ц
Справа № 2а-10572/09/0470
П О С Т А Н О В А
Іменем України
18 травня 2010 року о 13 годині 55 хвилин м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Чабаненко С.В.
при секретарі - Дашковій А.М.
за участю представника позивача - Явтушенко М.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Жовтоводської обєднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області до Спеціалізованого виробничого обєднання Туркмененергоремонтв особі філії про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Жовтоводської обєднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області до Спеціалізованого виробничого обєднання Туркмененергоремонтв особі філії з вимогою: стягнути з Спеціалізованого виробничого об'єднання Туркмененергоремонтв особі філії (код ЄДРПОУ 20253660) на користь держави (р/р 31115029700018, державний бюджет, ОКПО 24231000, МФО 805012, код платежу 14010100, одержувач: УДК у Дніпропетровської області) заборгованість по податку на додану вартість в сумі 643,77 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що оскільки Спеціалізоване виробниче обєднання Туркмененергоремонтв особі філії у визначений строк не перерахувало податок на додану вартість, що належить до сплати, то згідно із Законом України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамийого податкові зобов'язання стали податковим боргом.
Таким чином, Спеціалізоване виробниче обєднання Туркмененергоремонтв особі філії повинно сплатити на користь держави 643,77 грн. податкового боргу.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив позов задовольнити.
Відповідач до суду не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача копію ухвали про відкриття провадження у справі, судову повістку, а також копію позовної заяви та доданих до неї документів, проте конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення, яка свідчить, що відповідач не знаходиться за вказаною адресою. Згідно з довідкою про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, яка надана позивачем в якості доказу по справі, юридична адреса відповідача не змінена. З урахуванням викладеного суд доходить висновку про належне повідомлення відповідача про дату судового розгляду справи.
Дослідивши, матеріали справи та доводи позивача суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Спеціалізоване виробниче обєднання Туркмененергоремонтв особі філії зареєстровано рішенням Жовтоводської міської ради Дніпропетровської області №419-р від 12.08.1993р. та знаходиться на обліку в Жовтоводський ОДПІ як платник податків і зборів (обов'язкових платежів) установлених законодавством.
СВО Туркмененергоремонтв особі філії включено до ЄДРГІОУ та надано відповідний ідентифікаційний код - 20253660.
Податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання, з урахуванням штрафних санкцій при їх наявності самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також неня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до підпункту 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами№2181, органами уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи.
Відповідно до вимог пп. 6.2.1, пп.6.2.3 п. 6.2 ст.6 Закону №2181 Жовтоводською ОДПІ на адресу підприємства було направлено першу податкову вимогу №1/4 від 05.01.2005р. про обов'язок СВО Туркмененергоремонтв особі філії сплатити податковий борг. Згідно законодавства перша податкова вимога містить повідомлення про факт погодження податкового зобов'язання та виникнення податкової застави на активи платника податків.
У зв'язку з несплатою вказаної заборгованості та зростанням податкового боргу, відповідно до пп. 6.2.1, пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами№2181 Жовтоводською ОДПІ відповідачу було направлено другу податкову вимогу №2/26 від 14.02.2005р. про обов'язок СВО Туркмененергоремонтв особі філії сплатити податковий борг, що також відповідачем не було виконано. Відповідно до п.п.6.2.4 ст.4 Закон №2181 перша та друга податкові вимоги були вручені посадовій особі підприємства у відповідності до діючого законодавства України.
Жовтоводська ОДПІ 08.08.2007р. звернулася до Господарського суду Дніпропетровської області з адміністративним позовом до СВО Туркмененергоремонтв особі філії про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2657,18 грн.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 04.09.2007р. було відкрито провадження у справі №А23/432.
Постановою Господарського суду Дніпропетровської області від 15.01.2008р. адміністративний позов Жовтоводської ОДПІ задоволений.
Постановою ВДВС м. Жовті Води від 22.05.2008р. було відкрито виконавче провадження по стягненню з СВО Туркмененергоремонтв особі філії суми в розмір 2657,18 грн., на підставі виконавчого листа Господарського суду від 05.05.2008р.
Постановою ВДВС м. Жовті Води від 04.08.2008р. повернуто виконавчий лист на адресу Жовтоводської ОДПІ на підставі того, що у боржника відсутні кошти і активи за рахунок яких можливо погасити борг.
Жовтоводською ОДПІ 26.02.2009р. було направлено повторно до ВДВС м. Жовті Води виконавчий лист Господарського суду у зв'язку із наявністю у боржника СВО Туркмененергоремонтв особі філії активів, а саме дебіторської заборгованості підприємства КП Жовтоводськтепломережав сумі 21753,51 грн. перед СВО Туркмененергоремонтв особі філії відповідно до балансу та акту звірки.
Постановою ВДВС м. Жовті Води від 10.04.2009р. було закрито виконавче провадження, у зв'язку із стягненням в примусовому порядку суми заборгованості.
Станом на 29.04.2009р. за відповідачем по особовому рахунку платника податків перед державним бюджетом України рахується податкова заборгованість в сумі 643,77 грн., пеня по податку на додану вартість. Пеню нараховано за період з 07.04.2006р. но 06.04.2009р. в розмір 643,77 грн.
Сума податкових зобов'язаннь ні в адміністративному, ні в судовому порядку відповідачем не оскаржувались.
Таким чином загальна сума заборгованості Спеціалізованого виробничого обєднання Туркмененергоремонтв особі філії перед ДПІ становить 643,77 грн.
Оскільки відповідач у визначений строк не перерахував податок на додану вартість, який належить до сплати та не сплатив штрафні санкції, то згідно із Законом України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамийого податкові зобов'язання стали податковим боргом.
Пункт 1.1 ст.1 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами№2181- III від 21.12.2000 року передбачає, що платник податків - юридичні особи, їх філії, відділення, і відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи , які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із закон покладено обов'язок утримувати та (або) сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню, штрафні санкції.
У пункт 1.2 ст.1 Закону зазначено, що податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до абз. 1 п.п. 5.3.1, п.5.3 ст.5 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамипередбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до ст.5 п.5.1, п.5.4 п.п.5.4.1 Закону №2181- III податкове зобов'язання, самості визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, вважається сумою податкового боргу платника податків.
Податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Активи платників податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7 Закону №2181- III).
Згідно 6.2.1. 6.2 ст.6 Закону №2181- III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Також відповідно до 6.2.3. 6.2 ст.6 Закону №2181- III податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до п.п.16.4.1. п.16.4 ст.16 Закону №2181- III пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Згідно з п.п.17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону №2181- III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України Про державну податкову службу в Українідержавні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з підп.3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондамиактиви платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З урахуванням вищезазначеного суд доходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 94, 160-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Жовтоводської обєднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області до Спеціалізованого виробничого обєднання Туркмененергоремонтв особі філії про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з Спеціалізованого виробничого об'єднання Туркмененергоремонтв особі філії (код ЄДРПОУ 20253660) на користь держави (р/р 31115029700018, державний бюджет, ОКПО 24231000, МФО 805012, код платежу 14010100, одержувач: УДК у Дніпропетровської області) заборгованість по податку на додану вартість в сумі 643,77 грн. (шістсот сорок три гривні 77 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови викладений 25.05.2010р.
Суддя С.В.Чабаненко