дослідний інститут автоматизованих систем в будівництві»;

Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва (структурному підрозділу Мінрегіону станом на 22.12.2011) доручено разом з ДП «Науково-дослідний інститут автоматизованих систем в будівництві» забезпечити погодження зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64 з Міністерством соціальної політики України, підготувати відповідний проект наказу Мінрегіону та розмістити проект змін на офіційному веб-сайті Мінрегіону.

З метою оновлення галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації у будівництві, з урахуванням зазначеного рішення № 68 НТР, Мінрегіоном, за погодженням з Міністерством соціальної політики України, видано наказ від 27.01.2014 № 26 «Про затвердження Зміни № 8 до розділу 1 «Керівники, професіонали, фахівці» Випуску 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників», яким затверджено Зміну № 8 до розділу 1 «Керівники, професіонали, фахівці» кваліфікаційні характеристики професій (Код КП - 2142.2) :

«Інженер-проектувальник»;

«Експерт будівельний»;

«Інженер з технічного нагляду (будівництво)».

Оскаржуваний наказ розміщено також на офіційному порталі Верховної Ради України за посиланням: https://zakon.rada.gov.Ua/rada/show/v0026858-14#Text.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 затверджено Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади (далі по тексту - Положення № 731).

Відповідно до пунктів 2-4 Положення № 731 Державній реєстрації підлягають нормативно-правові акти, які містять одну або більше норм, що зачіпають права, свободи, законні інтереси і стосуються обов`язків громадян та юридичних осіб, встановлюють новий або змінюють, доповнюють чи скасовують організаційно-правовий механізм їх реалізації, або мають міжвідомчий характер, тобто є обов`язковими для інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також юридичних осіб, що не належать до сфери управління суб`єкта нормотворення.

На державну реєстрацію подаються нормативно-правові акти, прийняті уповноваженими на це суб`єктами нормотворення в електронній (через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки) або паперовій формі в порядку, визначеному Мін`юстом, що містять норми права, мають неперсоніфікований характер і розраховані на неодноразове застосування, незалежно від строку їх дії (постійні чи обмежені певним часом) та характеру відомостей, що в них містяться, у тому числі з грифами "Для службового користування", "Особливої важливості", "Цілком таємно", "Таємно" та іншими, а також прийняті в порядку експерименту.

Державна реєстрація нормативно-правового акта полягає у проведенні правової експертизи на відповідність його Конституції та законодавству України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколам до неї, міжнародним договорам України, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та зобов`язанням України у сфері європейської інтеграції та праву Європейського Союзу (acquis ЄС), антикорупційної та гендерно-правової експертиз з урахуванням практики Європейського суду з прав людини, а також прийнятті рішення про державну реєстрацію цього акта, присвоєнні йому реєстраційного номера та занесенні до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Натомість пунктом 6 цього Положення визначено, що на державну реєстрацію не подаються акти:

а) персонального характеру (про склад комісій, призначення на посаду і звільнення з неї, заохочення працівників тощо);

б) дія яких вичерпується одноразовим застосуванням, крім актів про затвердження положень, інструкцій та інших, що містять правові норми;

в) оперативно-розпорядчого характеру (разові доручення);

г) якими доводяться до відома підприємств, установ і організацій рішення вищестоящих органів;

д) спрямовані на організацію виконання рішень вищестоящих органів і власних рішень міністерств, інших органів виконавчої влади, що не мають нових правових норм;

е) рекомендаційного, роз`яснювального та інформаційного характеру (методичні рекомендації, роз`яснення, у тому числі податкові, тощо), нормативно-технічні документи (національні та регіональні стандарти, технічні умови, будівельні норми і правила, правила спортивних змагань з видів спорту, визнаних в Україні, тарифно-кваліфікаційні довідники, кодекси усталеної практики, форми звітності, у тому числі щодо державних статистичних спостережень, адміністративних даних та інші).

Таким чином, довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи» затверджено наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 13 жовтня 1999 року № 249, погоджено Міністерством праці та соціальної політики України та введено в дію 01.01.2000 року.

Враховуючи, що основний документ, а саме вищезазначений Довідник кваліфікаційних характеристик, не є нормативно-правовим актом, який підлягає державній реєстрації, відповідно і зміни до нього також не підлягають державній реєстрації.

Всі інші аргументи та доводи позивача не спростовують висновків суду у даній справі.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано та обґрунтовано.

Згідно з частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, позивачем не доведено наявність правових підстав для скасування оскаржуваного наказу, в той час, як відповідач, як суб`єкт владних повноважень, покладений на нього обов`язок доказування з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, виконав, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.

Керуючись статтями 77-78, 143, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 - відмовити.

Рішення суду, відповідно до частини першої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя В.В. Аверкова