Рішення № 99172769, 26.08.2021, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
26.08.2021
Номер справи
908/1501/21
Номер документу
99172769
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

номер провадження справи 28/90/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.08.2021 Справа № 908/1501/21

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Федорової Олени Владиславівни, розглянувши у спрощеному позовному провадженні без виклику представників сторін справу №908/1501/21

за позовом Керівника Мелітопольської окружної прокуратури Запорізької області (вул.Байбулатова, буд. 22, м. Мелітополь, Запорізька область, 72319) в інтересах держави в особі органу, уповноваженого представляти інтереси держави, -

позивача: Державної служби України з безпеки на транспорті (проспект Перемоги, буд. 14, м. Київ, 03135, ідентифікаційний код 39816845) в особі Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки (бульвар Вінтера, буд. 22-а, м. Запоріжжя, 69096)

до відповідача: Приватного підприємства “Аршан К” (вул. Мічуріна, буд. 19, м.Мелітополь, Запорізька область, 72316, ідентифікаційний код 34976147)

про стягнення 50676,40 грн.

СУТЬ СПОРУ:

До Господарського суду Запорізької області звернувся керівник Мелітопольської окружної прокуратури Запорізької області з позовом в інтересах держави в особі органу, уповноваженого представляти інтереси держави, - позивача: Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки до відповідача: Приватного підприємства “Аршан К” про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом у розмірі 1720,10 євро, що еквівалентно 50676,40 грн. відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день проведення розрахунку від 08.05.2019 із зарахуванням до Державного бюджету за реквізитами, зазначеними у позовній заяві.

Позов заявлено на підставі ст. 131-1 Конституції України, ст. 23 Закону України “Про прокуратуру”, ст. 29 Закону України “Про дорожній рух”, ст. ст. 1, 33, 48, 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, ст. ст. 5, 29 Бюджетного кодексу України, ст. ст. 15, 22, 1166 Цивільного кодексу України, ст. ст. 217, 224 Господарського кодексу України.

Згідно з витягом із протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.05.2021 позовну заяву передано на розгляд судді Федорової О.В.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 27.05.2021 позовну заяву залишено без руху, надано прокурору десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви.

11.06.2021 від прокурора надійшли пояснення на виконання вимог суду, у яких прокурор зазначив, що предметом позовної заяви є стягнення грошової суми в розмірі 50676,40 грн., тобто ціну позову слід визначати в гривнях.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 15.06.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/1501/21. Присвоєно справі номер провадження 28/90/21. Ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами без проведення судового засідання. Встановлено відповідачу строк для надання суду відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі; для надання заперечень на відповідь на відзив з доказами направлення заперечень позивачу - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив. Встановлено прокурору та позивачу строк для надання суду відповіді на відзив на позов, а також доказів направлення відповіді на відзив відповідачу - протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позов. Повідомлено сторін, що додаткові письмові докази, клопотання, заяви, пояснення, необхідно подати у строк до 15.07.2021.

Позивач отримав копію ухвали суду 17.06.2021, прокурор – 18.06.2021, відповідач – 24.06.2021, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідач відзиву на позов не надав.

Відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Суд дійшов висновку, що наявних у справі матеріалів достатньо для розгляду справи по суті.

Оскільки розгляд справи здійснювався без виклику представників сторін, фіксування судового процесу за допомогою технічного засобу відповідно до ч. 3 ст. 222 ГПК України не проводилося.

Розглянувши матеріали справи, суд

УСТАНОВИВ:

Відповідно до ч. 2 ст. 29 Закону України «Про дорожній рух» з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Згідно із ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами; вантажні перевезення - це перевезення вантажів вантажними автомобілями; водій - особа, яка керує транспортним засобом і має відповідне посвідчення встановленого зразка.

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються вантажні перевезення. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п`яти відсотків.

Статтею 33 Закону України «Про автомобільні дороги» передбачено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103 затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті (далі - Положення).

Відповідно до п. 1 Положення, Державна служба України з безпеки на транспорті (далі - Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.

Згідно з пп. 1 п. 4 Положення, основними завданнями Укртрансбезпеки є реалізація державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування (далі - автомобільний транспорт), міському електричному, залізничному транспорті.

Відповідно до п. 8 Положення Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Згідно з підпунктами 15, 27 пункту 5 Положення Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, здійснює нарахування, вживає заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.

Процедура здійснення габаритно-вагового контролю регламентується Порядком здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» (далі - Порядок).

Згідно з п. 3 Порядку габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.

Відповідно до абз. 3 п. 2 Порядку великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки.

Згідно з абз. 1 п 22.5 Правил дорожнього руху за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги -4м(для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь -11т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь — 11т, здвоєні осі -18т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

Відповідно до абз. 2 п 22.5 Правил дорожнього руху осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.

