Рішення № 99136759, 23.08.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.08.2021
Номер справи
300/766/20
Номер документу
99136759
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" серпня 2021 р. справа № 300/766/20

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кафарського В.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання до їх вчинення, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (далі - відповідач) в суд із адміністративним позовом, в якому просить:

- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугою років згідно довідки прокуратури Івано-Франківської області №99/05 від 02.03.2020;

- скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області №99/05 від 20.03.2020 про відмову позивачу в перерахунку пенсії за вислугу років згідно довідки прокуратури Івано-Франківської області №18-150вих-20 від 02.03.2020;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок пенсії позивачу за вислугою років у зв`язку з підвищенням заробітної плати у розмірі 90 відсотків від заробітної плати згідно довідки прокуратури Івано-Франківської області №18-150вих-20 від 02.03.2020 без обмеження максимального розміру пенсії, починаючи з 02.03.2019, з урахуванням отриманих сум.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач протиправно відмовив у здійсненні перерахунку пенсії за вислугу років позивача. ОСОБА_1 зазначає, що рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 у справі №7-р(ІІ)2019 відновлено порядок перерахунку пенсій призначених працівникам прокуратури відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратур» у первинній редакції. Вказав, що на його заяву про перерахунок пенсії на підставі довідки №18-150вих-20 від 02.03.2020 та рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 за №7-(ІІ)/2019, ГУ ПФУ в Івано-Франківській області протиправно, на переконання позивача, відмовило у здійсненні такого перерахунку.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.04.2020 даний позов залишено без руху у зв`язку з невідповідністю вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а позивачу надано строк для усунення недоліків.

У зв`язку із усуненням недоліків позовної заяви, ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.04.2020 відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.04.2020 зупинено провадження в даній адміністративній справі до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у адміністративній справі №640/1763/20, предметом розгляду якої є визнання протиправними та нечинним, зокрема, пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1155 «Про умови оплати праці прокурорів», на підставі якого Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області оскарженим рішенням від 20.03.2020 за №99/05 відмовило в перерахунку пенсії позивачу.

07.05.2020 від Головного управління Пенсійного фонду України надійшов відзив на адміністративний позов за №0900-0805-7/6441 від 06.05.2020. У відзиві представник відповідача зазначила, що відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 за №7-р(ІІ)/2019 працівникам прокуратури згідно з Законом України «Про прокуратуру» перерахунок пенсії проводиться, зокрема, у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Вказала, що ОСОБА_1 при зверненні з заявою про перерахунок пенсії долучив довідку про розмір заробітної плати, видану на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за №657. Дана довідка видана не у зв`язку із збільшенням заробітної плати після 13.12.2019, а тому не є підставою для перерахунку пенсії, призначеної у відповідності до Закону України «Про прокуратуру» (а.с. 46-50).

14.05.2020 позивач подав суду відповідь на відзив. Однак суд звертає увагу, що відповідно до частини 3 статті 263 КАС України у справах, розгляд яких проводився за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), заявами по суті справи є позов та відзив.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.07.2021 поновлено провадження у справі №300/766/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання до їх вчинення.

27.07.2021 позивач подав суду клопотання про розгляд справи у його присутності. Суд вказане клопотання розцінює як клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з викликом сторін.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.07.2021 відмовлено у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про розгляд справи №300/766/20 у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечення на позов, встановив наступне.

ОСОБА_1 працював в органах прокуратури та з 02.10.2002 отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ.

У зв`язку з ухваленням Конституційним Судом України рішення від 13.12.2019 за №7-р(ІІ)/2019, прокуратурою Івано-Франківської області видано довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 02.03.2020 за №18-150вих-20. Згідно вказаної довідки станом на 06.09.2017 розмір заробітної плати, що враховується для перерахунку пенсії позивача, становить 37 524,30 грн. Вказана довідка видана згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за №657 (а.с. 21).

03.03.2020 ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії відповідно до довідки Прокуратури Івано-Франківської області 02.03.2020 за №18-150вих-20.

За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів, Головним управлінням Пенсійного фонду України прийнято рішення №99/05 від 20.03.2020 про відмову позивачу в перерахунку пенсії за вислугу років згідно довідки прокуратури Івано-Франківської області №18-150вих-20 від 02.03.2020 (а.с. 16-17).

Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернувся до суду з метою захисту свого порушеного права.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.

У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд при вирішенні даної справи керується нормами законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних правовідносин.

Частиною 1 статті 46 Конституції України передбачено, що громадяни України мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості та інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб`єкт владних повноважень зобов`язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Згідно частини 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

На час призначення ОСОБА_1 пенсії особливості пенсійного забезпечення прокурорів і слідчих прокуратури визначалися статтею 50-1 Закону №1789-ХІІ.

Відповідно до частини 1 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ (в редакції, чинній на час призначення позивачу пенсії за вислугу років), прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Згідно із частиною 12 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи (частина 17 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ).

До статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ вносилися зміни Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 за №3668-VI (далі - Закон №3668-VI), унаслідок яких наведена вище частина сімнадцята статті 50-1 Закону №1789-ХІІ з 01.10.2011 стала вісімнадцятою, - тобто відбулась зміна порядкового номеру частини статті, що регламентувала порядок та підстави перерахунку пенсії, проте її текст залишився незмінним.

