Рішення № 99086159, 09.08.2021, Господарський суд Луганської області

Дата ухвалення
09.08.2021
Номер справи
913/849/14(913/316/21)
Номер документу
99086159
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5 м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua

___________________________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 серпня 2021 року м.Харків Справа № 913/849/14(913/316/21)

Провадження №5/913/316/21

За позовом Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор «Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (вул.Гагаріна, буд.70, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93400)

до Служби автомобільних доріг у Луганській області (вул.Гагаріна, буд.70, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93400)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета позову, на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Євро-Буд Компані» (вул.Богдана Ліщини, буд.37 Б, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93405)

про визнання недійсним рішення тендерного комітету та договору підряду

Суддя Господарського суду Луганської області Вінніков С.В.

Секретар судового засідання-помічник голови суду Бережна Л.В.

У засіданні брали участь:

від позивача: керуючий санацією Мучінський І.Д.;

від відповідача: Савченко Е.О. - адвокат за довіреністю від 06.08.2021 №1-1348;

від третьої особи: адвокат Гупал Р.М. на підставі ордеру від 01.06.2021 серії АХ №1053979.

СУТЬ СПОРУ:

Дочірнє підприємство «Луганський облавтодор «Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (далі - ДП «Луганський облавтодор») 28.05.2021 звернулося до Господарського суду Луганської області з позовом до Служби автомобільних доріг у Луганській області про:

- про визнання недійсними та скасування результатів відкритих торгів №UA-2020-12-11-007155-b по предмету закупівлі ГБН Г.1-218-182:2011, СОУ 42.1-37641918-105:2013 ДК 021:2015 - 63710000-9 - Послуги з обслуговування наземних видів транспорту. Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Луганській області на 2021 та 2022 роки (Лот І: «Земляне полотно та споруди дорожнього водовідведення, озеленення, об`єкти дорожнього сервісу та інженерне облаштування, роботи з інженерно-технічного забезпечення, аварійні роботи, роботи із зимового утримання»);

- зобов`язання відповідача укласти договір з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у Луганській області на 2021 та 2022 роки.

В обґрунтування позовних вимог позивач послався на те, що 11.12.2020 Службою автомобільних доріг у Луганській області в електронній системі PROZZORO було оприлюднене оголошення №UA-2020-12-11-007155-b по предмету закупівлі ГБН Г.1-218-182:2011, СОУ 42.1-37641918-105:2013 ДК 021:2015 - 63710000-9 - Послуги з обслуговування наземних видів транспорту. Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Луганській області на 2021 та 2022 роки (Лот І: «Земляне полотно та споруди дорожнього водовідведення, озеленення, об`єкти дорожнього сервісу та інженерне облаштування, роботи з інженерно-технічного забезпечення, аварійні роботи, роботи із зимового утримання»; ЛОТ ІІ: «Дорожній одяг»; ЛОТ ІІІ: «Транспортні споруди»; ЛОТ ІV: «Організація дорожнього руху») за процедурою відкритих торгів).

05.05.2021 в системі PROZZORO опублікований протокол розгляду тендерних пропозицій №UA-2020-12-11-007155-b, відповідно до якого до аукціону допущені учасники: ДП «Харківський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»; Товариство з обмеженою відповідальністю «Онур Конструкціон Інтернешнл»; Товариство з обмеженою відповідальністю «Євро-Буд Компані».

12.05.2021 відбулися відкриті торги (аукціон) по лоту І, у ході яких переможцем визнано Товариство з обмеженою відповідальністю «Євро-Буд Компані» (далі - ТОВ «Євро-Буд Компані») з пропозицією по лоту - 350 500 000 грн 00 коп.

Як зазначив позивач, за результатами звернення Служби автомобільних доріг у Луганській області до Луганської регіональної торгово-промислової палати з питання можливості застосування переговорної процедури закупівлі на підставі п.2 ч.2 ст.35 Закону України «Про публічні закупівлі», остання листом від 26.10.2020 №25.1-193 повідомила про доцільність застосувати переговорну процедуру закупівлі за відсутності конкуренції з технічних причин для закупівлі послуг ДК 021:2015 - 63710000-9 - Послуги з обслуговування наземних видів транспорту (експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у Луганській області) у єдиного доцільного учасника - Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України».

Але незважаючи на вказаний висновок Луганської регіональної торгово-промислової палати, всупереч вимог Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, відповідачем прийнято рішення про проведення процедури закупівлі за предметом ДК 021:2015 - 63710000-9 - Послуги з обслуговування наземних видів транспорту. Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Луганській області на 2021 та 2022 роки шляхом проведення відкритих торгів, а не переговорної процедури відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

Зазначив, що тендерна пропозиція ТОВ «Євро-Буд Компані» не відповідала вимогам тендерної документації, зокрема, кваліфікаційним та технічним вимогам, встановленим відповідачем для вказаного предмету закупівлі.

Вважає, що не виявивши вказаних порушень замовник в порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі» прийняв неправомірне рішення про допущення до аукціону ТОВ «Євро-Буд Компані», тендерна пропозиція якого не відповідала вимогам тендерної документації та відповідно до п.1 ч.1 ст.31 Закону України «Про публічні закупівлі» підлягала відхиленню.

Факт порушення п.1 ч.1 ст.31 Закону України «Про публічні закупівлі» також підтверджується висновком про результати моніторингу процедури закупівлі від 26.05.2021 №UA-2020-12-11-007155-b, проведеної органом державного фінансового контролю (Держаудитслужба) та розміщеного в системі PROZZORO 26.05.2021.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.05.2021 справа передана на розгляд судді Віннікову С.В.

Ухвалою суду від 31.05.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрите провадження у справі; визначено розглядати справу за правилами загального позовного провадження; залучено до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «Євро-Буд Компані»; підготовче засідання призначене на 24.06.2021.

Ухвалою суду від 31.05.2021 заяву ДП «Луганський облавтодор від 28.05.2021 №1-5/740 про забезпечення позову задоволено частково: заборонено Службі автомобільних доріг у Луганській області укладати договір з переможцем тендеру - ТОВ «Євро-Буд Компані», за результатами торгів (аукціону), який відбувся 12.05.2021, розміщеного в системі PROZZORO (оголошення №UA-2020-12-11-007155-b) по предмету закупівлі ГБН Г.1-218-182:2011, СОУ 42.1-37641918-105:2013 ДК 021:2015 - 63710000-9 - Послуги з обслуговування наземних видів транспорту. Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Луганській області на 2021 та 2022 роки (Лот 1: «Земляне полотно та споруди дорожнього водовідведення, озеленення, об`єкти дорожнього сервісу та інженерне облаштування, роботи з інженерно-технічного забезпечення, аварійні роботи, роботи із зимового утримання») до набрання рішенням суду у справі №913/849/14(913/316/21) за позовом Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор «Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» до Служби автомобільних доріг у Луганській області законної сили.

Ухвалою суду від 02.06.2021 клопотання ДП «Луганський облавтодор» від 31.05.2021 №1-5/745 про заміну заходу забезпечення позову задоволено; замінено захід забезпечення позову, вжитий ухвалою Господарського суду Луганської області від 31.05.2021 у справі №913/849/14(913/316/21) на наступний:

- заборонити Службі автомобільних доріг у Луганській області вчиняти будь-які дії, спрямовані на виконання договору підряду від 26.05.2021 №16-2021 до Тендерної документації із закупівлі ГБН Г.1-218-182:2011, СОУ 42.1-37641918-105:2013 ДК 021:2015 - 63710000-9 - Послуги з обслуговування наземних видів транспорту. Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Луганській області на 2021 та 2022 роки (Лот 1: «Земляне полотно та споруди дорожнього водовідведення, озеленення, об`єкти дорожнього сервісу та інженерне облаштування, роботи з інженерно-технічного забезпечення, аварійні роботи, роботи із зимового утримання», ЛОТ ІІ: «Дорожній одяг»; ЛОТ ІІІ: «Транспортні споруди»; ЛОТ ІV: «Організація дорожнього руху»), укладеного між Службою автомобільних доріг у Луганській області та Товариством з обмеженою відповідальністю «Євро-Буд Компані», до набрання рішенням суду у справі №913/849/14(913/316/21) законної сили.

