ц
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 2-а-6944/09/0470
категорія статобліку-6.19
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 квітня 2010 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Олійника В.М.
при секретарі Лоба Е.Г.
за участю:
представника позивача Квітки Н.В.
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Томаківського районного центру зайнятості до Селянського (фермерського) господарства ОСОБА_3про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
18 травня 2009 року Томаківський районний центр зайнятості звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Селянського (фермерського) господарства ОСОБА_3, в якому просить стягнути з Селянського (фермерського) господарства ОСОБА_3кошти в сумі 29184 грн. 46 коп. на користь Томаківського районного центу зайнятості на р/р 37170001003385 в УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код ЄДРПОУ 20259237. Також позивач просить судові витрати покласти на відповідача.
В обґрунтування позову зазначено, що між Томаківським районним центром зайнятості та Селянським (фермерським) господарством ОСОБА_219.07.2007 року укладені договори № 041907071900009 та № 041907071900010 строком на два роки про працевлаштування на постійному місці роботи за направленням центру зайнятості безробітних ОСОБА_4 та ОСОБА_5 за умови надання центром зайнятості дотації за рахунок коштів Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. 29.01.2009 року до Томаківського районного центру зайнятості надійшли копії наказів № 89 від 01.10.2009 р., № 96 від 16.12.2009 р. на звільнення з Селянського (фермерського) господарства ОСОБА_3громадян ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які були працевлаштовані в липні 2007 року на дане фермерське господарство в рахунок дотації. Згідно наказів відповідача підставою для звільнення є ст. 38 КЗпП. При цьому, згідно трудових книжок ОСОБА_4 та ОСОБА_5, зазначена стаття звільнення з роботи - 36 пункт 1 КЗпП України. Таким чином, відповідач надав недостовірні відомості про звільнення з роботи громадян ОСОБА_4 та ОСОБА_5, що призвело до надання дотації Селянському (фермерському) господарству ОСОБА_3.в сумі 21618,12 грн., яка з урахуванням індексу зростання цін на споживчі товари станом на 31.01.2009 року склала 29184,46 грн. та має бути повернута Томаківському районному центру зайнятості.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував та зазначив, що в трудових книжках ОСОБА_4 та ОСОБА_5 була помилково зазначена підстава для звільнення - пункт 1 статті 36 КЗпП України (за угодою сторін), за що бухгалтеру господарства ОСОБА_6 винесено сувору догану з попередженням.
Дослідивши чинне законодавство, матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що до Томаківського районного центру зайнятості 13.07.2007 року звернулось Селянське (фермерське) господарство ОСОБА_3з листом щодо можливості працевлаштування у господарстві безробітних ОСОБА_5 та ОСОБА_4 за направленням центру зайнятості за умови надання дотації за рахунок коштів Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Між Томаківським районним центром зайнятості та Селянським (фермерським) господарством ОСОБА_319.07.2007 року укладені договори № 041907071900009 та № 041907071900010 строком на два роки про працевлаштування на постійному місці роботи за направленням центру зайнятості безробітних ОСОБА_4 та ОСОБА_5 за умови надання центром зайнятості дотації за рахунок коштів Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Протягом періоду з 20.08.2007 р. по 22.08.2008 р. відповідачем до позивача надавались відомості про нараховану та виплачену заробітну плату ОСОБА_4 і ОСОБА_5 та листи на ім'я директора Томаківського районного центру зайнятості з проханням перерахувати на розрахунковий рахунок кошти на їх зарплату.
В період з вересня 2007 року по серпень 2008 року Томаківським районним центром зайнятості на розрахунковий рахунок № 26005074336100 Селянського (фермерського) господарства ОСОБА_3були перераховані кошти в сумі 21 618,12 грн., витрачені на заробітну плату ОСОБА_4 та ОСОБА_5
Згідно п.3 ч.2 ст.35 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, від 02.03.2000 р., № 1533-ІІІ, роботодавець зобов'язаний надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про заробітну плату працівників, використання робочого часу тощо.
Кожного місяця протягом зазначеного періоду до центру зайнятості надходили відомості від Селянського (фермерського) господарства ОСОБА_3про облік робочого часу громадян, які були працевлаштовані за умови надання дотації. Згідно табеля обліку робочого часу за жовтень та листопад 2008 року громадяни ОСОБА_4 та ОСОБА_5 працювали в Селянському (фермерському) господарстві ОСОБА_326 робочих днів в жовтні місяці та 24 робочі дні в листопаді 2008 р.
