
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/13129/21
провадження № 1-кп/753/1530/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"06" серпня 2021 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Просалової О.М.,
при секретарі - Козін В.Є.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваної ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с. Іванківці Хмельницького p-ну Хмельницької обл., громадянку України, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32021100000000078 від 21.01.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,
сторони кримінального провадження:
прокурор Бурмістров В.І.,
підозрювана ОСОБА_1 ,
захисник Шевченко Ю.В.,
в с т а н о в и в:
01.07.2021 року до Дарницького районного суду міста Києва надійшло вказане клопотання прокурора, з якого вбачається, що ОСОБА_1 підозрюється в умисному ухилені від сплати до державного бюджету України орендної плати землю за період з 01.01.2018 по 28.01.2021 па загальну суму 7 773 614. 59 гри., що призвело до фактичного ненадходження до державного бюджету коштів у значних розмірах, тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 212 КК України.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що приватне підприємство (далі - 1ІГІ) «Орєст» (код СДРПОУ 23736152) зареєстровано 14.05.1996 Дарницькою районною у м. Києві державною адміністрацією за номером запису в ЄДРІІОУ 10651200000000221 за юридичною адресою: м. Київ, вул. Княжий Затон, 9-А, кв. 369. 1111 «Орєст» взято на податковий облік у ГУ ДФС у м. Києві 24.08.1996 за №1141.
У період з 01.01.2018 по 28.01.2021 ІIII «Орєст» у своїй діяльності керувалось статутом, затвердженим протоколом загальних зборів учасників товариства №27/10-16 від 27.10.2016.
Протоколом-рішенням власника ІIIІ «Орєст» №18/08-2016 від 18.08.2016 на посаду директора підприємства призначено ОСОБА_1 , яка відповідно до наказу про призначення від 22.08.2016 приступила до виконання обов`язків директора підприємства.
Протоколом-рішенням власника IIIІ «Орєст» №19/02/21-1 від 19.02.2021 ОСОБА_1 звільнено з посади директора підприємства у зв`язку з припиненням повноважень посадової особи.
Згідно ст. 4.2 статуту ІIII «Орєст» (у редакції 2018 року) на ОСОБА_1 як директора були покладені наступні права та обов`язки , а саме: без доручення здійснювати діяльність від імені товариства (окрім участі від імені підприємства у зборах учасників підприємств усіх форм власності, в яких підприємство є засновником або учасником, на що директор повинен отримати відповідні повноваження); представляти підприємство у відносинах з юридичними і фізичними особами України та інших держав щодо питань діяльності у межах своєї компетенції; самостійно складати угоди за погодженням з власником щодо придбання, відчуження; вирішувати питання господарської діяльності, фінансування, обліку та звітності, зовнішньоекономічної діяльності й інші питання діяльності підприємства; призначення на посади заступників підприємства; призначати на посади керівників дочірніх підприємств, філій, представництв та інших відокремлених підрозділів; вирішувати питання добору, підготовки та підвищення кваліфікації кадрів; видавати доручення (довіреності) на вчинення юридичних дій від імені підприємства; затверджувати штатний розпис підприємства; приймати на роботу та звільняти працівників; відповідно до законодавства видавати накази з питань діяльності.
Статтею 4.6 статуту ПП «Орєст» (у редакції 2018 року) повноваження ОСОБА_1 як директора підприємства визначено відповідно до чинного законодавства.
Таким чином, у зв`язку з перебуванням на посаді директора 1111 «Орєст», що передбачає виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, функцій за спеціальними повноваженнями, ОСОБА_1 у період з 01.01.2017 до 19.02.2021 являлась службовою особою ТОВ «Орєст», якій в силу виконуваних обов`язків достовірно відомі положення наступних нормативних актів.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України №2455-VI від 02.12.2010 платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
П.п. 16.1.2 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов`язаний вести у встановленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів.
Згідно п.п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори у строки та у розмірах, встановлених цим кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 14.1.73 гі. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України землекористувачі - це юридичні та фізичні особи, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому .числі на умовах оренди.
Відповідно до норм Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі» №161-XIV від 06.10.1998 та п.п. 14.1.73 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України власниками, користувачами та орендарями земельних ділянок с юридичні та фізичні особи, які в установленому законодавством порядку набули права на землю.
Згідно ст. 639 гі.2 Цивільного кодексу України, якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.
Відповідно до ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об`єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою за розмір земельного податку. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.