01.06.2021 на адресу електронної пошти суду від позивача надійшла заява про зміну позовних вимог від 01.06.2021 №1-7/768, підписана кваліфікованим електронним підписом.

Ухвалою суду від 02.06.2021 у задоволенні заяви ТОВ «Євро-Буд Компані» від 01.06.2021 про відвід судді Віннікова С.В. від розгляду справи №913/849/14(913/316/21) відмовлено.

04.06.2021 до Східного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга ТОВ «Євро-Буд Компані» від 04.06.2021 на ухвалу Господарського суду Луганської області від 02.06.2021 про заміну заходу забезпечення позову, яка надіслана Східним апеляційним господарським судом за супровідним листом від 07.06.2021 №13-68/011716 на адресу Господарського суду Луганської області.

09.06.2021 через Господарський суд Луганської області від ТОВ «Євро-Буд Компані» подано апеляційну скаргу від 08.06.2021 на ухвалу Господарського суду Луганської області від 31.05.2021 про забезпечення позову.

Ухвалою Господарського суду Луганської області від 09.06.2021 зупинено провадження у справі №913/849/14(913/316/21) до перегляду Східним апеляційним господарським судом ухвал Господарського суду Луганської області від 31.05.2021 та від 02.06.2021 у справі №913/849/14(913/316/21) та повернення зазначеної справи до Господарського суду Луганської області.

Постановою Східного апеляційного господарського суду від 05.07.2021, зокрема, апеляційну скаргу ТОВ «Євро-Буд Компані» на ухвалу Господарського суду Луганської області від 31.05.2021 про забезпечення позову задоволено; ухвалу Господарського суду Луганської області від 31.05.2021 у частині забезпечення позову скасовано.

Постановою Східного апеляційного господарського суду від 05.07.2021, зокрема, апеляційну скаргу ТОВ «Євро-Буд Компані» на ухвалу Господарського суду Луганської області від 02.06.2021 задоволено; ухвалу Господарського суду Луганської області від 02.06.2021 скасовано.

Ухвалою суду від 15.07.2021 провадження у справі поновлено; призначено розгляд справи у підготовчому засіданні на 26.07.2021.

Заявою від 01.06.2021 №1-7/768 позивач змінив позовні вимоги та просив: визнати недійсним рішення тендерного комітету Служби автомобільних доріг у Луганській області про визнання переможцем у закупівлі ГБН Г.1-218-182:2011, СОУ 42.1-37641918-105:2013. ДК 021:2015 - 63710000-9 - послуги з обслуговування наземних видів транспорту. Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Луганській області на 2021 та 2022 роки (Лот І: «Земляне полотно та споруди дорожнього водовідведення, озеленення, об`єкти дорожнього сервісу та інженерне облаштування, роботи з інженерно-технічного забезпечення, аварійні роботи, роботи із зимового утримання») ТОВ «Євро-Буд Компані», оформленого протоколом від 13.05.2021; визнати недійсним договір підряду від 26.05.2021 №16-2021 до Тендерної документації із закупівлі ГБН Г.1-218-182:2011, СОУ 42.1-37641918-105:2013. ДК 021:2015 - 63710000-9 - послуги з обслуговування наземних видів транспорту. Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Луганській області на 2021 та 2022 роки (Лот 1: «Земляне полотно та споруди дорожнього водовідведення, озеленення, об`єкти дорожнього сервісу та інженерне облаштування, роботи з інженерно-технічного забезпечення, аварійні роботи, роботи із зимового утримання», ЛОТ ІІ: «Дорожній одяг»; ЛОТ ІІІ: «Транспортні споруди»; ЛОТ ІV: «Організація дорожнього руху»), укладеного між Службою автомобільних доріг у Луганській області та Товариством з обмеженою відповідальністю «Євро-Буд Компані».

Указана заява у відповідності до ст.46 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) прийнята судом до розгляду. Справа розглядається з її урахуванням.

23.06.2021 від третьої особи через систему «Електронний суд» надійшли письмові пояснення, у яких ТОВ «Євро-Буд Компані» зазначило, що позивач не скористався можливістю оскаржити повідомлення про намір укласти договір до Антимонопольного комітету України.

Указав, що тендерна пропозиція ТОВ «Євро-Буд Компані» досить ретельно вивчалась та перевірялась на відповідність вимогам тендерної документації як замовником, так і постійнодіючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, за результатами якої жодних порушень встановлено не було.

Відповідач відзивом від 23.07.2021 №1-1259 вимоги позову відхилив.

Зазначив, що порушення ТОВ «Євро-Буд Компані» умов тендерної документації, про які вказує позивач у позовній заяві, після їх виявлення могли бути оскаржені останнім до Антимонопольного комітету України.

З урахуванням усіх обставин, що передували укладенню договору підряду, у т.ч. щодо виявлених порушень зі сторони ТОВ «Євро-Буд Компані» та надання останнім недостовірної інформації, які не могли бути встановлені Службою автомобільних доріг у Луганській області під час допущення вказаного підприємства до торгів, встановлення порушень за результатами моніторингу процедури закупівлі UA-2020-12-11-007155-b від 26.05.2021, проведеного Держаудитслужбою, 08.06.2021 Службою автомобільних доріг у Луганській області прийнято рішення (наказ від 08.06.2021 №133) про розірвання в односторонньому порядку договору підряду від 26.05.2021 №16-2021.

26.07.2021 від позивача на адресу електронної пошти суду надійшли заперечення до відзиву відповідача та до пояснень третьої особи, від 23.07.2021 №1-7/840, які підписані кваліфікованим електронним підписом.

Указані заперечення розцінені судом як відповідь на відзив, яка прийнята до розгляду.

У відповіді на відзив позивач зазначив, що відповідач не заперечує факту надання недостовірної інформації ТОВ «Євро-Буд Компані».

Відповідач, не виявивши порушень, які зазначені позивачем, у порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі» прийняв неправомірне рішення про допущення до аукціону ТОВ «Євро-Буд Компані».

Зазначив, що розірвання сторонами договору, не позбавляє їх права на звернення в майбутньому з позовом про визнання такого договору недійсним..

Третьою особою не надані заперечення та доводи, які б спростовували подання ТОВ «Євро-Буд Компані» недостовірної інформації.

Ухвалою суду від 26.07.2021 закрите підготовче провадження; призначено справу до судового розгляду по суті на 09.08.2021.

Відповідач у письмових поясненнях від 06.08.2021 №1-1341 зазначив, що на момент розгляду справи відсутній предмет спору через розірвання договору підряду.

09.08.2021 на адресу електронної пошти суду від третьої особи надійшли письмові пояснення від 09.08.2021, підписані кваліфікованим електронним підписом, у яких ТОВ «Євро-Буд Компані» зазначило, що 05.08.2021 на адресу товариства надійшла заява про зміну позовних вимог від 01.06.2021 №1-7/768, яка направлена позивачем 27.07.2021.

Зазначив, що указана заява не відповідає приписам ч.5 ст.46 ГПК України та підлягає поверненню заявнику.

У судовому засіданні 09.08.2021 брали участь представники сторін та третьої особи.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін та третьої особи, господарський суд

В С Т А Н О В И В:

11.12.2020 Службою автомобільних доріг у Луганській області в електронній системі закупівель PROZZORO оприлюднене оголошення про проведення процедури закупівлі (ідентифікатор закупівлі №UA-2020-12-11-007155-b) по предмету закупівлі ГБН Г.1-218-182:2011, СОУ 42.1-37641918-105:2013 ДК 021:2015 - 63710000-9 - Послуги з обслуговування наземних видів транспорту. Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Луганській області на 2021 та 2022 роки (Лот 1: «Земляне полотно та споруди дорожнього водовідведення, озеленення, об`єкти дорожнього сервісу та інженерне облаштування, роботи з інженерно-технічного забезпечення, аварійні роботи, роботи із зимового утримання», ЛОТ ІІ: «Дорожній одяг»; ЛОТ ІІІ: «Транспортні споруди»; ЛОТ ІV: «Організація дорожнього руху»).

