
БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18.08.2021
Справа № 497/1487/2021
Провадження № 2-а/497/16/2021
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про передачу справи до іншого суду
18.08.21 року м. Болград
Суддя Болградського районного суду Одеської області Кодінцева С.В., розглянувши матеріали по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до судді Болградського районного суду Одеської області Раца Володимира Анатолійовича, судді Одеського апеляційного суду Драгомерецького Миколи Миколайовича про оскарження дій посадових осіб,
ВСТАНОВИВ:
17.08.2021 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до судді Болградського районного суду Одеської області Раца Володимира Анатолійовича, судді Одеського апеляційного суду Драгомерецького Миколи Миколайовича про оскарження дій посадових осіб.
Суддею Раца В.А. 18.08.2021 року заявлено самовідвід по даній справі, який мотивовано тим, що відповідно до п.2 ч.1 ст. 36 КАС України суддя Раца В.А. не може розглядати цю справу так як він зазначений в адміністративному позові в якості відповідача та опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи, в результаті чого ухвалою судді Болградського районного суду Одеської області Раца В.А. заяву про самовідвід задоволено та передано справу для повторного розподілу між суддями Болградського районного суду Одеської області.
Автоматизованою програмою документообігу Болградського районного суду Одеської області адміністративну справу №497/1487/2021, провадження № 2-а/497/16/2021 за адміністративним позовом ОСОБА_1 було повторно розподілено для розгляду судді Кодінцевій С.В.
Ознайомившись зі змістом адміністративного позову ОСОБА_1 , суд дійшов наступних висновків.
Частиною 1 ст. 20 КАС України визначено розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, тобто наведено вичерпний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Так, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
А відтак, вимоги за вказаним адміністративним позовом, з якими позивач звернувся до суду до вказаного переліку не входять.
Частиною 2 ст. 20 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті, тобто адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про оскарження дій посадових осіб має розглядатись окружним адміністративним судом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ч. 8 ст. 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Відповідно до правила ч.ч. 5, 6 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Окрім іншого, одним із відповідачів по справі зазначено суддю Болградського районного суду Одеської області Раца Володимира Анатолійовича, що також унеможливлює подальший розгляд даного адміністративного позову саме Болградським районним судом Одеської області.
Згідно п. 6 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо однією із сторін у справі є суд, в якому розглядається справа, або суддя цього суду.
Згідно ч.2 ст. 241 КАС України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
З урахуванням вищевикладених правил КАС України, суд вважає необхідним передати справу до Одеського окружного адміністративного суду, оскільки дана справа, предметно підсудна цьому суду.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 20, 29, 30, 241, 293, 295, 297 КАС України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до судді Болградського районного суду Одеської області Раца Володимира Анатолійовича, судді Одеського апеляційного суду Драгомерецького Миколи Миколайовича про оскарження дій посадових осіб - передати до Одеського окружного адміністративного суду.
За правилом ч. 8 ст. 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги після залишення її без задоволення.
В силу ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 15 днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.В.Кодінцева