ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16
тел. 230-31-77
ПОСТАНОВА
Іменем України
"16" вересня 2007 р. Справа № А6/381-07
Господарський суд Київської області в складі:
головуючого судді Маляренка А.В.
при секретарі Поднебєс О.В.
розглянувши адміністративну справу № А6/381-07
за позовом: Прокурора Згурівського району Київської області в інтересах держави в особі Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Київ
до Відкритого акціонерного товариства „Згурівський бурякорадгосп”, смт. Згурівка
про стягнення 4392,00 грн.
Представники:
від прокурора: Опанасенко Т.В. (посв.№90 від 25.07.2006р.)
від позивача: Ясеницька І.С. (довіреність № 03-231/454 від 10.09.2007р.)
від відповідача: не з’явився
суть спору:
До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Прокурора Згурівського району Київської області в інтересах держави в особі Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі-позивач) до Відкритого акціонерного товариства „Згурівський бурякорадгосп” (далі-відповідач) про стягнення 4392,00 грн. штрафних санкцій.
Позивач позовні вимоги в судовому засіданні підтримав, вважає їх обгрунтованими і правомірними та такими,що підлягають задоволенню з підстав, зазначених в позовній заяві.
Представник відповідача без поважних причин в судове засідання не з’явився, письмовий відзив на позов та інші витребувані документи ухвалою суду від 23.07.2007р. не подав, хоча про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, що підтверджується реєстрами відправки вихідної кореспонденції суду від 09.08.07р. за № 675.
Таким чином,відповідач не реалізував своє процесуальне право на участь в судовому засіданні господарського суду.
Відповідно до вимог ст. 128 КАС україни, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку про достатність матеріалів справи для її розгляду по суті за відсутністю відповідача та його відзиву на позовну заяву.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення сторін, суд-
встановив:
Відповідно до вимог ст. 20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, підприємство (об’єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів меньша, ніж установлено нормативом, щороку сплачують у відповідне відділенн Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об’єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Підпунктом 3 пункту 4 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2002 № 1434, визначено, що Фонд відповідно до покладених на нього завдань здійснює контроль за своєчасним перерахуванням сум штрафних санкцій, що надходять від підприємств, установ і організацій за недодержання ними нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.
Здійснювати же зазначений контроль неможливо без стягнення Фондом соціального захисту інвалідів (його територіальними відділеннями) штрафних санкцій з підприємств, установ і організацій.
Проведеною прокуратурою району перевіркою встановлено, що у 2006-2007 роках в ВАТ„Згурівський Бурякорадгосп”, у 2006 році, норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів становив 1 місце (4 відсотки).
ВАТ „Згурівський Бурякорадгосп” прозвітувалося перед Київським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів за 2006 рік, за формою № 10-І про зайнятість та працевлаштування інвалідів. У звіті, який був відправлений та надійшов до Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у поточному році зазначено, що у 2006 році у товаристві інваліди не працювали.
За незабезпечення працевлаштування у ВАТ „Згурівський Бурякорадгосп” інвалідів згідно встановленого нормативу (1), відповідно до ст.20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, товариство зобовязане сплатити за 2006 рік до Фонду соціальног захисту інвалідів штрафну санкцію в сумі 4392 грн., що підтверджується відповідним розрахунком.
Відповідно до ст.ст. 1,3 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань” платників податків перед бюджетом та державними цільовим фондами”, штрафні санкції є обов’язковим платежем і підлягають стягненню в судовому порядку.
Середньорічна заробітна плата складає 8783,33 грн, згідно з даними наданої ВАТ „Згурівський Бурякорадгосп”, Державної статистичної звітності (Форми № 10 –І ). На час пред’явлення до суду позовної заяви сума боргу відповідача становить 4392 грн.
З огляду на наведене Фонд соціального захисту інвалідів та його територіальні відділення мають право на звернення до господарських судів з позовами про стягнення відповідних штрафних санкцій.
Проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та всебічно розглянувши матеріали справи суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню в повному розмірі.
Судові витрати розподіляються відповідно до вимог статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”,ст.ст. 17, 94, 160. 162, 163, п. 6 Прикінцевихта Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
постановив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства „Згурівський Бурякорадгосп” (07600, Київська область, смт. Згурівка, Червоний відділок. Вул. Садова, 1, р/р 26009376 Київська дирекція Райффайзен Банк „Аваль”, МФО 322904, ідентифікаційний код 00385833 ) на користь Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів ( 04050, м. Київ, вул Глибочицька, 72, р/р 31216230700274 в УДК у Київській області, МФО 821018, код 24074109) 4 392 ( чотири тисячі триста дев’яносто дві) грн. штрафних санкцій.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського адміністративного суду через господарський суд Київської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня складення у повному обсязі та наступної подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана без подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, якщо скарга подається протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-ти денний строк після подання заяви, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги у встановлений строк постанова суду набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду скарги і залишення її без задоволення, а постанови суду - без змін.
Суддя