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій по закупівлі визначено 26.02.2021, оскарження умов закупівлі - до 22.02.2021; очікувана вартість закупівлі - 906 659 100 грн 00 коп., у тому числі по лоту 1: «Земляне полотно та споруди дорожнього водовідведення, озеленення, об`єкти дорожнього сервісу та інженерне облаштування, роботи з інженерно-технічного забезпечення, аварійні роботи, роботи із зимового утримання» - 557 550 160грн 00 коп.

05.05.2021 до участі в тендерних торгах допущені учасники: ДП «Харківський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», Товариство з обмеженою відповідальністю «Онур Конструкціон Інтернешнл», ТОВ «Євро-Буд Компані». Указане рішенні прийнято замовником у вигляді протоколу розгляду тендерних пропозицій, опублікованого в системі PROZZORO 05.05.2021.

12.05.2021 відбулися відкриті торги (аукціон) по лоту 1, у ході яких переможцем визнано ТОВ «Євро-Буд Компані» з пропозицією по вказаному лоту - 350 500 000 грн 00 коп.

Рішенням тендерного комітету Служби автомобільних доріг у Луганській області, оформленим протоколом засідання від 13.05.2021 визнано ТОВ «Євро-Буд Компані» переможцем у закупівлі: ГБН Г.1-218-182:2011, СОУ 42.1-37641918-105:2013 ДК 021:2015 - 63710000-9 - Послуги з обслуговування наземних видів транспорту. Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Луганській області на 2021 та 2022 роки (Лот 1: «Земляне полотно та споруди дорожнього водовідведення, озеленення, об`єкти дорожнього сервісу та інженерне облаштування, роботи з інженерно-технічного забезпечення, аварійні роботи, роботи із зимового утримання») за оголошенням №UA-2020-12-11-007155-b, з переможною ціною - 350 500 000 грн 00 коп.

26.05.2021 між Службою автомобільних доріг у Луганській області та ТОВ «Євро-Буд Компані» укладений договір підряду №16-2021.

Позивач вважає, що документи, подані ТОВ «Євро-Буд Компані» у складі тендерної пропозиції, не відповідали вимогам тендерної документації замовника; ТОВ «Євро-Буд Компані» зазначило у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі; ТОВ «Євро-Буд Компані» не підтвердило кваліфікаційні критерії щодо забезпечення встановленого замовником обов`язкового мінімуму спеціальної техніки та потрібної штатної чисельності працівників, щодо наявності матеріально-технічної бази (виробничих баз, баз зимового утримання, офісних приміщень, тощо), щодо наявності працівників відповідної кваліфікації, які мають знання та досвід, необхідні для виконання робіт (надання послу), а замовник, не виявивши наведених порушень всупереч вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» прийняв неправомірне рішення про визнання ТОВ «Євро-Буд Компані» переможцем тендеру.

Крім того, з огляду на указані порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі» вважає, що і договір укладений за результатами вказаної процедури є недійсним.

Зазначені обставини стали підставою для звернення позивача з цим позовом до суду (з урахуванням заяви про зміну предмету позову).

Частиною 1 ст.15 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Під порушенням слід розуміти такий стан суб`єктивного права, за якого воно зазнало протиправного впливу з боку правопорушника, внаслідок чого суб`єктивне право особи зменшилося або зникло як таке, порушення права пов`язано з позбавленням можливості здійснити, реалізувати своє право повністю або частково.

У розумінні закону суб`єктивне право на захист - це юридично закріплена можливість особи використати заходи правоохоронного характеру для поновлення порушеного права і припинення дій, які порушують це право.

Отже, під захистом права розуміється державно-примусова діяльність, спрямована на відновлення порушеного права суб`єкта правовідносин та забезпечення виконання юридичного обов`язку зобов`язаною стороною, внаслідок чого реально відбудеться припинення порушення (чи оспорювання) прав цього суб`єкта, він компенсує витрати, що виникли у зв`язку з порушенням його прав, або в інший спосіб нівелює негативні наслідки порушення його прав.

У даному випадку матеріально-правовий інтерес позивача полягає у тому, що відповідно до тендерної пропозиції, поданої Дочірнім підприємством «Харківський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», у разі перемоги останнього у тендері, він мав намір залучити до виконання умов договору ДП «Луганський облатодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» у якості субпідрядника.

Указане підтверджується довідкою Дочірнього підприємства «Харківський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» від 10.02.2021 №288 (а.с.52 т.1).

Відтак, очевидним є наявність інтересу позивача, за захистом якого він звернувся до суду.

Способи захисту цивільних прав та інтересів визначені положеннями ст.16 ЦК України та ст.20 Господарського кодексу України (далі - ГК України).

Спосіб захисту порушеного права обумовлюється нормою матеріального права, яка регулює ті чи інші правовідносини між сторонами спору. Отже, позивач, формулюючи позовні вимоги, повинен відштовхуватись від тих наданих йому законом прав, які були об`єктивно порушені відповідачем, і позов повинен бути направлений на припинення цих правопорушень та на відновлення порушеного права.

Під способами захисту суб`єктивних прав розуміють закріплені законом матеріально-правові заходи охоронного характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав і вплив на правопорушника. Тобто це дії, спрямовані на запобігання порушенню або на відновлення порушеного, невизнаного, оспорюваного цивільного права чи інтересу, і такі способи мають бути доступними й ефективними.

Застосування конкретного способу захисту цивільного права залежить як від змісту права чи інтересу, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення, невизнання або оспорення. Це право чи інтерес суд має захистити у спосіб, який є ефективним, тобто таким, що відповідає змісту відповідного права чи інтересу, характеру його порушення, невизнання або оспорення та спричиненим цими діяннями наслідкам.

За ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визнається право людини на доступ до правосуддя, а за ст.13 Конвенції - на ефективний спосіб захисту прав, і це означає, що особа має право пред`явити в суді таку вимогу на захист цивільного права, яка відповідає змісту порушеного права та характеру правопорушення.

Відтак, право вибору способу захисту порушеного права належить позивачу, а суд наділений компетенцією перевірити відповідність обраного способу захисту змісту порушеного права. При цьому обраний спосіб захисту не лише повинен бути встановлений договором або законом, але й бути ефективним, таким, що відповідає змісту порушеного права, характеру його порушення та наслідкам, спричиненим цим порушенням.

Відповідно до ч.2 ст.16 ЦК України, ст.20 ГК України визнання правочину недійсним є способом захисту цивільних прав та інтересів.

Згідно з ч.3 ст.215 ЦК України якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).

З огляду на викладене суд приходить до висновку, що позивач у спірних правовідносинах є заінтересованою особою, а тому правомірно звернувся з цим позовом до суду і його матеріально-правовий інтерес підлягає судовому захисту.

Відносно доводів позивача щодо невідповідності тендерної пропозиції ТОВ «Євро-Буд Компані» вимогам тендерної документації суд зазначає наступне.

Відповідно до преамбули Закону України «Про публічні закупівлі» (у редакції, чинній на момент затвердження тендерної документації) цей закон установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про публічні закупівлі» (у редакції, чинній на момент затвердження тендерної документації) планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі - річний план). Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п`яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану.

Відповідно до річного плану закупівель Служби автомобільних доріг у Луганській області, розміщеного на сайті публічних закупівель «Prozorro», передбачався предмет закупівлі - 63710000-9 - Послуги з обслуговування наземних видів транспорту.

Пунктом 31 ч.1 ст.1 Закону України «Про публічні закупівлі» (у редакції, чинній на момент затвердження тендерної документації) передбачено, що тендерна документація - це документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель.

Рішенням тендерного комітету Служби автомобільних доріг у Луганській області від 11.12.2020 затверджена тендерна документація.

У подальшому замовником неодноразово вносились зміни до тендерної документації.

Нова редакція (7) тендерної документації затверджена рішенням тендерного комітету замовника від 15.02.2021.

Частиною 1 ст.10 Закону України «Про публічні закупівлі» (у редакції, чинній на момент розміщення оголошення про проведення відкритих торгів), зокрема, передбачено, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме оголошення про проведення відкритих торгів - не пізніше ніж за 15 днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій, якщо вартість закупівлі не перевищує межі, встановлені у частині третій цієї статті, та не пізніше 30 днів у разі перевищення таких меж.