Абз. 5 ст. 5 Закону України «Про оцінку земель» від 11.03.2003 передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується, зокрема, для визначення розміру земельного податку га орендної плати за земельні ділянки. Крім того, ст. 15 даного Закону встановлено, що підставою для проведення оцінки земель є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Рішенням Київської міської ради «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва» №23/23 від 03.07.2014 затверджено нормативну грошову оцінку земель міста Києва.
Згідно п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 нього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов`язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Форма податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) затверджена Наказом Міністерства фінансів України №560 від 16.06.2015.
Відповідно до абз. 2 п. 286.4 ст. 286 Податкового кодексу України у разі зміни протягом року об`єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися такі зміни.
Згідно п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов`язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3% нормативної грошової оцінки для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено (п.п. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України) та не може перевищувати 12% нормативної грошової оцінки (п.п. 288.5.2 п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України).
Вищевказані норми Податкового кодексу України встановлюють мінімальні та максимальні межі розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у відсотках до нормативної грошової оцінки.
При цьому, якщо сума річного платежу за договором оренди землі є меншою, ніж сума платежу, визначена п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України, то річна сума платежу, що підлягає перерахуванню до бюджету, не може бути меншою 3% нормативної грошової оцінки.
Відповідно до п. 288.7 ст. 288 Податкового кодексу України податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього Кодексу.
Для здійснення господарської діяльності 1111 «Орєст» (орендар) з однієї сторони та Київською міською радою (орендодавець) з другої сторони укладено договір оренди земельної ділянки б/н від 25.06.2004. Об`єктом оренди відповідно до цього договору являлась земельна ділянка розміром 39 616 квадратних метрів, розташована на Дніпровській набережній (район затоки Берковщина) у Дарницькому районі м. Києва (кадастровий номер 8000000000:90:141:0006).
Пунктом 4 даного договору («Орендна плата») визначено наступні умови, а саме:
- п. 4.1 визначено орендну плату за користування земельною ділянкою, яка становить платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою у грошовій формі;
- п. 4.2 визначено річну орендну плату за земельну ділянку у розмірі 2% від її нормативної грошової оцінки;
- п. 4.3 обумовлено, що розмір орендної плати може змінюватись за згодою сторін шляхом прийняття відповідного рішення Київською міською радою та внесення змін до даного договору;
- п. 4.4 обумовлено, що зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки та її індексація проводиться без внесення змін і доповнень до цього договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством України.
ОСОБА_1 під час реалізації наданих їй повноважень та відповідно до покладених на неї статутом і чинним законодавством України обов`язків повинна була подавати контролюючим органам податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), де об`єктом оподаткування повинна була зазначити земельну ділянку, яка має кадастровий номер 8000000000:90:141:0006.
При цьому ОСОБА_1 , діючи з корисливих мотивів та з метою ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, умисно занижувала нормативну грошову оцінку одиниці площі земельної ділянки для зменшення нарахувань та сплати до бюджету орендної плати за земельні ділянки , а також не подавала до контролюючих органів звітність з орендної плати за земельні ділянки взагалі.
Так, у податкових деклараціях 1111 «Орєст» з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2018 та 2019 роки ОСОБА_1 умисно протиправно зазначила занижену нормативну грошову оцінку одиниці площі згаданої земельної ділянки, а саме: 95 172 289, 90 грн. та розмір орендної плати - 3%, в результаті чого річна сума орендної плати становила 2 855 168, 70 грн.
Крім того, у період з 01.01.2020 по 28.01.2021 ОСОБА_1 умисно протиправно взагалі не подала до контролюючих органів звітність з орендної плати за вказану земельну ділянку та, відповідно, орендну плату за неї не нарахувала та не сплатила.
У той же час з 01.01.2017 введено у дію «Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів» (із змінами га доповненнями), затверджений наказом Міністерства аграрної політики і продовольства України №489 від 25.11.2016 та зареєстрований 19.12.2016 у Міністерстві юстиції України за №1647/29777, яким визначено процедуру проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів. Інформаційною базою для нормативної грошової оцінки земель населених пунктів є затверджені генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій і детальні плани територій, відомості Державного земельного кадастру, дані інвентаризації земель та державної статистичної звітності.
Відповідно до технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Києва, яка пройшла державну експертизу та затверджена рішенням Київської міської ради №23/23 від 03.07.2014 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Києва» і яку введено у дію з 01.07.2015, середня (базова) вартість земель міста становить 686, 46 грн.
