
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №293/1679/21
Провадження № 3/293/1999/2021
18 серпня 2021 рокусмт Черняхів
Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Проценко Л.Й., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Відділу поліцейської діяльності №1 Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючої, за ч.2 ст.187 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
12.08.2021 до Черняхівського районного суду Житомирської області з Відділу поліцейської діяльності №1 Житомирського районного управляння поліції ГУ НП в Житомирській області надійшли матеріали справи відносно ОСОБА_1 для притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП.
Згідно протоколів про адміністративні правопорушення серії ВАБ від 29.07.2021 №784756, №784755, №784754, №784758, №784757 ОСОБА_1 28.07.2021 о 23 год. 10 хв., 27.07.2021 о 22 год. 40 хв., 26.07.2021 о 22 год. 15 хв., 23.07.2021 о 00 год. 20 хв., 25.07.2021 близько 23 год. 35 хв. перебуваючи під адміністративним наглядом була відсутня за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушила п.1 встановлених їй обмежень адміністративного нагляду. Вказані дії ОСОБА_1 вчинила повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення. В протоколах ОСОБА_1 вказала, що з правопорушеннями згодна.
Своїми діями ОСОБА_1 скоїла адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.187 КУпАП.
Вище вказані протоколи постановою суду від 16.08.2021 об`єднані в одне провадження за №293/1679/21.
В судове засідання призначене на 09 год. 18.08.2021 ОСОБА_2 не з`явилась, хоч була належним чином повідомлена про день та час розгляду справи в суді. Причини неявки до суду не повідомила.
Як наслідок, суд позбавлений можливості більш повно з`ясувати дані про її особу, розглянути будь-які її клопотання, вислухати пояснення з приводу скоєного.
У відповідності до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно практики Європейського суду з прав людини, викладеної у рішенні від 08.11.2005 у справі «Смірнов проти України», силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи.
Розглядаючи справу без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд виходить з ч.1 ст.268 КУпАП, яка вказує на те, що справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Як вбачається з матеріалів, протоколи про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 складено у її присутності, про що свідчать підписи останньої у відповідних графах протоколу, та вказівка про те, що вона визнає свою вину.
Крім того, про день та час розгляду справи в суді ОСОБА_1 повідомлено працівниками поліції під час вручення судової повістки про виклик до суду, що підтверджується розпискою про її отримання, яка міститься в матеріалах справи (а.с.31-32).
Тобто, вищезазначене свідчить про небажання останньої приймати участь у судовому засіданні для надання пояснень з приводу обставин, зазначених у протоколах.
Дана позиція повністю відповідає усталеній практиці ЄСПЛ, яку відповідно до ст. 17 ЗУ "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 23.02.2006 суди застосовують при розгляді справ як джерело права. Так, у рішенні ЕСПЛ у справі "Пономарев проти України" Суд зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Отже, з метою дотримання розумних строків розгляду справи та, з урахуванням вищенаведеного, суд вважає за можливе здійснювати розгляд справи без участі ОСОБА_2 .
Дослідивши адміністративні матеріали та подані суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП.
Встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду підтверджується постановою Черняхівського районного суду Житомирської області від 19.01.2021, відповідно до якої відносно неї встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік із застосуванням обмежень, зокрема, щодо виходу з будинку по місцю постійного проживання в період часу з 22.00 год до 06.00 год наступного дня (а.с.4).
Вчинення правопорушень повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення підтверджується копією постанови Черняхівського районного суду Житомирської області від 11.06.2021 (а.с.26-28).
При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення суд враховує всі обставини справи в їх сукупності, характер вчинених правопорушень, відсутність суспільно-небезпечних наслідків, особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан – ніде не працює, та приходить до висновку про необхідність накладення на правопорушницю адміністративного стягнення у виді штрафу відповідно до вимог ч.2 ст.36 КУпАП в межах санкції статті, вважаючи, що саме таке стягнення сприятиме її вихованню у дусі додержання законів України, поваги до правил співжиттята для запобігання вчиненню нових правопорушень. При цьому суд вважає, що підстав для визнання правопорушень малозначними немає.
Відповідно до ст.40-1, ч.7 ст.283 КУпАП, Закону України "Про судовий збір" судовий збір у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33-35, 36, 40-1, ч.2 ст.187, ст.ст.280, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП та відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції зазначеної статті у виді штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень на р/р – UA968999980313090106000006823, отримувач ГУК у Житомирській області/ТГ смт.Черняхів/21081100, код отримувача 37976485; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні на користь держави (адреса: вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601; код ЄДРПОУ 26255795); отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 "Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)".
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
На постанову суду протягом 10 днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області.
Роз`яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу після набрання нею законної сили, а в разі оскарження постанови, не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
Згідно ст.308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та витрати на облік правопорушення.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з моменту набрання нею законної сили.
Суддя Л.Й. Проценко