11.12.2020 на сайті публічних закупівель «Prozorro» Службою автомобільних доріг у Луганській області (замовником) опубліковано оголошення №UA-2020-12-11-007155-b по предмету закупівлі ГБН Г.1-218-182:2011, СОУ 42.1-37641918-105:2013 ДК 021:2015 - 63710000-9 - Послуги з обслуговування наземних видів транспорту. Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Луганській області на 2021 та 2022 роки (Лот І: «Земляне полотно та споруди дорожнього водовідведення, озеленення, об`єкти дорожнього сервісу та інженерне облаштування, роботи з інженерно-технічного забезпечення, аварійні роботи, роботи із зимового утримання»; ЛОТ ІІ: «Дорожній одяг»; ЛОТ ІІІ: «Транспортні споруди»; ЛОТ ІV: «Організація дорожнього руху») за процедурою відкритих торгів).

Відповідно до ч.1 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі» (у редакції, чинній на момент розміщення оголошення про проведення відкритих торгів) тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель. Тендерна документація не є об`єктом авторського права та/або суміжних прав.

11.12.2020 на сайті публічних закупівель «Prozorro» замовником оприлюднена тендерна документація з закупівлі.

Свої пропозиції на участь у торгах по предмету закупівлі ГБН Г.1-218-182:2011, СОУ 42.1-37641918-105:2013 ДК 021:2015 - 63710000-9 - Послуги з обслуговування наземних видів транспорту. Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Луганській області на 2021 та 2022 роки (Лот І: «Земляне полотно та споруди дорожнього водовідведення, озеленення, об`єкти дорожнього сервісу та інженерне облаштування, роботи з інженерно-технічного забезпечення, аварійні роботи, роботи із зимового утримання») подали наступні учасники: ДП «Харківський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», ТОВ «Євро-Буд Компані».

Щодо відсутності у довідці від 18.03.2021 №182 про наявність техніки (транспортних засобів, основних будівельних (дорожніх) машин, механізмів, обладнання та устаткування, наданій ТОВ «Євро-буд Компані», необхідної техніки, визначеної у додатку 2 до тендерної документації, суд зазначає наступне.

Як уже вказувалось судом, 15.02.2021 замовником на сайті публічних закупівель було розміщено нову редакцію (7) тендерної документації, затвердженої рішенням тендерного комітету Служби автомобільних доріг у Луганській області від 15.02.2021.

Так, відповідно до п.5 «Кваліфікаційні критерії відповідно до ст.16 Закону, підстави, встановлені ст.17 Закону, та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством» розділу ІІІ «Загальна інструкція з підготовки Тендерної пропозиції» тендерної документації передбачено, що відповідно до ст.16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник встановлює наступні кваліфікаційні критерії: 1. Наявність обладнання та матеріально-технічної бази, а саме техніки: та обладнання, необхідних для виконання робіт (Інформація надається учасником за встановленою формою та з підтверджуючими документами, згідно додатку №2); 2. Наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, для виконання робіт (Інформація надається учасником за встановленою формою та з підтверджуючими документами, згідно додатку №2; 3. Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору (аналогічних договорів) (Інформація надається учасником за встановленою формою та з підтверджуючими документами, згідно додатку №2).

15.02.2021 рішенням тендерного комітету Служби автомобільних доріг у Луганській області затверджено нову редакцію (4) додатку №2 до Лоту 1, який розміщений на сайті публічних закупівель 15.02.2021.

Згідно з указаним додатком №2 замовник встановлює обов`язковий мінімум спеціальної техніки та потрібної штатної чисельності працівників.

Зазначений обов`язковий мінімум замовник розрахував відповідно до особливостей розташування, видів, категорій, навантаження та протяжності автомобільних доріг загального користування державного значення та наявності дорожнього господарства на території Луганської області із урахуванням територіальних особливостей (територія) де органи державної влади України та місцевого самоврядування здійснюють свої повноваження у повному обсязі.

Розрахунки здійснено відповідно до «Методичних вказівок з визначення штатної чисельності робітників та потреби в техніці дорожніх організацій для експлуатаційного утримання автомобільних доріг» МВ 42.1-37641918-761:2017 затвердженого Укравтодором 30.06.2017.

Обов`язковий мінімум придатної до експлуатації спеціальної техніки (автомобілі, машини, механізми) що повинні бути залученні учасником для виконання умов закупівлі:

Автомобiлi-самоскиди, вантажопiдйомнiсть від 10 т21 шт.Тягачі сiдельнi1 шт.Напiвпричiпи загального призначення1 шт.Причiпи тракторнi8 шт.Трактори на пневмоколiсному ходу8 шт.Крани на автомобiльному ходу, вантажопiдйомнiсть від 10 т.1 шт.Навантажувачi одноковшеві8 шт.Автомобіль ЛАЗ 699 (або еквівалент)1 шт.Автогiдропiдiймачi1 шт.Електростанцiї пересувнi3 шт.Автомати зварювальнi 3 шт.Компресори пересувнi2 шт.Бульдозери1 шт.Кущорізи навесні на тракторі5 шт.Автогудронатори1 шт.Спеціалізований бітумовоз 2 шт.Автогрейдери5 шт.Котки дорожнi самохiднi 6 шт.Машина МДК на базі автомобіля з обладнанням для розподілення протиожеледних матеріалів. 16 шт. Снiгоочисники шнеко роторнi на базі автомобiля5 шт.Машина для ліквідації вибоїн Р-310М(або еквівалент)1 шт.Дорожня фреза 4 шт.

На підтвердження наявності обладнання, матеріально-технічної бази та технологій учасник процедури закупівлі надає наступну інформацію і документи (за формами і вимогами тендерної документації):

Довідка про наявність техніки (транспортних засобів, основних будівельних (дорожніх) машин, механізмів, обладнання та устаткування тощо).

№ З№ з/п НазваТип /марка/модель, рік випускуКількістьЗазначення приналежності*Документ, підтверджуючий приналежність (№ св-ва держ. реєстрації ТЗ, тощо)**123456

* якщо учасник є власником, зазначається «власний», в інших випадках - зазначається право користування (договір оренди, лізингу або інший спосіб, визначений законодавством України);

** зазначається номер та дата документу (свідоцтво державної реєстрації ТЗ, механізму, тощо), які учасник надав як підтверджуючий відповідно до графи 5 таблиці.

Якщо техніка не є власністю учасника, а залучена, то учасником на всю, вказану у довідці техніку (транспортні засоби, будівельні (дорожні) машини, механізми, обладнання та устаткування), подаються:

- копії діючих на момент оголошення закупівлі та чинних протягом всього строку виконання умов закупівлі договори (оренда (лізинг), суборенди та ін.) (або таких, що мають умови про пролонгацію) із переліком залученої техніки.

- лист-підтвердження орендодавця, лізингодавця або іншої особи, що є стороною у відповідному договорі, про не заперечення використання його машин, механізмів, обладнання та ін. для виконання робіт (надання послуг) учасником за предметом закупівлі на весь строк виконання робіт (надання послуг) за предметом закупівлі.

У випадку подання учасником копій договорів, які є в силу закону нікчемними, такі договори не є належним підтвердженням відповідності учасника кваліфікаційному критерію «наявність обладнання та матеріально-технічної бази».

Як зазначив позивач, у довідці від 18.03.2021 №182, наданій ТОВ «Євро-Буд Компані» у складі тендерної пропозиції інформація щодо залучення «Спеціалізованого бітумовозу» у кількості 2 одиниць відсутня.

Суд бере до уваги, що п.19 обов`язкового мінімуму техніки передбачено наявність мінімальної кількості Машин МДК «машина дорожня комбінована) на базі автомобіля з обладнанням для розподілення протиожеледних матеріалів - 16 одиниць.