29.01.2009 року до Томаківського районного центру зайнятості надійшли копії наказів № 89 від 01.10.2009 р., № 96 від 16.12.2009 р. на звільнення з Селянського (фермерського) господарства ОСОБА_3громадян ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які були працевлаштовані в липні 2007 року на фермерське господарство в рахунок дотації. Згідно наказів відповідача підставою для звільнення є ст. 38 Кодексу законів про працю України.
В той же час згідно з базою даних центру зайнятості ОСОБА_5 перебуває на обліку з 23.12.2008 року, а ОСОБА_4 з 29.12.2008 року.
Згідно копії трудових книжок ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які наявні в матеріалах справи, зазначена стаття звільнення з роботи - 36 пункт 1 Кодексу законів про працю України ( за угодою сторін).
Таким чином, Селянське (фермерське) господарство ОСОБА_3надало до Томаківського районного центру зайнятості недостовірні відомості про звільнення з роботи громадян ОСОБА_4 та ОСОБА_5
Відповідно до ст. 30 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіттявід 02.03.2000 року № 1533-ІІІ, фондом може надаватися дотація роботодавцям для працевлаштування безробітних, у тому числі молоді на перше робоче місце у розмірі витрат на заробітну плату прийнятих за направленням державної служби зайнятості осіб (але не вище за середній рівень у галузях національної економіки відповідної області) в розрахунку на рік.
Порядком надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, затвердженим Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.01.2001 року № 1 передбачено, що дотація - це кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, надані роботодавцю, що створює додаткові робочі місця для працевлаштування безробітних за направленням державної служби зайнятості, на покриття витрат на заробітну плату прийнятих на них осіб.
Пункт 7 Порядку зазначає, що дотація надається щомісячно протягом року в розмірі фактичних витрат на заробітну плату прийнятих за направленням державної служби зайнятості осіб, але не вище за середній рівень заробітної плати за всіма видами економічної діяльності у відповідній області за місяць, за який нараховано заробітну плату, або обчисленої з неї відповідної суми в разі, якщо особа працювала неповний місяць.
Відповідно до п. 15 Порядку роботодавець несе відповідальність за забезпечення гарантії зайнятості осіб, прийнятих на роботу з наданням роботодавцю дотації, достовірність даних, що є підставою для визначення розміру дотації, та використання дотації.
Згідно з ч. 3 п. 15 Порядку, у разі порушення гарантій зайнятості осіб - розірвання трудового договору з працівником, працевлаштованим за направленням державної служби зайнятості, до закінчення двох років з дня працевлаштування у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі реорганізації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату, за угодою сторін (пункт 1 статті 36 Кодексу законів про працю України ), через невиконання роботодавцем законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору (частина третя статті 38 Кодексу законів про працю України ) та використання дотації з порушенням законодавства, роботодавець повертає суму одержаної дотації в повному обсязі з урахуванням індексації на рівень інфляції (обчислюється шляхом множення суми отриманої дотації на добуток індексу зростання цін на споживчі товари від місяця початку отримання дотації до місяця, що передує місяцю її повернення, поділених на 100).
Таким чином, надана Селянському (фермерському) господарству ОСОБА_3дотація в сумі 21 618,12 грн., яка з урахуванням індексу зростання цін на споживчі товари станом на 31.01.2009 р. склала 29 184,46 грн., має бути повернута Томаківському районному центру зайнятості.
Томаківським районним центром зайнятості відповідачу було запропоновано добровільно внести суму в розмірі 29 184,46 грн. на рахунок позивача. На пропозицію, викладену в наказі директора Томаківського районного центру зайнятості № 11 від 30.01.2009 р. та претензію Томаківського РЦЗ від 31.01.2009 р. за №149, відповідач надіслав відповідь з поясненнями та заборгованість не сплатив.
Суд не приймає доводів відповідача про невірний запис в трудових книжках підстав звільнення ОСОБА_4, ОСОБА_5, так як саме трудова книжка, відповідно до чинного законодавства, має містити достовірні дані про трудову діяльність її власника.
Враховуючи вищевказане, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Томаківського районного центру зайнятості обґрунтовані та підтверджені належними і допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 122, 162 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Селянського (фермерського) господарства ОСОБА_329184 грн. 46 коп. (двадцять девять тисяч сто вісімдесят чотири гривні 46 коп.) на користь Томаківського районного центу зайнятості на р/р 37170001003385 в УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код ЄДРПОУ 20259237.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений 16 квітня 2010 року.
Суддя В.М.Олійник