Відповідно до зазначених нормативних актів та витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка має кадастровий номер 8000000000:90:141:0006, у період з 01.01.2018 по 16.07.2018 становила 98 193 820, 95 грн., а з 17.07.2018 та по теперішній час становить 147 290 731, 43 грн.
Діючи з метою ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. ОСОБА_1 умисно не відобразила у податковій звітності ІIIІ «Орєст» існуючу нормативну грошову оцінку земельної ділянки, що є об`єктом оподаткування, та відповідну орендну плату за неї за 2018 рік на суму 738 586, 82 грн., за 2019 рік - на суму 2 277 335, 38 грн., за 2020 рік - на суму - 4 418 721,94 грн., за період з 01.01.2021 по 28.01.2021 - на суму 338 970, 45 грн.
Так, реалізуючи свій злочинний умисел, направлений па умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, ОСОБА_1 , достовірно усвідомлюючи, що відображення у податковій звітності підприємства реальної нормативної грошової оцінки земельної ділянки зобов`яже до сплати до бюджету значних податкових зобов`язань з орендної плати за землю за 2018 рік, 16.02.2018 наклала власний електронний цифровий підпис на податкову декларацію Г1ГІ «Орєст» з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2018 рік із заниженими розрахунками нормативної грошової оцінки вищезгаданої земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:90:141:0006), що є об`єктом оподаткування, в якій у порушення вимог п.14.1.73 п.14.1 ст. 14, п.286.2, п.286.4 ст. 286, ст. 288 Податкового кодексу України, норм Земельного кодексу України. Закону України «Про оренду землі», ст. ст. 80, 96 п.2, 639 п.2 Цивільного кодексу України неправомірно занизила належну до сплати до бюджету суму орендної плати за землю на суму 738 586, 82 грн.
У цей же день ОСОБА_1 , перебуваючи в офісному приміщенні ПП «Орєст» за адресою: м. Київ, вул. Княжий Затон, 9-А, кв. 369 , маючи безпосередній доступ до засобів телекомунікаційного зв`язку, подала зазначену декларацію, яка згідно ст. 5 Закону України «Про електронні документи га електронний документообіг» є електронним документом, до ДГІІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві за адресою: м. Київ, вул. Кошиця, 3, де її зареєстровано, в результаті чого умисно ухилилась від сплати до бюджету за 2018 рік орендної плати за землю на суму 738 586, 82 грн.
Продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, направлений на умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. ОСОБА_1 , достовірно усвідомлюючи, що відображення у податковій звітності підприємства реальної нормативної грошової оцінки земельної ділянки зобов`яже до сплати до бюджету значних податкових зобов`язань з орендної плати за землю за 2019 рік, 20.02.2019 наклала власний електронний цифровий підпис на податкову декларацію 1111 «Орєст» з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2019 рік із заниженими розрахунками нормативної грошової оцінки вищезгаданої земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:90:141:0006), що є об`єктом оподаткування, в якій у порушення вимог п.14.1.73 п.14.1 ст. 14. п.286.2, п.286.4 ст. 286, ст. 288 Податкового кодексу України, норм Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі», ст. ст. 80, 96 п.2, 639 н.2 Цивільного кодексу України неправомірно занизила належну до сплати до бюджету суму орендної плати за землю на суму 2 277 335, 38 грн.
У цей же день ОСОБА_1 , перебуваючи в офісному приміщенні ПП «Орєст» за адресою: м. Київ, вул. Княжий Затон, 9-А, кв. 369 , маючи безпосередній доступ до засобів телекомунікаційного зв`язку, подала зазначену декларацію, яка згідно ст. 5 Закону України «Про електронні документи га електронний документообіг» є електронним документом, до Д1II у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві за адресою: м. Київ, вул. Кошиця, 3, де її зареєстровано, в результаті чого умисно ухилилась від сплати до бюджету за 2019 рік орендної плати за землю у розмірі 2 277 335,38 грн.
Продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, направлений на умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, ОСОБА_1 , достовірно усвідомлюючи, що відображення у податковій звітності підприємства реальної нормативної грошової оцінки земельної ділянки зобов`яже до сплати до бюджету значних податкових зобов`язань з орендної плати за землю за 2020 рік, у порушення вимог п. 14.1.73 п. 14.1 сг. 14, п.286.2, п.286.4 ст. 286, ст. 288 Податкового кодексу України, норм Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі», ст. ст. 80, 96 п.2, 639 гі.2 Цивільного кодексу України, не здійснила відповідний розрахунок та не подала до ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС' у м. Києві у строк до 20.02.2019 податкову декларацію ІIIІ «Орєст» з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за користування вищезгаданою земельною ділянкою (кадастровий номер 8000000000:90:141:0006) за 2020 рік, в результаті чого умисно ухилилась від сплати до бюджету за 2019 рік орендної плати за землю на суму 4 418 721,94 грн.