У довідці ТОВ «Євро-Буд Компані» у розділі «Машини, механізми та обладнання субпідрядника ТОВ «Росдорстрой» у п.152, п.152 (повторно), п.154, п.156 указано «Машина МДК на базі автомобіля з обладнанням для розподілення протиожеледних матеріалів» у загальній кількості 30 одиниць, але в свідоцтвах про реєстрацію транспортних засобів зазначено: 1) вантажний самоскид Volvo FM 400, 2017 (4 шт) - власник ТОВ «Автотранслайн» (на копіях техпаспортів в наявності тільки печатка ТОВ «Автотранслайн» та ТОВ «БК Ескадор»); 2) вантажний самоскид МАЗ 551605-221, 2006 (6 шт) - власник ТОВ «Автотранслайн» (на копіях техпаспортів в наявності тільки печатка ТОВ «Автотранслайн» та ТОВ «БК Єскадор»); 3) спеціалізований вантажний самоскид Iveco Trakker, 2017 (7 шт) - власник ТОВ «Автотранслайн» (на копіях техпаспортів в наявності тільки печатка ТОВ «Автотранслайн»); 4) спеціалізований вантажний самоскид Renaylt K-440, 2016 (5 шт) - власник ТОВ «Автотранслайн» (на копіях техпаспортів в наявності тільки печатка ТОВ «Автотранслайн»).

При цьому ніякого позначення про те, що це саме машини «МДК (машина дорожня комбінована)» на базі автомобіля з обладнанням для розподілення протиожеледних матеріалів у свідоцтвах про реєстрацію транспортних засобів немає.

У файлі 31 договори (мікроавт. УАЗ ГАЗ), лист-погодж., свід-ва. Pdf, наданого ТОВ «Євро-Буд Компані» у складі тендерної пропозиції міститься інформація про орендовані транспортні засоби у фізичної особи ОСОБА_1 , а саме: м/автобуса УАЗ 22069 на підставі нотаріально посвідченого договору оренди від 02.04.2019 зі строком дії до 02.04.2020, автомобіля ГАЗ 2705 на підставі нотаріально посвідченого договору оренди від 18.07.2019. Відтак на момент прийняття рішення про допуск ТОВ «Євро-Буд Компані» до аукціону термін дії вказаних договорів закінчився. Гарантійні листи, підписані ОСОБА_1 про продовження строку дії вказаних договорів документально не підтверджені (відсутні додаткові угоди до вказаних договорів оренди).

У той же час відповідно до п.11 указаних договорів оренди передбачено, що усі додаткові угоди до вказаних договорів оренди повинні бути засвідчені нотаріально.

Указане, на думку позивача, свідчить про невиконання п.8 обов`язкового мінімуму техніки.

Відповідачем та третьою особою доказів на спростування указаних обставин суду не надано, з огляду на що суд вважає вказані доводи позивача обґрунтованими.

Також позивач зазначив, що у файлі 42 «Субп_Інформація про наявність техніки»_2, наданого ТОВ «Євро-Буд Компані» у складі тендерної пропозиції міститься інформація про відповідність матеріально-технічної бази залученого ним субпідрядника КП «Кремінський агрошляхбуд». Так, згідно наданих документів, дочірнє підприємство «Лисичанське спеціалізоване управління №10», яке є власником тракторів Т-40, 1989 року випуску, Т-150К, 1989 року випуску, Т-150К, 1989 року випуску, уклало договір з КП «Кремінський агрошляхбуд» про надання послуг спецтехніки (3 трактори). Підписантом договору від 01.12.2020 №0112-1/20-У про надання послуг, який укладений між КП «Кремінський агрошляхбуд» та дочірнім підприємством «Лисичанське спеціалізоване управління №10», від імені останнього зазначений директор Єрьоменко М.В. Він же підписав у якості директора гарантійний лист від 08.02.2021 №8/02 на КП «Кремінський агрошляхбуд».

У той же час відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань доступним за посиланням https://opendatabot.ua/c/36403726 директором дочірнього підприємства «Лисичанське спеціалізоване управління №10» з 06.09.2018 і наразі є Гречишкін Артем Борисович.

Відтак указаний договір та гарантійний лист підписані неповноважною особою.

Відносно посилань позивача на приписи ст.ст.215, 216 ЦК України та п.1 додатку 2 до лоту 1 тендерної документації, яким передбачено, що у випадку подання учасником копій договорів, які є в силу закону нікчемними, такі договори не є належним підтвердженням відповідності учасника кваліфікаційному критерію «наявність обладнання та матеріально-технічної бази» суд зазначає наступне.

По-перше, позивачем не наведено норму закону, в силу якої договір від 01.12.2020 №0112-1/20-У про надання послуг є нікчемним.

По-друге, ч.3 ст.215 ЦК України передбачено, що якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).

Статтею 204 ЦК України встановлено, що правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

Доказів визнання договору від 01.12.2020 №0112-1/20-У про надання послуг недійсним позивачем не надано.

Відтак указані посилання позивача судом відхиляються.

Суд зауважує, що вказаний у додатку №2 до тендерної документації перелік спеціальної техніки (автомобілів, машин і механізмів) для виконання робіт визначений замовником як необхідний мінімум.

Відповідно до ч.1 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Частиною 1 ст.77 ГПК України встановлено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Суд бере до уваги, що указана довідка ТОВ «Євро-Буд Компані», складена у відповідності до наведеної у додатку 2 до тендерної документації форми, містить перелік транспортних засобів та обладнання, наявних у ТОВ «Євро-Буд Компані» та залучених у сторонніх осіб і організацій на підставі відповідних договорів, з зазначенням типу моделі, найменування, року випуску, кількості, та власника (власне чи орендоване). Також до неї додані копії договорів оренди інструментів, приладів, устаткування й інших технічних засобів та підряду на виконання робіт.

У той же час у вказаній довідці наявні не усі позиції спеціальної техніки (автомобілів, машин і механізмів), які визначені замовником як необхідні для надання послуг з обслуговування наземних видів транспорту, а саме відсутні - «Спеціалізовані бітумовози» у кількості 2 одиниць та машини МДК на базі автомобіля з обладнанням для розподілення протиожеледних матеріалів у кількості 16 шт.

Пунктом 18 ч.1 ст.1 Закону України «Про публічні закупівлі» (у редакції, чинній на момент розкриття пропозицій учасників) передбачено, що переможець процедури закупівлі - учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі.

Частинами 1, 2 ст.16 Закону України «Про публічні закупівлі» (у редакції, чинній на момент розміщення оголошення про проведення закупівлі) передбачено, що замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: 1) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій; 2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; 3) наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів); 4) наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.

Частиною 1 ст.29 Закону України «Про публічні закупівлі» (у редакції, чинній на момент розкриття пропозицій учасників) передбачено, що оцінка тендерних пропозицій/пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, шляхом застосування електронного аукціону. Дата і час проведення електронного аукціону визначаються електронною системою закупівель автоматично.

Згідно із ч.ч.9, 15 ст.29 Закону України «Про публічні закупівлі» (у редакції, чинній на момент розкриття пропозицій учасників) після оцінки тендерних пропозицій/пропозицій замовник розглядає на відповідність вимогам тендерної документації/оголошення про проведення спрощеної закупівлі тендерну пропозицію/пропозицію, яка визначена найбільш економічно вигідною. За результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції/пропозиції замовник визначає переможця процедури закупівлі та приймає рішення про намір укласти договір про закупівлю згідно з цим Законом. Замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції. У разі отримання достовірної інформації про невідповідність переможця процедури закупівлі вимогам кваліфікаційних критеріїв, підставам, установленим частиною першою статті 17 цього Закону, або факту зазначення у тендерній пропозиції будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника.

Відповідно до абз.2 п.1 ч.1 ст.31 Закону України «Про публічні закупівлі» (у редакції, чинній на момент розкриття пропозицій учасників) замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо учасник процедури закупівлі не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону та/або наявні підстави, встановлені частиною першою статті 17 цього Закону.

З огляду на викладене суд приходить до висновку, що ТОВ «Євро-Буд Компані», надавши у складі тендерної пропозиції довідку від 18.03.2021 №182 про наявність (транспортних засобів, основних будівельних (дорожніх) машин, механізмів, обладнання та устаткування тощо), необхідних для надання послуг та мінімально визначених замовником, яка не містила відповідно до вимог додатку №2 до тендерної документації усього переліку будівельних машини та механізмів, визначених замовником як необхідні, не відповідав кваліфікаційному критерію наявності обладнання та матеріально-технічної бази.

За таких обставин тендерна пропозиція ТОВ «Євро-Буд Компані» підлягала відхиленню.

Отже, вказані доводи позивача судом визнаються обґрунтованими.

Відносно доводів позивача щодо невиконання ТОВ «Євро-Буд Компані» умов тендерної документації щодо наявності матеріально-технічної бази суд зазначає наступне.