Згідно з п. 4 Порядку взаємодії Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, Міністерства внутрішніх справ України, Державного агентства автомобільних доріг України під час організації та проведення робіт із зважування та здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування затвердженого Наказом Міністерства інфраструктури України, Міністерства внутрішніх справ України від 10.12.2013 № 1007/1207, посадові особи Укртрансінспекції під час здійснення габаритно-вагового контролю:

- здійснюють зупинку транспортного засобу для здійснення габаритно-вагового контролю у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) з дотриманням Правил дорожнього руху та Порядку зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті та її територіальних органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2013 № 422;

- видають довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю;

- складають акт про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних або вагових параметрів та визначають суму плати за проїзд за формулою розрахунку відповідно до пунктів 30-31-1 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю.

Згідно з п. 30 Порядку плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою: П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де

П - розмір плати за проїзд;

Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;

Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;

Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;

В - відстань перевезення, кілометрів.

Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра.

Відповідно до п. 31 Порядку, при визначенні розміру плати за проїзд транспортних засобів з осьовим сполученням більше трьох береться до рахунку схема, що спричиняє більші руйнування доріг з комбінацій одно-, двох- та трьохосьових сполучень, а найбільша сума навантаження на суміжні осі припадає на максимальну колісну формулу.

Для строєних осей з одиночними шинами плата за перевищення допустимих навантажень на вісь (осі) збільшується у два рази.

Згідно з п. 31-1 Порядку, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру:

до 10 відсотків - у подвійному розмірі;

на 10 - 40 відсотків - у потрійному розмірі;

більше як на 40 відсотків - у п`ятикратному розмірі.

У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.

08.05.2019 уповноваженою особою управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області виявлено факт перевезення вантажу із перевищенням вагових обмежень, встановлених Правилами дорожнього руху України, без дозволу виданого Державтоінспекцією, або документа про внесення плати за проїзд великовагових транспортних засобів.

Відповідно до щотижневого графіку проведення рейдових перевірок управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області у період з 06.05.2019 по 12.05.2019 та направлення на рейдову перевірку від 06.05.2019 № 007204 посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області 08.05.2019 на 138 км автодороги Н-30, проведено перевірку транспортного засобу марки КАМАЗ, модель 65117, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , з причепом марки МАЗ, модель 837810, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 .

Зазначений автомобіль та причіп згідно із свідоцтвами про реєстрацію транспортних засобів, належить Приватному підприємству «Аршан К» (далі - ПП «Аршан К», відповідач), яке зареєстроване за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Мічуріна, 19.

Крім того, у товарно-транспортній накладній від 08.05.2019 б/н зазначено, що автомобіль марки КАМАЗ, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 та причіп державний реєстраційний номер НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_1 прямував із смт. Пришиб (пункт навантаження) до м. Бердянськ (пункт розвантаження) та перевозив пшеницю вагою 22 770 кг, замовник - ПП «Аршан К», вантажовідправник - ПП «Аршан К», вантажодержувач - ПП «Аршан К».

За результатами зважування автомобіля марки КАМАЗ, модель 65117, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 з причепом марки МАЗ, модель 837810, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 та габаритно-вагового контролю, посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області зафіксовано навантаження на осі: 1) 25,10 тонн - нормативно допустиме 16,00 тонн; 2) 12,65 тонн - нормативно допустиме 11,0 тонн; 3) 11,30 тонн - нормативно допустиме 11,00 тонн (фактична маса 55,40 тонн - нормативно допустима - 40 тонн), що є порушенням п. 22.5 Правил дорожнього руху України.

За даним фактом посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області складено акт від 08.05.2019 № 096997 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 08.05.2019 № 0009671, акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 08.05.2019 № 0016171.

Також факт порушення вагових обмежень підтверджується довідкою про зважування від 08.05.2019 № 11224.

Сума, що підлягає сплаті ПП «Аршан К», обчислена органом Уртрансбезпеки згідно із Порядком здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування».

Відповідний розрахунок викладено окремим документом у додатку до акту про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №0016171 від 08.05.2019.

Пунктом 27 Порядку передбачено, що плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку.

На підставі складених у ході здійснення габаритно-вагового контролю матеріалів посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області складено розрахунок плати за проїзд великовагових та/або великогабаритного транспортного засобу від 08.05.2019 та нараховано плату за проїзд у розмірі 1720,10 євро, що за перерахунком згідно офіційного курсу валют євро до гривні Національного банку України станом на 08.05.2019 еквівалентно 50676,40 (на день проведення розрахунку 08.05.2019 курс гривні до 100 євро становив 2 946,1312 гривень).

За вимогами абз. 3 п. 31-1 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування», перевізник зобов`язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.

Відповідно до листа Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки № 1996/3.1/23-21 від 19.04.2021 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом ПП «Аршан К» не сплачена.

За результатами перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт уповноваженою особою управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області 28.05.2019 винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № 127135, якою на ПП «Аршан К» накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680,00 грн.

Постановою Мелітопольського МВ ДВС ГТУЮ у Запорізькій області від 04.09.2019 встановлено, що 06.06.2019 ПП «Аршан К» на виконання вищезазначеної постанови сплачено адміністративно-господарський штраф у розмірі 680,00 грн.

