
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 серпня 2021 р. Справа№200/7906/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Галатіної О.О., розлянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради (б. Горбатова, 57, м. Бахмут, ЄДРПОУ 25953178) про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
24 червня 2021 року на адресу Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що вона є внутрішньо переміщеною особою, перебуває на обліку в установі відповідача та отримувала допомогу одиноким матерям з 01.10.2018 року. З 31.03.2019 року виплати вищевказаної допомоги були припинені на підставі не звернення позивача із письмовою заявою при призначення допомоги. Наразі зазначені вище виплати позивачу не нараховуються та не виплачуються.
Вважаючи свої права порушеними, позивач звернулась до суду та просить:
визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради щодо не здійснення нарахування та виплати державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям позивачці за період з квітня 2019 року по теперішній час;
зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради відновити та продовжити нарахування державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям позивачці за період з 01 квітня 2019 року;
зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради нарахувати та виплатити заборгованість по державній соціальній допомозі на дітей одиноким матерям позивачці за період з 01 квітня 2019 року по 01 червня 2021 року.
Ухвалою суду від 30 червня 2021 року відкрито клопотання позивача про поновлення пропущеного строку звернення до суду - задоволено. Визнано поважними причини пропуску строку звернення до суду за адміністративним позовом по справі №200/7906/21 та поновити позивачеві строк звернення до адміністративного суду. Прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії. Відкрито провадження в адміністративній справі № 200/7906/21. Справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Клопотання позивача про звільнення сплати судового збору - задоволено частково. Відстрочено сплату судового збору за подання позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії до винесення рішення у справі. Запропоновано відповідачу у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали подати до суду відзиву на позовну заяву з доказами на його підтвердження з одночасним надісланням (наданням) його копії та доданих до нього документів позивачу.
21 липня 2021 року на адресу суду від відповідача надійшов віздив на позовну заяву, відповідно до якої відповідач заперечував проти задоволення позовних вимог, зокрема, зазначивши, що з 01.01.2016 року, відповідно до ЗУ від 24.12.2015 року № 911-VII «Про винесення змін до деяких законодавчих актів України», яким внесено зміни до ЗУ «Про державну допомогу сім`ям з дітьми», допомога на дітей одиноким матерям призначається на кожний наступний шестимісячний термін за умови подання особисто Заявником нової заяви та декларації про доходи та майновий стан всіх членів сім`ї. Зазначає. що на момент звернення позивача до суду, остання не отримує допомогу з квітня 2019 року з підстав не подання відповідної заяви. , тому, вважає. Що посилання позивача н приписи п. 1-1 розділу VIII Закону є безпідставними. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно частини 4 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Приписами частини 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.
Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , є громадянкою України, перебувала на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради та отримувала в цій установі державну допомогу на дітей одиноким матерям в порядку та розмірі передбаченому законом.
Рішенням від 12.10.2015 року призначено ОСОБА_1 допомогу при народженні дитини.
Згідно до довідки переселенця від 11.04.2017р. №1419107239 та № 1419107239 позивачка та її дочка ОСОБА_2 . ІНФОРМАЦІЯ_2 с внутрішньо переміщеними особами.
20 листопада 2018р. на засіданні комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат ВПО, які мешкають на території м. Бахмут. розглянуто питання призначення допомоги на дітей одиноким матерям ОСОБА_1 з урахуванням актів обстеження матеріально-побутових умов сім`ї та прийнято рішення про відмову у призначенні заявниці допомоги на дітей одиноким матерям з 01.10.2018.
Як вбачається з Витягу з протоколу засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, які мешкають на території міста Бахмут від 20.11.2018 року № 125 з питань призначення (відновлення) державної допомоги згідно ЗУ від 21.11.1992 № 2811 «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» внутрішньо переміщеним особам, які мешкають на території м. Бахмута з 01.10.2018 року ОСОБА_1 , - відмовлено.
Розпорядженням начальника УПСЗН Бахмутської міської ради від 28.11.2018р. позивачці допомогу на дітей одиноким матерям на підставі вказаної вище виписки з протоколу комісії від 20.11.2018р. вирішено не призначати.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 22 листопада 2020 року по справі №200/6777/20-а (с. Стойка В.В.) адміністративний позов, ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради (вул. Б. Горбатова, 57, м. Бахмут, Донецька область, 84500, ЄДРПОУ 25953178) про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії, - задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Управління з питань призначення (відновлення) соціальних виплат ВПО, які мешкають на території м. Бахмут від 20.11.2018 року №125 про відмову у призначенні позивачці, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , державної допомоги на дітей одиноким матерям.
Визнано протиправним та скасовано Розпорядження начальника УПСЗН Бахмутської міської ради від 28.11.2018р., яким вирішено не призначати ОСОБА_1 допомогу на дітей одиноким матерям на підставі виписки з протоколу комісії від 20.11.2018 р.
Зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення державної соціальної допомоги одиноким матерям згідно заяви від 30.11.2018 року, з урахуванням правової оцінки наданої судом у цьому рішенні.
В іншій частині позовних вимог, - відмовлено.
Відповідно до постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2021 року апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради - залишено без задоволення.
Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 22 листопада 2020 року у справі № 200/6777/20-а за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії - залишено без змін.
Згідно листа управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради № 04 вх. 01-3392 від 18.05.2021 року у відповідь на адвокатський запит щодо повідомлення коли та в якому розмірі буде виплачена позивачу допомога одиноким матерям за період з 01.04.2019 року та по теперішній час, управлінням повідомлено наступне. На виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 22.02.2021 року, якою залишено без змін рішення Донецького окружного адміністративного суду від 22.11.2020 року по справі №200/6777/20-а, Рішенням управління від 31.03.2021 року ОСОБА_1 призначена допомога одиноким матерям за період з 01.10.2018 року по 31.03.2019 року. Виплата вищевказаної допомоги за період з 01.10.2018 року по 31.03.2019 року здійснена шляхом перерахування коштів на її особовий рахунок в відділенні ДОУ АТ «Ощадбанк» по виплатним документам додаткового нарахування квітня 2021 року. ОСОБА_1 з 30.10.2018 року до Управління із письмовою заявою при призначення допомоги не зверталась, у зв`язку з чим відсутні законні підстави для призначення їй цієї допомоги з квітня 2019 року.
З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» одним з видів державної допомоги сім`ям з дітьми є допомога на дітей одинокім матерям.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» документи, необхідні для призначення державної допомоги сім`ям з дітьми, подаються особою, яка претендує на призначення допомоги, самостійно. За наявності письмової заяви особи, яка претендує на призначення допомоги, але за станом здоров`я або з інших поважних причин не може самостійно зібрати необхідні документи, збір зазначених документів покладається на органи, що призначають допомогу. Документи, необхідні для призначення державної допомоги сім`ям з дітьми, розглядаються органом, що призначає та здійснює виплату державної допомоги, протягом 10 днів з дня звернення. Про призначення державної допомоги чи про відмову в її наданні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження цього рішення орган, що призначає і здійснює виплату державної допомоги сім`ям з дітьми, видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення протягом 5 днів після прийняття відповідного рішення.
Відповідно до статті 18 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.
Умови призначення і виплати видів державної допомоги сім`ям з дітьми, передбачених Законом України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» встановлені «Порядком призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми», який затверджено постановою КМУ від 27 грудня 2001 р. № 1751 (далі - Порядок №1751).
Згідно із п. 36 Порядку № 1751 допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 18-річного віку (якщо діти навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I - IV рівня акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) включно. Допомога виплачується протягом шести календарних місяців. Виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) припиняється у разі позбавлення отримувача допомоги батьківських прав; позбавлення волі отримувача допомоги за вироком суду; скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним; реєстрації дитиною шлюбу до досягнення нею 18-річного віку; надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності у випадках, передбачених законом; смерті дитини; смерті отримувача допомоги. Виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) зупиняється у разі тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання; відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав; тимчасового працевлаштування дитини. У разі припинення дії обставин, передбачених абзацами четвертим - десятим і дванадцятим - чотирнадцятим цього пункту, виплата допомоги поновлюється за письмовою заявою отримувача допомоги до органу, який призначає допомогу, з місяця, що настає за місяцем, в якому припинилася дія зазначених обставин. Виплата допомоги припиняється або зупиняється на підставі поданих обґрунтованих пропозицій органу опіки та піклування за поданням центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді або уповноваженої особи, визначеної виконавчим органом ради об`єднаної територіальної громади, до органу соціального захисту населення з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.
Щодо припинення допомоги на підставі не звернення позивача із письмовою заявою про призначення допомоги одиноким матерям, суд зазначає наступне.
Постановою КМУ від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» установлено з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 1 серпня до 31 жовтня 2020 р. на території Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, м. Києва, м. Севастополя (далі - регіони) карантин, продовживши на всій території України дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896, № 30, ст. 1061) та від 20 травня 2020 р. № 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 43, ст. 1394, № 52, ст. 1626).
Як вже встановлено судом та зазначено вище, рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 22 листопада 2020 року по справі №200/6777/20-а (с. Стойка В.В.) адміністративний позов, ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради (вул. Б. Горбатова, 57, м. Бахмут, Донецька область, 84500, ЄДРПОУ 25953178) про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії, - задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Управління з питань призначення (відновлення) соціальних виплат ВПО, які мешкають на території м. Бахмут від 20.11.2018 року №125 про відмову у призначенні позивачці, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , державної допомоги на дітей одиноким матерям.
Визнано протиправним та скасовано Розпорядження начальника УПСЗН Бахмутської міської ради від 28.11.2018 р., яким вирішено не призначати ОСОБА_1 допомогу на дітей одиноким матерям на підставі виписки з протоколу комісії від 20.11.2018 р.
Зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення державної соціальної допомоги одиноким матерям згідно заяви від 30.11.2018 року, з урахуванням правової оцінки наданої судом у цьому рішенні.
В іншій частині позовних вимог, - відмовлено.
Відповідно до постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2021 року апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради - залишено без задоволення.
Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 22 листопада 2020 року у справі № 200/6777/20-а за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії - залишено без змін.
Поряд з цим, Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 20.10.2011 у справі «Рисовський проти України» зазначив, що принцип «належного урядування», зокрема передбачає, що державні органи повинні діяти в належний і якомога послідовніший спосіб. При цьому, на них покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах. Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість уникати виконання своїх обов`язків.
Суд звертає увагу, що позивач була позбавлена можливості звернутись до відповідача із письмовою заявою для призначення допомоги одиноким матерям з 30.10.2018 року, оскільки постанова Першого апеляційного адміністративного суду, на підставі якого Управлінням праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради було винесено рішення від 31.03.2021 року про призначення допомоги ОСОБА_1 , винесена після спливу шестимісячного строку для подання зазначеної заяви, а саме: 22 лютого 2021 року.
Крім того, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» №540-ХІ внесено зміни до Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми», а саме Розділ VIII Прикінцеві положення доповнено пунктом 15-1 у такій редакції: «Установити, що визначені статтею 6 цього Закону строки звернення щодо призначення державної допомоги сім`ям з дітьми продовжуються на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, та один місяць після дати його завершення.».
Таким чином, згідно з вищевказаною норми Закону, строки звернення щодо призначення допомоги на дітей одиноким матерям продовжуються на період здійснення заходів щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби.
Вищезазначені рішення, на виконання яких Управлінням праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради призначена допомога ОСОБА_1 , винесені під час дії карантину.
На даний час, карантин, встановлений постановою КМУ № 211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» триває.
Крім того, суд звертає увагу, що позивачкою заявлений позов в інтересах неповнолітньої дитини для її належного матеріального забезпечення, а відповідно до частини сьомої статті 7 Сімейного кодексу України, дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до пункту 1 статті 3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року (в редакції зі змінами, схваленими резолюцією 50/155 Генеральної Асамблеї ООН від 21 грудня 1995 року), яку ратифіковано постановою Верховної Ради України № 789-XII від 27 лютого 1991 року, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Отже, право позивача на отримання допомоги одинокій матері є безперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов`язань.
Таким чином, беручи до уваги необхідність захисту прав та інтересів малолітньої дитини, яка є громадянином України, і перед якою держава Україна має певні зобов`язання, суд вважає, що відповідач протиправно припинив виплату позивачці допомоги на дітей одиноким матерям, а тому позовні вимоги про зобов`язання поновлення виплати такого виду соціальної допомоги з 01 квітня 2019 року по даний час з виплатою недоотриманих сум, підлягають задоволенню.
Як передбачено ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись положеннями Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради (б. Горбатова, 57, м. Бахмут, Донецька область. ЄДРПОУ 25953178) про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради щодо не здійснення нарахування та виплати державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям позивачці за період з квітня 2019 року.
Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради відновити та продовжити нарахування ОСОБА_1 державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям позивачці за період з 01 квітня 2019 року по теперішній час з виплатою заборгованості.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради (б. Горбатова, 57, м. Бахмут, Донецька область. ЄДРПОУ 25953178) на користь спеціального фонду Державного бюджету України, судовий збір у розмірі 908 (дев`ятсот вісім) гривень 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі, коли справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя О.О. Галатіна