ц
Справа № 2а-10563/09/0470 Категорія статобліку- 6.6
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2009 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Юхно І.В.
при секретарі - Чупіній О.В.
за участю прокурора Носенка А.О.
представника позивача - Діденка І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська
до Комунального житлово-експлуатаційного підприємства ЛівобережжяДніпропетровської міської ради
про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Амур Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Амур Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська звернувся до суду з адміністративним позовом до Комунального житлово-експлуатаційного підприємства Лівобережжяпро стягнення податкового боргу з комунального податку, з земельного податку, з податку на прибуток, по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, з податку на додану вартість загальну суму 883863 грн. 07 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем в порушення вимог ст. 67 Конституції України, Закону України Про систему оподаткуваннята Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондамине було сплачено суми податкових зобовязань у встановлені законом строки. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом.
Представником позивача були уточнені позовних вимог шляхом їх викладення в новій редакції: стягнути податковий борг з Комунального житлово-експлуатаційного підприємства ЛівобережжяДніпропетровської міської ради у загальній сумі 883863 грн. 07 коп. Уточнені позовні вимоги були прийняті судом.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги та просили задовольнити їх в повному обсязі, виходячи з положень норм Конституції України, Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, Закону України Про державну податкову службу України, та з підстав, викладених в адміністративному позові.
Відповідач у судове засідання не зявився повторно, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 КАС України, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень від 03.09.2009р. та від 04.12.2009р., про причини своєї неявки суд не повідомив, заперечень проти позову не надав. (а.с.182, 194).
За даних обставин та відповідно до вимог ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній доказами без участі відповідача.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідач - комунальне житлово - експлуатаційне підприємство ЛівобережжяДніпропетровської міської ради зареєстроване рішенням виконкому Дніпропетровської міської ради за № 04052092Ю0040072 від 25 лютого 2004р. (а.с. 5-8) та перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська з 16.11.2000р. за № 3852.
Відповідно до ст.ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори у порядку та у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України. Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України Про систему оподаткуваннявід 25.06.1991р., п.п.4.1.1, 4.1.4 ст.4 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамивід 21.12.2000 р., платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів). Також, згідно п.3 ч.1 ст.9 Закону України Про систему оподаткування, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України Про місцеві податки і зборикомунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Статтею 18 вищезазначеного Декрету передбачено, що органи місцевого самоврядування встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до межах установлених граничних розмірів ставок.
Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство ЛівобережжяДніпропетровської міської ради подало до Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська податковий розрахунок комунального податку № 92870 від 13.01.09р. на суму 200,60 грн. (а.с. 62).
Відповідач у встановлені строки не сплатив суму податкових зобов'язань, зазначених у поданій ним податковій декларації.
Таким чином, загаль на сума податкового боргу відповідача перед бюджетом з комунального податку становить 200,60 г рн.
Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону Про оподаткування прибутку підприємств№334/94-ВР від 28.12.1994 р. (з подальшими змінами), податок на прибуток підприємств належить до загальнодержавних податків і зборів (обовязкових платежів).
Відповідно до п. 11.1 ст. 11 Закону, податковими періодами для сплати податку на прибуток підприємств є календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду.
Відповідно до п. 16.4. ст. 16 цього ж Закону, податок за звітній період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітній період. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року повну.
Згідно абз. бп.п. 4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами№ 2181 від 21.12.2000 р., податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство ЛівобережжяДніпропетровської міської ради подало до Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська податковий розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до Державного бюджету за результатами щоквартальної фінансової-господарської діяльності у 2008 році № 22274 від 06.05.08р. на суму 66 630,00 грн., але відповідач у встановлені строки не сплатив суму податкових зобов'язань, зазначених у поданій ним податковій декларації (а.с. 66) .
Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство ЛівобережжяДніпропетровської міської ради подало до Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська податкову декларацію з податку на прибуток підприємств № 86394 від 22.12.08р. в якій зазначило суму податку до сплати у розмірі 16 280,00 грн. та суму штрафу, самостійно визначеного у звязку з виправленням помилок у розмірі 517,00 грн. (а.с. 65), але відповідач у встановлені строки не сплатив суму податкового зобов'язання та штрафу, зазначені у поданій ним декларації .
Таким чином, загаль на сума податкового боргу відповідача перед бюджетом з податку на прибуток становить 66 630,00 г рн.
Відповідно до ст.1 Закону України Про податок з власників транспортних засобів та інших машин і механізмів1963-ХІІ від 11.12.1991 р. платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації. які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Згідно із ст.6 зазначеного Закону податок з власників транспортних засобів та інших машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року.
Відповідно до ст. 5 Закону України Про податок з власників транспортних засобів та інших машин і механізмів1963-ХІІ від 11.12.1991 р. податок з власників транспортних самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство ЛівобережжяДніпропетровської міської ради подало до Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська податковий розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів № 3703 від 20.02.08р. на загальну суму 11 038,00 грн. (а.с. 67-68) та № 4618 від 02.03.09р. на суму 2 760,00 грн. (а.с. 69-70), але відповідач у встановлені строки не сплатив суму податкових зобов'язань, зазначених у поданих ним розрахунках .