14.10.2014 ухвалено Закон України «Про прокуратуру» №1697-VІІ (далі - Закон №1697-VІІ).

У первинній редакції частина 20 статті 86 Закону №1697-VII мала такий текст: «Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».

Отже, первинна редакція частини 20 статті 86 Закону №1697-VІІ та частина сімнадцята (з 01.10.2011 - вісімнадцята) статті 50-1 Закону №1789-ХІІ містили аналогічні за змістом положення щодо підстав та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених працівникам прокуратури.

Розділ XII «Прикінцеві положення» Закону №1697-VII щодо набрання ним чинності (в розрізі конкретних статей закону) неодноразово змінювався, переважна більшість статей (у тому числі й стаття 86) цього Закону набрали чинності з 15.07.2015. Водночас з 15.07.2015 втратив чинність Закон України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 за №1789-ХІІ (крім пункту 8 частини 1 статті 15, частини 4 статті 16, абзацу 1 частини 2 статті 46-2, статті 47, частини 1 статті 49, частини 5 статті 50, частин 3, 4, 6 та 11 статті 50-1, частини 3 статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів).

01.01.2015 набрав чинності Закон України від 28.12.2014 за №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (далі - Закон №76-VIII), яким, зокрема, частину 18 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ (діяла до 15.07.2015) та частину 20 статті 86 Закону №1697-VІІ (набрала чинності 15.07.2015) викладено у новій редакції, відповідно до якої умови на порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, починаючи з 01.01.2015 в Україні жоден закон не визначав ані умов (підстав), ані порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених на підставі Закону України «Про прокуратуру».

Законодавець повноваження на встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури після 01.01.2015 делегував Кабінету Міністрів України. Останній впродовж 2015-2019 років не визначив умов та порядку перерахунку пенсій працівникам прокуратури.

13.12.2019 Другий сенат Конституційного Суду України ухвалив Рішення №7-р(II)/2019 у справі №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) за конституційними скаргами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 за №1697-VII, яким:

- визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 за №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України;

- положення частини 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 за №1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Згідно частини 2 статті 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Вказані положення Основного Закону кореспондують з приписами статті 91 Закону України «Про Конституційний Суд України» від 13.07.2017 за №2136-VIII.

Частиною 1 статті 97 Закону України «Про Конституційний Суд України» передбачено, що Суд у рішенні, висновку може встановити порядок і строки їх виконання.

Конституційний Суд України установив такий порядок виконання Рішення № 7-р(II)/2019:

- частина 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 за №1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;

- частина 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 за №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:

« 20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».

Таким чином, з 13.12.2019, тобто з дати ухвалення Конституційним Судом України Рішення від 13.12.2019 за №7-р(ІІ)/2019, Закон України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 за №1697-VII не містить вимоги про необхідність визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України.

При цьому, підставою для проведення перерахунку призначених працівникам прокуратури пенсій з 13.12.2019 є підвищення заробітної плати відповідної категорії працівників.

Вищезазначене Рішення Конституційного Суду України стало підставою для звернення пенсіонерів, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про прокуратуру», за отриманням актуальних довідок про заробітну плату та згодом до органів ПФУ із заявами про перерахунок пенсії.

При цьому, реалізація позивачем наявного у нього права на перерахунок раніше призначеної їй пенсії за вислугу років має бути здійснена відповідачем за дотримання таких вимог, як звернення до управління пенсійного фонду з відповідною заявою та подання документів, підтверджуючих розмір заробітної плати за відповідною посадою.

Отже, частина 20 статті 86 Закону №1697 (в первинній редакції, якою визначено умови та порядок перерахунку пенсії за вислугу років працівникам прокуратури) на підставі Рішення Конституційного Суду України №7-р(ІІ)/2019 набрала чинності 13.12.2019 та підлягає застосуванню. Таким чином, реалізації пенсіонерам права на перерахунок пенсії, визначеного статтею 86 Закону №1697-VІІ (у редакції, чинній з 13.12.2019), здійснюється, зокрема, й у зв`язку з підвищення заробітної плати прокурорських працівників.

Судом встановлено, що позивач звертався до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області із заявою щодо перерахунку пенсії за вислугу років, до якої долучив довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій видану прокуратурою Івано-Франківської області №18-150вих-20 від 02.03.2020.

Відповідач відмовляючи в перерахунку пенсії ОСОБА_1 , серед іншого, посилається на положення постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1155 «Про умови оплати праці прокурорів», за змістом пункту 7 якої зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України «Про прокуратуру».

Проте, як слідує з довідки прокуратури Івано-Франківської області, її видано відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 за №7-(ІІ)/2019 та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», положення якої жодних обмежень щодо проведення перерахунку пенсій прокурорам не містить, на відміну від приписів постанови Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці прокурорів» від 11.12.2019 за №1155.