Відповідно до п.2 додатку №2 до Лоту 1 (у редакції 4) учасник в складі тендерної пропозиції повинен подати інформаційну довідку про наявність матеріально - технічної бази (виробничих баз, баз зимового утримання, офісних приміщень, тощо). У цій довідці має бути зазначена інформація згідно форми наведеної нижче.

ДОВІДКА

про перелік матеріально-технічної бази та перелік баз зимового утримання та складування протиожиледних засобів

№ з/пНайменуванняМісцезнаходженняЗазначення приналежності*Документ, підтверджуючий приналежність ** (назва документу, номер, дата)1234 5

* якщо учасник є власником, зазначається «власний», в інших випадках - зазначається право користування (договір оренди або в інший спосіб, визначений законодавством України);

** зазначається номер та дата документу, які учасник надав як підтверджуючий приналежності відповідно до графи 4 Таблиці.

Учасник повинен зазначити не менше 12 (дванадцять) баз зимового утримання та складування протиожиледних засобів.

В підтвердження інформації викладеної в довідці учасник обов`язково надає:

- копії документів, які підтверджують право власності або підстави* господарювання (оренда, тощо) на об`єкти, перелічені Учасником в графі 2 Таблиці.

* Зазначені документи повинні бути дійсні та чинні протягом строку, на який розрахована закупівля за призначенням (або містити умови про можливість їх пролонгації у разі, якщо строк їх дії менше строку дії договору про закупівлю).

- перелік баз зимового утримання та складування протиожиледних засобів (згідно П Г.1-218 118:2005 ) з адресами місцезнаходження та із зазначенням відстані між ними**

** В довідці необхідно вказати адресну прив`язку (точну адресу кожної бази зимового утримання в межах території що обслуговується, індекс та назва автомобільної дороги, кілометраж автомобільної дороги) кожної бази, площу території обслуговування, кількість адміністративних будівель.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «Євро-Буд Компані» файл 34 «Довідка та документи щодо МТБ.PDF» надано довідку від 18.03.2021 №179 про наявність матеріально-технічної бази (виробничих баз, офісних приміщень, тощо) та документи щодо неї.

Як зазначив позивач, заявлені матеріально-технічні бази (гаражі, навіси, склади), а саме п.п.2, 5, 7-8, 10, 12, 13, 15 не мають кімнат для обігріву, відпочинку, прийому їжі, сушіння одягу і взуття, що відповідає встановленим п.10.2 Єдиних правил зимового утримання автомобільних доріг (П.Г.1-218 118:2005) вимогам.

Пунктом 10.2 Єдиних правил зимового утримання автомобільних доріг передбачено, що робітників, зайнятих зимовим утриманням доріг, необхідно забезпечити предметами (що знаходяться на виробничих базах, ДРП) для обігріву, відпочинку, прийому їжі, сушіння одягу і взуття або обладнати відповідно пересувні приміщення).

Указані доводи позивача оцінюються судом як припущення, оскільки доказів того, що указані ТОВ «Євро-Буд Компані» приміщення не відповідають вимогам п.10.2 Єдиних правил зимового утримання автомобільних доріг суду не надано.

Крім того, замовником таких критеріїв та вимог також не заявлялось.

Відносно доводів позивача, що у складі документації по заявленим виробничим базам п.п.2, 3, 4, 5 ТОВ «Євро-Буд Компані» не надано відповідних договорів оренди між власником та ТОВ «Луганьбудпостач», а також відсутній лист-згода власника на використання зазначених об`єктів нерухомості суд зазначає наступне.

У п.2 довідки від 18.03.2021 №179 указаний гараж, площею 206,6 кв.м, розташований за адресою: пров.Сєвєрний, 1-б, м.Кремінна Луганської області, суборенда, договір від 01.10.2020 №01/10-2020 з ТОВ «Луганьбудпостач»; у п.3 - навіс, підсобні приміщення, площею 946,7 кв.м, розташовані за адресою: вул.Артемівська, 22-а, м.Лисичанськ Луганської області, суборенда, договір від 01.10.2020 №01/10-2020 з ТОВ «Луганьбудпостач»; у п.4 - склад, гараж, площею 200 кв. м, що розташовані за адресою: вул.Степна, 40, с.Половинкине Старобільського району Луганської області, суборенда, договір від 01.10.2020 №01/10-2020 з ТОВ «Луганьбудпостач»; у п.5 - склад, навіс, підсобне приміщення, площею 319,6 кв.м, що розташовані за адресою: Комплекс будівель та споруд №1, с.Семікозівка Біловодського району Луганської області, суборенда, договір від 01.10.2020 №01/10-2020 з ТОВ «Луганьбудпостач».

Також у додатку №2 ТОВ «Євро-Буд Компані» надана копія договору від 01.10.2020 №01/10-2020 суборенди нежитлового приміщення з додатками, додаткова угода від 28.12.2020 щодо продовження строку дії договору до 31.12.2021, акт прийому-передачі нежитлового приміщення від 01.10.2020.

Відтак ТОВ «Євро-Буд Компані» надано відповідні документи на підтвердження підстав господарювання - суборенда, на об`єкти, перелічені учасником у п.п.2, 3, 4, 5 довідки.

Вимог щодо надання листа-згоди власника об`єкта нерухомості на його використання для виконання тендерної пропозиції тендерна документація не містить, з огляду на що вказані доводи позивача судом відхиляються.

Відносно доводів позивача щодо відсутності реєстрації права власності на будівлі та споруди будівничого цеху площею 791,6 кв. м, який зазначений у п.6 довідці, що знаходиться за адресою: вул.Центральна, буд.7, с.Верхній Мінченок Станично-Луганського району Луганської області, суд зазначає наступне.

У п.6 довідки ТОВ «Євро-Буд Компані» від 18.03.2021 №179 указано будівлі та споруди будівничого цеху площею 791,6 кв. м, розташовані за адресою: вул.Центральна, буд.7, с.Верхній Мінченок Станично-Луганського району Луганської області, оренда, договір від 26.01.2021 №26/1-21 з ФГ «Блиц-Агробуд».

Позивачем до матеріалів справи надано інформаційну довідку від 06.05.2021 №255556662 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна - будівлі та споруди будівничого цеху площею 791,6 кв. м, розташовані за адресою: вул.Центральна, буд.7, с.Верхній Мінченок Станично-Луганського району Луганської області, відповідно до якої права власності, інші речові права, іпотеки, обтяження на указане майно не зареєстровані.

Суд зауважує, що у даній справі не оспорюється право власності на вказане майно.

Позивачем не зазначено, яким чином відсутність реєстрації права власності на указаний об`єкт нерухомості впливає на відповідність чи невідповідність наданої ТОВ «Євро-Буд Компані» довідки від 18.03.2021 №179 вимогам тендерної документації.

При цьому, у вказаній довідці у графі «Документ, підтверджуючий приналежності (назва документу, номер, дата)» указано договір від 26.01.2021 №26/1-21 з ФГ «Блиц-Агробуд» та у складі тендерної пропозиції надана його копія, чим виконано вимоги тендерної документації замовника.

Ураховуючи наведене, суд приходить до висновку, що надана ТОВ «Євро-Буд Компані» у складі тендерної пропозиції довідка від 18.03.2021 №179 відповідає вимогам тендерної документації замовника, а інформація зазначена в ній підтверджується відповідними документами, тому доводи позивача в цій частині судом відхиляються.

Відносно доводів позивача щодо невиконання ТОВ «Євро-Буд Компані» умов тендерної документації відносно підтвердження наявності працівників відповідної кваліфікації, які мають знання та досвід, необхідні для виконання робіт (надання послуг) суд зазначає наступне.

Відповідно до п.3 додатку №2 до Лоту 1 (у редакції 4) учасник в складі тендерної пропозиції повинен подати інформаційну довідку про наявність у учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають знання та досвід, необхідні для виконання робіт (надання послуг) із зазначенням згідно форми наведеної нижче.

Замовник встановлює наступну мінімальну кількість працівників, необхідних для виконання умов закупівлі за лотом:

Робітники 90

Машиністи механізмів, водії автотранспорту та спецтранспорту 82

Інженери (або інша особа яка виконує такі функції) 5

Виконроб (або інша особа яка виконує такі функції) 6

Майстер (або інша особа яка виконує такі функції) 10

ДОВІДКА

про кваліфікацію і досвід працівників, які будуть залучені до

виконання робіт

№ п/пПосадаП.І.Б.Освіта/ найменування учбового закладу/спеціальність* Для інженерно-технічного складуШтатний/ цивільно-правова угода12345

* Графа 4 не є обов`язковою для заповнення щодо дорожніх робітників, водіїв та операторів машин та механізмів.

В таблиці вказувати виключно кількість тих працівників, які дійсно будуть залучатися до виконання умов закупівлі (в кількості не менше обов`язкового мінімуму, встановленого Замовником). Вказувати всю штатну чисельність - не потрібно.

На підтвердження інформації яка міститься в довідці, учасник надає копії наказів про призначення на посаду на усіх категорій працівників, або копії дійсних на весь строк закупівлі цивільно-правових угод із особами, що будуть задіяні Учасником під час виконання договору, або інших документів, які підтверджують наявність правовідносин з відповідними працівниками, зазначеними у Довідці.

На інженерно - технічних працівників (інженери, виконроби, майстри тощо, інші відповідальні особи), вказаних в довідці, Учасник повинен додатково надати дипломів про закінчення учбових закладів*.

*Для інженерно-технічних працівників обов`язкова наявність вищої або неповної вищої освіти з кваліфікацією «будівельник», «інженер-будівельник» тощо, за профільною спеціальністю пов`язаною з будівництвом, експлуатацією і ремонтом автомобільних доріг, за спеціалізацією «Автомобільні дороги». Підтвердженню підлягає інформація по відповідній освіті мінімум для 6 виконробів та 8 майстрів.

В складі зазначених документів учасник обов`язково надає інформацію про особисту згоду кожного залученого працівника на обробку та передачу його персональних даних, яка надає змогу замовнику пересвідчитися в особистому волевиявленні працівника.

Інформація повинна бути надана у формі копій персональних заяв працівника із особистим підписом або підписів працівників у наказах та формулярах із зазначенням відповідних позначок про захист персональних даних, цивільно-правових угод, тощо.

ТОВ «Євро-Буд Компані» у складі тендерної пропозиції надало довідку ТОВ «Ростдорстрой» як субпідрядника, якого планується залучити до виконання робіт, що підтверджує наявність працівників, відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, у якій вказано посаду, прізвище, ім`я та по-батькові працівників, дані про освіту/найменування учбового закладу/спеціальність, загальній стаж роботи у дорожньому господарстві (роки) та спосіб залучення (штатний/цивільно-правова угода).

Як зазначив позивач, 51,6 % працівників компанії ТОВ «Ростдорстрой», яка залучена ТОВ «Євро-Буд Компані» субпідрядником для участі у закупівлі, вже задіяні на виконання робіт в Одеській області згідно договору підряду від 25.02.2021 №2Б (строк виконання робіт до 31.12.2022) з Службою автомобільних доріг в Одеській області (процедура закупівлі UA-2020-09-11-002859-а) та навів відповідний перелік таких осіб.

Також указав, що водії, механізатори машин і механізмів та трактористи працюють в компанії ТОВ «Ростдорстрой» на умовах неповного робочого часу, а саме на 25% від норми робочого часу.

На думку ДП «Луганський облавтодор», указані обставини виключають можливість залучення вказаних працівників ТОВ «Ростдорстрой» до виконання робіт за договором з ТОВ «Євро-Буд Компані» на експлуатаційне утримання.

Суд зауважує, що обставин щодо невідповідності вищезазначеної довідки вимогам закону або тендерної документації позивачем не зазначено та відповідних доказів на підтвердження цього суду не надано.

Указані доводи позивача зводяться до припущень, які відповідними доказами не підтверджуються.

З огляду на що указані доводи ДП «Луганський облавтодор» судом відхиляються.

Підсумовуючи викладене, суд наголошує, що у даному випадку ТОВ «Євро-Буд Компані» не відповідало кваліфікаційному критерію, установленому ст.16 Закону України «Про публічні закупівлі» як наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, та встановленим замовником у тендерній документації вимогам щодо наявності певної інформації, а тому тендерна пропозиція ТОВ «Євро-Буд Компані» мала бути відхилена замовником.

При цьому, всупереч вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» замовник не відхилив тендерну пропозицію ТОВ «Євро-Буд Компані», а навпаки прийняв її, визначивши останнього переможцем торгів.

Також наявність порушень законодавства у сфері закупівель при проведенні Службою автомобільних доріг у Луганській області відповідної закупівлі встановлена Держаудитслужбою за результати моніторингу процедури закупівлі UA-2020-12-11-007155-b, про що складений та розміщений на сайті публічних закупівель відповідний висновок від 26.05.2021.

У висновку вказано про порушення вимог абз.2 п.1 ч.1 ст.31 Закону України «Про публічні закупівлі».

Отже, рішення тендерного комітету замовника, оформлене протоколом засідання тендерного комітету від 13.05.2021, не відповідало приписам чинного на момент його прийняття законодавства, з огляду на що вимога ДП «Луганський облавтодор» про визнання його недійсним підлягає задоволенню.

Відносно вимоги позивача про визнання договору підряду від 26.05.2021 №16-2021 недійсним суд зазначає наступне.

Відповідно до ст.509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Частиною 1 ст.173 ГК України передбачено, що господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Згідно з ст.11 ЦК України підставою виникнення цивільних прав і обов`язків (зобов`язань) є, зокрема, договір.

Згідно з ч.1 ст.638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Відповідно до ч.1 ст.639 ЦК України договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.

Згідно з ч.1 ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі» (у редакції, чинній на момент укладення договору підряду) договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Рішенням тендерного комітету Служби автомобільних доріг у Луганській області, оформленого протоколом від 13.05.2021, зокрема, визначено переможцем процедури відкритих торгів №UA-2020-12-11-007155-b по предмету закупівлі ГБН Г.1-218-182:2011, СОУ 42.1-37641918-105:2013 ДК 021:2015 - 63710000-9 - Послуги з обслуговування наземних видів транспорту. Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Луганській області на 2021 та 2022 роки (Лот І: «Земляне полотно та споруди дорожнього водовідведення, озеленення, об`єкти дорожнього сервісу та інженерне облаштування, роботи з інженерно-технічного забезпечення, аварійні роботи, роботи із зимового утримання») ТОВ «Євро-Буд Компані».

13.05.2021 на сайті уповноваженого органу розміщено повідомлення про намір укласти договір.

26.05.2020 між Службою автомобільних доріг у Луганській області, як замовником та ТОВ «Євро-Буд Компані» як виконавцем укладено договір підряду №16-2021 з додатками до нього.

Відповідно до п.1.1 договору виконавець зобов`язується у порядку та на умовах, визначених цим договором, надати послуги : до тендерної документації із закупівлі: ГБН Г.1-218-182:2011, СОУ 42.1-37641918-105:2013 ДК 021:2015 - 63710000-9 - Послуги з обслуговування наземних видів транспорту. Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Луганській області на 2021 та 2022 роки (Лот 1: «Земляне полотно та споруди дорожнього водовідведення, озеленення, об`єкти дорожнього сервісу та інженерне облаштування, роботи з інженерно-технічного забезпечення, аварійні роботи, роботи із зимового утримання», ЛОТ ІІ: «Дорожній одяг»; ЛОТ ІІІ: «Транспортні споруди»; ЛОТ ІV: «Організація дорожнього руху») за Лотом 1: «Земляне полотно та споруди дорожнього водовідведення, озеленення, об`єкти дорожнього сервісу та інженерне облаштування, роботи з інженерно-технічного забезпечення, аварійні роботи, роботи із зимового утримання» за рахунок коштів державного бюджету (та/або інших бюджетів) та в обумовлений цим договором термін. Замовник зобов`язаний прийняти надані належним чином договірні послуги після перевірки їх фізичних та вартісних покажчиків та сплатити їх вартість по мірі надходження коштів, передбачених на ці цілі, на його рахунок.

У п.3.1 договору сторони визначили його ціну.

Згідно з п.4.1 договору розрахунки проводяться замовником виконавцю після підписання сторонами актів приймання виконаних будівельних робіт (форма «КБ-2в) і Довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма №КБ-3), складених у відповідності з положенням чинних стандартів з ціноутворення, які складаються виконавцем і подаються для підписання замовнику не пізніше як за 5 робочих днів до кінця звітного місяця разом із документами, визначеними умовами даного договору, або поетапної оплати замовником наданих послуг. Представник замовника на протязі десяти робочих днів перевіряє виконання робіт згідно представленого акту і підписує його в частині фактично виконаних робіт, в межах виділених бюджетних асигнувань. Замовник має право відмовитися від підписання форм КБ-2в, КБ-3 у разі допущення виконавцем помилок, неточностей щодо їх складання та/або відсутності у них відомостей, наявність яких передбачена формою зазначених документів, та/або у випадку наявності зауважень щодо обсягів та/або вартості та/або якості заактованих послуг. У такому випадку замовник у вказаний строк надає виконавцю мотивовану відмову від підписання форм КБ-2в, КБ-3.

Відповідно до п.6.1 договору термін надання послуг - по 31.12.2022 відповідно до панів-завдань. Строк виконання зобов`язань щодо надання послуг може продовжуватися у разі виникнення документально підтверджених об`єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорів.

У п.11.1 договору сторони визначили строк його дії.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що укладений за результатами торгів між Службою автомобільних доріг у Луганській області та ТОВ «Євро-Буд Компані» 26.05.2020 договір №16-2021 за своєю правовою природою є договором підряду, а тому слід застосовувати положення законодавства про підряд.

Статтею 204 ЦК України передбачено, що правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

Відповідно до ч.1 ст.215 ЦК України передбачено, що підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами 1-3, 5, 6 ст.203 цього Кодексу.

Частиною 1 ст.203 ЦК України встановлено, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.

Відповідно до ч.3 ст.215 ЦК України якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).

Суд бере до уваги, що спірний договір був укладений на виконання рішення тендерного комітету Служби автомобільних доріг у Луганській області про визначення ТОВ «Євро-Буд Компані» переможцем процедури закупівлі UA-2020-12-11-007155-b, яке не відповідало приписам ст.31 Закону України «Про публічні закупівлі».

Згідно із п.6 ч.1 ст.1 Закону України «Про публічні закупівлі» (у редакції, чинній на момент укладення договору підряду) договір про закупівлю - господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

Отже, договір про закупівлю є похідним від результатів проведення процедури закупівлі, оформлених рішенням тендерного комітету.

З огляду на встановлення наявності підстав для визнання рішення тендерного комітету, оформленого протоколом від 13.05.2021, недійсним, суд приходить до висновку про те, що оспорюваний договір підряду від 26.05.2021 №16-2021 також підлягає визнанню недійсним відповідно до ч.1 ст.203 та ч.1 ст.215 ЦК України як такий, що суперечить актам законодавства.

Відтак суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог ДП «Луганський облавтодор».

Відносно доводів відповідача, що виявлені позивачем порушення щодо невідповідності наданих ТОВ «Євро-Буд Компані» у складі тендерної пропозиції документів вимогам тендерної документації замовника мали бути оскаржені до Антимонопольного комітету України суд зазначає наступне.

Згідно з абз.1 ч.1 ст.18 Антимонопольний комітет України як орган оскарження з метою неупередженого та ефективного захисту прав і законних інтересів осіб, пов`язаних з участю у процедурах закупівлі, утворює постійно діючу адміністративну колегію (колегії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Рішення постійно діючої адміністративної колегії (колегій) ухвалюються від імені Антимонопольного комітету України.

Абзацом 3 ч.8 указаної статті передбачено, що скарги, що стосуються прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника, які відбулися після розгляду тендерних пропозицій, порядок якого передбачений частинами другою і дванадцятою статті 29 цього Закону, подаються протягом п`яти днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель протоколу розгляду тендерних пропозицій, у разі якщо оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до частини третьої статті 10 цього Закону.

Відповідно до ч.24 ст.18 Закону України «Про публічні закупівлі» право на оскарження не обмежує права суб`єкта оскарження звернення до суду без попереднього звернення до органу оскарження.

Отже, оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника, які відбулися після розгляду тендерних пропозицій є правом учасника або іншої заінтересованої особи, яке не впливає на можливість суб`єкта оскарження безпосереднього звернення до суду з відповідним позовом.

Відтак, указані доводи відповідача судом відхиляються.

Відносно доводів відповідача, що у зв`язку із розірванням договору підряду від 26.05.2021 №16-2021 відсутній предмет спору суд зазначає наступне.

Службою автомобільних доріг у Луганській області було прийнято рішення (наказ від 08.06.2021 №133) про розірвання в односторонньому порядку договору підряду від 26.05.201 №16-2021.

Суд зауважує, що розірвання сторонами договору, виконаного повністю або частково, не позбавляє сторони права на звернення до суду з позовом про визнання такого договору недійсним. Так само не перешкоджає поданню відповідного позову закінчення строку дії оспорюваного правочину до моменту подання позову.

Викладене відповідає висновкам Верховного Суду, наведеним у постанові Великої Палати Верховного Суду від 27.11.2018 у справі № 905/1227/17, Верховного Суду від 22.01.2020 у справі №394/301/19, які в силу положень ч.4 ст.236 ГПК України враховуються при виборі і застосуванні норм права.

Відтак указані доводи відповідача судом відхиляються.

Судовий збір у сумі 4 540 грн 00 коп. покладається на відповідача згідно зі ст.129 ГПК України.

Керуючись ст.ст.129, 232, 233, 236, 238, 240 ГПК України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор «Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» до Служби автомобільних доріг у Луганській області задовольнити повністю.

2. Визнати недійсним рішення тендерного комітету Служби автомобільних доріг у Луганській області, оформлене протоколом від 13.05.2021, про визнання переможцем у закупівлі ГБН Г.1-218-182:2011, СОУ 42.1-37641918-105:2013. ДК 021:2015 - 63710000-9 - послуги з обслуговування наземних видів транспорту. Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Луганській області на 2021 та 2022 роки (Лот І: «Земляне полотно та споруди дорожнього водовідведення, озеленення, об`єкти дорожнього сервісу та інженерне облаштування, роботи з інженерно-технічного забезпечення, аварійні роботи, роботи із зимового утримання») Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро-Буд Компані».

3. Визнати недійсним договір підряду від 26.05.2021 №16-2021 до Тендерної документації із закупівлі ГБН Г.1-218-182:2011, СОУ 42.1-37641918-105:2013. ДК 021:2015 - 63710000-9 - послуги з обслуговування наземних видів транспорту. Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Луганській області на 2021 та 2022 роки (Лот 1: «Земляне полотно та споруди дорожнього водовідведення, озеленення, об`єкти дорожнього сервісу та інженерне облаштування, роботи з інженерно-технічного забезпечення, аварійні роботи, роботи із зимового утримання», ЛОТ ІІ: «Дорожній одяг»; ЛОТ ІІІ: «Транспортні споруди»; ЛОТ ІV: «Організація дорожнього руху»), укладений між Службою автомобільних доріг у Луганській області та Товариством з обмеженою відповідальністю «Євро-Буд Компані».

4. Стягнути зі Служби автомобільних доріг у Луганській області, вул.Гагаріна, буд.70, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93400, ідентифікаційний код 25903424, на користь Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», вул.Гагаріна, буд.70, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93400, ідентифікаційний код 31995774, судовий збір у сумі 4 540 грн 00 коп., про що видати наказ після набрання рішенням законної сили.

5. Учасники справи:

Позивач: Дочірнє підприємство «Луганський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (вул.Гагаріна, буд.70, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93400, ідентифікаційний код 31995774).

Відповідач: Служба автомобільних доріг у Луганській області (вул.Гагаріна, буд.70, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93400, ідентифікаційний код 25903424).

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «Євро-Буд Компані» (вул.Богдана Ліщини, буд.37-Б, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93405, ідентифікаційний код 41182929).

Відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції у строки, передбачені ст.256 Господарського процесуального кодексу України та порядку, визначеному пп.17.5 п.17 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 18.08.2021.

Суддя С.В. Вінніков