Завершуючи реалізацію своїх злочинних намірів, направлених на умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, ОСОБА_1 достовірно усвідомлюючи, що відображення у податковій звітності підприємства реальної нормативної грошової оцінки земельної ділянки зобов`яже до сплати до бюджету значних податкових зобов`язань з орендної плати за землю за 2021 рік. у порушення вимог п.14.1.73 п.14.1 ст. 14, п.286.2, п.286.4 ст. 286, ст. 288 Податкового кодексу України, норм Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі», ст. ст. 80, 96 п.2, 639 п.2 Цивільного кодексу України, не здійснила відповідний розрахунок та не подала до ДІІІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві у строк до 20.02.2021 податкову декларацію ПГІ «Орєст» з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) користування вищезгаданою земельною ділянкою (кадастровий 8000000000:90:141:0006) за 2020 рік, в результаті чого умисно ухилилась від сплати до бюджету за період з 01.01.2021 по 28.01.2021 орендної плати за землю на суму 338 970, 45 грн.
Такі дії ОСОБА_1 кваліфікуються як умисне ухилення від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введеного у встановленому законом порядку, вчиненими службовою особою організації, як яка зобов`язана їх сплатити, що призвело до фактичного ненадходження до державного бюджету коштів у значних розмірах, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 212 КК України.
В судовому засіданні прокурор, обвинувачена та її захисник підтримали клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1 на підставі ч. 4 ст. 212 КК України, оскільки матеріальну шкоду на суму 7 773 614, 59 грн., у повному розмірі відшкодовано під час досудового розслідування.
Частиною 1 ст. 285 КПК України передбачено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
У відповідності до положень ч. 4 ст. 212 КК України особа, яка вчинила діяння, передбачені частинами першою, другою, або діяння, передбачені частиною третьою (якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах) цієї статті, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона до притягнення до кримінальної відповідальності сплатила податки, збори (обов`язкові платежі), а також відшкодувала шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня).
За змістом диспозиції ч. 4 ст. 212 КК України, за наявності матеріально-правових умов звільнення особи від кримінальної відповідальності на підставі цієї норми є обов`язковим.
На стадії досудового розслідування як видно з матеріалів кримінального провадження ОСОБА_1 звернулася з заявою, що до застосування до неї положень ч. 4 ст. 212 КК України та надав платіжне доручення з добровільним відшкодуванням заподіяних державі збитків у вигляді сплати податків.
Відповідно до платіжного доручення №1 від 31.05.2021 ПП «Орєст» сплачено на рахунок казначейства України орендну плату за землю за період 3 01.01.2018 року по 28.01.2021 року у сумі 7773614,59 грн.
Зважаючи на викладене, суд, за наявності згоди ОСОБА_1 на закриття кримінального провадження з нереабілітуючих підстав, приходить до висновку про необхідність звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за вчинення суспільно-небезпечних діяння, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, на підставі ч. 4 ст. 212 КК України у зв`язку з відшкодуванням заподіяних державі збитків.
Цивільний позов у даному кримінальному провадженні не заявлено.
Питання речових доказів суд вирішує відповідно до вимог ст. 100 КПК України.
Процесуальні витрати у даному кримінальному провадженні покласти на ОСОБА_1
Керуючись ст. 212 КК України, ч.9 ст.100, ч. 2 ст. 284, ст. 285, п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України, суд,-
ухвалив:
Клопотання прокуроравідділу Київської міської прокуратури - задовольнити.
Звільнити від кримінальної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України на підставі ч. 4 ст. 212 КК України у зв`язку із сплатою податку, збору (обов`язкового платежу), а також відшкодуванням шкоди, завданої державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня), а кримінальне провадження щодо неї закрити.
Речові доказі: платіжне доручення 31.05.2021 та податкові декларації ПП «Орєст» з плати за землю за 2018 рік та 2019 рік - зберігати при матеріалах кримінального провадження.
Стягнути з ОСОБА_1 судові витрати у сумі 5148 (п`ять тисяч сто сорок вісім) грн. 30 коп.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя: