
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
18 серпня 2021 року № 520/9011/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Білової О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернулася позивач ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд:
1. Визнати неправомірними та незаконними дії працівників ГУ ПФУ в Харківській області при нарахуванні суми розрахунку пенсії щодо неврахування довідок, наданих для розрахунку пенсії згідно статті 37 ЗУ "Про державну службу", довідки №267/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року; №269/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року №268/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року;
2. Визнати незаконним та відмінити лист за №2000-0308-8/64492 від 12.05.2021 відділу перерахунків пенсій №4 (Вовчанськ) управління пенсійного забезпечення ГУ ПФУ в Харківській обл.;
3. Визнати незаконними дії працівників ГУ ПФУ щодо відміни пенсії позивача згідно статті 37 ЗУ "Про державну службу", призначеної за рішенням суду, та переведення ОСОБА_1 на пенсію за віком по ЗУ "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на підставі листа, який не затверджений в Міністерстві юстиції та не має юридичної сили;
4. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити нарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 , згідно статі 37 ЗУ "Про державну службу " на підставі довідок про складові заробітної плати №267/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року; №269/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року; №268/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року, виданих ДФС у Харківській обл., форма яких затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України 17.01.2017 року N21-3, з 26 червня 2019 року, тобто з дати подачі заяви до пенсійного фонду, та Рішення Харківського окружного адміністративного суду по справі №520/7177/19 від 23 серпня 2019 року;
5. Зобов`язати ГУ ПФУ в Харківській області провести ОСОБА_1 виплату призначеної пенсії з урахуванням заборгованості без врахування постанови Кабінету міністрів України №649 від 22.08.2018 року, порядку, та реєстру заборгованості.
Ухвалою суду від 31.05.2021 року позовну заяву було залишено без руху, надано позивачу термін - п`ять календарних днів з дня отримання копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що відповідачем протиправно скасовано переведення позивача з пенсії згідно статті 37 ЗУ "Про державну службу", призначеної за рішенням суду, та переведення ОСОБА_1 на пенсію за віком по ЗУ "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", а також не враховано довідки про складові заробітної плати №267/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року; №269/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року; №268/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року, видані ДФС у Харківській області.
Ухвалою суду від 17.06.2021 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідач не погодився з позовними вимогами, та 02.07.2021 року подав до суду відзив на адміністративний позов, в обґрунтування якого зазначив, що листом від 12.05.2021 року №2000-0308-8/64492 Відділ перерахунків пенсій №4 (Вовчанськ) управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області повідомив, що керуючись листом Пенсійного фонду України від 16.04.2021 р. № 12065-9396/К-03/8-2800/21 було повторно переглянуто рішення суду №520/7177/19 від 23.08.2019 щодо переведення ОСОБА_1 на пенсію за віком згідно ст.37 Закону України «Про Державну службу». Оскільки в рішенні суду №520/7177/19 від 23.08.2019 не розглядалось питання порядку обчислення заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, врахувати довідки, видані головним управлінням ДФС в Харківській області 26.06.2019 року №267/К/20-40-05-02-11, №269/К/20-40-05-02-11 та №268/К/20-40-05-02-11 при обчисленні пенсії немає підстав.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно з вимогами ст. 229 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
ОСОБА_1 з 12 березня 2016 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію по інвалідності.
26 червня 2019 року ОСОБА_1 звернулась до управління із заявою про переведення з пенсії по інвалідності на пенсію державного службовця за нормами Закону України "Про державну службу".
До вказаного звернення було додано довідки: про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи перед зверненням за пенсію), про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 26.06.2019 № №267/К/20-40-05-02-11, №269/К/20-40-05-02-11 та №268/К/20-40-05-02-11, видані за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України 17.01.2017 № 1-3..
Управління своїм рішенням № 493 від 04.07.2019 відмовило позивачу у переведенні на інший вид пенсії у зв`язку з відсутністю необхідного стажу державної служби.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 23 серпня 2019 по справі №520/7177/19 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання незаконним рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задоволено у повному обсязі.
Визнано протиправним та скасовано Рішення №493 від 04.07.2019 року відділу з питань призначення та перерахунків пенсій №15 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зарахувати до стажу державної служби роботу в Вовчанській податковій службі в період, коли ОСОБА_1 було присвоєно спеціальне звання, з 10.09.2002 року по 04.07.2013 року та з 31.12.2013 року по 05.09.2016 року.
Зобов`язано відділ з питань призначення та перерахунків пенсій №15 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області перевести ОСОБА_1 на пенсію за віком згідно ст.37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16.12.1993 року з 26 червня 2019 року.
Вказане судове рішення було виконано.
Листом від 12.05.2021 року №2000-0308-8/64492 Відділ перерахунків пенсій №4 (Вовчанськ) управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області повідомив, що керуючись листом Пенсійного фонду України від 16.04.2021 р. № 12065-9396/К-03/8-2800/21 було повторно переглянуто рішення суду №520/7177/19 від 23.08.2019 щодо переведення ОСОБА_1 на пенсію за віком згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу».
В обґрунтування причин неврахування довідок про складові заробітної плати №267/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року; №269/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року; №268/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року, виданих ДФС у Харківській області, відповідач у вказаному листі зазначив, що Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 23.08.2019 у справі № 520/7177/19 зобов`язано головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби роботу в Вовчанській податковій службі в період, коли ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання, з 10.09.2002 року по 04.07.2013 року та з 31.12.2013 року по 05.09.2016 року та перевести на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу».
Оскільки в рішенні суду №520/7177/19 від 23.08.2019 року не розглядалось питання порядку обчислення заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, врахувати довідки, видані головним управлінням ДФС в Харківській області 26.06.2019 року №267/К/20-40-05-02-11, №269/К/20-40-05-02-11 та №268/К/20-40-05-02-11 при обчисленні пенсії немає підстав, у зв`язку з чим переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» недоцільно.
На виконання вимог ухвали Харківського окружного адміністративного суду від 17.06.2021 відповідачем надано до суду копію листа Пенсійного фонду України від 16.04.2021 р. № 12065-9396/К-03/8-2800/21, згідно якого, за результатом розгляду звернення фізичної особи ОСОБА_2 , Пенсійний фонд зазначив, що «оскільки рішенням суду від 03.09.2020 не розглядалося питання порядку обчислення заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, врахувати довідки, видані Управлінням соціального захисту населення Лозівської МР Харківської області від 04.06.2020 № 08-24:12, № 08-24:13 та № 08-24:14 при обчисленні пенсії ОСОБА_2 немає підстав. З огляду на обов`язковість судового рішення відповідно до КАС України та Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Пенсійний фонд України листом від 20.01.2016 № 32658/02-10 рекомендував підвідомчим органам у разі якщо внаслідок проведеного на виконання судового рішення перерахунку пенсії її розмір зменшується, письмово повідомляти про це пенсіонера та узгоджувати з ним подальше виконання такого рішення».
По суті спірних правовідносин суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом врегульовано Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV.
Частиною першою статті 9 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.
Особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором що передбачено ч. 1 ст.10 статті 9 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ (за чинності якого позивачу призначено пенсію вперше) регулює суспільні відносини, які охоплюють діяльність держави щодо створення правових, організаційних, економічних та соціальних умов реалізації громадянами України права на державну службу, також регулює питання пенсійного забезпечення державних службовців.
Виходячи з аналізу норм Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», виплата пенсії за віком згідно із Законом України "Про державну службу", не входить до правового регулювання цього Закону, а регулюється виключно Законом України "Про державну службу", оскільки є спеціальною пенсією для конкретно визначеного кола осіб.
Так, позивачу з березня 2016 року призначено пенсію по інвалідності 2 групи відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
В подальшому на підставі рішення суду позивачу було призначено пенсію за віком згідно статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16.12.1993.
Відтак, у випадку із заявою позивача мало місце призначення вперше іншої пенсії за іншим законом.
В подальшому відповідачем на підставі листа Пенсійного фонду України від 16.04.2021 р. № 12065-9396/К-03/8-2800/21 знову розпочато виплату пенсії по інвалідності 2 групи відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», про що повідомлено позивача листом від 12.05.2021 року №2000-0308-8/64492.
Стосовно листа Пенсійного фонду України від 16.04.2021 р. № 12065-9396/К-03/8-2800/21 та його застосування відповідачем для вирішення питання про переведення позивача з пенсії за одним законом на пенсію за іншим законом суд зазначає, що вказаний лист є відповіддю на звернення громадянки ОСОБА_3 , яку в порядку ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» направлено відповідачу для застосування при вирішенні питання поставленого саме цим громадянином, має особисто спрямований характер.
Вказаний лист жодним чином не стосується позивача, та не поширюється на всіх пенсіонерів, які перебувають на обліку у відповідному територіальному управлінні, не є рекомендаційним листом щодо правозастосування, спрямованим на адресу усіх територіальних органів Пенсійного фонду України, а відтак його застосування до позивача є протиправним.
Суд зазначає, що в Листі відповідача 12.05.2021 єдиною підставою для переведення позивача з пенсії за віком за Законом України «Про державну службу» на пенсію за законом «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» зазначено лист ПФУ від Пенсійного фонду України від 16.04.2021 р. № 12065-9396/К-03/8-2800/21.
Інших підстав для проведення такого переведення, в тому числі нормативних, вказаний лист не містить.
Крім того, лист Пенсійного фонду України не є нормативно-правовим актом, тому не може взагалі встановлювати будь-яких підстав для проведення перерахунків або переведення з одного виду пенсії на інший.