29.10.2008р. уповноваженими особами Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська проведено невиїзну документальну перевірку повноти та своєчасності сплати відповідачем податку на прибуток до бюджету, за результатами якої складено акт № 2648/15-1/25841545 від 29.10.08р., з результатами якої була ознайомлена уповноважена особа відповідача, що підтверджується її підписом на вищезазначеному акті (а.с. 64).
В ході перевірки встановлено, що КЖЕП "Лівобережжя" в порушення вимог п.п.5.3 п 5.3 ст.5 Закону України № 2181 від 21.12.2000р "Про порядок погашення зобов'язання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (із змінами доповненнями) допущена затримка сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств.
Позивачем на підставі акту перевірки №2648/15-1/25841545 від 29.10.08р. винесено податкове повідомлення-рішення № 0014821501/0 від 10 листопада 2008 року на загальну суму 452 203,50 грн., що включає в себе заборгованість зі сплати податку на прибуток, податку з власників транспортних засобів та інших машин та механізмів та комунального податку, яке отримано головним бухгалтером КЖЕП Лівобережжя, що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с. 63).
Згідно із ст. 1 Закону України Про плату за землю2535-XII від 03.07.1992р. використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від якості та місцеположення земельної ділянки виходячи з кадастрової оцінки земель. Власники землі та землекористувачі, крім орендарів, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.
Відповідно до ст. 16 Закону України Про плату за землю2535-XII від 03.07.1992р. земельний податок сплачується рівними частками: землекористувачами, які є юридичними особами, - щомісячно до 15 числа наступного за звітним місяця; землекористувачами - виробниками товарної сільськогосподарської продукції та фізичними особами - до 15 серпня і 15 листопада.
Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство ЛівобережжяДніпропетровської міської ради подало до Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська податковий розрахунок земельного податку № 5166 від 12.03.08р. на загальну суму 107 370,73 грн. (а.с. 53), але відповідачем не сплачено суму визначених ним у розрахунку податкових зобов'язань у встановлені законом строки.
Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство ЛівобережжяДніпропетровської міської ради подало до Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська податковий розрахунок земельного податку № 4591 від 07.02.09р. на загальну суму 177 418,04 грн. (а.с. 54-56), але підприємством не сплачено суму визначених ним податкових зобов'язань у встановлені законом строки.
02.03.2008р. уповноваженими особами Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська проведено невиїзну документальну перевірку повноти та своєчасності сплати відповідачем податків до бюджету, за результатами якої складено акт № 567/15-3/25841545 від 02.03.09р. (а.с. 60).
В ході перевірки встановлено, що КЖЕП "Лівобережжя" в порушення вимог ст. 14 Закону України № 2535-ХІІ від 03.07.1992р. "Про плату за землю" (із змінами та доповненнями) несвоєчасно подано податковий розрахунок земельного податку за 2009р. (а.с. 60).
Державною податковою інспекцією у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська на підставі акту перевірки № 567/15-3/25841545 від 02.03.09р.та на виконання норм законодавства винесено податкове повідомлення-рішення № 0001091503/0 від 02.03.2009р. на заг альну суму 170,00 грн., яке отримано головним бухгалтером КЖЕП "Лівобережжя", що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с. 61).
Згідно із ст.14 вказаного Закону до переліку загальнодержавних податків належить податок на додану вартість.
Згідно до пп. 7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України Про податок на додану вартість№168/97 ВР від 03.04.1997 року, податковим періодом для сплати податку на додану вартість є один календарний місяць.
Відповідно до абз. „а" пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами№ 2181- ІІІ від 21.12.2000 р. (далі - Закон України № 2181) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство ЛівобережжяДніпропетровської міської ради подало до Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська наступні податкові декларації по податку на додану вартість:
№ 3661 від 20.02.08р. на загальну суму 13 110,00 грн. (а.с. 156-157);
№ 6339 від 18.03.08р. на загальну суму 15 001,00 грн. (а.с. 154-155);
№ 17770 від 18.04.08р. на загальну суму 15 024,00 грн. (а.с. 149-150);
№ 27098 від 19.05.08р. на загальну суму 17 360,00 грн. (а.с. 145-146);
№ 31404 від 19.06.08р. на загальну суму 13224,00 грн. (а.с. 141-142);
№ 415561 від 16.07.08р. на загальну суму 13 482,00 грн. (а.с. 132-133);
№ 53661 від 19.08.08р. на загальну суму 12539,00 грн. (а.с. 125-126);
№ 57349 від 19.09.08р. на загальну суму 11926,00 грн. (а.с. 121-122);
№ 67771 від 16.10.08р. на загальну суму 11987,00 грн. (а.с. 114-115);
№ 79814 від 19.11.08р. на загальну суму 12942,00 грн. (а.с. 110-111);
№ 3670 від 19.02.09р. на загальну суму 38860,00 грн. (а.с. 95-96);
№ 105800 від 20.02.09р. на загальну суму 82,00 грн. (а.с. 106-107).
