
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 серпня 2021 року, м. Черкаси справа № 925/695/21
Вх.суду № 8633/21 від 28.05.2021
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання Безверхою І.М.,
у судове засідання не з`явились: представники від позивача та відповідача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду позовною заявою від 25.05.2021 №07-12/2756
позивача, Державної екологічної інспекції Центрального округу,
до відповідача, Комунального підприємства "Комунальник сервіс" Шполянської міської ради,
про стягнення грошових коштів у сумі 139 708,44 грн.
УСТАНОВИВ:
1. Державною екологічною інспекцією Центрального округу подано позовну заяву з вимогами:
стягнути з Комунального підприємства "Комунальник сервіс" Шполянської міської ради (првул.Поштовий, 1, м.Шпола, Черкаська область, 20603, ідентифікаційний код 33332553) 139708,44 грн. збитків і перерахувати їх на р/р UA758999980333199331000023659, ГУК у Черк.обл./тг м.Шпола/24062100, код ЄДРПОУ 37930566 - для зарахування надходжень по коду бюджетної класифікації 24062100 "грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності", символ звітності 331 в установі банку - Казначейство України (ел.адм.подат.);
стягнути з Комунального підприємства "Комунальник сервіс" Шполянської міської ради (првул.Поштовий, 1, м.Шпола, Черкаська область, 20603, ідентифікаційний код 33332553) 2270 грн. витрат по сплаті судового збору та перерахувати їх на користь Державної еконологічної інспекції Центрального округу р/р НОМЕР_1, в установі баку - Головне управління Державного казначейства України м.Київ, код ЄДРПОУ 42149108, фонд бюджету ЗФ).
2. Ухвалами суду: від 31.05.2021 відкрито провадження у справі та призначено її для розгляду у спрощеному провадженні по суті.
3. Позивач у позовній заяві від 25.05.2021 №07-12/2756 (а.с.1 т.1) та його її представник у судовому засіданні 24.06.2021 вимоги підтримали повністю і пояснили,
що на підставі наказу Державної екологічної інспекції у Черкаській області від 26.09.2017 №601 та направлення від 26.09.2017 №564, 27.09.2017 було проведено перевірку додержання відповідачем вимог природоохоронного законодавства щодо виконання припису від 26.08.2016 №88, за результатами якої складено акт від 27.09.2017;
що у ході перевірки було встановлено факт самовільного використання водних ресурсів у період з 24.08.2016 по 27.09.2017 за відсутності дозвільних документів (спеціального дозволу на користування надрами /підземними водами/), що є порушенням ст.16, 56, 65 Кодексу України про надра;
що за результатами перевірки до адміністративної відповідальності було притягнуто головного інженера відповідача за ст.188-5 КУаАП за невиконання п.3 припису від 26.08.2016 №88 (відсутність спеціального дозволу на користування надрами) та накладено адміністративне стягнення (штраф) у розмірі 272,00 грн., який був сплачений вказаною особою у добровільному порядку;
що систематичність вказаного порушення підтверджується попереднім адміністративним стягненням (штрафом), накладеним на директора відповідача за відсутність спеціального дозволу на користування надрами (підземними водами) у розмірі 272,00 грн., який було сплачено останнім у добровільному порядку;
що згідно з довідкою відповідача від 19.10.2017 №177 відповідачем зі свердловин, розташованих за адресою: пров.Поштовий,1, м.Шпола, Черкаська область, у період з 24.08.2016 до 27.09.2017 за відсутності дозвільних документів (спеціального дозволу на користування надрами (підземними водами)) забрано 172 960 мі підземної води;
що у зв`язку із вказаними обставинами позивачем, відповідно до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 20.07.2009 №389, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.08.2009 №767/16783 розраховано збитки за період з 24.08.2016 до 27.09.2017 на суму 139 708,44 грн.;
що 04.03.2019 позивач направив відповідачу претензію №03.2-15/803 про сплату коштів у сумі 139 708,44 грн. з розрахунком завданих відповідачем збитків, відповіді на яку відповідач не надіслав і зобов`язання щодо сплати боргу не виконав.
4. Учасники справи були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, однак повноважні представники відповідача у судове засідання не з`явились і про причини неявки не повідомили.
Ухвала вручена відповідачу 02.06.2021 (т.1 а.с.34)
Відповідач відзиву чи будь-яких інших заяв до суду не направив.
