Постанова № 99064826, 18.08.2021, Володимирський міський суд Волинської області (до 25.04.2025 - Володимир-Волинський міський суд Волинської області)

Дата ухвалення
18.08.2021
Номер справи
154/2236/21
Номер документу
99064826
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

154/2236/21

3/154/984/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 серпня 2021 року. Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Вітер І.Р., за участю секретаря судового засідання Вараниці А.П., прокурора Жовтоніга О.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли 12 липня 2021 року від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця місто Очаків Миколаївська область, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , спеціаліст служби охорони державної таємниці Володимир-Волинського об`єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (в період з 29.07.2016 року по 08.02.2019 року старший помічник начальника оперативного відділення штабу 14 окремої механізованої бригади),

за ч.1 ст.1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 201 від 20 червня 2021 року ОСОБА_1 , будучи старшим помічником начальника оперативного відділення штабу 14 окремої механізованої бригади, відповідно до п. п. «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік «після звільнення»).

Встановлено, що відповідно до витягу з наказу №163 командира військової частини В0259 від 29.07.2016 року, підполковнику ОСОБА_1 продовжено строк контракту з 29 липня 2016 року до закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію та строк необхідний для прийняття рішення щодо продовження контракту.

Відповідно до витягу з наказу командувача військ оперативного командування «Захід» №25 від 31.01.2019 року, підполковника ОСОБА_1 , старшого помічника начальника оперативного відділення штабу 14 механізованої бригади, звільнити з військової служби у запас за підпунктом «к» (які проходять військову службу за контрактом, дію якого продовжено понад встановлені строки на період до закінчення особливого періоду або до оголошення демобілізації, та які не висловили бажання продовжувати військову службу під час особливого періоду).

В подальшому на підставі витягу із наказу командира військової частини А1008 від 08.02.2019 року №31 підполковника ОСОБА_1 старшого помічника начальника оперативного відділення штабу 14 механізованої бригади, звільненого наказом командира військової частини А0796 (по особовому складу) від 31.01.2019 року №25 з військової служби в запас, згідно пункту 2 підпункту «к» частини 5 статті 26 Закону України « Про військовий обов`язок і військову службу» у зв`язку із закінченням строку контракту та з 08 лютого 2019 року ОСОБА_1 виключено зі списків особового складу частини, з усіх видів забезпечення і направлено для зарахування на військовий облік до Володимир-Волинського військового комісаріату Волинської області.

Відповідно до вимог абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 2, підпунктах «а» і «в», пункту 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до підпункту 3, п.5 розділу ІІ «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3 (у редакції наказу НАЗК від 12.12.2019 року № 168/19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 року за №1300/34271), декларація після звільнення – декларація, яка декларація, відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду суб`єкта декларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов`язок подання такої декларації.

Згідно п.2-1Розділ ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону, встановлено, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Відповідно до вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку.

Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних ( електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами ( машино зчитування) з метою повторного використання.

Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п`яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

За таких обставин старший помічник начальника оперативного відділення штабу 14 окремої механізованої бригади ОСОБА_1 , будучи звільнений із займаної посади 08.02.2019 року, був зобов`язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення» до 00 години 00 хвилин 01 червня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність, а саме до 01.06.2020 року.

В ході опрацювання відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_2 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «після звільненням» подана несвоєчасно, а саме 19.03.2021 року о 22 год. 26 хв.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення» у зв`язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.

Наданим поясненням ОСОБА_1 повідомив, що вищевказану декларацію подав несвоєчасно у зв`язку із недостатньою обізнаністю з діючим законодавством йому не вдалось вчасно подати щорічну декларацію у зв`язку із тим, що не приділив даному обов`язку належної уваги.

ОСОБА_1 належним чином ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Отже, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення», чим порушив вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 беззаперечно визнав свою винуватість у несвоєчасності подання ним електронних декларацій, а причиною цього зазначив те, що йому не вдалось вчасно увійти в систему електронного декларування та подати електронну декларацію у зв`язку із його необізнаністю щодо роботи із системою електронного декларування. Просив суд суворо його не карати, оскільки вчинив дане порушення вперше та неумисно, жодної інформації про власні доходи не приховував.

Прокурор вважав доведеним несвоєчасне без поважних причин подання ОСОБА_1 декларації «після звільнення», уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яке є підставою для визнання винуватим та притягнення останнього до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 1726 КУпАП.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з`ясувавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суддя дійшов наступних висновків.

Стаття 129 Конституції України передбачає, що розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведеності перед судом їх переконливості.

Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

У відповідності до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні,чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, які пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини,що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до ч.1 ст. 1726 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення, крім його особистих пояснень доводиться й іншими зібраними у справі доказами: протоколом № 201 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 29 червня 2021 року; письмовими поясненнями самого ОСОБА_1 , відповіддю на запит з Волинського обласного військового комісаріату, листом НАЗК, листом Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, іншими матеріалами справи.

За таких обставин суд прийшов до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи те, що раніше до дисциплінарної та адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не притягався, позитивно характеризується, беручи до уваги його суб`єктивне ставлення до вчиненого, а саме те, що він не мав на меті умисно приховати свій майновий стан, інших негативних мотивів правопорушення також встановлено не було, у вчиненому щиро розкаявся, дане правопорушення не потягло настання будь-яких негативних наслідків суспільним або державним інтересам чи безпосередньо громадянам, потерпілих від правопорушення немає, а тому приходжу до висновку про необхідність та достатність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

На підставі п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» до стягнення з ОСОБА_1 в дохід держави підлягає судовий збір в сумі 454,00 грн.

Керуючись ст.ст. 33, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.1726 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , в дохід держави 454 грн. 00 коп. судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя : /-/-підпис.

Суддя Володимир-Волинського міського суду І.Р. Вітер