Доводи відповідача, що після набрання чинності рішенням Конституційного Суду України №7-(ІІ)/2019 від 13.12.2019 нормативно-правового акту про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури не ухвалено, а тому відсутні підстави для перерахунку пенсії, є помилковими. Оскільки з 13.12.2019 норма частини 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 за №1697-VII є чинна, та яка визначає умовою перерахунку пенсії за вислугу років підвищення заробітної плати прокурорським працівникам.

Одночасно суд приймає до уваги те, що протягом усього періоду дії статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 за №1697-VII, якою встановлено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, позивач мав право на перерахунок пенсії, проте був позбавлений можливості таке право реалізувати з огляду на бездіяльність Кабінету Міністрів України.

Також Верховний Суд в постанові від 24.04.2019 у справі №826/8546/18 констатував, що Кабінет Міністрів України протягом тривалого часу ухиляється від прийняття рішення про встановлення порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури, необхідність прийняття яких Законом України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 за №1697-VII покладено саме на Уряд.

Відсутність затвердженого Кабінетом Міністрів України порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури зумовило неможливість проведення органами Пенсійного фонду України перерахунку зазначених пенсій, у тому числі, пенсії позивача.

Реалізація такого права була забезпечена саме рішенням Конституційного Суду №7-(ІІ)/2019 від 13.12.2019.

У рішенні по зразковій справі Верховний Суд також констатував, що твердження Пенсійного органу про той факт, що для реалізації пенсіонерами права на перерахунок пенсії, визначеного статтею 86 Закону №1697-VІІ, обов`язковою умовою є прийняття Урядом нової постанови про підвищення заробітної плати прокурорським працівникам, є хибним з огляду на те, що на момент прийняття Конституційним Судом України зазначеного рішення вже існувала суттєва різниця в оплаті праці діючих працівників прокуратури та розмірі заробітних плат, з яких розраховані пенсії прокурорських пенсіонерів. І така нерівність має усуватись Пенсійним Фондом України шляхом беззастережного (відносно дати ухвалення рішення про збільшення заробітку діючих працівників прокуратури) задоволення заяв пенсіонерів про перерахунок пенсії, поданих після 13.12.2019 року.

Суд зазначає, що Постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за №657 є чинною, а тому відсутні підстави для її незастосування. Таке рішення Уряду і є рішенням про «підвищення заробітної плати прокурорським працівникам».

Враховуючи наведене, позивач має право на перерахунок пенсії відповідно до статті 86 Закону №1697-VII на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області №18-150вих-20 від 02.03.2020.

Одночасно суд зазначає, що перерахунок пенсії проводиться за заявою особи, до якої додаються необхідні документи на підтвердження умов, що зумовлюють перерахунок пенсії, а відповідно до частини 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 за №1697-VII перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Частина 20 статті 86 Закону №1697-VII, як вже зазначено судом вище, набрала чинності з 13.12.2019, а тому ефективним способом відновлення порушених прав позивача є зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача з 01.01.2020. Поширення дванадцятимісячного періоду або будь-якого іншого періоду в цьому випадку є неможливим.

Однак вимога позивача в частині зобов`язання відповідача здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсійного забезпечення без обмежень граничного розміру, виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати до задоволення не підлягає.

Так відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Суд зазначає, що відповідач ще не приймав рішення щодо перерахунку призначеної позивачу пенсії за вислугу років на підставі вищезазначеної довідки, а тому у суду відсутні підстави вважати, що права ОСОБА_1 у зазначеній частині при здійсненні такого перерахунку будуть порушені, відтак вимога в частині зобов`язання відповідача здійснити позивачу перерахунок та виплату пенсійного забезпечення без обмежень граничного розміру, виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати є передчасною.

Враховуючи викладене, на переконання суду, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області №99/05 від 20.03.2020 про відмову позивачу в перерахунку пенсії за вислугу років згідно довідки прокуратури Івано-Франківської області №18-150вих-20 від 02.03.2020 є протиправним та підлягає скасуванню, а тому відповідача слід зобов`язати здійснити з 01.01.2020 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до вимог статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 за №1697-VII на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області №18-150вих-20 від 02.03.2020, з урахуванням фактично отриманих сум.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області підлягає до часткового задоволення.

Згідно частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_1 частину сплаченого судового збору в розмірі 1 261,20 грн. пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (вул. С. Стрільців, 15,м. Івано-Франківськ,76018, код ЄДРПОУ 20551088) про визнання дій протиправними та зобов`язання до їх вчинення - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (вул. С. Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ,76018, код ЄДРПОУ 20551088) щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугою років згідно довідки прокуратури Івано-Франківської області №18-150вих-20 від 02.03.2020.

Скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області №99/05 від 20.03.2020 про відмову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) в перерахунку пенсії за вислугу років згідно довідки прокуратури Івано-Франківської області №18-150вих-20 від 02.03.2020.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (вул. С. Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ,76018, код ЄДРПОУ 20551088) провести з 01.01.2020 перерахунок пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) за вислугою років відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області №18-150вих-20 від 02.03.2020, з урахуванням фактично отриманих сум.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (вул. С.Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ 20551088) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) частину сплаченого ним судового збору в розмірі 1 261 (одна тисяча двісті шістдесят одна) грн. 20 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статей 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Кафарський В.В.