Явка учасників справи обов`язковою не визнавалась.
Відповідно до ч.1 ст.202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, повідомленого належним чином про дату, час і місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, у зв`язку з чим суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами без участі учасників справи, які не з`явились.
5. Відповідно до ст.233 ГПК України у судовому засіданні приєднано до матеріалів справи вступну та резолютивну частини судового рішення.
6. Заслухавши учасників справи та дослідивши наявні у справі докази суд
встановив наступне.
23.08.2016 державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Черкаської області Прохоровою Т.В. складено протокол №010721 про адміністративне правопорушення стосовно директора відповідача Пластуна В.В. у зв`язку з невиконанням припису від 30.08.2013 №73, зокрема, через відсутність спеціального дозволу на користування надрами (підземні води) (а.с.23 т.1).
26.08.2016 згідно з постановою державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Черкаської області Прохорової Т.В. №009791 на директора відповідача Пластуна В.В. на підставі ст.188-5 КУпАП накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 272,00 грн. (а.с.24 т.1); штраф у вказаній сумі відповідачем в особі його директора сплачено 08.09.2016 (квитанція АТ КБ "ПриватБанк" №0.0.613039459.1) (а.с.25 т.1).
27.09.2017 державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Черкаської області Прохоровою Т.В., Мовчан О.О. та Ласун О.С. відповідно до наказу та направлення Державної екологічної інспекції у Черкаській області від 26.09.2017 здійснено перевірку дотримання відповідачем вимог природоохоронного законодавства (припису від 26.08.2016 №88), про що складено відповідний акт (а.с.17 т.1). Перевіркою встановлено, що припис від 26.08.2016 №88 виконано не у повному обсязі, зокрема, спеціальний дозвіл на користування надрами (підземні води) на момент перевірки відсутній; підприємством подані матеріали (гідрологічний висновок) до Держнадр України для погодження (заключний договір від 16.02.2017 №-000150, укладений з фізичною особою-підприємцем Палєхін В.М. для надання послуг з підготовки гідрологічних матеріалів для геологічного вивчення надр).
27.09.2017 державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Черкаської області Прохоровою Т.В. складено протокол №011605 про адміністративне правопорушення стосовно головного інженера відповідача ОСОБА_1 у зв`язку з невиконанням ним п.3 припису від 26.08.2016 №88, зокрема, через відсутність спеціального дозволу на користування надрами (підземні води). З пояснень ОСОБА_2 матеріали з отримання дозволу на користування надрами знаходяться у Державній службі геології та надр України на погодженні (а.с.25 т.1).
29.09.2017 згідно з постановою державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Черкаської області Прохорової Т.В. №010776 на головного інженера відповідача ОСОБА_1 на підставі ст.188-5 КУпАП накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 272,00 грн. (а.с.27 т.1); штраф у вказаній сумі відповідачем в особі його директора сплачено 19.10.2017 (квитанція АТ КБ "ПриватБанк" №874248548 1) (а.с.28 т.1).
19.10.2017 згідно з довідкою відповідача №177, адресованою Державній екологічній інспекції у Черкаській області, у період з 24.08.2016 до 27.09.2017 зі свердловин піднято, з метою подальшої реалізації для задоволення санітарно-гігієнічних потреб населення та установ міста, 172,96 тис. мі води; 20.10.2017 на засіданні Черкаської обласної ради відбудеться розгляд питання про погодження пакету документів для отримання дозволу на користування надрами (підземні води) (а.с.19 т.1).
09.02.2017 згідно з довідкою відповідача №23, адресованою Державній екологічній інспекції у Черкаській області, кількість забраної підземної води зі свердловин за період з 01.11.2014 до 23.08.2016 становить 269,3 тис. мі; процес отримання дозволу на користування надрами триває, очікується рішення Черкаської обласної ради (а.с.20 т.1).
04.03.2019 позивач направив на адресу відповідача претензію №03.2-15/803 з вимогою про сплату 139 708,44 грн. збитків, заподіяних державі порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища (забір води за відсутності спеціального дозволу на користування надрами) (а.с.22 т.1).
7. Норми законодавства, що підлягають застосуванню.
8. Норми законодавства, що підлягають застосуванню.
