
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків
та відкриття провадження у справі
25 серпня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/2325/21 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Луганської обласної прокуратури (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Богдана Ліщіни, 27), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області (93405, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, просп. Центральний, 59) про стягнення матеріальної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
30 квітня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Луганської обласної прокуратури, якою просила стягнути з Держави Україна в особі Луганської обласної прокуратури на користь позивача матеріальну шкоду, у вигляді неотриманої частини заробітної плати, а саме посадового окладу визначеного за ч. 3 ст. 81 Закону України «Про прокуратуру», завданої положеннями пункту 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України, що визнані неконституційними, за період з 11 січня 2017 року по 20 березня 2019 року у сумі 424 076 грн.
Ухвалою суду від 05 квітня 2021 року у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Луганської обласної прокуратури про стягнення матеріальної шкоди - відмовено.
Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 12 липня 2021 року ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 05.04.2021 скасовано, справу направлено до Луганського окружного адміністративного суду для продовження розгляду.
Ухвалою суду від 23 липня 2021 року позовну заяву ОСОБА_1 до Луганської обласної прокуратури, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області про стягнення матеріальної шкоди залишено без руху. Запропоновано позивачу протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду оригіналу позовної заяви з додатками до неї та копії позовної заяви для відповідача з відповідними додатками, відповідно до вимог ст.ст. 160, 161 КАС України.
29 липня 2021 року від позивача на адресу Луганського окружного адміністративного суду на виконання ухвали суду від 23.07.2021 надійшла заява про усунення недоліків разом квитанцією про сплату судового збору, позовною заявою, клопотання про поновлення процесуального строку.
Позивачем усунуто недоліки позовної заяви в строк встановлений ухвалою суду від 23 липня 2021 року.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що в період з 11 січня 2017 року по 20 березня 2019 року включно вона працювала в органах прокуратури на посаді прокурора Новоайдарського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури Луганської області, що підтверджується трудовою книжною серії НОМЕР_1 .
20 березня 2019 року позивач була звільнена з органів прокуратури за власним бажанням.
Відповідно до ч. 2 ст. 81 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII, заробітна плата прокурора складається з посадового окладу, премій та надбавок.
З 01 січня 2017 року по 24 вересня 2019 року ч. 3 ст. 81 Закону України «Про прокуратуру» визначала, що посадовий оклад прокурора місцевої прокуратури з 1 січня 2017 року становить 12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» було установлено у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» було установлено у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2018 року - 1762 гривні.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» було установлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року - 1921 гривня.
Отже, посадовий оклад прокурора місцевої прокуратури, у відповідності до ч. З ст. 81 Закону України «Про прокуратуру», повинен був становити: з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року: 12 х 1 600,00 грн. х 12 = 230 400,00 грн.; з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року: 12 х 1 762,00 грн. х 12 = 253 728 грн.;
з 01 січня 2019 року по 31 березня 2019 року: 12 х 1 921,00 грн. х З = 69 156,00 грн.;
Листом від 09 квітня 2021 року № 27-66 вих-2ї, який позивач отримала звичайним поштовим відправленням 19 квітня 2021 року, Луганською обласною прокуратурою було надано інформацію про розміри посадового окладу за час перебування на посадах в органах прокуратури, за період з 11 січня 2017 року по 20 березня 2019 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 1 травня 2012 року № 505 зі змінами, а саме: з 11 січня 2017 року по 05 вересня 2017 року - 2048,00 грн; з 06 вересня 2017 року по 20 березня 2019 року - 5660,00 грн.
Крім того, зазначеним листом Луганська обласна прокуратура повідомила про нібито відсутність правових підстав для перерахунку заробітної плати.
Рішенням Конституційного Суду України № 6-р/2020 від 26 березня 2020 року, у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення пункту 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України, окреме положення пункту 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статті 81 Закону України «Про прокуратуру» № 1697- VII від 14 жовтня 2014 року зі змінами застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).
Заробітна плата, а саме недоотриманий мною посадовий оклад, визначений за ч. 3 ст. 81 Закону України «Про прокуратуру» з вирахуванням виплаченого посадового окладу, повинен складати: з 01 січня 2017 року по 05 вересня 2017 року - 12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб по 1 600,00 гри.: 12 x1 600,00 гри. х 8 (кількість місяців) + 12 X 1600,00 грн. : 21 (кількість всього робочих днів у вересні 2017 року) х З (кількість відпрацьованих днів у вересні 2017 року) = 156 342 грн.; 156 342,00 грн. - 2 048,00 грн. (розмір виплаченого посадового окладу) х 8 - 292,57 грн. (2 048,00 грн. /21 х 3) (розмір виплаченого посадового окладу за період з 01 вересня 2017 року по 05 вересня 2017 року) = 139 665 грн (нестримана частина посадового окладу).