Крім того, 28.05.2019 управлінням Укртрансбезпеки у Запорізькій області внесено ПП «Аршан К» припис щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт № 091050, який ПП «Аршан К» не виконано.

Пунктом 26 Порядку передбачено, що кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до державного бюджету.

Відповідно до ст. 131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом. Організація та порядок діяльності прокуратури визначаються законом.

Статтею 23 Закону України «Про прокуратуру» визначено, що представництво прокурором інтересів держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів держави, у випадках та порядку, встановлених законом.

Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

За приписами ст. 53 ГПК України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі, обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.

Мелітопольською окружною прокуратурою за результатами опрацювання інформації управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області (правонаступник Придніпровське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки) подано позов до Господарського суду Запорізької області про стягнення з Приватного підприємства “Аршан К” до Державного бюджету плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом у розмірі 50676,40 грн. (з урахуванням письмових пояснень).

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 06.06.2018 по справі № 820/1203/17 дійшла висновку, що категорія спорів про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, яка нарахована управлінням Укртрансбезпеки та її територіальними органами не належить до юрисдикції адміністративних судів, оскільки спірні відносини з приводу відшкодування шкоди (стягнення збитків, в тому числі й на користь держави) носять приватноправовий характер та, як наслідок, не можуть бути предметом спору, віднесеної до адміністративної юрисдикції та мають вирішуватись в порядку господарського або цивільного судочинства.

Так, за своєю правовою природою плата за проїзд великоваговим транспортним засобом є не штрафною санкцією, а сумою відшкодування матеріальних збитків державі внаслідок руйнування автомобільних доріг загального користування.

Відповідно до ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Способом захисту цивільних прав та інтересів може бути, зокрема, відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди (п. 8 ч. 2 ст. 16 Цивільного кодексу України).

Згідно із ст. 22 Цивільного кодексу України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками, зокрема є втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки).

Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.

Статтею 1166 Цивільного кодексу України передбачено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 217 Господарського кодексу України, господарськими санкціями визнаються заходи впливу на правопорушника у сфері господарювання, в результаті застосування яких для нього настають несприятливі економічні та/або правові наслідки. У сфері господарювання, зокрема застосовується такий вид господарських санкцій як відшкодування збитків.

Статтею 224 Господарського кодексу України передбачено, що учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов`язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб`єкту, права або законні інтереси якого порушено. Під збитками розуміються витрати, зроблені управненою стороною, втрата або пошкодження її майна, а також не одержані нею доходи, які управнена сторона одержала б у разі належного виконання зобов`язання або додержання правил здійснення господарської діяльності другою стороною.

За приписами ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Відповідач не надав доказів сплати.

За таких обставин плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом у розмірі 50676,40 грн. підлягає стягненню з ПП «Аршан К» на користь Державного бюджету України.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України витрати зі сплати судового збору за розгляд позовної заяви в розмірі 2270,00 грн. покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 129, 238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд –

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства “Аршан К” (вул. Мічуріна, буд. 19, м.Мелітополь, Запорізька область, 72316, ідентифікаційний код 34976147) на користь Державної служби України з безпеки на транспорті (проспект Перемоги, буд. 14, м. Київ, 03135, ідентифікаційний код 39816845) в особі Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки (бульвар Вінтера, буд. 22-а, м. Запоріжжя, 69096) плату за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом у розмірі 50676,40 грн. (п`ятдесят тисяч шістсот сімдесят шість грн. 40 коп.) із зарахуванням до Державного бюджету за реквізитами: ГУК у Зап. обл./ТГ м. Запоріжжя/22160100, ЄДРПОУ 37941997, банк отримувача: Казнач6ейство України (ел. адм. подат.), номер рахунку UA218999980313141216000008479, код класифікації доходів бюджету 22160100.

Стягнути з Приватного підприємства “Аршан К” (вул. Мічуріна, буд. 19, м.Мелітополь, Запорізька область, 72316, ідентифікаційний код 34976147) на користь Запорізької обласної прокуратури в особі Мелітопольської окружної прокуратури (код ЄДРПОУ 02909973, вул. Байбулатова, 22, м. Мелітополь, Запорізька область, 72319, розрахунковий рахунок UA43820172034318000100000271, відкритий у Державній казначейській службі України, м.Київ, МФО 820172, отримувач: Запорізька обласна прокуратура, ЭДРПОУ 02909973, код класифікації видатків бюджету – 2800) витрати зі сплати судового збору в сумі 2270,00 грн. (дві тисячі двісті сімдесят грн. 00 коп.).

Видати накази після набрання судовим рішенням законної сили.

Набрання рішенням законної сили, строк на апеляційне оскарження та порядок подачі апеляційної скарги визначені статтями 241, 256, 257 ГПК України з урахуванням положень пункту 4 розділу Х «Прикінцеві положення» ГПК України.

Апеляційна скарга може бути подана до Центрального апеляційного господарського суду через господарський суд Запорізької області.

Повне судове рішення складено 26.08.2021.

Суддя О.В.Федорова