Крім того, Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство ЛівобережжяДніпропетровської міської ради подало до Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок № 81251 від 03.12.08р. на загальну суму 81,00 грн., але підприємством не сплачено суму вище визначених ним податкових зобовязань у встановлені законом строки.
20.02.2009р. уповноваженими особами Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська проведено невиїзну документальну перевірку повноти та своєчасності сплати відповідачем сум узгодженого податкового зобовязання до бюджету, за результатами якої складено акт № 488/15-3/25841545 від 20.02.09р., примірник якого отриманий уповноваженою особою відповідача, про що свідчить її підпис на примірнику акта (а.с. 84).
В ході перевірки встановлено, що КЖЕП "Лівобережжя" в порушення вимог п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України " Про порядок погашення зобов'язання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (із змінами та доповненнями) несвоєчасно подана декларація з податку на додану вартість (а.с. 84).
Державною податковою інспекцією у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська на підставі акту перевірки № 488/15-3/25841545 від 20.02.09р.. винесено податкове повідомлення-рішення № 0001271502/0 від 20 лютого 2009 року на заг альну суму 170,00 грн., яке отримано головним бухгалтером КЖЕП "Лівобережжя", що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с. 86).
Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство ЛівобережжяДніпропетровської міської ради подало до Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська наступні податкові декларації по податку на додану вартість:
- № 7534 від 20.03.09р. на загальну суму 25 206,00 грн. (а.с. 91-92);
- № 18781 від 21.04.09р. на загальну суму 32 135,00 грн. (а.с. 87-88);
- № 31779 від 20.05.09р. на загальну суму 26 538,00 грн. (а.с. 160-161).
Однак, підприємством не сплачено суму вище визначених ним податкових зобовязань у встановлені законом строки.
Відповідно до пункту апп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 закону України № 2181, перша податкова вимога надсилається платнику податків контролюючим органом не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Друга податкова вимога, у відповідності до пункту "б" пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 Закону України № 2181, направляється платнику податків не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) йому першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Позивачем відповідно до пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України № 2181, було відправлено відповідачу поштою першу податкову вимогу № 1/1437 від 03.11.2004р. на суму 3099,16 грн., яка отримана відповідачем 17.11.2004р. (а.с.80), а також, другу податкову вимогу № 2/1743 від 21.12.2004р. на загальну суму 335254,73 грн., яка отримана відповідачем 24.12.2004р. (а.с.79), проте, податковий борг відповідачем сплачений не був.
Таким чином, Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство ЛівобережжяДніпропетровської міської ради станом на час розгляду справи має податковий борг на загальну суму 883863,07 грн., в тому числі:
- по податку на додану вартість на загальну суму 272938,00 грн.;
- по податку на прибуток підприємств та організацій, що належать до комунальної власності на загальну суму 468483,50 грн.;
- по податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів на загальну суму 8278,00 грн.;
- по земельному податку з юридичних осіб на загальну суму 67332,97 грн.;
- по частині прибутку (доходу) господарських організацій,які належать до комунальної власності на загальну суму 66630,00 грн.;
- по комунальному податку на загальну суму 200,60 грн.
Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
У відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. Закону України № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, що відповідно до п. 1.6 ст. 1 цього ж Закону, є зверненням на активи платника податків в рахунок погашення податкового боргу.
У відповідності до пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону України № 2181, джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.
Керуючись ст.ст. 94, 122, 128, 160-162, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська до Комунального житлово-експлуатаційного підприємства ЛівобережжяДніпропетровської міської ради про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Комунального житлово-експлуатаційного підприємства ЛівобережжяДніпропетровської міської ради (код ЄДРПОУ 25841545, р/р 26005096950100 в Дн. Од. Райффайзен банк Авальм. Дніпропетровськ, МФО 305653) податковий борг перед бюджетом у загальній сумі 883863 (вісімсот вісімдесят три тисячі вісімсот шістдесят три) грн. 07 коп., в тому числі:
-стягнути на користь державного бюджету 272938 грн. на р/р 31119029700003, код платежу 14010100;
-стягнути на користь місцевого бюджету 468483 (чотириста шістдесят вісім тисяч чотириста вісімдесят три) грн. 50 коп. на р/р 33212861700003, код платежу 11020201; 8278 (вісім тисяч двісті сімдесят вісім) грн. на р/р 33210807700003, код платежу 12020100, 67332 грн. 97 коп. на р/р 33217811700003, код платежу 13050100, 66630 грн. на р/р 33215857700003, код платежу 21010301, 200 грн. (двісті) грн. 60 коп. на р/р 33211828700003, код платежу 16010200 Відділення Державного казначейства в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська УДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 24244876.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Повний текст постанови складений 28.12.2009р.
Суддя І. В. Юхно