Згідно з Господарським процесуальним кодексом України:
ч.1 ст.73. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи;
ч.1,3 с.74. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень; докази подаються сторонами та іншими учасниками справи;
ч.1 ст.76. Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування; суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування;
ч.1 ст.80. Учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Згідно із Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища":
ч.1 і 2 ст.35. Державний контроль у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів; виконавчі органи сільських, селищних, міських рад здійснюють державний контроль у сфері охорони навколишнього природного середовища; державному контролю підлягають використання і охорона земель, надр, поверхневих і підземних вод, (…);
ч.3 ст.38. В порядку спеціального використання природних ресурсів громадянам, підприємствам, установам і організаціям надаються у володіння, користування або оренду природні ресурси на підставі спеціальних дозволів, зареєстрованих у встановленому порядку, за плату для здійснення виробничої та іншої діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - на пільгових умовах;
п."з" ч.2 і ч.4 ст.68. Відповідальність за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища несуть особи, винні у самовільному спеціальному використанні природних ресурсів; підприємства, установи, організації та громадяни зобов`язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України;
ч.1 ст.69. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі;
Згідно з Водним кодексом України:
ст.1. (…) води - усі води (поверхневі, підземні, морські), що входять до складу природних ланок кругообігу води; води підземні - води, що знаходяться нижче рівня земної поверхні в товщах гірських порід верхньої частини земної кори в усіх фізичних станах; (…) водні ресурси - обсяги поверхневих, підземних і морських вод відповідної території; (…) водокористування - використання вод (водних об`єктів) для задоволення потреб населення, промисловості, сільського господарства, транспорту та інших галузей господарства, включаючи право на забір води, скидання стічних вод та інші види використання вод (водних об`єктів);
п.9 ч.1 ст.44. Водокористувачі зобов`язані здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу;
ч.1 і 2 ст.48. Спеціальне водокористування - це забір води з водних об`єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об`єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів; спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у тому числі для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб;
ч.1 ст.49. Спеціальне водокористування є платним та здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування;
Згідно з нормами Кодексу України про надра:
ст.1. Надра - це частина земної кори, що розташована під поверхнею суші та дном водоймищ і простягається до глибин, доступних для геологічного вивчення та освоєння;
ч.1 ст.4. Надра є виключною власністю Українського народу і надаються тільки у користування;
ст.19. Надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр; право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу; при укладенні угод про розподіл продукції надра надаються в користування на підставі угоди про розподіл продукції з оформленням спеціального дозволу на користування надрами та акта про надання гірничого відводу; користування надрами здійснюється без надання гірничого відводу чи спеціального дозволу у випадках, передбачених цим Кодексом;
ст.21. Надра у користування для видобування підземних вод (крім мінеральних) і розробки родовищ торфу надаються без надання гірничого відводу на підставі спеціальних дозволів (…);
ч.1 ст.23. Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 кубічних метрів на добу;
ст.65. Порушення законодавства про надра тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову і кримінальну відповідальність згідно з законодавством України; відповідальність за порушення законодавства про надра несуть особи, винні у самовільному користуванні надрами (…);
ст.67. Підприємства, установи, організації та громадяни зобов`язані відшкодувати збитки, завдані ними внаслідок порушень законодавства про надра, в розмірах і порядку, встановлених законодавством України.
Згідно з Цивільним кодексом України:
п.3 ч.2. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі;
ст. 1166. Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала; особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.