з 06 вересня 2017 року по 31 грудня 2017 року - 12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб по 1 600,00 грн.: 12 x 1600,00 грн. х 3 (кількість місяців) + 12 х 1600,00 грн. : 21 (кількість всього робочих днів у вересні 2017 року) X 18 (кількість відпрацьованих днів у вересні 2017 року) = 74 057 грн.; 74 057,00 гри. - 5 660,00 грн. (розмір виплаченого посадового окладу) х 3 - 4 851,42 грн. (5 660,00 грн. /21 х 18) (розмір виплаченого посадового окладу за період з 06 вересня 2017 року по 30 вересня 2017 року) = 52 225 грн (нестримана частина посадового окладу).
з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року - 12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб по 1 762,00 грн.: 12 x1 762,00 грн. х 12 (кількість місяців) = 253 728 грн;
253 728 грн. - 5 660,00 грн. (розмір виплаченого посадового окладу) х 12 = 185 808,00 грн (неотримана частина посадовою окладу).
з 01 січня 2019 року по 20 березня 2019 року - 12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб по 1921,00 грн.: 12 x 1921,00 грн. х 2 (кількість місяців) + 12 х 1921,00 грн : 21 (кількість всього робочих днів у березні 2019 року) х 14 (кількість відпрацьованих робочих днів у березні 2019 року) = 61 472 грн.
61 472,00 грн. - 5 660,00 грн. (розмір виплаченого посадового окладу) х 2 - 3773,33 грн. (5 660,00 грн. /21 х 14) (розмір виплаченого посадового окладу за період з 01 січня 2019 року по 20 березня 2019 року) = 46 378 грн (неотримана частина посадового окладу).
Отже, розмір матеріальної шкоди, яку завдано у вигляді неотриманої частини заробітної плати, а саме посадового окладу визначеного за ч. 3 ст. 81 Закону України «Про прокуратуру», завданої положеннями пункту 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України, що визнані неконституційними, за період з 11 січня 2017 року по 20 березня 2019 року включно складає: 139665 грн. + 52225 грн. + 185808,00 грн. + 46378,00 грн. = 424076,00 грн.
Враховуючи викладене, позивач просить суд:
- стягнути з Держави Україна в особі Луганської обласної прокуратури на її користь матеріальну шкоду, у вигляді неотриманої частини заробітної плати, а саме посадового окладу визначеного за ч. 3 ст. 81 Закону України «Про прокуратуру», завданої положеннями пункту 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України, що визнані неконституційними, за період з 11 січня 2017 року по 20 березня 2019 року у сумі 424076,00 грн.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.
Частинами першою, другою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до пункту 3 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Статтею 257 КАС України визначено, які справи підлягають обов`язковому розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Частина 2 ст. 257 КАС України визначає, що за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною п`ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Оскільки дана справа не відноситься до категорій справ, зазначених у ч.4 ст. 257 КАС України, враховуючи незначну складність справи, суд дійшов висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Керуючись положеннями статті 9, 77, 80 КАС України, суд вважає за необхідне з власної ініціативи витребувати від відповідача докази, яких, на думку суду, не вистачає для з`ясування всіх обставин у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 160, 161, 167, 171, 241, 243, 248, 257-262 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Луганської обласної прокуратури (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Богдана Ліщіни, 27), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області (93405, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, просп. Центральний, 59) про стягнення матеріальної шкоди.
Витребувати у Луганської обласної прокуратури наказ про звільнення, довідку щодо нарахованого грошового забезпечення за період з 11 січня 2017 по 20 березня 2019 року з зазначенням всіх складових.
Витребувані судом документи надати у строк до 13 вересня 2021 року.
Справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Запропонувати відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду та позивачу відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Запропонувати позивачу протягом трьох днів з дня отримання відзиву надати до суду та відповідачу відповідь на відзив.
Справа розглядатиметься суддею Ірметовою О.В. одноособово.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідачу та третій особі разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі Електронний суд для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяО.В. Ірметова