З огляду на зазначене, відповідачем протиправно було переведено позивача з пенсії за віком за Законом України «Про державну службу» на пенсію за законом «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Щодо врахування довідок про складові заробітної плати №267/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року; №269/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року; №268/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року, виданих ДФС у Харківській області, суд зазначає наступне.
Вказані довідки було подано позивачем разом з заявою від 26 червня 2019 року про переведення з пенсії по інвалідності на пенсію державного службовця за нормами Закону України "Про державну службу".
У частині першій Закону № 1058-ІV передбачено, що за рахунок коштів ПФУ в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов`язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв`язку з втратою годувальника.
Частиною третьою статті 45 цього Закону встановлено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами ПФУ.
Відповідно до ч. 8 ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою КМУ від 14 вересня 2016 р. № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (далі – Порядок № 622).
Відповідно до п. 4-7 Порядку № 622 (в редакції чинній на дату звернення) пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. При цьому:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);
розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;
у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;
матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.
За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.
У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.
У всіх випадках заробітна плата для призначення пенсії державного службовця враховується в межах установленої законом на день призначення пенсії максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Як було зазначено судом вище, у випадку із заявою позивача мало місце призначення вперше іншої пенсії за іншим законом. Порядок обчислення заробітної плати, що враховується для призначення пенсії за віком державним службовцем врегульований окремим нормативно-правовим актом та не є тотожним порядку призначення пенсії за законом 1058.
Суд зазначає, що виконання приписів чинного законодавства, в тому числі законів та Постанов КМУ, є обов`язковим для органів державної влади, до яких відноситься відповідач в силу статті 19 Конституції України та не потребує покладення окремого зобов`язання судом, з огляду на що, посилання відповідача на той факт, що в рішенні суду не було зазначено про необхідність врахування при призначенні пенсії за віком за законом «Про державну службу» довідок про складові заробітної плати, які затверджені Правлінням Пенсійного фонду та використовуються саме для призначення вказаного виду пенсії в силу норм Закону про Державну службу, Постанови КМУ від 14 вересня 2016 р. № 622 та Постанови правління ПФУ від 17.01.2017 № 1-3, не є обґрунтованим.
Щодо виплати пенсії без урахування постанов КМУ чи інших нормативно правових актів, які надають боржнику можливість для відстрочення виплат.
Судом з Єдиного державного реєстру судових рішень встановлено, що на момент розгляду даної справи, рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва по справі № 640/5248/19 скасовано постанову КМ України № 649, рішення набрало законної сили.
Відповідно до ч. 2 ст. 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Отже підстав для застосування відповідачем визначеного вказаною постановою порядку виконання судового рішення у даній справі немає.
Інших нормативно-правових актів, застосування яких, на думку позивача, може призвести до обмеження чи порушення його права у зв`язку з наданням такими актами боржнику можливість для відстрочення виплат, позивачем не зазначено.
Отже, вимога позову щодо зобов`язання відповідача виплатити різницю пенсії без використання при такій виплаті постанов Кабінету Міністрів України чи інших нормативно правових актів, які надають боржнику можливість для відстрочення виплат, не підлягає задоволенню.
Суд також зазначає, що лист ГУПФУ в Харківській області не є актом індивідуальної дії, а відтак не може бути скасований судом, з огляду на що належним та достатнім способом захисту прав позивача в даному випадку є визнання протиправними дій щодо переведення позивача з одного виду пенсії на інший без наявності підстав для такого переведення.
Отже, позов підлягає частковому задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 257-263, 295, 297 КАС України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи 5, Держпром, 3 під., 2 пов.,м. Харків,61022, код ЄДРПОУ14099344) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Харківській області щодо неврахування довідок наданих для розрахунку пенсії згідно статті 37 ЗУ "Про державну службу", довідки №267/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року; №269/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року №268/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року.
Визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Харківській області щодо переведення ОСОБА_1 з пенсії за віком згідно статті 37 ЗУ "Про державну службу", призначеної за рішенням суду, на пенсію за віком по ЗУ "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на підставі листа Пенсійного фонду України від 16.04.2021 р. № 12065-9396/К-03/8-2800/21.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити нарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 , згідно статі 37 ЗУ "Про державну службу" з урахуванням довідок про складові заробітної плати №267/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року; №269/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року; №268/К/20-40-05-02-11 від 26.06.2019 року, виданих ДФС у Харківській обл., форма яких затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України 17.01.2017 року N21-3, з 26 червня 2019 року, тобто з дати подачі заяви до пенсійного фонду, та Рішення Харківського окружного адміністративного суду по справі №520/7177/19 від 23 серпня 2019 року.
В задоволенні адміністративного позову в іншій частині позовних вимог - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Повний текст рішення складено 18.08.2021.
Суддя Білова О.В.