Згідно з Методикою розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, затвердженою наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 20.07. 2009 № 389, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 14.08.2009 за №767/16783:
п. 1.4. Ця Методика застосовується державними інспекторами України з охорони навколишнього природного середовища та державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища відповідних територій (далі - державні інспектори) при розрахунку розмірів збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, які виявлені за результатами державного контролю за додержанням вимог фізичними особами, фізичними особами - підприємцями та юридичними особами природоохоронного законодавства; державні інспектори з дати встановлення факту порушення вимог законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів проводять збір і аналіз необхідних матеріалів і на підставі цієї Методики розраховують розмір відшкодування збитків;
п.9.1. Розрахунок розміру відшкодування збитків, обумовлених самовільним використанням водних ресурсів за відсутності дозвільних документів (дозволу на спеціальне водокористування та/або спеціального дозволу на користування надрами (підземні води)), у разі перевищення встановлених у дозволі на спеціальне водокористування лімітів, здійснюється за формулою З сам = 5 х W х Тар (грн.), де W - об`єм води, що використана самовільно без дозвільних документів (дозволу на спеціальне водокористування та/або спеціального дозволу на користування надрами (підземні води)), у разі перевищення встановлених у дозволі на спеціальне водокористування лімітів, куб. м; Тар - розмір, аналогічний ставці рентної плати за спеціальне використання води, встановленої статтею 255 Податкового кодексу України, на дату виявлення порушення (для поверхневих, підземних, шахтних, кар`єрних та дренажних вод - грн/100 куб. м, води для потреб гідроенергетики та рибництва - грн/10000 куб. м, води, яка входить до складу напоїв, - грн/куб. м). Для морської води та води з лиманів Тар аналогічний ставці рентної плати за спеціальне використання поверхневих вод для показника "Інші водні об`єкти", встановленої статтею 255 Податкового кодексу України, на дату виявлення порушення;
9.2. Фактичний об`єм води, що використана самовільно без дозвільних документів (дозволу на спеціальне водокористування та/або спеціального дозволу на користування надрами (підземні води)), у разі перевищення встановлених у дозволі на спеціальне водокористування лімітів визначається на основі даних: первинного обліку водокористування, звіту про використання води за формою N 2ТП-водгосп (річна), звітності за формою N 7-гр (підземні води) (річна), податкової декларації з рентної плати за спеціальне використання води, ліміту забору та використання води, індивідуальних норм водоспоживання та водовідведення або довідки фізичної особи - підприємця або юридичної особи за підписом керівництва, завіреної печаткою (за наявності); за відсутності вимірювальних приладів обсяг фактично використаної води визначається за технологічними даними (тривалість роботи агрегатів, обсяг виробленої продукції чи наданих послуг, витрати електроенергії, пропускна спроможність водопровідних труб за одиницю часу тощо); у разі відсутності вимірювальних приладів, якщо можливість їх встановлення існує, Тар збільшується в 2 рази.
Згідно з Податковим кодексом України:
Пункт 251.1 ст.251. Рентна плата складається з:
251.1.1. рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин; (…)
251.1.4. рентної плати за спеціальне використання води.
Примітка 2 до підпункту 252.20. Рентна плата за користування надрами для видобування прісних підземних вод, які видобуваються платниками, зазначеними у підпункті 252.1.5 пункту 252.1 цієї статті, застосовується за ставками, визначеними у підпункті 255.5.2 пункту 255.5 статті 255 цього Кодексу.
Згідно із підп. 255.5.2 п.255.5 ст.255 Податкового кодексу України за спеціальне використання підземних вод у Черкаській області ставка рентної плати за спеціальне використання води встановлена у розмірі 53,85 грн. за 100 куб. метрів, при цьому житлово-комунальні підприємства застосовують до ставок рентної плати коефіцієнт 0,3 (п.255.7).
8. Аналізуючи установлені обставини справи та норми чинного законодавства суд прийшов до таких висновків.
8.1. Спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу згідно з ст.44 і 49 Водного Кодексу України. Також, згідно із ст.16, 19, 21 Кодексу України про надра передбачено, що користування надрами, зокрема, видобування підземних прісних вод, здійснюється на підставі спеціального дозволу на користування надрами. При цьому, спеціальний дозвіл на користування надрами дає право на видобування підземних вод, а дозвіл на спеціальне водокористування - право на їх використання.
Кодекс України про надра передбачає випадки, за яких суб`єкти господарювання мають право видобувати підземні води без спеціального дозволу. Так, згідно із ст.23 Кодексу України про надра землевласники та землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 кубічних метрів на добу. При цьому, видобувати підземні води без спеціальних дозволів в обсязі, що перевищує 300мі на добу, суб`єкти господарювання мають право лише для власних господарсько-побутових потреб, а видобуток підземних вод для здійснення господарської діяльності вимагає отримання спеціального дозволу уповноваженого органу.
Однак, у порушення ст.16 і 19 Кодексу України про надра відповідач здійснював використання водних ресурсів за відсутності спеціального дозволу на користування надрами, про що працівниками Державної екологічної інспекції у Черкаській області складено відповідний акт від 27.09.2017, який був підписаний головним інженером відповідача ОСОБА_1.
У справі відсутні докази звернень відповідача до Шполянської міської ради (засновника відповідача) чи до уповноваженого органу з метою вирішення питання про отримання відповідачем такого дозволу.
8.2. Відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства, за своєю правовою природою є відшкодуванням позадоговірної шкоди, тобто деліктною відповідальністю. Загальні підстави відповідальності за завдану майнову шкоду передбачені ст. 1166 Цивільного кодексу України, згідно з ч. 1 і 2 якої, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала; особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.
Для застосування відповідальності у вигляді відшкодування шкоди необхідно установити наявність повного складу цивільного правопорушення, а саме: 1) протиправної поведінки; 2) шкоди (збитків); 3) причинного зв`язку між протиправною поведінкою заподіювача та шкодою (збитками); 4) вини.
Дії відповідача з використання вод без спеціального дозволу на користування надрами суперечать ст.19 Кодексу України про надра, отже є протиправними.
Наслідком діяльності відповідача, що пов`язана з самовільним забором води з підземного водоносного горизонту (свердловин) за відсутності спеціального дозволу на користування надрами, закон визначає спричинення збитків (шкоди);
Причинний зв`язок між протиправною поведінкою і збитками (шкодою) полягає в тому, що протиправна поведінка завжди передує в часі шкідливому результату, що настав, а шкідливий результат є наслідком саме цієї протиправної поведінки. Відповідач, в процесі своєї діяльності здійснив самовільний забір води із підземного водоносного горизонту (свердловин), в порушення Кодексу України про надра, без відповідного на те дозволу, спричинивши державі збитки (причинно-наслідковий зв`язок)
Як у випадку невиконання договору, так і за зобов`язанням, що виникає внаслідок заподіяння шкоди, чинне законодавство виходить з принципу вини особи, яка завдала шкоду (ст. 1166 Цивільного кодексу України). Відповідачем не було доведено правомірності своєї поведінки.
Отже наявні підстави для стягнення з відповідача збитків.
9.3. Згідно з довідкою відповідача від 19.10.2017 №177 з артезіанських свердловин за період з 24.08.2016 до 27.09.2017 забрано 172,96 тис.м.куб. .
Розрахунок суми 139708,44 грн. збитків (172960 х 0,16155, де 0,16155 = 53,85 х 0.3 :100) є вірним і відповідачем не оспорюється.
9.4. Судовими витратами у справі є витрати позивача на сплату судового збору за платіжним дорученням від 29.04.2021 №209 у сумі 2270,00 грн., які згідно з п.2 ч.1 ст.129 ГПК України покладаються на відповідача, оскільки позов задоволений повністю.
Керуючись ст.238, 241 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Державної екологічної інспекції Центрального округу від 25.05.2021 №07-12/2756 задовольнити повністю.
1.1. Стягнути з Комунального підприємства "Комунальник-Сервіс" Шполянської міської ради (провул.Поштовий, 1, м.Шпола, Черкаська область, 20603, ідентифікаційний код 33332553) на користь держави в особі Державної екологічної інспекції Центрального округу (36039, м.Полтава, вул. Коцюбинського, 6, ідентифікаційний код 42149108) 139 708,44 грн. (сто тридцять дев`ять тисяч сімсот вісім гривень сорок чотири копійки) збитків завданих порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок використання водних ресурсів за відсутності спеціального дозволу на користування надрами, шляхом перерахування їх на р/р UA758999980333199331000023659, ГУК у Черк.обл./тг м.Шпола/24062100, код ЄДРПОУ 37930566 - для зарахування надходжень по коду бюджетної класифікації 24062100 "грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності", символ звітності 331 в установі банку - Казначейство України (ел.адм.подат.).
1.2. Стягнути з Комунального підприємства "Комунальник-Сервіс" Шполянської міської ради (провул.Поштовий, 1, м.Шпола, Черкаська область, 20603, ідентифікаційний код 33332553) на користь Державної екологічної інспекції Центрального округу (36039, м.Полтава, вул. Коцюбинського, 6, ідентифікаційний код 42149108) 2270,00 грн. (дві тисячі двісті сімдесят гривень) судового збору.
Рішення набирає законної сили законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Рішення суду може бути оскаржене до Північного апеляційного господарського суду через суд першої інстанції в порядку та у строки, встановлені статтями 256-258 та п.17.5 розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України.
Повне судове рішення складено і підписано 25.08.2021.
Направити це судове рішення сторонам.
С у д д я Хабазня Ю.А.
Я-3